Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   08-09-05 08:25

Днешен брой.. последфна страница...
"Зет среля по врабче - уцелва тъща"... само дето снимката на "врабчето" е на лястовичер.. и е снимано от мен....
НАГЛО - наистина нагло...

Ако някой има идея как и дали ще мога да си потърся правата.... ще се радвам ако помогне... в момента съм на работа... дори телефон нямам...

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: koceto   
Дата:   08-09-05 08:41

много бих се радвал ако се осъди един вестник. трябва да разберат че неможе така...
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

на кладата [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   08-09-05 08:45

мен ми стига да ми плятят хонорара :)

само да намеря телефон

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: GM   
Дата:   08-09-05 08:45

и тия ли крадат???!!!?
Мизерници[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: MindWall   
Дата:   08-09-05 09:00

nsirakov : ako beshe tuk, bih nael niakoii lawer (predpolagam shte ima niakoi deto shte se sqglasiat samo za procent ot bezshtitenieto) samo nemoga dali tova bachka v BGto...

sorry che e stanalo, no ot druga strana tuko vij si izkaral niakoii lev ot sluchkata :)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: boreto   
Дата:   08-09-05 09:32

Може би като първа стъпка, да се създаде един фонд с някакви малки отчисления от реклама и/или малки доброволни вноски от заинтересованите, с който фонд да се плаща на адвокат. Лукчето се надявам да приеме да се занимава, като доверен фотограф-адвокат, срещу ниска тарифа...
Като че ли е назрял моментът, да се действа юридически. Без значение дали ще се стигне до споразумение или съд. Ще е отрезвяващо за така наречените медии.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Todd   
Дата:   08-09-05 09:35

Сираков , те са откраднали една снимка -майната им .Даже не знаят какво показват :)
Аз нямам представа как стои въпроса ако някой друг от чужбина например я открадне .
Миналото лято и това понеже се занимавам с ремонти на къщата се залисвам по разни сайтове с такива неща като www.ivd.ru
А тук в Бг се продават разни списанийца и вестници на същата тематика със 100% откраднат материал от тия същите сайтове .
Нямам идея как ония хора могат да си търсят правата :)))
Трябва сигурно да им вземат печатниците :))


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: ATO   
Дата:   08-09-05 09:46

Докторе, аз работя като фотограф в 24 часа за регион Карлово към Пловдивското издание. Снимката каде е, регион Пловдив или в централното?

Хонорара е 5 лева. за снимка по принцип ако не е водещ материал на върешна страница. Абе ако са ти написали името е добре, защото мен често ме бъркат с колегата от Пловдив, тъй като и той е Атанас.:))



Публикацията е редактирана (08-09-05 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Marillion   
Дата:   08-09-05 09:47

Ами.. нещата стоят така: Изпращаш им следното писмо на редакционния майл.

Пиша Ви във връзка с публикваната от вас моя снимка озаглавена (име) в брой (номер) от (дата). Снимката е публикувана от мен в (име на сайта), в който ИЗРИЧНО е упоменато, че цитирам: "Снимките в този сайт са със запазени авторски права.
Използването им без позволението на авторите е незаконно." Чрез публукуването на снимката Вие сте нарушили Закона за авторските и сродните му права, както и правата ми на неин автор. Възоснова на чл 19 от този закон аз, като автор на снимката, имам право на възнаграждение, което следва да ми заплатите в едноседмичен срок или ще потърся правата си по съдебен ред.
Възнаграждението си определям на ( сума ). Към писмото ще приложа телефонния си номер (може и без) и адрес, на който да получа хонорара.

Силно съм възмутен от поведението Ви. Публикуването на снимки без съгласието на автора е грубо потъкване на българското законодателство. С тази си постъпка, по никакъв начин не оправдавате репутацията си на уважавана в обществото свободна медия.
Копирането на нечие произведение без изричното разрешение на автора от морална гледна точка е акт на неуважение към автора и кражба на продукта на неговия труд. От законова гледна точка е престъпление и за него се носи отговорност по Закона за авторското право, по Закона за защита на конкуренцията и по чл. 172а от Наказателния кодекс. В зависимост от масовостта на копирането и нанесените щети се наказва с глоба и / или затвор.


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: NI   
Дата:   08-09-05 09:54

Добре де не може ли да се прекрати по някакъв начин това.Как теглят снимките (админс) Не може ли да се режне достъпа до чужди снимки? Или поне да се вижда кой я е теглил ?

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: El_Fuego   
Дата:   08-09-05 10:04

Marillion https://photo-forum.net/forum/smileys/smiley24.gifhttps://photo-forum.net/forum/smileys/smiley24.gifhttps://photo-forum.net/forum/smileys/smiley24.gif


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: ATO   
Дата:   08-09-05 10:05

Най-добре е да не пускате снимки в профилите си които правите с комерсиална цел, аз поне не качвам. Винаги има възможност да бъдат изтеглени, а колкото до авторските права, едва ли на медиите им пука за тях. Тук има доста колеги от вестници и списания които ще подкрепят казаното от мен. Не би трябвало да е така но ... Почти сигурен съм, че този който е взел снимката не е фоторепортер, не го твърдя разби ра се.



Публикацията е редактирана (08-09-05 10:14)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Marillion   
Дата:   08-09-05 10:19

ATO - прав си, не им пука. Докато НИЕ не превърнем кражбата на снимки (не само от вестници) в доходоносен бизнес ще е така. Сега Сираков може да иска 500 лв хонорар за 1 снимка. Ако заведе дело може и до 2000 лв да стигне. Там има и тънкости - примерно точно тази снимка щях да я продавам на Marillion за 300 лв, ама след като я публикуваха не я иска...

Да не говорим, че санкциите предвидени в закона

Чл. 94. (1) Който наруши авторско право, сродно на него право или право по чл. 93в, дължи на носителя на правото или лицето, на което той е отстъпил изключително право за използване, обезщетение за причинените вреди.
(2) Когато искът е установен по основание, но няма достатъчно данни за неговия размер, лицата по ал. 1 могат да искат вместо обезщетение:
1. приходите, получени вследствие на нарушението, или
2. равностойността на предмета на нарушението по цени на дребно на правомерно възпроизведени екземпляри, или
3. от сто до петдесет хиляди лева, като конкретният размер се определя по преценка на съда.

Как мислиш - издание с такъв голям тираж колко трябва да плати? 500, 1000?
Не може да си правят каквото им скимне... докато някой не го осъди и не разгласи на всеуслошание колко пари е взел.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: MindWall   
Дата:   08-09-05 10:26

tuka stock-photo cherno biala kachestvo za vestnik ciala stranica e 10,000$Can (8,000$US)
(utochnenie: tova e samo cenata koiato organizaciata e platila da zakupi snimkata koiato shte izpolzva v reklamata si)

trudno e da si tqrsish pravata v chujda strana... no tozi sluchaii ne e takqv.



Публикацията е редактирана (08-09-05 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: ATO   
Дата:   08-09-05 10:27

Така е Marillion, напълно съм съгласен с теб. Аз го казвам, защото зная, че е така. На мен също минатала година ми взеха 2 снимки от едно списание без да ме питат. Заядах се с тях и ми платиха 10 лева след като разбраха, че съм им колега.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: SLR   
Дата:   08-09-05 10:32

Marillion[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: kali222   
Дата:   08-09-05 10:32

Напълно подкрепям мнението на Marillion, че докато не реагираме на нарушенията те ще продължават. Бездействието показва, че приемаме постъпката и нямаме нищо против. Нямам представа доколко ще е успешна една такава реакция, но ако не се реагира то тогава със сигурност нищо няма да се промени...

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: black_swans   
Дата:   08-09-05 10:33

Сираков, на първо време им напиши писмо, с което освен, че изказваш възмущение от нарушените ти авторски права, предявяваш и претенция за обезщетение и обнародването в слеващ брой извинение, както и уточнение, че автор на снимката си ти. Завърши писмото, че в противен случай, ще потърсиш правата си по съдебен ред. Писмото изпрати до главната редакция, с обратна разписка.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: MindWall   
Дата:   08-09-05 10:43

nsirakov : vsichko zavisi kakvo iskash da poluchish ot situaciata... 5-leva i eventualno spomenavane na imeto ti v sledvashtia broii? eventualno poslushaii "black_swans"
no tuk za podobni neshta se zanimava advokata ti.

i poviarvaii mi, edno e da poluchat pismo ot chastno lice, drugo e ot advokat [smilie8]

uspeh
[beer]



Публикацията е редактирана (08-09-05 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: solo5   
Дата:   08-09-05 11:26

Сираков вземи им парите на тия нещастници[smilie5]
... аз бих искал 1000лв, които бих разделил с Мерилин [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Brummaker   
Дата:   08-09-05 11:31

Сираков,

това е вестник с един от най-големите тиражи. Хубавото на тяхната постъпка е, че ВЕЧЕ СА ТИ ПУБЛИКУВАЛИ СНИМКАТА и са пред свършен факт....

Помисли си - сега е момента да ти купят един ДСЛРр защото ТИ ВЕЧЕ си определяш хонорара ... разбира сер живеем в БГ, но мисля да ти честитя новия апарат....

ЗВЪННИ ИМ В РЕДАКЦИЯТА...ТЕЛ ГО ИМА НА ВСЕКИ БРОЙ....ПОГОВОРИ С ТЯХ И ИМ ПРЕДЛОЖИ ЦИФРАТА....В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ ПРОСТО ИМ КАЖИ:

ОК, ОТ ТУК НАТАТЪК ЩЕ РАЗГОВАРЯТЕ С АДВОКАТА МИ...

Аз така си свърших работата веднаж...И така и трябва да е [smilie24]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Neli78   
Дата:   08-09-05 11:37

АТО> хаха, 5лв ....[smilie18] [smilie18]
все едно да те изнасилят, после да ти хвърлят 5лв, и да ти кажат:
- ...ми...аз на магистралата по толкова си купувам услугата...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: MindWall   
Дата:   08-09-05 11:41

Neli78 [smilie5] dobre kazano!



Публикацията е редактирана (08-09-05 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Neli78   
Дата:   08-09-05 11:43

сега е ред на адвокатът ти да ги изнасили[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: MindWall   
Дата:   08-09-05 11:48

haha :) izberi samo niakoii po-nadaren! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна