Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: abozhilov   
Дата:   23-02-14 15:37

Здравейте! Сдобих се с един много запазен Helios 44M-6 за м42 и искам да попитам има ли начин да се направи преходник за Никон с потвърждение на фокуса. Ще го ползвам на тяло Nikon D40. Прочетох, че за Canon има такъв вариант и ще съм благодарен ако дадете някакво инфо.

Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: abozhilov   
Дата:   23-02-14 15:44

Сега като се разрових, попаднах на някакъв американски форум, в който пише, че всъщност AF система на Nikon не изисквала "директна връзка с обектива" и че не необходимо преходникът да има съответния чип. Вярно ли е?



Публикацията е редактирана (23-02-14 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: Vuc   
Дата:   23-02-14 15:45

Потвърждение на фокус ще имаш с всякакви обективи. Въпроса е с безкрайността как да се справиш. Някои Хелиоси Слав преправяше успешно, потърси някъде имаше тема из форума.


Докато съм писал си се ориентирал правилно. Вярно е, да.
[beer]



Публикацията е редактирана (23-02-14 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: abozhilov   
Дата:   23-02-14 17:09

Ами в e-bay гледам има и преходници с оптичен елемент, които дават възможност за фокус на безкрайност, обаче четох че доста влошават качеството на изображението. Затова си поръчах без такъв елемент. Не зная дали съм сгрешил, ще видим като дойте.


Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   23-02-14 17:17

Колкото стъклената бутилка влошава качеството на виното налято в нея, толкова и оптичния елемент влошава качеството на снимката[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-02-14 01:55

Дрън-дрън! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: simon4o_bg   
Дата:   24-02-14 09:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: mitku   
Дата:   24-02-14 09:03

(ще се самоцитирам)

Стават си и ръчнофокусните обективи, върху Никон. Въпрос на ЗАУ как ще ги ползва. И с М42 адаптор си става... включително и С оптичен елемент. Е, има някои уговорки, но става.

-> М42->Никон има ли нещо свястно?

Все пак - за мен лично подобни M42 Nikon изпълнения като Хелиос-и и т.н. си остават по-скоро "за спорта", човек "да си начеше крастата", а не за сериозно снимане. Но както и да е.
А вече отделен въпрос е, че с нов АФ обектив е доста по-лесно, но туй си е ясно. Всеки си преценява. [smilie7]

П.П. Иначе най-качествен вариант наистина е да се преправи байонета и да се завинти обектива директно на тялото (както и по-нагоре се каза - има един човек Слав, който го прави срещу 20-30 лв.)

П.П.2 (едит) Мда... чип за потвърждеине на фокус при Никон НЕ трябва. Тялото си потвърждава фокуса самО.



Публикацията е редактирана (24-02-14 09:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: krasy7   
Дата:   24-02-14 12:46

А меренето на експозицията без чип е друга бира (с определени тела) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: sherbit   
Дата:   24-02-14 13:01

ако искаш мерене тук


Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   24-02-14 13:32

без оптичния елемент преходника два лева с доставката, с оптичния елемент е умножено по 6-7, зависи от къде ще го цаниш[smile]
без оптичния елемент може да снимаш на разстояние около 4/5/6 метра нещо такова беше, вероятно мерака ще ти мине след седмица - две, но ти си знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: fotorafi   
Дата:   24-02-14 18:48

Занасяш преходника и Хелиоса на Наско, Дондуков 18. Ще преправи обектива и ще имаш безкрайност без оптически елемент
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: abozhilov   
Дата:   25-02-14 22:39

Ами така или иначе съм поръчал нещата, ще почакам да дойдат, пък ще видим. Седмица, две, три, колкото и да е, щом е приятно на човек занчи си струва. Единственото, което ме притеснява е снимането на изцяло ръчни настройки. Не са ми достатъчно теорията и практиката за да си преценям сам скоростите ама хайде де...
Благодаря на всички отзовали се:)

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: andrey_iv   
Дата:   31-05-16 00:44

Здравей видях в коментарът ти че си прикачил линк за преходници от М42 към Никон с оптичен елемент и чип за замерване но не ми стана ясно как може човек да се снабди с него тъй като посоченият преходник е в руски сайт и е отразено че струва 1800рубли.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: sveto92   
Дата:   31-05-16 01:17

Забрави за преходника С оптичен елемент.. поне на тези хелиоси 58мм . Задната им леща излиза много назад и опира в стъклото. За всички версии, които съм виждал важи това - 44-2, 44м-4, 44-6 :) Но без оптичен ще имаш само на много близко "лицев портрет" разстояние :) Виж , хелиос 50ка е друга бира, и като качество и като "проблем със задната леща" :)

Иначе на такива обективи влошаването на качеството е незначително, правил съм тестове спец с хелиоса със и без опт елемент (той се маха лесно ). С телеобективи също няма огромно влошаване на качеството. На фиш-ове обаче става ужасна работа с оптичен елемент.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: asahi   
Дата:   31-05-16 01:27

Никонът е неподходящ за такива експерименти.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: Nikolas666   
Дата:   31-05-16 07:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: quazimodo   
Дата:   31-05-16 10:28

С Никон и ръчнофокусни руски обективи - само макро и то предметно.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: m.djorov   
Дата:   31-05-16 11:45

Преди няколко месеца си взех Хелиос, но 44-2, изпратих го на Слав във В. Търново и след 2 дена беше при мен, преправен за никонския байонет - без никакви допълнителни преходници и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходник от М42 към Никон с потвърждение за фокус
Автор: quazimodo   
Дата:   31-05-16 14:57

Ми то, това е най-удачният Хелиос, защото е с пресет на блендата[smile].


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »