Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: da.fo   
Дата:   14-12-08 20:19

.....
Значи човека(KirilP - 0888892121) си пусна обява , че продава Sony A 700(за 1050лв. когато нова беше 2150лв.) но явно никой от София не я купи [smilie11] договорихме се за бартер(Minolta 20/2,8)+ 350 лв. и 24 часа време в което всеки има право да развали сделката ако нещо не му допадне и плати пътните. Получих апарата:
- жълто/зелен дисплей - не можеш да разбереш кога е добре белия баланс
- прашинки във визьора и на матрицата
- АПАРАТА НЕ ФОКУСИРА !!!!! - фокусирането е след точното разстояние и ако се върне скалата се получава добра снимка.

Аз естествено поисках да разваля сделката - обаче човека не се вписва във фотофорума, не си вдига телефона и след 4-5 дена получавам съобщение , че е в ЧУЖБИНА !!!

Аз продължавам да му пиша съобщения - ама колкото получихте Вие отговор - толкова и аз ...[smilie11]
Пиша му , че ще изпратя апарата на сервиз и ако ремонта е над 100 лв. да си ги поделим.Aко е по малко - аз ще си ги поема !!! Обажда ми с е KirilP и ми казва , че като се върне от чужбина ще се оправим - няма проблем.
Изпращам аз Sony-то А 700 в ЛАС сервиз обаче се оказва , че апарата не могат да го настроят и ми го връщат. През това време колегата KirilP "се връща" от чужбина и ...

"ама той апарата си работеше идеално"
"аз няма да го взема обратно" и т н
Аз естествено му казвам , че ще опиша цялата история заедно със ЛС-тата във форума..... минават 2 часа и ми звъни съвсем друг човек (от тел.0878/987079)който ми казва , че апарата е негов и заедно са го изпартили и т н.....поиска да му приготвя снимки за да му докажа , че няма фокус. Така и не ми изпрати имейл а като му звъннах - не си вдигна телефона !!!

Изглежда KirilP играе роля на "бушон" - ходи да гониш вятъра като си нямаш работа.

Явно така се продава апарат с дефект, защото ме посъветваха да го продам щом не ми харесва.

Ееееее, аз как ще гледам хората в очите - ами не мога да направя това - сега ще го изпратя в друг сервиз който пък ги изпращал в завода за настройка(ама това е друга тема)

Та така - KirilP & company = ПЪЛНА МУШЕНДИЯ !!!

 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & companY......
Автор: da.fo   
Дата:   14-12-08 20:24

kirilP
04.11.2008 17:50 Получих апарата. Като го гледам доста е изтормозен за тези си кадри:
- Има доста прашинки по матрицата(поне 3-4 видях)
- Около огледалото също беше доста напрашен , че и по едно време нещо като конец се показа в долния десен ъгъл(във визьора)
- Визьора също има прашинки
- Много жълто-зелено изображението на дисплея - ??? На снимките е по добре. Това направо ме стерсна и си помислих , че е от белия баланс. Сега се опитвам да видя няма ли някъде корекция на дисплея в цвят , че така ще ме обърква доста. Ти ако имаш някаква идея казвай.
- Не иска да фокусира добре със двата ми обектива(16-80 Цайс и 18-125 Сигма) но си мисля , че е до настройки на обектива но това по-късно. Пък и ще пробвам с един твърд обектив.

 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & companY......
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-08 20:24

ами те тука хората заподозряха тая обява имаше нещо гнило.

Жалко че не си видял обсъжданията. [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]


Я кажи кой е другия сервиз?

Хубаво е да знам че и аз съм със сони та ако се наложи....
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & companY......
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-08 20:27

А и късмет с апарата дано Ви го оправят бързо. А700 си е хубав

Пък снимките дето правите го заслужават [smile]



Публикацията е редактирана (14-12-08 20:30)
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & companY......
Автор: da.fo   
Дата:   14-12-08 20:27

irilP
05.11.2008 11:20 Здравей отново. Имам все по лоши новини за апарата.
-1. не фокусира правилно с 3(три) обектива - Цайс 16-80,Сигма 18-125,Минолта 50/1,4 - от сервиз на Сони казаха , че щом не фокусира и с твърд обектив - проблема е в тялото. Забелязах , че ако върна(ръчно) малко фокуса към по близко разстояние - фокуса там е добре.
-2. Това зеленеене на дисплея техникът с който говорих предположи , че най вероятно апарата е намокрян с вода , което пък ще ми донесе по нататъшни проблеми. Той(техникът) предложи апарата да се занесе при тях и да се отвори за да се види проблема.
Тъй като имахме уговорка за 24 часа , че всеки има право да развали сделката ако нещо не му хареса то аз се отказвам от апарата. Друг е въпроса ако прецениш , че мога да изпратя апарата в сервиза и да си кажат мнението - и тогава да решим какво да правим. Звъних ти на мобилния но не го вдигна. Като прочетеш съобщението се обади за да се уговорим какво да правим. Поздрави- Данчо Маринов.

 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & companY......
Автор: da.fo   
Дата:   14-12-08 20:34

Ето и какво съобщение получих за да не съм голословен :

kirilP
15.11.2008 20:52
Zdravei,ne sum v BG v momenta.Shte chakam da pishesh kakvo e stanalo.Ne viarvam da ima neshto seriozno kato povreda.Choveka,ot koito go kupih pazi tehnikata si.Shte chakam razvitie.uspeh!

 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: da.fo   
Дата:   14-12-08 20:39

уж си кореспондирам с някой си KirilP а пък пратката(моята) да изпратя на .....Павел Топалов [smilie11]

kirilP
03.11.2008 10:50
Получател Павел Топалов
Телефон за връзка 0888 892121
До поискване в офис Еконт София на ул.Гладстон


[smilie11] [smilie11] [smilie11] - явно заучена схема !!![smilie11]



Публикацията е редактирана (14-12-08 20:47)
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: ittv   
Дата:   14-12-08 22:07

Кофти работа, какво да кажа, то май от ибей е по-добре да се пазарува, ако не е както е рекламирано, си отиваш в банката и правиш chargeback, а ти този апарат като го взима нямаше ли възможност да отвориш пратката да видиш, или вече беше пратил парите + обектива ?
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: E.StaneV   
Дата:   14-12-08 22:18

Нямаше ли опция да погледнеш съдържанието на пакета, преди да го закупиш?

Иначе за Кирчо и Ко [smilie23]

 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: d_ave   
Дата:   14-12-08 23:12

Аз ако съдя по обявите, пускани от въпросния тип, май май пазарува именно от ebay, но пълни боклуци с идеята да ги пласира тук.
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-12-08 23:22

Нещастник... Ще лъжи хората....на дребно
Най много мразя..оше повече като знам колегите с какъв мерак си сабират парички за техника.
[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: da.fo   
Дата:   14-12-08 23:37

не, нямаше опция да се погледне съдържанието преди да се плати пък и ние нали бартер правим - не плащам (освен доплащането )

 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-12-08 23:43

Е неможе ли по Еконт да се стигне до него?
[smilie11] .Видях ква е схемата но все пак.
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: pepi34   
Дата:   14-12-08 23:45

Пич не че го защитавам тоя ама според мен сам си се наредил така, аз апарати и обективи не купувам докато не пипна и не пробвам, а и при големи разлики в цените какво да очакваш , а и от непроверени случаино върнали се я от африка я от кои знае къде никога не купувам, а и това не е първата подобна обява , все едно не знаете , че хората масово се стремят да се отърват от каквото не им трябва, редовно обективи които се продават евтино имат проблеми с фокуса например.Пък и още нещо си пропуснал при сделката - кои ти търси бартер - всеки търси свежи пари в брои, а тои се е съгласил , не се ли замисли че нещо може да намирисва сделката?
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   15-12-08 00:14

Намирисва ,ненамирисва ,нали сме Фотофорум общество ,той си го е написал по-горе !! Човек не вярва ,докато не се опари !!
Гадна работа !!
Дано оправиш апарата и заработи както трябва ,те ,парите идват и си отиват ! [smilie24]
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: borisyankov   
Дата:   15-12-08 00:26

С това можеш и към полицията да се обърнеш. Можеш да го заплашиш с това, ако не - директно отивай да подаваш жалба.
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: da.fo   
Дата:   15-12-08 00:44

pepi34,
не знам ти от къде си но аз съм от Каварна и за всеки обектив мога ли да търча я до Пловдив, я до София. Купувал съм много неща от форума. Наскоро купих от milky_boy едно Sony R 1 - ами всичко си беше наред, човека си е точен, ама явно и мошенниците не са малко...

 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: mitakabus   
Дата:   15-12-08 06:42

е...сети се да я пуснеш тая тема! Тея те въртят вече месец - нека да влязат всички и да опишат тяхната версия да видим! Срамота - още щом не ти е вдигнал в рамките на 24 часа работата е намирисвала - трябваше направо да му го връщаш! Друг е проблема , че явно ония май си е бил в чужбина а друг е бил продавача . Е как тогава да върнеш/развалиш сделката....[smilie23]
...и нека всеки който се е парил от Кирил и брат и СО да вземе тука да пише! [smilie22]



Публикацията е редактирана (15-12-08 06:44)
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: kirilp   
Дата:   15-12-08 09:44

Проблема с този купувач е следния:
Аз закупих от форумец А700.Ползвах го месец и реших да се разделя с апарата.В обявата написах,че апарата е втора употреба,без гаранция.Изрично не исках да се занимавам с куриери.Който ползва Сони знае,че почти всеки модел има проблем с фокуса с някои обективи.Аз с тази А700 съм снимал без проблем с обектив 28-135/4-4,5/.След като апарата е без гаранция,аз не съм длъжен по разни хрумвания да връщам парите.Все едно да върна апарата сега на човека от който го взех през есента.И сега равносметката:апарат купен от мене за 1350лв е разменен срещу една разхлопана Минолта 20/2,8 и 350лв и кво? Сега съм новия мошенник във форума ли?
Ако някой има да казва нещо,нека го каже тук,или по мобилния:
Кирил Петров 0888 892121.

Митакабус,ти също ползваш мой обектив 70-210/4.
Беше ти изпратен от брат ми Павел.Кажи,недоволен ли си?
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!....
Автор: nikidi   
Дата:   15-12-08 09:46

ей дафо дафо
чак ми е жал за теб
все търсиш от ефтино по-ефтино и сега хоп - пръчка!
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & companY......
Автор: kirilp   
Дата:   15-12-08 09:47

Освен това,аз лично съм има проблеми с фокуса с АБСОЛЮТНО всички тела на Сони с различни обективи.Но това си е проблем на Сони а не мой,жалко влечуго!Като не са се справили в сервиза,го напиши тук като критика към сервиза,не към мене.И PeterPan,mitakabus,и аз,всички сме имали известни проблеми с фокусирането с тези тела.И па какзвам:ФОТОАПАРАТА Е ВТОРА УПОТРЕБА,работи,и е без гаранция.Това е.
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: mitakabus   
Дата:   15-12-08 10:04

Хм, то се оказа , че съм зел Бирената кутия От Павел - брата на Кирил и обектива наистина е перфектен както каза пича...мхмхм[smilie10]
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: da.fo   
Дата:   15-12-08 10:05

Защо се скри и не развалихме сделката в рамките на 24те часа както се уговорихме а ??????????? Сега ... няма ли да кажеш , че и 350те лева са фалшиви а ? Щом обектива е разхлопан - върни ми го заедно с 350те лева и си получаваш апарата(даже почистен) ??????



"След като апарата е без гаранция,аз не съм длъжен по разни хрумвания да връщам парите".- значи излиза , че уговорката за 24часа възможност да се развали сделката за теб е нищо а KirilP - ?



Публикацията е редактирана (15-12-08 10:10)
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & company = пълни мошенници !!!.....
Автор: snake79   
Дата:   15-12-08 10:13

А какво ше кажеш за тези 24 часа.
Нали сте се разбрали ако някой не е доволен от стоката до 24 часа има право да развали.

Или си на принципа - ами ако ме намерят до 24 часа добре но после ааааааааааа незнам.......

Затова в ибей си има рейтинг точно за продавачи като теб.

Това ,че техниката е ВТОРА УПОТРЕБА - значи следното : описваш всяка разлика от нов.
Казваш надраскан ли е, има ли проблем с дисплея, с фокуса, мокрен ли е, батерията и тн тн.

Аз също имах проблем с продавач като теб но за щастие живея в САЩ.Пратих стоката обратно , изчаках 1 седмица не си получих парите, обадих се на банката си и те ми върнаха парите(банката си знае как да се оправя-да си вземе парите от хора като теб).

Другия момент е , че докато има наивници ще има и измекяри.



Публикацията е редактирана (15-12-08 10:18)
 Re: Не вярвайте(и не купувайте от) на KirilP & companY......
Автор: hotsnail   
Дата:   15-12-08 10:16

Това е пълна глупост!

Позлвал съм две тела на Сони, нито едно не е показало проблем с фокуса. Дори съм се съмнявал и съм си играл да тествам с разни картинки, батерии монети и други пособия.

kirilp написа:
> Освен това,аз лично съм има проблеми с фокуса с АБСОЛЮТНО
> всички тела на Сони с различни обективи.Но това си е проблем на
> Сони а не мой
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена