Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 НЕ или ДА и "Б"
Автор: bogdanov   
Дата:   18-10-16 19:26

Драги съфорумци,
Вечната тема с "Б"-тата. Надявам се да приключи веднъж за винаги. Политиката на форума е такава, че с "Б" се отбелязват гласовете на по-утвърдени автори във форумното пространство. То е, като малка вселена с незначителни привилегии на по-оценяваните от вас автори. Всяка тема, намек или упрек към това "Б"съсловие ме ощипва. Защото упреците никога не са насочени към конкретен човек, а към буквичката "Б". Заявявам отговорно, че никога не съм рекламирал кадър във фейсбук. Никога не съм молил някой да ми гласува и мога да обясня всеки свой глас. Така се случва тук, че участниците харесват или не харесват някого. Причините са от субективни, през алкохолни, до обективни. Дори напоследък ми се случва да изпитам чувство на удовлетворение наблюдавайки работа на колега с който сме имали конфликт благодарение на гореизброените причини. Съответно нямам правото да пиша и коментирам, защото се смята, че конфликта с един човек, трябва да бъде конфликт докато свят светува. А той много често е провокиран от конкретна грешка. И автора на тази грешка е почувствал обида, че и друг освен него я забелязва. Това се превръща в комплекс и игнориране, на забелязалият грешката. Май се отклоних. Чудото около "Б" рейтинга може да се разтълкува в постоянството и отговорността на всеки един автор. Не веднъж съм си правил експерименти. Помагам за обработката и презентацията на автори, до момента в който станат разпознаваеми. От една страна те стават наистина такива и се разпалват от процеса, от друга онаследяват тази форма на мислене. Това се случва и с уъркшопите, които посещавате. Субективното ви усещане за красиво играе лоша шега и ви подвежда да повтаряте чужди грешки. За това трябва да сте по-внимателни относно тази работа. :) Подвеждащо е усещането, че с камерата е лесно. Номера е да намерите символи, чрез които да изразите идеята си възможно най-точно. Защото малцина са тези, които четат мисли или мислят точно по начина по който вие го правите. Търсете по-универсален език! Изчиствайте! КОлкото повече хора разберат посланието ви, толкова повече "Б" ще имате... разбира се ако това ви е целта. Иначе истински добрата фотография в много случаи остава пренебрегната. Но това не означава, че всяка пренебрегната фотография е наистина добра. В живописта, в литературата, музиката, театъра е много по-просто да се отличиш с изразно средство. Във фотографията е най-трудно, защото старта е равен! Всеки притежава натурата толкова, колкото другият. В главата е всичко останало. [shtrak]
 Re: НЕ или ДА и "Б"
Автор: Nikolas666   
Дата:   18-10-16 19:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: НЕ или ДА и "Б"
Автор: bogdanov   
Дата:   18-10-16 19:37

Nikolas666, ти си ги имаш бре. Но да ти кажа честно и аз започнах да ги искам, защото с тези "Б"-та до гуша ми дойде!
 Re: НЕ или ДА и "Б"
Автор: steeens   
Дата:   18-10-16 19:46

Кажи нещо за котето Богданов, как ти изглежда? Като колаж или е хванат Момента ? Или не си се загледал много?
 Re: НЕ или ДА и "Б"
Автор: bogdanov   
Дата:   18-10-16 20:01

steeens, "котето" е винаги проекция на подсъзнанието ни. Аз си го представям мокро с вдигнати уши към всевиждащото око!
 Re: НЕ или ДА и "Б"
Автор: asahi   
Дата:   18-10-16 20:04

"Автор: bogdanov
Дата: 18-10-16 19:26

Драги съфорумци,
Вечната тема с "Б"-тата. Надявам се да приключи веднъж за винаги. "

Глей ся, не се самозалъгвай. Няма да приключи темата веднъж завинаги, а и не трябва. Б-авторите в този форум го отличават от другите, успели или неуспели, фотофоруми. Дори и да се отменят темата ще продължи да се разисква. Поне докато не се намери по-интересна.
 Re: НЕ или ДА и "Б"
Автор: steeens   
Дата:   18-10-16 20:05

Бе остави тез представи, виж грубата реалност...Не е добра поличба това...
 Re: НЕ или ДА и "Б"
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   18-10-16 20:17

АЗ СЪМ ВЕГАН! [shtrak]
 Re: НЕ или ДА и "Б"
Автор: bogdanov   
Дата:   18-10-16 20:47

баси блясъка тука :)))) Така ли сте и в живият живот?
 Re: НЕ или ДА и "Б"
Автор: BXMarkov   
Дата:   18-10-16 21:26


Пънка, пардон "Б" нема а умре [cool]

Събужда се сюрреалист в една слънчева лятна утрин, отваря прозореца и какво да види - птици пеят, пчели жужат около цъфнали цветя, всичко е в зеленина, а небето е кристално синьо с бели облачета...

Художникът затръшнал гневно прозореца с думите:

- Егаси кича!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.