Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: hotsnail   
Дата:   29-07-10 11:46

Малко пред петъчен спам

http://bcnranking.jp/news/1007/100716_17667.html


сони за пръв път са номер 2 при апаратите със заменяеми обективи. Пред кой да е канон! Само Д90 е отпред.

...а НЕКС-5 не се продаваше началото на Юни. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: sirkhann   
Дата:   29-07-10 11:51

Горките канони, фалираха [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: mitakabus   
Дата:   29-07-10 13:47

Япончетата с тея малки ръчички и все гледат да се врът навсякъде. Как няма да го купуват НЕКС-а! Опасни са! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   29-07-10 13:58

Canon бележат неочаквани успехи

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: kapitancho   
Дата:   29-07-10 14:32

NEX-а го заслужава, а и все пак началото на всеки продукт е съпътствано и от добри продажби, когато има добро производство и добри показатели.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: hotsnail   
Дата:   29-07-10 16:30

@Dani това важи за почти 100% от компаниите в тоя сектор - електроника, фото ....

Сони също са надминали очакванията и са на печалба (последното при Сони беше проблем последните няколко тирмесечия - не зарад фотото, те имат доста по богато портфолио от Канон и Никон- филми, телевизионни шоута, тв програми, електроника, полупроводници, музика, банково дело, застраховки ....)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: tjman   
Дата:   29-07-10 21:18

Много яка машинария - днеска ходих да си поиграя с нея в Сони центъра на Солунска - предишните пъти все беше свършил. Тая работа дето реват със исото, че трябвало седем клика хич не е тъй. трябва ти един клик връткаш до настройките, още един клик и врътваш до исо. Ако искаш пак да смениш исо само клик меню, клик вътре и връткаш до исо. Общо взето много ми хареса и сега направо съм в потрес какво точно искам А900 или дребосък дето ще вади почти същото като качество на снимките :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: navy   
Дата:   29-07-10 21:36

аз имам усет за 'яките' неща...

ще чакам да му падне цената [smilie7]

Споделете как е с 'оперирането', смана на режими, параметри... ?
Тия фотоапарати си плачат за тъчскрийн опериране... това е бъдещето според мен [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-07-10 21:48

Тъчскриина е практически неудобна функция когато става дума за такъв тип техника.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony
Автор: promis   
Дата:   29-07-10 21:49

Абе 100% му е по-лесно сменянето на ИСО-то отколкото ако снимаш на филм [smilie5]



Публикацията е редактирана (29-07-10 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: hotsnail   
Дата:   29-07-10 21:57

Нави ами играчка са настройките - мудно малко. Абе като Д90 с многото менюта, ама с още по малко копчета.

Компенсация, drive са много бързи с едно натискане.

Блендата в А режим не иска натискане на бутони само връткаш.

ИСО, бял баланс, RAW/JPEG, ДРО/ХДР са по тегави. ХДР-то е изнервящо малко, щото има под меню т.е. на три нива става менюто за да избереш колко стопа да компенсира -> Brightness/Contrast->HDR/DRO->HDR.

Режима се сменя мигновенно - големия бутон в средата на колелцето е за таз цел през по-голяма част от времето.

Ръчния фокус с безмоторен обектив е малко тегав в началото - това със зума, фокусирането и след туй снимка малко тормози. Ама се свиква и човек си гради техника ....по-гадно от оптичен визьор ама с 14х зум (това е 2:1 т.е. малко мека и ръбеста изглежда на дисплея картинката) фокуса става супер точен. С бленди под 2.8 това е безпроблемно. Със светлите ще можеш само от статив пейки да снимаш. Друго тегаво че не помни къде си зумнал предния път...много гадно - е тука екран с баране просто ще реши всички проблеми

Пускането и спирането на хистограмата е кликане през менюто.

Сега самите менюта се навигират с натискане и/или връткане. Връткането е много по-бързо - ДПревю явно не са се сетили.

Със СД карти баца. Има СД карти на Сони на много свестни пари!

Не знам дали е за всеки, мен ме кефи ама ...ако повече се кефиш на врътки и бутони има Панасоници.

НЕКС-а е нещо като VW Polo GTI - 250 коня с тунинг до 400 коня (май от новите няма GTI за сега....значи Хонда Сивик type R с туннинг). Много е як ама не е БМВ, нищо, че нa повечето БМВ-та им къса шушоните.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-07-10 21:59

д90 има перфектна ергономия и всичко се прави с едно или две движения ,а менюта не се ползват.Само да вметна ,че за някой комбинации от настройки се управлява по-лесно от д300 [smilie18]



Публикацията е редактирана (29-07-10 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: kapitancho   
Дата:   29-07-10 22:21

Аз дори на Д80 не ползвам менюто, освен в следните редки случаи:
1. да изключа ауто исото ако снимам нещо нощно.
2. да си проверя батерията на колко % е.
3. да сложа светкавицата на мануал с някой ръчнофокусен обектив.

Нисък клас, ама всичко си има. А Некса рано или късно ще го пипнат и ще го изпипат. Все пак доста пари носи на Сони и си струва да вложат още усилия [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: navy   
Дата:   29-07-10 22:37

PD, изобщо не си наясно с възможностите на тъчскрийна [smilie7]
И за да ти намекна за грешката, която ТИ правиш, а именно - че мислиш за ергономия при ДСЛР - огледален апарат, при НЕКС-5 тъчскрийна ще си падна на оная работа от удобство!
При тоя апарат ти работиш с екрана, не с визьора и ръцете ти да са на определени ергономични при ползване места!
Лапе си още, приказваш преди да мислиш.... ама нормално, и аз така съм бил [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: dikimee   
Дата:   29-07-10 23:16

Глас за тъчскрийн-а. Не само че е удобно, ами и така получаваш възможността да фокусираш в която точка си поискаш, без да се налага фокус - прекадриране. Имам такава опция на GSM-a и е много удобна, представям си на фотоапарат със сменяеми обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: hotsnail   
Дата:   30-07-10 23:49

http://www.reuters.com/article/idUKTRE66S2BH20100729


Май се оказа че НЕКС-а ша бутне Сони на номер 1 сред фото фирмите.

"Sony, the world's second-largest camera maker after Canon Inc, reported April-to-June operating profit of 67 billion yen ($766 million), versus the consensus for a 13 billion-yen loss in a poll of four analysts, and a loss of 25.7 billion yen a year ago."
"Some analysts said the NEX cameras, which combine light weight and compact size with some of the features of professional digital cameras, such as interchangeable lenses, could help Sony to take a big bite out of both compact and single-lens reflex markets, potentially pushing Canon off the top spot."


Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: danny_falin   
Дата:   31-07-10 00:01

а няма ли тоя апарат ауто исо да си го настройваш под определена скорост на затвора да се повишава автоматично както при никон ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: hotsnail   
Дата:   31-07-10 00:05

dani няма ....мисля че е като всички сонита - скоростта гледа да бъде над 1/1.5*<фокусното на обектива>.

Така де има авто исо ама зависи от обектива.

Не е проблем в повечето случай ама таз никонска опция си е полезна - човек си знае лимита и си го задава. Така с 16мм обектива НЕКС-а се кефи да снима на 1/30-а и подобни, коеото не е супер яко.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: monochrome   
Дата:   31-07-10 07:08

Аз много се надявах Сони да пуснат нещо хубаво.. но след като гледах ревюта.. как може да сложат толкова неудобен контрол.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: hotsnail   
Дата:   31-07-10 10:33

@monochrome пробвай го поне в магазина ....някак един пич каза че не му е удобно ми звучи странно. Пробвай на солунска и в ЦУМ май ги има.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: psychoiho   
Дата:   31-07-10 18:39

hotsnail, за грамотен човек минаваш пък залгавието ти голяма глупост - некс-а няма как да е СЛР

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: Vinsent   
Дата:   10-11-10 08:37

Апарата е много добър, не е чудно че е на върхови места по продажби.
С менютата се свиква.
При ярко слънчево време започва трудно да се използва дисплея.
За това има решение, нарекли са го HoodLoupe и е щатски патент.



Тази фирма произвежда този визьор


Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: CyberGene   
Дата:   10-11-10 09:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: autosvet   
Дата:   10-11-10 09:56

Некса не е СЛР. И колкото повече хора свикнат с тази мисъл и спрат да го сравняват с по-сериозните машинки толкова по-добре за тях. Сони още дълго ще гонят качествата на Канон, Никон, но хич не е лошо да има конкуренция.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony "Nex-5" е на второ място, класиране цифрови SLR през юни 2010
Автор: TheOne   
Дата:   10-11-10 10:00

то пък като гледам какви апарати са в класацията [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »