Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: ecobo   
Дата:   18-09-05 22:22

Аз скоро видях 5 мои снимки, гепени от сайта на мой клиент от Жеравна, отпечатани към статия за туризма в Жеравна. На сайта си пише, че снимките са ©мойто име, ама кой да чете [smilie18]
Вестника нямаше издателско каре, нито даже телефон за връзка. Някакъв тъп жълт вестник.
Ама в случая лошо няма - ако ме бяха питали, щам да им дам снимки с по-висока резолюция, щото правят безплатна реклама на родното ми село.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Стоев   
Дата:   18-09-05 22:41

Много ще се изкефя да видя у вестник статия за друг вестник, осъден за кражба на снимка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   19-09-05 08:26

Нейви - нещата скоро няма да се оправят със случая... все пак живеем в България

Стоев - "гарван гарвану око не вади..."... УВИ

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: goshar   
Дата:   19-09-05 20:23

nsirakov

Ти още ли не си завел дело срещу тия ?Какво чакаш бе човек???Отивай в прокуратурата и пускай една жалба в 2 екземляра и не забравяй входящия номер.Иска за парично обещетение ще си го подадеш в писмен вид по време на делото.Не забравяй да приложиш и доказателства към жалбата към прокурора.Няма да ти струва пари . Прокурорът е длъжен по конституция да пази правата ти.Пусни копие и в икономическа полиция .
И НЕ ЗАБРАВЯЙ :Да почерпиш(и да се похвалиш) за новата фотокамера.
Ех дебна ги отдавна да ми откраднат кадър ама са хитри и не пипат.Да пипнат само..ах..ах.И nsirakov ,искай максималното обещетение по закона ,ако имаш желание повикай и журналисти като подаваш жалбата.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: muu   
Дата:   19-09-05 21:39

trqbva nqkoi da napravi golqm! proces,lipsva precedent po temata...ne 4e pravoto u nas e na precedentna osnova,no trqbva nqkoi da gi osudi kradcite !!!slojno e no bih u4astval,imam i advokati priqteli,ma ppo gore vidqh smisleni dumi po temata,ako trqbva i pari 6te dam ,prosto ako ni6to ne pravim mi nqma smisal da se jalvame...
sirakov, prati mi tel nqkade v profila,6te ti se obadq da obsudime kakvo moje da se napravi...

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: GenaDP   
Дата:   20-09-05 02:49

Че 24 и 168 часа са си същите гъзове като останалите. Няма особена разлика...

Преди време случайно бях заснел интересна случка, обадих се на Цветомир Трънков (той е официалния репортер на 24ч. за Варна), пратих му снимката с мои имена и телефони. А на следващия ден фотото излезе във вестника с неговото име отдолу, а петте лева така и не ги видях.

Втори път, разбира се, снимка от мен ще видят през крив макарон...

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: muu   
Дата:   20-09-05 05:30

ne e vaprosa 4e sa zadnici,i mene sa me krali,ne 4asovete no trud da,sled edin div skandal s valeriq veleva posprqha,no ne e v tova vaprosa...trqbva da se predpriemat deistviq, ne da gi ostavqme taka...



Публикацията е редактирана (20-09-05 06:14)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   20-09-05 06:58

Your message

To: 24 Hours Ojivlenie
Cc:
Subject: To whom it may concern...
Sent: Thu, 8 Sep 2005 18:57:33 +0300

was deleted without being read on Mon, 19 Sep 2005 09:23:16 +0300

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   20-09-05 06:59

Your message

To: 24 Hours Ojivlenie
Cc:
Subject: 2ro pismo
Sent: Fri, 9 Sep 2005 13:05:56 +0300

was deleted without being read on Mon, 19 Sep 2005 09:23:18 +0300

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   20-09-05 06:59

Your message

To: 24 Hours Ojivlenie
Cc:
Subject: 3to pismo
Sent: Sat, 10 Sep 2005 10:57:40 +0300

was deleted without being read on Mon, 19 Sep 2005 09:23:20
+0300

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: digit_all   
Дата:   20-09-05 12:35

Hora napravo sum chokiran ot BG mediite, ne biah zapoznat che taka stoiaha nechtata, absoluten kochmar e ! Imam chubstvoto che teia hor ajiveiat v drugo izmerenie ! Zaslujavat primeren sud ! Uspeh !!! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: ivo80   
Дата:   20-09-05 12:50

Сираков, може да ти четат мейлите, но да не ти пращат репортите

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: asahi   
Дата:   20-09-05 13:39

Размърдай се, Сираков. Адвокатът няма да им праща мейли.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: gogo   
Дата:   20-09-05 13:58

Сираков, аз съм малко далеч от майсторските изпълнения и още не ме крадат от вестниците, ама това дразни [smile]
Фен съм на идеята - по 5 лв за адвокат от форумци и да гледаме сеира с часовете. Аз съм от Пловдив, така че моите ще ги осигуря бързо и лесно [smile] . А имам много добри приятели в икономическа полиция, така че ако решиш че ти трябва рамо, само свиркай [smile] [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: mun4o   
Дата:   20-09-05 14:10

Абе хора, още ли дъвчете темата. Трябва да се действа, а не да се разтягат локуми. Сираков, трябва ти средна ръка адвокат и търпение. Не предявявай голяма сума - 200 лева на мен ми звучат добре, таксата ще бъде 8 лева. Плащането на хонорара може да се договори по различни схеми, в т.ч. и значителна сума от него да се плати след приключване (спечелване) на делото. Стискам палци и - атака!


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: taurus13   
Дата:   20-09-05 15:07

Nsirakov,
понеже онзи ден Junior събираше х 5 лв за тебе,четеики темата не ми стана ясно дали ти ги е предал???
Моля те да ми отговориш!

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   20-09-05 15:14

никой нищо не ми е давал.. аз не съм искал пари...моля недейте така, че ми е притеснено... не съм беден - все ще намеря адвокати

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: taurus13   
Дата:   20-09-05 15:20

Ха тогава къде са парите Junior???????????????????????????????????

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   20-09-05 15:28

казах ви с тези пари да не се занимавате.... еех.. сега заради мен пак ще има ядове и проблеми

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: n1x0n   
Дата:   20-09-05 19:36

Сираков, важното е /ако си решил да ги съдиш/ да не взимаш от тях никакви пари, да не подписваш никакви ведомости, да не има даваш никакви твои банкови сметки и т.н. Тоест, по никакъв начин да не индикираш че имаш финансови взаимооотношения с тях.

Осъждането не е лесен процес, отнема доста време, но принципно работи. Почвал съм 3 дела, в 2 от случаите постигнахме извънсъдебно споразумение /почти веднага щом заведох делата/, в последния ми присъдиха 250 лева, а юнаците от медията платиха 1600 лева разноски по делото.
Мои познати обаче изгубиха подобно дело, така че не е 100% сигурен успеха.

В момента тези селяци се пробват да те откажат от сериозни действия, разправяйки тези глупости за хонорара - не си ли го взел /и подписал на ведомостта/ това значи че не си съгласен с условията им, и могат да си заврат тези 5 лева.... някъде дълбоко. Няма да им помогнат.

Почни ги с официално писмо, после с нотариална покана и ако не омекнат - дело.


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Junior   
Дата:   21-09-05 06:56

Taurus - брат да му дам на Ники жаллките 15 кинта, които събрахме на сбирката ще ме е срам (дори мен, дето съм безсрамен), а и както се сещаш е неудобно на всеки пет лева да се ходи/праща до Пловдив...

Аз съм сигурен, че хората ще изпълнят каквото са заявили, но не успяха да се сетят за предишната сбирка. Очаквам следващия четвъртък да е всичко наред.

П.С. В крайна сметка парите не останах в мен и без друго.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: diandimov   
Дата:   21-09-05 08:43

Здравей пак, Сираков!
Би трябвало да можеш да предявиш иск за 10 или 15 000 лева, по простата причина че за да обориш тези хора ти трябва силен адвокат с висок хонорар. От тях след плащането на разноските да ти останат половината - пак е добре.
А тези шибани 5 лева - още ли е същото? Не мога да повярвам! Аз съм завършил журналстика в София, пропилях 5 години, и когато си търсех работа по специалността хонорара за материал беше пак толкова гора- долу.
Ама то като ще е години процес и толкова разноски, не е ли по- лесно да наемеш някой украинец да ги застреля? Само дето няма да имаш полза от това, парична.
Явно затова имо толкова престрелки в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: джъмбо   
Дата:   21-09-05 09:08

имаше един разказ - смешен плач

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: penchev79   
Дата:   21-09-05 09:21

sirakov - в никакъв случай да не се отказваш ! Не забравяй, че по този начин защитаваш не само своите собствени авторски права, за което си има цял отделен закон, но и помагаш в борбата с такива нагли кражби като цяло за да се намалят подобни действия в бъдеще.

Знай,че сме зад теб и то не само морално. И никакво отказване. Ще ги гоним до дупка!

По отношение на съда - снимката ти предполагам е цифрова, не знам как стои въпроса в този случай с доказването пред съда.

Но едно нещо със сигурност е в твоя и наша полза - да се вдигне шум. Мисля, че това е най-разумния начин да ги притиснем, като това по никакъв начин не пречи да пуснеш и 1 жалба - от опит глава не боли. Аз преди време така осъдих столична община :)

Казвай с каквото можем да помагаме. Ако нещо трябва ето ми емайла ramones79@mail.bg

Имаш ли адвокат, или да търсим? Мисля че може да се намери.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: penchev79   
Дата:   21-09-05 09:24

сега ми хрумна: може даже едно уеб сайтче да направим по темата, и да пращаме линка яко, и да го пратим и до другите вестници, до телевизиите, до шоуто на слави, до господари на ефира и сякви такива места за които можем да се сетим - даже защо не и до посолствата н България на западните държави.


Ако някой има и други идеи нека ги обсъдим, не може да ги оставим просто ей така. Както разбирам това не е прецедент, а практика от тяхна страна - да крадат. Ето и Гената може да се включи дори. Ако иска де [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна