Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Екскурзия извън България с кола
Автор: sakuraki   
Дата:   09-09-16 17:22

Тъй като доста от Вас са излизали извън България с кола реших да Ви питам за насоки и места за посещение [smilie5] . Та имам пълен резервоар на колата, отпуска от 15 дни и спестени едни 500лв. Предложете някакви дестинации, които са лесно достъпни има нещо интересно за снимане и за гледане. Мислих си аз за Сърбия - Унгария и обратно, но ми казаха, че не било най - удачното място в момента там. Обичам планините и гледките на планини, ако това може да ви помогне нещо [smilie5] . Нямам проблем с карането стига да се вмества в бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   09-09-16 17:44

Dolomites

За по-близо и хубаво от това, с много много гледки и лесно достъпни не се сещам


Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: And   
Дата:   09-09-16 17:49

Една част от пътепис, като пример за дестинация [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: h_bio   
Дата:   09-09-16 17:49

Карпати и Трансилвания?



Публикацията е редактирана (09-09-16 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: sakuraki   
Дата:   09-09-16 17:58

До Доломитите не е ли доста Км като разстояние? Пък и не мога да намеря пътепис на някой, който е ходил с кола до там[smilie5] . Мислих за Трансфагаран към Румъния. Около 1100-1200км минавам с един резервоа горе долу, което също е от значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: stef7   
Дата:   09-09-16 17:59

С този бюджет до Доломитите не можеш стигна. Един резервоар са 1000км. Т.е. 500км в една посока. Доломитите са ти на около 1200км. И до Унгария не можеш стигна. Будапеща ти е на 1000км. Две седмици на къмпинги пак ще са ти поне едно 100-150 Евро за Спане. А имаш и поне едно 80 лева винетки и магистрали само до Унгария. Магистралите в Италия са горе долу 1 евро на 10км.
Малък ти е бюджета, няма да ти стигнат парите. За тея пари една седмица къмто Румъния, Карпатите или някъде из Гръцко,


Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: sakuraki   
Дата:   09-09-16 18:09

Може да спим и в колата, на мен идеята ми не е да отида на почивка, а да разгледам и да съм в движение винаги [smilie5] , което означава, че може да спестим от някоя нощувка. !000км минавам с каравана закачена, предполагам без каравана ще измина повече.

Отговори на това съобщение
 ludiakolio
Автор: ludiakolio   
Дата:   09-09-16 18:22

Бюджета ти е като за БГ обиколка.Сега има страхотни залези в Родопите,около Ягодина Триград Жребево.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: Maelstrom   
Дата:   09-09-16 18:22

@sakuraki

Ето пътепис до Доломитите с кемпер, но пътуването е около 1300км. в едната посока. Ако се спи в колата и се минимизират всички разходи, може и да се получи с планувания бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: georgioiv   
Дата:   09-09-16 19:00

Трансилвания е идеалната дестинация за този бюджет.

Маршрутът е - Русе - Бран - Брашов - Сегешоара - Синая - Русе. Спане през букинг, по пансиони, както наричат хостелите в Румъния. Аз бих останал в Синая повече дни, ходил съм 10 пъти и пак и пак ми се ходи.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: sakuraki   
Дата:   09-09-16 19:19

На Бран и Брашов бях началото на лятото и търся нещо по различно, в крайна сметка може и да не са планини, но нещо интересно за снимане и за разглеждане [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: georgioiv   
Дата:   09-09-16 19:23

Бран и Брашов няма кой знае какво, за един ден е ОК. Един ден за Сегешоара, и останалите за Сибиу. Сибиу бе 2007 европейска столица на културата и хвърлиха 3 милиарда долара да възстановят стария град, както си е бил 15 век. Има много за снимане и за разходки. В предишния ми пост, Синая да се чете - Сибиу. Синаяим е зимния курорт и има много красив дворец, ама повече от половин ден е скучно...

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: realnoncho   
Дата:   09-09-16 19:37

Нямаш достатъчно гориво и средства за твърде голямо разпростиране, каквото се предлага в някои от горните постове. Охрид?

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: bg2014   
Дата:   09-09-16 19:46

Прекрасна идея да видиш свят, различен от околния.
Ето пример.
Клуж, Румъния
Успех!



Публикацията е редактирана (09-09-16 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-09-16 19:47

За там (Охрид) 100 от тия 500 лв. ще отидат за зелена карта за колата. Аз бих си направил една обиколчица по родопите. Сега е много подходящо.



Публикацията е редактирана (09-09-16 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: realnoncho   
Дата:   09-09-16 19:59

Зелената карта от тази година задължително се включва в гражданската отговорност, а и преди не е била 100лв като си я вземеш предварително.

Иначе и на мен в Трансилвания ми хареса, но и двата пъти като обикалях натам не минах по-малко от 2000км. Просто при тези условия вариантите са някъде наблизо покрай западната/южната ни граница

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: georgioiv   
Дата:   09-09-16 20:01

Нончо - има зелена карта и зелена карта.. тая дето се включва, не е като оная де не се включва.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-09-16 20:02

"Зелената карта от тази година задължително се включва в гражданската отговорност"

Сега като го каза, верно, че преди няколко месеца сключвах ГО и ми сложиха зелена карта вътре безплатно.
Ама въобще не съм я поглеждал, каква е ,що е.



Публикацията е редактирана (09-09-16 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: georgioiv   
Дата:   09-09-16 20:05

Трябва да се пита за всяка страна поотделно извън ЕС - дали е чекната/включена .

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: SLR   
Дата:   09-09-16 20:06

Този бюджет ще те оправи и до Метеора.
Имаше и една живопистна, гориста местност в Гърция, с едни стари мостове като на Кольо Фичето, но не се сещам как се казваше, някой да помага. Нещо Загоре ми се върти в главата, но не съм сигурен.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: stef7   
Дата:   09-09-16 20:19

Не знаем какво на теб ти е интересно за разглеждане и снимане. Бюджета ти е за близката чужбина, разбирай съседните нам държави и то за 6-7 дни. Спане в колата за една две вечери може и да стане ама за постоянно забрави. А и какво гледане ще е това, направо треннинг за бежанци :)

На мен лично ми е интересно и в Сърбия и в Румъния и в Гърция. Навсякъде има за гледане и снимане.

Примерно
София - Метеора скалите и манастирите по тях са уникална гледка и си струва да се видят
Метеора -> Лариса -> Волос. Колата се оставя на брега и се взема ферибот до Скиатос.
Волос -> Катерини - за един ден за плаж -> Солун
и ако остане време - Халкидики и на трита ръкава има какво да се гледа. На средния има много добри къмпинзи, плажове.
Ако останат време и пари Родопите -> Гоце Делчев -> Девин и т.н. Но пари се съмнявам да останат, щото магистралите се плащат в Гърция и няма да е евтино и километрите идват малко повече от 1000 - къмто 1200-1300

Ама до Метеора ще ти стигне бюджета и си струва да се види и снима


Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   09-09-16 20:48

Косово. Има много красива природа и планини, а и в градовете си има забележителности и си е по-различна държавата. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: asahi   
Дата:   09-09-16 21:34

Сакураки, с 500 лева не излизай с кола в чужбина. Една елементарна глоба в Гърция ти е 200 евро, а повреда в колата ще те занули моментално. Вярно, с късмет се стига далеко, но с късмет и пари в сметката/джоба се стига по-сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: georgioiv   
Дата:   09-09-16 21:42

хайде, хайде.... с много по-малко пари съм обикалял... [smile] Тръгвай накъдето ти е кеф, човек трябва да пътува.. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: ilcoin   
Дата:   09-09-16 21:53

Като вече не толкова пътуващ човек, но пък за сметка на това доста пътувал бих ти препоръчал здравна застраховка и авто-асистанс за колата. Има варианти да се сключи и за определен брой дни, цената не е висока. Че строши ли се колата в чужденеция, жална ти майка.

Спасявахме сме един Пасат с блокирал двигател от Швейцария преди години, голям купон беше [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: stef7   
Дата:   09-09-16 22:25

Asahi има право. Има рискове и може да удариш значителни непредвидени разходи. Без поне една кредитна карта в джоба не тръгвам.

За чужбина задължително автоасистанс. Сключва се само за периода в който си извън БГ. На Алианц е около 28 лева за 10 тина дена. Имах възможност да я тествам тази година в Италия. Добре че повредата не беше голяма, скъсан ремък и близо до голям град. Та се разминах леко - половин загубен ден и 100 Евро ремонт, но много нерви. И авто асистанс за България също е добре да имаш, ако си до около 80-100км от границата ще те приберат направо в БГ.


Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: i59   
Дата:   09-09-16 22:49

Парите не са много ,аз ти препоръчвам Охрид ,много красиво място .Има един панорамен път през парка Галичица до Преспанското езеро ,гледките са невероятни и напълно безплатни . Таксите по магистралата са около 10 лева ,но се стига и по първокласен път без такси .

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: sakuraki   
Дата:   09-09-16 23:53

В Охрид съм бил 2 пъти [smilie2] е като малък де , но пак помня [smilie5] . Забравих да кажа в тези пари не се включва яденето. До Будапеща с тази сума не може ли да се отиде, като вероятно може да се спи в колата [smilie5] , ще трябва да заредя още веднъж, но с един резервоар с колата до Будапеща на 100 % се стига. Мислих, че може доста повече дестинации могат да се достигнат [smilie8] . Дали няма по - добрият вариант да спестя още някой дуг лев и да посетя Доломити или Сърбия - Унгария - Австрия. Това за авто-асистента ми е доста полезна информация [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: MarinY   
Дата:   10-09-16 00:04

Само съвет: Ограничи се до радиус 500-600 км, за да се радваш на нещата, а не да правиш сметки и да не можеш да си позволиш нищо освен бензин и сандвич. Удоволствието от едно пътуване не е само да изминеш някакви километри, а да се насладиш на всичко наоколо, а то е с пари.
П.П. За хубава почивка, екскурзия, по статистика, за транспорт и спане отиват около 30% от бюджета. Останалото ти донася "аромата" на пътуването по непознати места.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: stef7   
Дата:   10-09-16 00:55

Увеличи си бюджета. Вземи 400-500 лева заем ако трябва и тръгни спокойно като нормален човек. С тия пари вече може да мислиш за Австрия и Унгария, че и Чехия, Прага е невероятен град или Доломитите. Изкарай си почивката така че после 10 години да си спомняш къде сте ходили и какво сте гледали, не как сте спали всяка вечер в колата и сте нагъвали сухоежбина. Въобще го забрави това за спането в колата. Такива измекярски работи и в най-гладните си години не съм правил. Или тръгваш с достатъчно пари и се кефиш или не тръгваш и отиваш там където парите ще ти стигнат.

И не знам кой ти разправя тия глупости че Сърбия и Унгария не ставало. Миналата седмица бях в Будапеща. Все така красива си е.


Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: sakuraki   
Дата:   10-09-16 01:18

Що бе аз в колата доста пъти съм спал и не е неудобно [smilie5] , поне за 2 човека се ядва, на широка поляна 5 дни спах така и не от измекярски работи. Миналата година познат с един пасат комби обиколи половин европа по тоя начин [smilie5] . А за яденето ставаше въпрос, че парите не съм ги сложил в тези 500лв (има заделени около 100тина лв има за ядене). Действително мога 1 месец да изчакам и да събера още някой лев за малко по - далечна дестинация.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: krist   
Дата:   12-09-16 15:56

И на мен 500 лв. ми се струват малко, особено за Гърция, иначе автоасистанс и аз препоръчвам - 36 лв. за 15 дни в Алианц. Преди две седмици, на околовръстното на Солун ми изпусна вентил на задна, лява гума, на много неподходящо за спиране място, с кошмарен трафик и супер опасно за смяна на гума. В моя случай обаче, докато чаках асистанса, спря някакъв автомонтьор и ми я смени без пари, докато аз отбивах движението, накрая репатракът, като дойде, само ме съпроводи до най-близката гумаджийница, но все пак си беше късмет, който може да не ти се случи всеки ден, и ако нямаш асистанс, си е криво.

ЕДИТ: репатракът не ми взе стотинка, защото имах автоасистанс.



Публикацията е редактирана (12-09-16 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: ivjordan   
Дата:   12-09-16 16:35

Това лято двама човека изкарахме 11 дни в Трансилвания - Сибиу, Клуж, Търгу Мъреш, Турда и т.н. 10 нощувки, храна на корем и гориво за 3000 км. ни се върза 1400 лева, така че не виждам проблем сам човек да отиде за една седмица, да спи на хотелчета и да яде каквото му се прииска.
В Румъния почти всичко е по-евтино от България, само горивото е с някакви стотинки повече.
Две-три нощувки в Сибиу за сам човек могат да се намерят за 50-60 лева, а от там да се прескочи до Фъгъраш (града и планината). Още две-три нощувки в Алба Юля примерно, на същите пари. В Брашов е по-скъпичко.
Изобщо, 500-600 лева за Румъния са ОК за седмица, а при икономии, могат да стигнат и за десет дни.



Публикацията е редактирана (12-09-16 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: EvaJor   
Дата:   12-09-16 16:51

Хърватия.

Има предостатъчно за разглеждане-както планини, така и около морето. Лично аз предпочитам Истрия - т.е., далече от Задар, Сплит и Дубровник, но и Далмация става- най-вероятно вече не е силен сезон.
Плитвичките езера -съвсем близо до тях има страхотен къмпинг- Корана-препоръчвам!, парк Крка, Динарските планини и т.н.
Пътеводителят на NG е доста добър.
От Варна до Риека ми беше около 1500 км, от София ще е съвсем по-близо.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: EvaJor   
Дата:   12-09-16 17:05

Щом си с кола, можеш да си вземеш достатъчно продукти и провизии оттук, за да не мислиш за храна. Един малък газов котлон, кафе, ориз, спагети, сухи супи, кубети или сухари, консерви и т.н...

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: victory13   
Дата:   12-09-16 17:17

А, така може... че приципно хърватите не познават цифрите [smilie18]

Само билета за Плитвице ше глътне половината бюджет...

Гърция [cool] ... не е популярно, обаче много туристически обекти има, не е само морето [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: EvaJor   
Дата:   12-09-16 17:23

Ще влезе без билет и няма да се вози на корабчетата или автобусите, а ще върви пеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: victory13   
Дата:   12-09-16 17:26

Е от къде ще мине за отсреща на езерото [smilie8] ... така и 3 дни няма да стигнат, ако обикаляш отсрещните шубраци. И ще трябва да се спи някъде това време... под 30 евра легло не намериг, но не съм залягал в търсене де... тва миналата година, тази може да се е слегнал пазара [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: EvaJor   
Дата:   12-09-16 17:35

Ако влезе от по-долния вход- забравих вече кой е - 1 или 2-заобикаля това Козето езеро и се качва направо на горните езера.
После слиза пеш надолу, но по пътя на автобуса и без автобус и пак пеш отива до долните водопади...
Миналата година, една нощувка за двама в средата на юли в много прилична къща за гости беше 35 евро. Тази година бяхме с палатка в къмпинг Корана, трима души, две палатки и автомобил- 42 евро. В Кортина Д`Ампецо, къмпингът беше по-евтин. Но говоря за средата на юли, със сигурност през септември цените ще са надолу.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: victory13   
Дата:   12-09-16 17:49

Няма значение от къде ще влезе... пак трябва билет, който важи за целия ден, и за двата входа...

Вижте, зароди се спор, който е ненужен. На мен Хърватска не ми се вписва в графата бюджетна екскурзия по никой параграф...
По-доброто от Гърция е Сърбия... поне разбират на свинското, и не само, и ценово е на родно [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: EvaJor   
Дата:   12-09-16 17:59

И аз не обичам да споря. [beer]

За Сърбия бих отишла в или около Златибор, следва да излезе съвсем прилично като цена и разстояние. Ако има късмет, към края на месеца, на по-ниското даже може да хване и попрошарени гори.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-16 00:17

В Сърбия ми беше супер цървулско.Мислех, че в Европа по-голяма чалгаджийница и селяния от България няма.Докато не влязох в Белград !

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: bg2014   
Дата:   13-09-16 09:04

Ако има хора, човеци на земята, които да мразят България и българите-това са сърбите. Република СРБСКА (пет съгласни в една дума е име на държава). Аз поради натрупан НЕГАТИВЕН личен опит не бих отишъл в сърбия. Никога не знаеш кога ще се прояви тази омраза. Или летя със самолет или през Румъния минавам. После да не се чудите, че бюджетът не ви е стигнал.... извинете за лошото споделяне, но е добре да се има едно на ум. Аз не ги мразя.

П.С. Тук говоря за държавните служби и служители на тази република, а не за хората като нас. Хората са еднакви навсякъде - добри и усмихнати. Но облечени във власт... стават други.



Публикацията е редактирана (13-09-16 09:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: amplified   
Дата:   13-09-16 10:36

Съвсем бай ганьовска работа - с дисаги пълни с храна от тук, накрая на 7-мия ден ядеш бая приятно опечена храна :D

Не го разбирам това мъкнене при положение, че храната си е достъпна и някой път по-хубава и по-евтина навън :D Ще се мъкне едно мъртво тегло, дето накрая ще има и хвърлени неща... а, не.

Бюджетът си е предостатъчен за около 7 дни дори и в Гърция според мен.

2011-та обикаляхме Европа 3-ма души с кола на бензин. изразходихме по 1000лв на калпак като минахме 5400км за 11 дни, спахме на палатка в големите градове, в Маранело карахме Ферари под наем и общо взето не сме се лишавали. В тези 1000лв беше всичко - бензин, нощувки, винетки, храна :) В Унгария и Италия спахме на хотел, В Унгария ни насолиха с по 40 евра за внесени цигари от Сърбия... В Сърбия пък ни спряха уж за изгасени светлини и олекнахме с 20 евра, и пак стигнаха парите :D

Тогава и ние помъкнахме няколко торби с храна да си я повлачим, все още подритвам един компот от праскови от Карфур в гаража :D



Публикацията е редактирана (13-09-16 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: EvaJor   
Дата:   13-09-16 11:28

Ниско бюджетните пътувания съвсем не са измислени от българи, точно обратното според мен. Много по-байганьовско е да вземеш пари назаем, за да отидеш на почивка или екскурзия. Както и непременното оприличаване на идеалната почивка с това да се завреш и тагнеш от някоя гръцка псевдотаверна с чинии с октоподи или подобни пред себе си- масовия туризъм смело унищожава всичко местно-храна,обичаи и т.н.

Хранителните продукти не са по-евтини навън, отколкото в България, освен някакви промоционални стоки или ако са -трябва да се търсят по супермаркетите. Които в белите страни често имат ограничено работно време -до 19 часа и в събота до обед.

Всеки си преценява сам възможностите.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: victory   
Дата:   13-09-16 18:08

След като,не е задължително да е планина,Халкидики е твоето място-мноого красиви пейзажи за снимане,650 км.в едната посока,спиш безплатно на палатка/взимаш си и храна за седмица или повече/И си ти,можеш да снимаш тюркоазени заливи и лагуни,изгреви над Атон,разчупени брегове..А ако имаш и техника за подводно снимане,там е мястото.


Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: sakuraki   
Дата:   16-09-16 01:14

Да си кажа какво направихме [smilie5] . Решихме да отидем до Унгария гр Печ. Тръгнахме и като стигнахме сръбската границата, тогава разбрахме, че едната лична карта липсва [smilie18] и се върнахме, за да вземем забравените документи. Тръгнахме на следващия ден отново, след което около района на Сливница (ако не се лъжа) телефонът позвъня и хоп нов проблем, хората, които наглеждаха апартамента докато отсъсваме казаха, че ключа се е счупил във вратата, че не могат да отключат и излезнат (стари хора са [smilie5] ). Върнахме се отбратно и решихме, че не е писано този месец поне да се ходи на екскурзия извън България. Хубавото е, че поне си набелязах няколко дестинации за след време [beer] [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: marrio31   
Дата:   16-09-16 02:31

При тези ниски цени на самолетните билети аз лично не бих предпочел кола,продължително каране,умора,винетки..глоби,колата има и предимства,но всъщност минусите са повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: bg2014   
Дата:   16-09-16 09:21

Е-- такъв е бил късмета. Правилно решение сте взели. За развлечение идете до Пампорово, качете се на кулата и поснимайте. Посетете обсерваторията на Рожен, ако е възможно през нощта (предварително се обадете и уговорете). После на връщане погледнете с. Косово има какво да снимате. И през Кръстова гора (20 км от главния път) или Бачково се прибирате по живо по здраво. И емоции ще имате, и снимки ще направите (незабравими) и ще си направите разходката. Поздрави и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-09-16 09:31

От всички хубави места в Родопите ги прати баш на Пампорово и Рожен

Отговори на това съобщение
 Re: Екскурзия извън България с кола
Автор: bg2014   
Дата:   16-09-16 13:18

Примерно. Друг да дава различен пример и така. Няма лошо.
Иначе - тази КУЛА е уникална.

ОБСЕРВАТОРИЯТА също е уникална.
За това ги посочих.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »