Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Черен екран в Lightroom
Автор: Stef1   
Дата:   13-01-20 17:33

Здравейте, в Develop панела на Лайтрум след инсталацията на приложението "CC 2020" виждам черен екран. Проверих в Гугъл за няколко възможни решения - нищо не стана. Махнах отметката да ползва графичен процесор, после рестартирах. Проверих дали файла с данните за калибрирането ан монитора не се е счупил, като смених профилите - пак нищо. Пробвах да ъпдейтна с последните драйвери на AMD Radeon - отново нищо. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Моля за помощ. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Черен екран в Lightroom
Автор: TPECHAT   
Дата:   13-01-20 19:26

Дигай тикет.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен екран в Lightroom
Автор: Stef1   
Дата:   13-01-20 19:37

Моля?

Отговори на това съобщение
 Re: Черен екран в Lightroom
Автор: TPECHAT   
Дата:   13-01-20 20:52

Пиши на съпорта.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен екран в Lightroom
Автор: VSV   
Дата:   14-01-20 12:58

Аз се сблъсках със същия черен екран с Lightroom CC 2020.
Пробвах като теб всички изброени решения, които намерих из интернет. Без резултат. Develop panel-a си е все така черен.
Накрая се отказах и си инсталирах обратно CC 2019 която си работи без проблем.



Публикацията е редактирана (14-01-20 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен екран в Lightroom
Автор: Stef1   
Дата:   15-01-20 01:29

За момента никакъв резултат. Дори го инсталирах на лаптопа на приятелката ми - там същия проблем. Явно е бъг нещо, но сега не мога да си намеря 2019, за да го иснталирам обратно . :X

Отговори на това съобщение
 Re: Черен екран в Lightroom
Автор: TPECHAT   
Дата:   15-01-20 08:33

https://helpx.adobe.com/support.html?promoid=1XGJD4QX&mv=other

Отговори на това съобщение
 Re: Черен екран в Lightroom
Автор: Kovandzhiev   
Дата:   15-01-20 09:51

Много е вероятно това да се дължи на стара операционна система
ако сте с Windows 7.Майкрософт работят усърдно с разработчиците на софтуер като им плащат за това продуктите им да не работят коректно на старият Уиндоус.Имамх доста проблеми с Camera RAW на Вин7.Сега с 10-та ги нямам тези проблеми.От вчера 14 фев. е прекратена одръжката на седмицата такаче може там да се корени проблемът.Същота важи и за видео драйвърите които може да са прецакани умишлено и да не работят коректно на Win7.
Пробвайте с по-стари драйвъри ако сте с Win7.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен екран в Lightroom
Автор: compur   
Дата:   15-01-20 13:18

Знаех си, че има Световна конспирация! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Черен екран в Lightroom
Автор: VSV   
Дата:   15-01-20 15:17

Не е заради Windows 7.
Аз съм с Windows 10 Pro с последните актуализации и имам същите проблеми с Lightroom CC 2020.
Явно наистина е някакъв бъг в самата програма. Дано го отстранят в следващата версия, че тази е неизползваема.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен екран в Lightroom
Автор: rufani   
Дата:   15-01-20 15:39

и аз съм с windows 10 pro и всичко си е наред, всичко си работи и няма проблеми.ако искате ще ви пусна моята версия за проба ,ако сработи при вас , значи повредата е от инсталационния файл.

Отговори на това съобщение
 Re: Черен екран в Lightroom
Автор: lamerko   
Дата:   15-01-20 16:08

Изключи хардуерната поддръжка на видеото. Често има проблеми, особено с вградени графични ядра...

Отговори на това съобщение
 Re: Черен екран в Lightroom
Автор: VSV   
Дата:   15-01-20 16:34

Много вероятно да е от повреден инсталационен пакет. При мен хардуерната поддръжка на видеото не е активна може би защото съм с вградена видеокарта. Нито мога да я включа, нито изключа в новата версия.
Много добра идея да споделиш твоята инсталационна версия - може би да я качиш като архивен файл в wetransfer.com примерно.



Публикацията е редактирана (15-01-20 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Черен екран в Lightroom
Автор: VSV   
Дата:   16-01-20 19:40

При мен проблема с черния екран в Develop панела се оправи след инсталацията на Lightroom Classic 2020 v9.0.0.10

Въпросният проблем беше с версия v9.1.0.10

Благодаря на rufani


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »