Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Depeche_Fantasy   
Дата:   19-09-05 14:46

По точка втора - мястото, където можеш да правиш каквото си искаш (и то пак в разумни граници) е собствения ти дом.
Ако живееш на плажа, улицата, в гората, моите съболезнования, лично ще организирам акция за събиране на пари, с някой мезонет да се уредиш - поне място ще имаш да се събличаш колкото си искаш. Дюбидюс, полудюбидюс, облечена, по халат, ако искаш с торба на главата ходи - във вас можеш какво искаш да правиш.
Плажа не е твой. Не стига, че със събличането си нарушаваш обществения ред, ами и протестираш защо някой те е снимал докато го правиш! Брееее... Въпросът за естетическата стойност на такива снимки остава настрана.
Като има какво да криеш май не е много умно да застанеш пред половин България (да не говорим за чуждите туристи, горките те, жертви на твоето безобразие[smilie21] ) и да го изпъчиш гордо. А?
Ох, виновно мъжко племе, мръсници сме ние.
Ако искаш като минаваш по улицата да ти коленича, а? То навремето така е било - никой нямал право да гледа принцесата (респективно жената на околийския).
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Svetleto   
Дата:   19-09-05 14:48





Публикацията е редактирана (19-09-05 14:50)
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: ancho   
Дата:   19-09-05 14:48

Последното което написах, не е нова тема, а припомняне на една стара.
Аз лично завиждам на онези, които имат смелостта за папарашки снимки. Аз много много я нямам. Е това лято снимах един мнооооооооооого известен български политик по бански на плажа, но никога няма да извадя тази снимка нна показ. Страх си ме е. Това е истината. От страхливец папарак не става. А към този тип фотографи изпитвам много смесени чувства. От една страна им се възхищавам, а от друга ме дразни досадността им.
А бе, няма угодия.
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Svetleto   
Дата:   19-09-05 14:49

Хора, странни сте ми.

Лошо ли е човек да иска да се попече на слънце и да няма разлики? Глупаво и наивно ли е да го прави? Лошо ли е да вярва, че в това няма нищо лошо?
Сбъркано ли е, да искаш да си хубав, да бъдеш харесван и да не мечтаеш да бъдеш компрометиран?
Странно ли е да не искаш да разпространяват твои снимки без твое съгласие?
Лошо ли е да се снимаш гол? Неморално ли е? Срамно ли е?
Нелепо ли е да не се срамуваш от себе си?
И това, че някой някога те е снимал, значи ли, че би позволил и би искал всеки да го прави?

Това, че си се съблякъл да се печеш, значи ли, че го правиш, за да провокираш фотографите?
Толкова ли е провокативно?

Нали всички сте се нагледали и напипали? Защо тогава сте се лепнали като мухи на мед на тая тема? А на папарашките снимки? Цици - дал господ. Снимайте ги. Но ги снимайте добре.

Защо ви е да се ровите из закони и конституции и да успокоявате съвестта си, когато има къде по-добри начини.

Нагъзила се била Elrisha нейде... Нейно си право. Забавлявала се е. Вие сте избрали да не се гъзите - ваше право. Някой обвинява ли ви, че сте скучни и безидейни мухлъовци?

Сигурна съм, че мнозина от вас биха искали да имат хубави, качествени свои кадри, които да изтъкват достойнствата им. Просто, защото е приятно.
Но явно има нещо нездраво в отношението на хората към тия неща...

Не знам.

 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Todd   
Дата:   19-09-05 14:50

На мене пък не ми пука кой ме снима как и къде .И аз ги снимам на поразия - да тичат да се оплакват на арменския поп .
Ша ми го накривят !!!
Друга работа е с показването наляво и надясно .Само мангала де се мъдри в профила ми се набута сам :
- Аййй батеее , снимай ма бе .....

 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: J0R0   
Дата:   19-09-05 14:51

Eeeeй, дайте малко по-кротко, де!
Не е незаконно да се снимат хората на публични места, но не е етично.
Елриша е много права в това отношение.

Да не говорим за това, че подобни снимки са далече от фотографията.
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Depeche_Fantasy   
Дата:   19-09-05 14:52

Абе анчо, колкото ерлриша има право да се гъзи където си иска, толкова имам право аз да я снимам когато се гъзи.
Те тва е.
Никой не ти говори за естетика в случая.
Да не говорим, че щом някой се дупи на обществен плаж, значи няма нищо против дупето му да стане обществено достояние.
Къде е проблема?
Къде е етиката?
Тя може да си вре задните части под носа ми, а аз не мога да ги снимам? Трябва да търпя?
Ми ако не обичам да гледам цици? Не, че не обичам[smilie18]
Ами бабките, които ходят без горнища наляво надясно?
Етично ли е от тяхна страна?[smilie11]
Ми стрес ми докарват направо.
[smilie23]



Публикацията е редактирана (19-09-05 14:55)
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Frida   
Дата:   19-09-05 14:53

Да си изпъча гордо безобразието?!?! Депеш, не съм имала такова мнение за теб. Много ми е мъчно.
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Mimic   
Дата:   19-09-05 14:55

[smilie11] [smilie11] [smilie11]
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: nsirakov   
Дата:   19-09-05 14:56

БРУМЕ [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Елриша [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Айде да не говоря какче, какви епитети използваш... точно ти за етика недей говори...
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: ancho   
Дата:   19-09-05 14:58

Depeche ...
"По точка втора - мястото, където можеш да правиш каквото си искаш (и то пак в разумни граници) е собствения ти дом." Дано да е вярно, защото кокто сме се ... на американците ще я докараме до тяхното. А там ако дадеш на сина си който след 2 месеца ще направи 21 години (пълнолетие по тяхно му - е ... демократичната и напредничава държава) чаша бира, бдителния комшия моменталически ще призове полицията и ще бъдеш арестуван за развращаване на малолетни.
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Depeche_Fantasy   
Дата:   19-09-05 14:58

Фрида:
Нищо против твоето безобразие нямам, въпросът е доколко можеш да имаш претенции, че съм го отснимал.
Закачете си табелки, нещо, ала бала. Ама да ревете по форума - хехехе... Като има какво да криете - крийте си го. Просто е. Като искате равномерен тен - идете на солариум.

Анчо:
американците га ги стигнеееем... Там малко си снимат знаменитостите... Рояци фотографи може би случаяно се навъртат покрай вили, плажове и какво ли не, пресведвайки кеф ти Парис Хилтън, кеф ти друга дива и чакайки я да си свали горнището.
И не само, че не са я питали дали може да я снимат, ми и луди пари изкарват от тая работа...



Публикацията е редактирана (19-09-05 15:01)
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: air   
Дата:   19-09-05 14:59

Мойту сий АРТЪ, сичко друго - hard ...

Ма само с АРТЪ ни ся живеййй [smilie18]
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Depeche_Fantasy   
Дата:   19-09-05 15:04

А етично ли е да отиде някоя мила женичка и да се съблече на плажа, където играят сума малки деца с неоформено съзнание?
После баба пита малък Гошко - "Хареса ли ти морето, баби?" "Хареса ми, хареса ми" "И какво ти хареса?" "Ми на една кака гърдите (възможно допълнение - "И на татко му харесаха")"[smilie23]
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Evgenii   
Дата:   19-09-05 15:05

Абе пишлемета, оревахте света за езика на Елриша, прочетете някоя книжка на Буковски или Милър, пикльовци.
Елриша говори за липсата ви на етика, свързана с показването на голи снимки без съгласието на модела, да не говорим, че са ужасно и безидейно заснети, не увъртайте на тема закони и кой има/няма право да снима, въпросът е етичен и говори за собствения ви морал, мироглед и т.н.
Жалки сте, не го ли виждате.
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: elrisha   
Дата:   19-09-05 15:05

nsirakov , за твоя речник да не говорим! нима е нужно да показвам пред всички кирливите ти ризи?! Хайде,не се бутай навсякъде, където имаш възможност да поплюеш Елриша,че после ще трябва да се отваря поредната тема " в помощ на..." [cool]
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: ancho   
Дата:   19-09-05 15:06

Елриша все пак не е Парис Хилтън.
А и за последната това си е безплатна (за нейния джоб) реклама. И ако след подобна реклама не й се дигне рейтинга (на Парис Хилтън, а не на Елриша), същата завежда шумен процес за постигне целта (рейтинга).
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: fastman   
Дата:   19-09-05 15:06

Depeche_Fantasy [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Brummaker [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Стефан   
Дата:   19-09-05 15:08

Дайте да се разберем! Ясно е, че не става въпрос толкова за юридическата гледна точка, колкото за етичната. Защото по закон е забранено въобще да се снима някой без разрешение, независимо дали е облечен или съблечен. Ама това в България никой не го спазва. А знам чужди сайтове, където е забранено въобще да се пускат снимки на хора на които им се виждат лицата, да не би после някой да ги осъди...
Освен това усещам че тук някои, най-вече Депеш, се опитват да ни казват къде сме можели и къде не сме можели да се събличаме. Вижте какво, плажът може да е обществено място САМО когато е обявен като обществен и е охраняем. Дивите пусти плажове, където аз ходя, ако и тях държавата ги обяви за "обществено" място ми да ходи да се гръмне някъде! Ако някой го дразни нудизма като явление да ходи да се пече на обществените плажове "гъз до гъз" при другите "текстилци", а не да разваля малкото останали диви плажове.
Така че от етична гледна точка според мен правилото е просто: ако човекът на снимката ти е разпознаваем, е редно да му искаш разрешението, ако не е разпознаваем, какъв е проблема. Е, както е казано, всяко правило си има изключение, но така е по принцип, в общия случай.

 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Depeche_Fantasy   
Дата:   19-09-05 15:09

Евгении, аз пък говоря за липсата на право на елриша да ни държи сметка.
Видяхме я доколко приема чуждото мнение, неведнъж.
И кой увърта!? Естетика!?... Етика!?...
Айде кажи кое било етично и кое естетично...[smilie23] Много знаете да ревете...
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Todd   
Дата:   19-09-05 15:09

Аайдееееееееееееееееее,
иде коня в ряката !!!!
Айде сега , кирливи ризи и не знам кво си ????
Що се мразите толкоз бре ?????????????????
Това ли сте фотографската гилдия ????
Заеби , за съжаление сте !!!!
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Depeche_Fantasy   
Дата:   19-09-05 15:11

Стефан, ама такива глупости дробиш за тея плажове...
Пустите плажове какви са? Частни? Айде бе! Аз не ти казвам къде можеш и не можеш да се събличаш, елриша ако иска под терасата да дойде и кючек гола да ми играе - нищо против, ама тя да не ми казва тогава какво и къде съм можел да снимам.
Аааааайде[smilie23]



Публикацията е редактирана (19-09-05 15:13)
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: nsirakov   
Дата:   19-09-05 15:13

Какче - ако искаш да лаеш срещу мен заповядай - аз от кучки не се плаша...

само кажи....

криливите ми ризи... пералнята ми ги пере...нямам от какво да ме е страх каквото и да "извадиш"...или "изфабрикуваш"

ЗА ПОРЕДНАТА ТЕМА В .."ПОМОЩ НА" - прекали - нямаш ни най-малкото право да говориш за това, че хубави хора, не като теб, направиха всичко възможно да помогнат на майка ми... И ТЕ УСПЯХА... независимо от малкото шансове, които жената имаше.. така че какче (ако не си забелязала какче е ирония в случая, защото ако напиша "дърта кукумявке" няма да е красиво, нали)....

Лай срещу мен колкото искаш, ти също имаш кирливи ризи...НО ЗА ТОВА, ЧЕ ПИШЕШ ПРОТИВ МАЙКА МИ НЯМА ДА ТИ ГО ПРОСТЯ...

ЕРИША!! - [smilie23]

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

_________
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Svetleto   
Дата:   19-09-05 15:14

"А етично ли е да отиде някоя мила женичка и да се съблече на плажа, където играят сума малки деца с неоформено съзнание?"

Демек "Мили хора, внушавайте на децата колко е грозно и срамно да си гол!"?

Не знам преди колко години си бил малко детенце и какви спомени имаш, но със или без голи женички децката сексуалност си се развива... Въпросът е дали това ще е естествено, или насила ще му затваряме очите и ушите (и ще му връзваме ръцете след време). :)
 Re: за папарашките плажни снимки...
Автор: Depeche_Fantasy   
Дата:   19-09-05 15:15

А начи насила не можем да му затваряме очите, ама можем да му врем цици в носа?

Чичко Фройд, къдеее сииииии[smilie11]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена