Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   17-08-16 18:53

Абе не знам за вас, но на мен ми прави кофти впечатление стремежа за икономии в последно време от сериозни компании ... или поне от една...
За какво говоря ли?

Ми първо, купувам си сериозно апаратче за скромната сума от 1800лв, един вид флагман в раздела си, и какво да видя - няма капаче за обувката на светкавицата?!? Една пластмаска, дето големите магазини я продават за 5лв, а братята китайци - за 0.25$ ! ! !

И второ - покупка на обектив на цена едно левче под хилядарката, и хоп - изненада - в кутията няма сенник?!? Бил "опция" вече?!? Малко по-нисък (уж) клас обектив се продава И със сенник И със калъф ... на точно 50% от цената?!?
Иначе сенника пак по големите магазини е ~30лв ако е с фирмения надпис, и 16лв без - а щастливите китайчета го дават за 0.95$...

Та какво по дяволите става тия дни, защо ще се излагат за жълти стотинки ??? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: itilien   
Дата:   17-08-16 19:05

Мислиш в малък мащаб :) Умножи ги тия неща по няколкостотин хиляди и вече няма да са жълти стотинки :)

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: Kateri4oka   
Дата:   17-08-16 19:05

"няма капаче за обувката на светкавицата"

Купувал съм апарати... сефте чувам, че изобщо има такова нещо. Сенника принципно наистина винаги е бил опция на голяма част от обективите. Естествено с изключение на серии.... L на канон и тн... Представи си хората искат да вадят пари от всичко. Какво точно не е ясно?

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: idivanov   
Дата:   17-08-16 19:18

Кое е това апаратче, че да го заплюем [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: jey6   
Дата:   17-08-16 19:24

ха, аз си купих Никор 50 1.2 нов от магазина(около 1000лв). Нито сенник, нито нормална задна капачка ами от ония евтините прозрачни пластмасови, които идват с нааааай-ниския клас обективи... потрес. Когато го купувах, това беше най-скъпата 50ка на никон в продажба...

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: lamerko   
Дата:   17-08-16 19:28

Досега не съм имал случай апарат да дойде с капаче. За сенниците - винаги са ми били в комплект, но за някои обективи може да има повече от един вид сенник и съответно да не сложат нито един в комплекта (оригиналните може да слочат до стотачка [smilie5]). А има и друго положение - обективи с вградени сенници... на някои има механизъм за "поставяне", а на други - сенника е фиксиран и единствения начин да го махнеш е да го изрежеш със шлайфче (това не е съвсем без идея).

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: crownmaker   
Дата:   17-08-16 19:31

И аз си купих Nikon D750 без капаче за обувката на светкавицата.
Преди това съм купувал Nikon D80,D7000,P7800 и всичките имаха такива.....

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: neillmakoli   
Дата:   17-08-16 19:40

Автор: itilien
Дата: 17-08-16 19:05

Мислиш в малък мащаб :) Умножи ги тия неща по няколкостотин хиляди и вече няма да са жълти стотинки :)


А смятайки в голям мащаб какво би се получило,
ако сметнем 1800 лв Х няколкостотин хиляди?!



Публикацията е редактирана (17-08-16 19:41)

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: b0bb0   
Дата:   17-08-16 21:26

Моят Зенит ЕТ имаше капаче на чехълчето за светкавицата :) Даже дълго време го прехвърлях от един на друг апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: MarinY   
Дата:   17-08-16 21:35

Никоните са винаги с капаче на обувката за светкавицата и капаче за визьора (при дълги експонации). Някой ги е свил преди да ти изпратят апарата. Ако си го купил с обектив, обектива е винаги опакован отделно с всички капачки и тялото е с капак, също. Единственият, никонски обектив, който се продава без сенник е 85/1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: iliyanb   
Дата:   17-08-16 21:37

Ти ли, който поръчваш една малка фототрафска вещ на стойност 30-на лева и се бориш за левче и петдесет отстъпка, и после отказваш поръчката, щото си се забатачил бил нещо, ти ли броиш сенниците на големите компании? А?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   17-08-16 21:50

Ниския клас имат капачки - високия нямат, поне това са моите наблюдения. Предполагам мрънка за D7200. Моя също нямаше, но D3100-то ми имаше (хем беше някаква прИмоциА на емаг и беше почти без нищо в комплекта). Те евтинджосите с тях имат и чанта, а 7200-та няма чанта, ама едно е да си в силно потребителския сегмент - друго е в ентусиаст/про.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: vkk1   
Дата:   17-08-16 21:59

Понеже съвсем наскоро имаше тема колко рисково било да се купува от търговци като kacha и einfinity - пък аз съм си рисков играч и всичките ми обективи /без един/ са от тези две фирми, само да споделя между другото, че всички до един, колкото и скапани и евтини да са били - не са идвали без капачка и сенник. Единственият обектив, който беше с онези белите пластмасички, беше 50 1.8, който купих от един от двата фотомагазина в БГ, не помня кой беше точно.
Просто информативно ...

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: ZENON   
Дата:   17-08-16 22:28

При мен Сони А6к дойде без капаче за обувката на светкавицата.
Гледах като пребозал тази рационализация от сони.
1 цент да е, ми да го включат в цената бе и да му искат 2 цента... дееба...
То само това да е, ами си спестяват от QC на всичко и не само те ами всички фирми (може би Лейка само не). Иначе тази вълна от децентрирани обективи как би се получила или пък разни проблеми с тела...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: colorphoto   
Дата:   17-08-16 22:47

MarinY:Грешиш,наистина Д-750 идва без капаче за обувката за светкавица,мой приятел смени два 750 и идват без.

И не 85/1.8Г е без сенник,а 50/1.8Д.

Д-610 идва с капаче на обувката и по-ниските класов е също.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: MarinY   
Дата:   17-08-16 22:54

Моят 750 дойде с капаче. И за 85 говоря от личен опит.
Странно!
П.П. Истината е, че ако ползвате чехълчето/обувката, на третото сваляне капачето отива в някое чекмедже или се загубва. Т.е не е голям келепира да го имаш, но ...



Публикацията е редактирана (17-08-16 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: lamerko   
Дата:   17-08-16 22:57

От 4 Канона, дето съм ги купувал (всичките през Канон България) (2 ниски, 70д и 6д) - никой нямаше капаче. Последната ми играчка - Fuji X-T10 - също няма. Обективите на всички си идват със сенници - и на китаците, и тия с чеврвени лентички, както и на Фуджито.

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   17-08-16 23:18

Не мога да се спра да се чудя на хората, дето ме обвиняват за поста ...
Видите ли, нормално било евтиния клас да идва със сенник или капаче, а високия клас - НЕ...

ЗАЩО???

Или просто ви е кеф някой да ви извозва за жълти стотинки ей така, за тоя дето клати гората ??? Или защото сте (полу)ПРО-та и тия неща не биха ви потрябвали???

За колегата по-горе, дето си бил затрил капачето за светката - ми да ти кажа пич, аз от 10 години постоянно свалям и слагам капачето, и го имах до последно преди да продам верния ми D90, и D80 преди него ... не знам какво е твоето отношение към техниката, но аз лично си пазя ВСИЧКО!

Това е точно като в онази тема, дето ви показах как ви ши*а в г*за ЕМАГ със лъжливите "черни петъци" - всички ми се нахвърлиха, но все пак emag бяга глобени с почти половин милион по мой сигнал ... (е, може би не само мой, щото се намериха хора, които да ме подкрепят...)

Явно БОГАТИЯ българин обича да бъде мамен, за да се чувства важен и (почти)ПРО(фесионалиЗ) ... ми да ви е честито! БАЛЪЦИ!!! (термина е от моето детство още, ма явно си е все още актуален...)

И за да не остана голословен по горната част - защо Фото Павилион и Фото Синтезис продават един и същи обектив за 999лв, а всички други (не по-малко уважавани) магазини го дават за макс 849лв??? (аз лично "намазах" същия обектив със същата гаранция и със същата липсваща комплектация за 689лв...)
Имат 100 години гаранция ли ... имат перфектен сервиз ли ... КАКВО ИМАТ ПОВЕЧЕ, ЗА ДА ИСКАТ 300лв ПОВЕЧЕ???

Колкото и да ме оплювате за това, дето пиша, истината е една - клатят си ни както си искат, защото знаят че сме слепи и тъпи, и защото никой няма да им се изрепчи!

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: roburt48   
Дата:   17-08-16 23:22

Всичко, което идва за българския пазар, не зависимо какво и независимо от къде е последна цедка.... Едно време и най-кирливите от кирливите Лади и Моквичи се продаваха в Мототехника [smilie5] А ти .... за едно капаче !!!! Как може такива претенции, не те ли е срам ??? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: MarinY   
Дата:   18-08-16 00:01

Слънчогледа, просташкият ти език и обидните категоризации за писалите в темата, правят ли те по-голям в собствените ти очи?

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: slyn4ogled   
Дата:   18-08-16 00:36

@ MarinY : Не, но не ме радва как всички подминават очеизвадното обирджийство, че даже и защитават горепосочените фирмички ... а те всички все още дишат заради вашата кръвчица ... Това исках да кажа.
А доколко ми е просташки езика и са ми обидни категоризациите - нека не започваме спор, защото кирливи ризи имаме всички :)

Опитах се просто да ви покажа как ви цакат - обидно може да се е сторило словото ми за ония, дето защитават кръвопийците, или пък са слепи ... Всеки да се слага в която си категория иска, аз не съм причислявал никого никъде!

Пишейки като ощипан, явно се вписвате в едната гореспомената категория!
Със здраве, не съм аз този дето да ви казва дали да плащате 1000лв или 500лв за едно и също, просто се опитах да покажа реалността... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: ZENON   
Дата:   18-08-16 01:34

Я по-добре спомени от къде си пазарувал тънко, пък който има излишни кинти, да ги троши където му е кеф[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: baraba   
Дата:   18-08-16 02:48

някой като нападат слънчогледа се издигат в очите на тия фирмички и очакват отстъпки, за какво мислиш ги защитават?

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: colorphoto   
Дата:   18-08-16 05:16

Това с окомплектоването е любопитна тема,предвид развитието на търговията с фотоджаджи в последните години.

Не е колегиално че някои грандомани тук,се нахвърлят на човека отворил темата.

Защо да не се обменят впечатления по въпроса.....

Отговори на това съобщение
 Re: WTF??? Аман от икономии на дребно...
Автор: quazimodo   
Дата:   18-08-16 07:12

colorphoto написа:


> Защо да не се обменят впечатления
> по въпроса.....

Обмяна на мнения да, на храчки твърдо не[smilie5]!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »