Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: PeterPAN   
Дата:   15-01-09 15:26

Гледам, че има вече и такъв вариант и коментари на успели потребители са само УАУууу.... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: feon   
Дата:   15-01-09 15:42

Може, но се иска малко четене по форуми:
http://www.hackintosh.me/forum/
и най-вече http://forum.insanelymac.com

Аз съм с Mac OS X Retail (Boot-123) на следната конфигурация:
P5K-E WiFi/AP, C2D E6750, NVIDIA 7300 GT, 4 GB Ram, HDD 160GB Hitachi SATA2, Seagate 320GB SATA2

Всичко си върви нейтив (само със слийпа иам проблем след последния ъпдейт). Ъпдейтваш си от епъл и си пееш.

Инсталира се за 20 минути и всичко ти работи.

Ако имаш подходяща конфигурация, ритейл инсталацията е най-доброто [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: didesignbg   
Дата:   15-01-09 15:55

Инсталира се за 20 минути и всичко ти работи.
Пробвам от 6 месеца с варираща доза ентусиазъм, и аз като руските учени казвам: Опитите продължават!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: hristo1954   
Дата:   15-01-09 17:02

няма проблеми с хакинтоша. Трябва да имаш подходящ хардуер, но напоследък /с новите релизи/ става почти на всичко /на АМД също/.
Аз имам три-един на P45-DS3, Core2Quad 6600 на 3.20 GHz, 8Gb RAM, 2TB масив, един на WIND-u100 и един на C2Duo 2.2 GHz...Всичките са дуал буут и си бачкат на пушка. пиши каква ти е конфигурацията - може да помогна.
Поздрави



Публикацията е редактирана (15-01-09 18:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: todorov   
Дата:   15-01-09 19:41

Аз на тинкпада подкарах успешно релийза Kalyway 10.5.2 /от раз/
Проблема ми е, че пустото уай-фи не бачка, ама и не съм се задълбочавал много-много да търся варианти. Иначе смятам, че както е тръгнало тая година ще има още доста успешни релийзи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: Luxor   
Дата:   15-01-09 23:35

аз пробвах на inspirona оня ден и не се получи [smilie2]
boot0:error [smilie9] kazwa ili

your computer needs to restart [smilie22] и след това абсолютно нищо...
трябва да мушна xp/linux instalation cd, за да го подкарам наново...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: Pulsar   
Дата:   16-01-09 01:30

Бе, доста зор се видя една нощ с един лапайтоп... Иначе си пердаши Тоша...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: ALBIREO   
Дата:   16-01-09 01:49

Конфигурацията ми е AMD с дънна платка ASUS M2N-E.
Стана ясно, че на тая дънна платка LAN картата и не може да работи при нито една от наличните МакОС-и, за които успях да намеря инфо в интернет.

Инсталирах след куп премеждия iDeneb 1.3 10.5.5.
Всичко добре (освен неработещата LAN карта), но рестартирах и влезнах под Vista, за да си свърша малко онлайн работа и когато опитах отново да влезна в Mac OS-а - син екран (хомогенно син, по цялата площ на екрана) и нищо. Ей тъй - свети си синьо, като нощна ламБа.
Рестартирах, чаках... нищо.

Веднъж да я подкарам както трябва и да и свикна и ще забравя за УинБоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-01-09 09:45

Мерси на всички, ще се пробвам като остане малко време [smile]

Дайте какво точно да търся по торентите, ще прочета и горните линкове, ще ми се работещо решение ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: ukk   
Дата:   16-01-09 09:47

аз си подкарах Мадагаскар 2 и сега си имам зебри, лъвове, пингвини - квото душа ти иска [ezik] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: n1x0n   
Дата:   16-01-09 11:30

Дали Apple не си правят нарочно новите рилизи все по-"универсални" с идеята да зарибяват хората с хакинтоши...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: danbi   
Дата:   16-01-09 11:38

Напълно е възможно. Това е един лесен начин за хората да оценят, какво всъщност им дава един Макинтош.

Вчера с един колега раздумвахме за качеството на съвременните PC-та и това, че имаме над 10 годишни работещи машини, които не са гъквали докато новите рядко издържат повече от 2-3 години, включително и механично. Та останаха макинтошите в офиса, щото те не са мръднали, ама хич. Остаряват само морално, или по параметри (според нуждата) -- та по-добре могат да се оприличат на инструмент от PC-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: Luxor   
Дата:   16-01-09 16:05


кажете дали може да бъде подмамен леопарда през виртуална машина, че само на противоречиви данни попадам досега...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: exile   
Дата:   16-01-09 16:41

мисля следващото настолно домашно пц да си го направя с BTX форм-фактор и леопард. па ако леопарда не тръгне - убунту.
време е анти-уйндоус революцията да започне [smilie5]
дори за пиратския [smile]
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: explorer   
Дата:   16-01-09 17:13

Дали Apple не си правят нарочно новите рилизи все по-"универсални" с идеята да зарибяват хората с хакинтоши...

Не, просто от една страна самите те вече ползват същия хардуер какъвто има и в другите PC-та (интел чипсети, ATI и Nvidia виодеокарти и т.н.), от друга страна ядрото им е FreeBSD и хакерите помагат.

ALBIREO,
"син екран" на Мак ОС-а излиза на втория монитор, ако видеокартата ти е с 2 изхода, пробвай да закачиш монитора на другия изход. За мрежова карта просто си купи някаква с поддържан Realtek чипсет (виж там точно кой беше чипсета) - аз си купих някаква такава куча марка за 10 лева.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: PeterPAN   
Дата:   06-03-09 17:20

Подкарах го като операционна система, но немога да пусна видеото на повече от 1024х768[smilie5] и след като почна да инсталирам приложния забива. Пробвах да кача нова версия на Сафарито[smilie5]

Идеи някакви.

А що се отнася до цените на лицензирания софт, поне за офис-потребители излиза много по евтино от микро-сфта ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: PeterPAN   
Дата:   09-03-09 14:38

Айде §естито с Леопарда съм ;)

Невероятен дизайн и удобство на работа [smilie5] , а и ценово нещата за лицензите за офис софтуер са много по поносими от микро-совските [smilie5]

Има ли на§ин да го накарам да тръгва директно на 1280х1024, а да не пиша в командния ред преди да бутне

Graphics Mode = 1280x1024x30@75 примерно ?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: mike74   
Дата:   09-03-09 16:49

Абе и аз го мъча тоз Kalyway, инсталира се но не може да буутне после[smilie11]
Може би защото аз искам по-сложна конфигурация [smilie5] слагам го на втория партишън на основния диск, на първия е ВинБоза, отделно на втория диск е Линукса [smilie5] и се опитвам да го буутна с ГРУБ [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Ама неще гадината [smilie5] [smilie5]

Не ми се разбутва цялата конфигурация само за пробвам Мак, може би ако е само с един диск без други ОС-и може би ще тръгне по-лесно [smilie24]

Като има време ще го боря пак [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: PeterPAN   
Дата:   09-03-09 17:56

ми аз успях да подкарам iDeneb, но с него след като сваля приложение от интернет, не може да се инсталира, като го стартирам и забива излиза един екран за глешка и да натисна бутона за изключване ме подканя.

сутринта успях да подкарам и iAtkos но сега не ми се отдава и го пробвам пак, нещо ми забива и не мога да разбера от какво

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: PeterPAN   
Дата:   09-03-09 17:57

Относно бутването нямам проблеми инсталира си някакъв негов бут мениджър и като те подкани натискаш клавиш и може да си бутнеш от който и дае активен партишън

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: explorer   
Дата:   09-03-09 18:00

mike74, за да буутнеш с Груб ти трябва една програмка boot_v9 (потърси в Гугъл). Например при мен boot_v9 съм го копирал в /boot директорията на Линукса, Мак ОС-а ми е на първия хард, парт. 2 и съответно в menu.lst имам следното:

title Mac
kernel (hd0,2)/boot/boot_v9


Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: mike74   
Дата:   09-03-09 18:13

Мерси много explorer [smilie24] [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Ще го пробвам [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-03-09 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой успя ли да подкара Леопарда на PC?
Автор: PeterPAN   
Дата:   10-03-09 11:16

Изтегли си последната версия на иДенеб 1.4 10.5.6 много е добра и си работи на 6 успях да я подкарам [smilie24]

Кефи максимално [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.