Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Странен проблем ...
Автор: mimko7   
Дата:   20-01-17 17:45

Става дума за апарат PANASONIC GH4 и карта LEXAR 64GB 1000x .

Когато пусна да записвам видео със 100MB/s след 40 сек. изключва и дава съобщение , че не може да продължи поради ограаничение на скоростта на запис на картата . Пускам го с 200MB/s и няма никакъв проблем ( на 15-та мин. аз си го спрях ) . Някой може ли да ми обясни и помогне ? Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: guciguci   
Дата:   20-01-17 18:31

Това,което ти изписва на английски го написваш в Google и излизат теми с подобен проблем. Аз така съм си помагал много пъти. Защото тука хората ще дадат десетки предложения,но само предположения. А там дават и решения.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: kiten   
Дата:   20-01-17 18:42

смени картата памет, напълно възможно да е менте=

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: ikoveliko   
Дата:   20-01-17 19:21

Пробвай с друга карта, да. С едно 6Д го имах същия проблем, сложих читава карта (добре, че имах под ръка) и всичко тръгна ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: mimko7   
Дата:   20-01-17 19:34

Благодаря за съветите . Ще пробвам. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: obscureman   
Дата:   20-01-17 22:13

Можеш да провериш тест в интернет за четене и писане на познатите карти, за да разбереш реалната им скорост, защото често пише едно на тях, а реалността е друга. Най-вероятно просто ти трябва по-бърза карта. Аз според същите статистики се спрях на най-доброто за моето тяло (Nikon D7200) - SanDisk Extreme Pro 64 GB, 95 MB в секунда. Смяташ си записа на минута или секунда според видеото или снимката и можеш лесно да прецениш и сметнеш чисто технологично картата върши ли ти работа за твоите нужди.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: mimko7   
Дата:   21-01-17 08:18

Да но странното е , че на 200MB/s няма проблем , а на 100MB/s пище , че е бавна .....

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: e-mil   
Дата:   21-01-17 09:34

"Автор: mimko7
Дата: 20-01-17 17:45
"... записвам видео със 100MB/s... Пускам го с 200MB/s..."


Написал си "мегабайта в секунда", което не е възможно. Това са мегабита в секунда. Обърни внимание, че на дисплея ти изписва "Mbps", а не "MB/s".
200 Mbps са 25 MB/s (делиш на 8).

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: mimko7   
Дата:   23-01-17 11:14

О'к .... дори и с тази забележка . Не е ли странно с по-високият битрейд да записва , а с по-ниският да му е проблем ?

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-01-17 06:36

Няма никаква логика картата да може да записва по-висок битрейт, а да не може да записва по-нисък. Или ти нещо бъркаш, или фотоапаратът ти има някакъв странен бъг и изписва грешка, която е подвеждаща.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: ararat   
Дата:   24-01-17 08:46

Айде и моите 5 стотинки по темата...

Картата, за която питаш има два реда контакти (за разлика от обикновенното SD, което има един ред) и може да работи в два режима - UHS-1 и UHS-2. Да не би да става така, че когато пуснеш на 100 мегабита апаратчето ти да ползва само едниния ред контакти и да работи в UHS-1 режим, и затова картата да му се стори бавна, а като пуснеш на 200 мегабита да работи в UHS-2, да ползва и втория ред пинове, съответно да работи с по-висока скорост на трансфер, и тогава да няма проблем.

Нямам Панасоник, нито такава карта, така че ако горното са глупости, моля за извинение.


Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: mimko7   
Дата:   24-01-17 09:17

А имате ли представа как мога да проверя ?

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: mimko7   
Дата:   24-01-17 09:18

В такъв случай да помоля някой колега със същият апарат да изпробва тази карта .

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: lamerko   
Дата:   24-01-17 12:25

Без значение UHS-1 или UHS-2 - 100Mbps излизат около 12-13MB/s - повечето евтини ментета клас 10 ще поемат тази скорост. Наскоро и аз се рових в ревюта на карти, понеже спешно ми трябват за новата техника и тия Lexar 1000x веднага ми привлякоха вниманието с примамливата цена. Но първо се разочаровах от скоростта на запис - оказват се по-бавни от някои UHS-1 карти, а впоследствие получих доста негативниотзиви за тях. В нета също е пълно със всякакви странни проблеми - очевадно в някои случаи става въпрос за ментета (през Амазон Прайм), но в други...

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: Xizario   
Дата:   24-01-17 19:51

Имах същият проблем с Sandisk сложен на Canon 6D. Точно на нова година.
След много четене и няколко теста се оказа че картата е многоооо по-бавна от нормалното, когато температурите са отрицателни.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: lamerko   
Дата:   24-01-17 19:52

А, то на 6д никога не е бърз - слота е силно ограничен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем ...
Автор: videolux   
Дата:   28-01-17 08:58

Да ползвам темата на колегата. Играх на търг в ebay за карта Lexar 32 GB 1066x, който спечелих. Но понеже цената е много изгодна, а като гледам историята на продавача, за последните 6 месеца е продал доста карти на ниски цени, взе да ме съмнява. Има ли някакъв начин да проверя дали е оригинална картата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »