Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: murnau   
Дата:   21-04-05 23:21

rossn, daj goloto tialo be
samo prikazvash [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: n1x0n   
Дата:   21-04-05 23:27

GOSPODIN-e деленето по схема "залез, макро = чалга, акт = неразбрано изкуство" е малко хлъзгава тема!

Защото има залези и залези, има актове и актове - критерия за качество е не съдържанието на кадъра само по себе си, а изпълнението му!

Точно тук, хубавите залези и буболечки са в пъти повече от добрите актове.


Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-04-05 23:29

RossN, няма да го превръщам в чат, но аз само направих коментар върху една статистика, която е пред всички в този форум...Защо ли няма изключение????

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: bs6247   
Дата:   21-04-05 23:30





Публикацията е редактирана (28-04-05 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: RossN   
Дата:   21-04-05 23:42

GOSPODIN, пак прочети какво съм казал.

murnau, и аз се чудя, защо ли го споменах...

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: nenov   
Дата:   22-04-05 02:25

Нютон може би е нямал възможност да снима цветя и буболечки. Доколкото знам трябва да имаш макро обектив, а той е нямал. В интервютата никой не го пита дали не е правил и такива снимки. Светът ще го запомни с актовата фотография, а той тайно е мечтаел за цветя и пеперуди. Ако беше член на форума определено щеше да снима залези,глухарчета и буби, но жалко за човека. Гнилият капитализъм е виновен.

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: avela   
Дата:   22-04-05 02:29

nenov, moze da sqberem za edin makroobektiv za teb, ako iskash.

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: inmitev   
Дата:   22-04-05 09:26

GOSPODIN: Не се чувствам лично засегнат от статистиката, която си направил, но все пак искам да коментирам.

Нямам нищо против голото тяло, нито против Хелмут Нютън като фотограф. Просто не ми допадат творбите, които видях на изложбата. Има и изключения - обувката в едър план и жената до абажура например.

Да подчертая все пак, че нямам фотографско образование, нито специални познания по темата. От това, което съм виждал тук, в този форум, харесвам снимките на luboar, Ilian и Simon например. Харесват ми и снимките, показани от hose в друга тема по този повод.

И най-важното - не съм "настървен критикар". Прочети внимателно постингите ми по-горе. Да не говорим за това, че снощи в "Папараците" разгледах първия албум на Хелмут Нютън. Там вече има доста повече неща, които приемам и харесвам.

И съм напълно съгласен с твоето мнение - всеки си има вкус и всеки би трябвало да уважава правото на другите да харесват различни неща. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: murnau   
Дата:   22-04-05 14:18

Вкусът се изгражда и затова след като не си сигурен в нещо, макар и да ти изглежда "грозно", не говори за него и не слагай оценки.

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: volokin   
Дата:   22-04-05 14:21

изгражда, възпитава, моделира с години, много години, както всяко изкуство, както всяка дейност, както с науката и на първо място: както с любовта ----> справка Ерих Фром ''изкуството да обичаш'' [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: Avi   
Дата:   22-04-05 15:07

murnau написа:

> Вкусът се изгражда и затова след като не си сигурен в нещо,
> макар и да ти изглежда "грозно", не говори за него и не слагай
> оценки.

Напротив, murnau! Трябва да се говори за него и да се слагат оценки!!! Инак човек никога няма да развие вкуса си, ако няма около себе си дискусия, от която да земе най-доброто. Разбирасе "пошло", "потресаващо зле" и "или той или аз не разбираме от арт" не са подходящите думи, с които да се започне дискусията :))
Тоо малко затворен кръг де, ама за мене тва е начина :)

Аз примерно затва смятам, че тука дали организирано или не, трябва често да се правят разбори на фотографии. Така ще развива всеки и всеки ще зима най-доброто (ако разбира се иска).

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: Frida   
Дата:   22-04-05 16:44

Ави, като слагаш оценки, няма да развиеш вкуса си. Това става като си отвориш съзнанието, очие и ушите си и възприемаш. Като си казваш мнението и си слушаш гласа било в спор или монолог, само си затвърждаваш собствената позиция. Така работи съзнанието и затова в спора НЕ се ражда истината. [cool] undefined

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: Avi   
Дата:   22-04-05 17:08

Фрида,
мислил съм по тоз въпрос, донякъде съм съгласен, даже подолу ще пейстна една притча, която говори точно за тва :))

Ама аз лично много полезни неща намирам в спора, дори и да не се съглася, дори и да затвърдя мнението си - получавам повече информация и мисля :)) разсъждавам. сиа - притчата казва, че не е хубаво да се разсъждава, ама на мене ми харесва, кво да напраим :)

В едно село живеел много беден старец, но даже кралете му завиждали, защото имал прекрасен бял кон. Кралете му предлагали невиждани суми за коня, но старецът винаги казвал, че конят за него не е кон, а личност и не може да го продаде....Веднъж старецът видял, че конят го няма и всички жители на селото му казали:
-Ти си един нещастен стар глупак, ние винаги сме знаели, че конят ще избяга в един момент. Да беше го продал и сега щеше да имаш купища пари.
-Не отивайте толкова далеч-отговорил старецът-просто кажете, че конят го няма на мястото му. Това е фактът. Дали това е нещастие или благословия, кой знае, това вече е разсъждение. А кой знае какво ще последва.
Хората се смеели на стареца, те знаели, че той не е съвсем в ума си.
Но след 15 дена конят се върнал и довел със себе си още 10 също толкова красиви коня.
-Старецът беше прав-започнали да говорят хората, това наистина не е било нещастие, а благословия.
-Не отивайте толкова далеч-пак отговорил старецът-фактът е, че конят се върна и доведе още 10 коня със себе си. Кой знае дали това е благословия или нещастие. Това е просто фрагмент. Вие прочетохте само една дума в изречението, как може по нея да съдите за цялата книга.
Този път хората не обсъждали, но в себе си решили, че старецът не е прав-11 прекрасни коня, нима това не е благодат.
След една седмица синът на стареца, който започнал да обяздва конете, паднал и си счупил и двата крака.
Хората отново започнали да говорят:
-Прав беше старецът. Това не беше благословия, а нещастие.
-Вие сте пълни с разсъждения. От къде знаете това благословия ли е или нещастие. Кажете просто, че синът ми си счупи краката. Това са фактите. Кой знае дали това е благословия или нещастие. Животът ни се дава на парченца, повече не ни е дадено да знаем.
След няколко седмици страната започнала война и всички момчета от селото били взети войници. Цялото село плачело, защото знаело, че повечето от тях няма да се върнат. Синът обаче останал при баща си, защото бил инвалид. Хората отново отишли при бащата и казали:
-Ти пак беше прав, старче. Твоят син със сигурност ще остане жив, а за нашите не знаем. Твоето беше благословия.
Старецът отвърнал:
-Вие продължавате да съдите. Факт е само, че моят син е останал в къщи. Само абсолютът знае дали това е благословия или нещастие...

Докато съдите, вие не растете и не се развивате. Разсъждението означава застинало състояние на ума. Умът обича да разсъждава, защото развитието е рисковано и неуютно. В действителност пътешествието никога не свършва, завършва една част от пътешествието и започва друга. Животът е просто един безкраен път...


Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: RossN   
Дата:   22-04-05 17:44

Avi, тук има една основна разминавка, с моят начин на устройство. Аз бих казал, не вадете заключения за глобалното, от конкретното. Но в никой случай, не бих се съгласил с израза "не разсъждавай".

Да може да се каже, че умът започва да расъждава, на база на съществуващите факти, но за разлика от компютрите, ние имаме въображение, което е вид предсказваща функия, ако го отнесеш към света на двоичните. Само дето е много по-съвършено и необяснимо.

Така че погледнато в контекста на "само расъждавай", без да влагаш въображение, то тогава горното е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: Avi   
Дата:   22-04-05 17:52

разликата е и с моя начин, Роска :))

аабе, таз тема мноо философска стана, пък и тя се бистри по-лесно на бира :)

наздраве и хубав уикенд на сички :)

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: RossN   
Дата:   22-04-05 17:58

Avi,[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: hose   
Дата:   22-04-05 17:58

GOSPODIN - ne gledash vnimatelno mi se struva [smile]
a tova che na tebe ne ti haresvat makrosnimite si e tvoi problem nali? za tova govoria - vseki da moje da si izbira kakvo da haresva bes da go narichat idiot! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-04-05 23:10

hose, гледам и не вярвам на ушите си..[smile] Не съм казал никога , че не ми харесват макроснимки, а само , че хората критикуващи Нютън не снимат голо тяло. Не съм наричал никого идиот и за това ми дължиш поне една бира...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: sannie   
Дата:   22-04-05 23:42

Helmut e Helmut, a si4ki koito ne go ocenqvat sa prosto sme6ni useri, koito prosto izrazqvat negativno mnenie za da sa razli4ni, no pi4ove ne ste izbrali pravilniq 4ovek[smilie19] !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: Amigo   
Дата:   23-04-05 00:17

[smilie5] [smilie18] [smilie18]

"Helmut e Helmut, a si4ki koito ne go ocenqvat sa prosto sme6ni useri, koito prosto izrazqvat negativno mnenie za da sa razli4ni, no pi4ove ne ste izbrali pravilniq 4ovek" [smilie5] [smilie5]
Ето това наричам аз компетентно и аргументирано мнение[smilie3] [smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

До кога ще го чоплите тоя Хелмут, бе?[smilie10] [smilie18] [smilie18]
[ezik] [ezik] [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: sannie   
Дата:   23-04-05 00:31

amogo 4eti i misli: "prosto sme6ni useri, koito prosto izrazqvat negativno mnenie za da sa razli4ni"[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: Amigo   
Дата:   23-04-05 00:33

[beer] [beer] за различните, sannie[smilie3] [beer] [shtrak] [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: sannie   
Дата:   23-04-05 01:08

[smilie19] dneska sum na mineralna voda

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: hose   
Дата:   23-04-05 13:15

eto birata - [beer]

[smile] [smile] [smile]

niama smisul poveche ot taia tema [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Helmut Newton?!?!?!?!?!?!?!????
Автор: Frida   
Дата:   23-04-05 15:25

Ави, благодаря за притчата. Обичам приказки, а тази много ми хареса. :)))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна