Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Gps tracker за раница.
Автор: Fifata   
Дата:   17-02-17 07:22

Здравейте колеги.
От няколко дни ме мъчи една мисъл в главата и тя е свързана с тези малките gps tracker-и.
Чудя се дали да не си поръчам от някъде и да го скрия надълбоко в раницата с техниката, че гледам доста често почнаха да изчезват раници....
Имате ли идея колко време им държи батерията? Как се зареждат? Или ако някои ползва да каже мнение за определена марка или тип тракер?

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: petko_a   
Дата:   17-02-17 09:35

Има с презареждаеми и обикновени батерии. Относно продължителността на живот на батериите не мисля, че ще имаш ядове. По- скоро би могло да ти представлява проблем това,че ще трябва да е със СИМ - карта, през която чрез мрежата на оператора да се свързва с теб и да ти изпраща данните за местоположението си.

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: shampoanta   
Дата:   17-02-17 11:30

Mini A8 Tracker Locator GSM

http://thumbs.ebaystatic.com/images/g/9VAAAOSw9N1VoJN~/s-l225.jpg


10-на лв ако си го поръчаш от Китай, има ги и тука в ОЛХ на петорна цена[smilie7]
https://www.aliexpress.com

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: lamerko   
Дата:   17-02-17 11:32

Има специализирани раници с ГПС тракъри. Обще взето всеки ше свърши работа за по-голямо спокойствие, макар и ако се опре до него - вероятно няма да има има смисъл. От познати полицаи знам, че чанти, торби, раници, портфейли и т.н. се изхвърлят веднага след кражбата.

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: CTouHoB   
Дата:   17-02-17 11:36

shampoanta : а на какъв принцип работи този GPS tracker?! Трябва ли да има СИМ карта или е само GPS ?
Някой ако е използвал такъв да сподели мнение. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: lamerko   
Дата:   17-02-17 12:09

Да, трябва да има сим карта, иначе е безсмислено...

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: nyamago   
Дата:   17-02-17 12:53

СИМ-картата е по-малък проблем. По-големият проблем е, че от тракерите са доволни само потребители, на които НЕ СА им крали раницата.

Другите са си я намирали лесно по сигналите - захвърлена и... празна. [smilie2]

Ако самата раница не е Шанел или Гучи, инкрустирана със Сваровски кристали и с личен автограф на дизайнера - цялото GPS упражнение е малко безсмислено.

Много по-евтино (и може би ефективно) решение е прост стикер: "Внимание! Тази раница се следи от спътник!" (по-простичък език, че "GPS тракер" може да не е в речника на някои извършители).

Честит Петък!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: imitev   
Дата:   17-02-17 15:24


И извършителите ще действат на принципите "Ние сме длъжни да проверим", "Не я кради - боксьор съм! Не ме гони - спринтьор съм!" и "Боли ме фара за вашите надписи - я тука си берем раници..."

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: nyamago   
Дата:   17-02-17 16:03

^ Сега тръгнахме по детската игра:

"Аз съм вълк - ще те изям!"
"Аз съм куче-вълкодав!"
"Аз съм вълкодаво-дав!"
"Аз съм вълкодаво-даво-дав!" ... и така до безкрай...

С шегата за лепенката само подсилих основната си теза (а тя не е шега), че повечето GPS решения най-често помагат за намиране на раници, не на съдържанието им. Освен ако всяко тяло и обектив не се следят с отделен тракер (технически възможно, но едва ли практично и икономически оправдано).

Друго (сериозно, не като лепенките) решение са застрахователните полици.

Иначе престъпниците и мерките против тях са във вечна гонитба като вълкодава по-горе. За жалост 'ония' са винаги с един ход напред [smilie2]

Моето решение е да си свиркам и да не си развалям живота с треперене, стрес и негативни мисли какво може да ми се случи...
Честит Петък!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: Konstantinov   
Дата:   17-02-17 19:57

По скоро нещо да пищи като раницата се отдалечи, за да не се забрави , гледах някъде такива неща .

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: Fifata   
Дата:   17-02-17 23:22

Темата ми въобще не е петъчна :) аз сериозно си мисля да поръчам някакво устройство. Гледам в Мтел предлагат тракери за камиони. Защо пък да не си сложа нещо подобно и да го скрия надълбоко.
Чантите ги изхвърлят, а ако не я изхвърлят? Идеята ми е като видя, че раницата ми я няма от вкъщи или от офиса или от събитие или каквото и да е, да си я проследя. Нещо от типа на find my iPhone и iCloud.

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: nyamago   
Дата:   17-02-17 23:40

Твой избор! Спокойният сън е безценен : )

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: Konstantinov   
Дата:   18-02-17 03:12

М-Тел предлагат нашийник за куче с малки размери и сим карта за 10 лева на месец и нашийника 30-това става да се върже на фотоапарата.



Публикацията е редактирана (18-02-17 03:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: crocodile   
Дата:   22-02-17 11:21

Трябва ви ето ТОВА , ползвам 2 такива монтирани в двигател на лодка и в колата и си вършат работата , ако му се сложи и пауър банка ще издържа седмици, иначе от батерия кара няколко дена. Трябва ви сим карта със неограничен интернет и пакет с включени есемеси , понеже устройството се командва със тях. Най евтината подходяща тарифа е " Хибрид" на виваком ,10 лв на месец.



Публикацията е редактирана (22-02-17 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: roumen6   
Дата:   22-02-17 11:33

ей опасни сте! хората нещат да дадат 20 лв за ФотоШоп, ще дават по 30 за ГеПиЕс тракер... А неможе ли да се "намери" в ЗххДх... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Gps tracker за раница.
Автор: Fifata   
Дата:   22-02-17 15:37

Извън града съм и още не съм стигнал до Мтел да ги питам тях какви тракери предлагат.
Иначе благодаря за предложенията!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »