Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Rokinon/Samyang/Bower 8mm f/3.5 за астрофотография
Автор: nikolav   
Дата:   12-06-18 03:35

Здравейте.
Наумил съм си, че искам един те такъв обектив и по-конкретно го искам основно за астрофотография. Значи първо да кажа, че с въпросната фотография нямам ама никакъв опит освен няколко плахи проби от миналата седмица с Nikon D7000 + Sigma 30/1.4, които май ме запалиха.
Какво Ви е мнението за този обектив конкретно за такъв вид фотография?
Умишлено казвам "този", тъй като останах с впечатлението, че всички тези са един и същ обектив, но с различна лепенка? Намирам и доста по-евтини из ebay изглеждащи по същия начин, но без никакво име.
Например:
Цък!
Един обектив ли е това или да избягвам някоя марка/да се насоча към нещо конкретно?
Отворен съм и към други предложения в този ценови диапазон (около $200)

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon/Samyang/Bower 8mm f/3.5 за астрофотография
Автор: colorphoto   
Дата:   12-06-18 03:38

Фишай обектива знаеш ли каква визия дава?



Публикацията е редактирана (14-06-18 02:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon/Samyang/Bower 8mm f/3.5 за астрофотография
Автор: nikolav   
Дата:   12-06-18 03:57

Горе-долу. Лично аз с по-широк от 11 мм не съм снимал. Гледам единствено семпли из нета. Аз за това питам и за други предложения. Клоня към нещо широко, като въпросът е колко широко да бъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon/Samyang/Bower 8mm f/3.5 за астрофотография
Автор: lamerko   
Дата:   12-06-18 04:09

Това е риба - не че не могат да се правят астро с него, но ефекта е по-скоро забавен, отколкото сериозен. Потърси "fisheye effect" да видиш за какво става на въпрос. Другото - твърде тъмен е. Самянг мисля че имаха 10 и 14 милиметра за Никон на 2.8 - тия двата са асферични и са доста по-подходящи за целта.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon/Samyang/Bower 8mm f/3.5 за астрофотография
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   12-06-18 08:51

Ето астро с 8мм и D7100
https://www.mitakis.com/Landscapes/i-tBTfLP5

По-добре Токина 11-16, а ако си на Никон Nikkor 10.5/2.8G на макс отворена е по-остър от Samyang 8mm на каквато и да е бленда. За астро също става, но зависи от търсената композиция, като цяло доста ограничава.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon/Samyang/Bower 8mm f/3.5 за астрофотография
Автор: nikolav   
Дата:   13-06-18 00:57

Имах навремето Токина 11-16, но много рядко я ползвах и в крайна сметка я продадох. А и ми е доста над бюджета. Насочих се към Rokinon/Samyang и подобни заради цената само и единствено. Трябва ми нещо шиоко за астро и там автофокус не ми трябва.
Та по-скоро питането ми е ако се огранича до тези марки кое би било най-удачното фокусно разтояние и има ли някаква съществена разлика между самте марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon/Samyang/Bower 8mm f/3.5 за астрофотография
Автор: lamerko   
Дата:   13-06-18 01:26

Между изброените марки няма разлика. Едно и също нещо, под три че и повече) различни имена. Самянг е основният бранч, Rokinon и Bower са бранчове за определен пазар. И не знам защо толкова си захапал фокусното разтояние тук светлосилата е по-важна, пък ако ти излезе тесен - в повечето случаи може да направиш панорама от два или повече кадъра. Моя избор за такъв обектив е едно симпатично мъниче - Самянг 12/2. Въпросната версия обаче е само за безогледалки - не знам да конкретен аналог за DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon/Samyang/Bower 8mm f/3.5 за астрофотография
Автор: nsirakov   
Дата:   13-06-18 08:27

Samyang 14/2.8 е за ДСЛР... перфектен, рязък, сложиш ли го една идея преди края от 50см до хоризонта всичко си е на фокус...

за млечен път според мен е перфектен, липсата на АФ не е зор, защото в тъмна нощ понякога няма така или иначе по какво да фокусираш...

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon/Samyang/Bower 8mm f/3.5 за астрофотография
Автор: lamerko   
Дата:   13-06-18 12:27

14/2.8 е готин - ползвах си го с кеф на канончето, но за Никон се предлага само с чип и е малко извън бюджета - все пак си е с ФФ покритие :)

Отговори на това съобщение
 Re: Rokinon/Samyang/Bower 8mm f/3.5 за астрофотография
Автор: nikolav   
Дата:   14-06-18 23:44

Благодаря за меннията! Май се насочвам къ 14/2.8. Да, малко ми е над бюджета, но ще го преживея.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »