Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нищо
Автор: марвес   
Дата:   30-01-17 23:08

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към качващите снимките си на сайта
Автор: марвес   
Дата:   30-01-17 23:08

[smilie23]



Публикацията е редактирана (31-01-17 08:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към качващите снимките си на сайта
Автор: dimidumi   
Дата:   30-01-17 23:17

Още преди 4-5 г. настоявах пред админа да разрешат качването поне на 1920х1200, разгеле направиха го, а то какво се оказва, че народа не пиел кладенчова вода [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към качващите снимките си на сайта
Автор: caspin   
Дата:   30-01-17 23:29

Фотофорум не е фотобанка.Безплатна.Всеки качва резолюцията, която прецени.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към качващите снимките си на сайта
Автор: Pavlov   
Дата:   30-01-17 23:43

marves - дай пример.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към качващите снимките си на сайта
Автор: realnoncho   
Дата:   30-01-17 23:49

4к-5к-емнайсе-к...
А ако някой иска да гледа снимките напечатани да не качваме под 12мп да може да си печати на воля.

Това си остават снимки за уеб, каквито не бих публикувал в голям размер в повечето случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към качващите снимките си на сайта
Автор: fmj   
Дата:   31-01-17 00:28

марвес Влез в чуждоезичен фотографски сайт и отправи същото искане.[smilie18] 4к под 1к [smilie18] в крак с технологиите,а си изгубихме пътя.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към качващите снимките си на сайта
Автор: ivjordan   
Дата:   31-01-17 00:47

Моя тилифон с ВГА камера не може да прави такива неща, така че намирам искането за напълно неуместно и техномаструбаторско.
Или искаш да намекнеш, че ние със старите телефони нямаме право да творим?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към качващите снимките си на сайта
Автор: hardcpz   
Дата:   31-01-17 00:49


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към качващите снимките си на сайта
Автор: PhotoBo   
Дата:   31-01-17 04:39

Стига бе, какво го нападнахте марвеса? Това е молба, при това лична, при това отправена към определена група потребители...не е задължително условие на сайта. Всеки може да помоли и не всеки е задължен да качва творенията си, нали? Егати драмата, как пък един не се намери да каже и аз това искам, ако може [smilie6]

Сега понеже аз не съм нито с 4к или 5к монитор, ами с обикновенна IPS 24-ка с резолюция 1920х1200, пък доколкото знам 4к е с по 3800 или там още по-висока резолюцив беше, та молбата на марвес изпълнима ли е? Не съм гледал наскоро, ама преди резолюцията не надвишаваше май 1200 (изключае панорама), а сега разбирам е 1920, ама това пак не е и на половината на 4к, нали така? Виж във фейса му намерих цаката - иска да е 2048 и резултата се ядва.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към качващите снимките си на сайта
Автор: iasen2   
Дата:   31-01-17 08:05

Той колегата снима на среден формат, отдавна е над вашето ниво [smilie5] , нищо че не е качил една снимка

Отговори на това съобщение
 Re: Молба към качващите снимките си на сайта
Автор: марвес   
Дата:   31-01-17 08:16

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]
[smilie23] [smilie23] [smilie23]
[smilie23] [smilie23]
[smilie23]
[smilie23] [smilie23]
[smilie23] [smilie23] [smilie23]
[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Отговори на това съобщение
 Re: Нищо
Автор: the_fraction   
Дата:   31-01-17 08:24

iasen2 [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нищо
Автор: iasen2   
Дата:   31-01-17 09:00

смешници, кво ги размахвате тези палци [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нищо
Автор: марвес   
Дата:   31-01-17 09:04

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нищо
Автор: the_fraction   
Дата:   31-01-17 09:06

Смешник е на майка ти синчето [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нищо
Автор: мара   
Дата:   31-01-17 12:09

тъй кат гледам развитието на дискусиите у тоя форум, пуаче ми се, чуек...[smilie8]
а па за свободата на словото и рестрикциите - ич нема и да говорим...

Отговори на това съобщение
 Re: Нищо
Автор: iasen2   
Дата:   31-01-17 12:22

И к'во си мислите- че като качите снимка с по голяма резолюция ще стане по 'убава ?

Я се приземете малко и търсете причините у Вашия телевизор.

Отговори на това съобщение
 Re: Нищо
Автор: марвес   
Дата:   31-01-17 12:26

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Нищо
Автор: lamerko   
Дата:   31-01-17 12:34

По-хубава няма да стане, но поне ще се вижда какво има на нея. Наистина марвес има право - при 2/4к монитор със сравнително малка големина на екрана, снимки с големина 900px изглеждат като пощенски марки...

Отговори на това съобщение
 Re: Нищо
Автор: iasen2   
Дата:   31-01-17 12:50

аз пък като я отворя на таблета ще ми отиде месечния интернет трафик, хаха [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нищо
Автор: nyamago   
Дата:   31-01-17 13:29

Въпросът не е лесен и винаги ще има недоволни:

Предишното ограничение на размера наистина отнемаше от въздействието на някои снимки и аз също бях апелирал към админите да се позволят по-големи размери.

Сега като направиха големия размер стандартен (по подразбиране) съм склонен да поискам обратното [smilie8] Сега проблемът е, че на много екрани снимка, показана в задължителния размер, изисква разглеждане на части ('скролване'). Това е идеално за пикселоманите и пикселогонците, които гледат с лупа 'финия детайл' и следи от забранени обработки. Но НЕ Е идеално за въздействието на снимки, в които композицията играе съществена роля - тъй като не се вижда цялостния кадър и композицията остава неясна за зрителя. Губи се въздействие...

Принудих се за някои отделни кадри да качвам по-малки файлове и, за да не се 'разтегнат' и пикселират, да ги ограждам със сиво поле (с RGB-то на сайта) до стандартния 1920 размер. Ненужна играчка - и няма угодия.

Всъщност, някаква 'угодия' има - първото кликване върху снимката отваря по-малка версия, оразмерена да се впише изцяло в екрана. Но колцина се сещат (или се 'хабят') да кликват и да разглеждат така?..

Друга 'угодия' е възможността (винаги я е имало) да се качват отделно големи размери. Но колцина ги качват? На 99% от снимките 'Виж голям размер' дава отговора 'Не е качена снимка с голям размер' [smilie2]

Ами няма угодия - на едни им е голям, на други им е малък... (Затова все си ги мерят - основно занимание във форума) [smilie18]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нищо
Автор: realnoncho   
Дата:   31-01-17 13:54

Автор: lamerko
Дата: 31-01-17 12:34

По-хубава няма да стане, но поне ще се вижда какво има на нея. Наистина марвес има право - при 2/4к монитор със сравнително малка големина на екрана, снимки с големина 900px изглеждат като пощенски марки...



Това не е съвсем вярно. Някои браузъри взимат скалирането от операционната система и съответно уголемяват страниците. Ако си на 200%, защото си с много висока резолюция и там си на толкова.

А както писа и nyamago - хората си цъкат през много различни екрани и резолюции.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »