Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: surr3a1   
Дата:   29-08-16 16:08

Здравейте,

За всеки решил да си закупи Олимпус, това би било полезно, а именно: заслужават ли си парите м1 и м5м2, сравнени с м10м2?

Предимства на по-скъпите пред м10м2:

м1:
+ фазов сензор
+ влаго/прахо/студо защита
+ копчета/бутони
+ грип

м5м2:
+ влаго/прахо/студо защита
+ повече бутони от м10м2
+ напълно въртящ се екран, което за мен лично не е никакво предимство
+ по-нов от м1, и то доста
+ най-добрата стабилизация от 3те
+ 40мп снимки от статив
+ видеото изглежда по-добро

Моля за адекватни мнения дали да събирам пари за единия от 2та по-големи братя, или да си взема м10м2 и да си свиркам?

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: pvlgeorgiev   
Дата:   29-08-16 16:38

Очаква се на 19 септември да обявят наследника на ЕМ-1 ,заслужава си да изчакате , защото според досегашната информация новият модел е съвсем друго ниво , в сравнение с по-горе описаните модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: surr3a1   
Дата:   29-08-16 16:48

Благодаря за информацията, за съжаление, едва ли ще мога да си го позволя, но пък за 20 дни си заслужава да се изчака.

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: surr3a1   
Дата:   30-08-16 10:07

Ходих да пробвам м10м2 и м5м2 и мога да кажа, че позицията на дясната халка за закачане на ремък е на най-безумното възможно място. Толкова грубо ми се впива в пръстите, че е невъзможно да бъде използвано.
Единственият начин това да се превъзмогне е да се махне изцяло триъгълната част и да се използва само левия за закачане - абсолютна кретения!

Бих искал да помоля някой колега, който има м1 и е от София, ако може да се видим за 5мин, за да изпробвам как е захвата при този модел.

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: Emoxide   
Дата:   30-08-16 11:49

Аз съм имал и трите модела. Мога да кажа лични впечатления.

M1 е най-удобен от трите в ръката, което в никакъв случай не го прави удобен за държане и боравене само с една ръка. Грипа му е малък и при мен се събират само три пръста, като кутрето ми виси под дъното на апарата, безполезно. /HLD-7 грипа значително подобрява удобството на захват и добавя още бутони, но добавя и към теглото/
Щом на M5II ухото за захващане на ремъка те дразни отдясно, вероятно ще те дразни и при Е-М1. Също и при M10II.
/аз лично на никой апарат не си слагам ремъка за врат, просто ме дразни да ми се подмята/
Като бутони, тези при M1 са най-големи и удобни. Има най-здравото и солидно тяло, изцяло магнезиево.
Прецизността на изработка и сглобките при M5 II, обаче, са на най-високо ниво от трите модела.
E-M10 II е най-компактен, но спрямо предходния M10 е значително подобрен и като техника и като ергономия. M5II е съвсем малко по-голям от него, но има всички технологични достижения на OLYMPUS до момента. Съответно и цената му е почти двойно отгоре. /M5II като бързина на реакциите е най-бърз измежду трите модела, въпреки че ползват един и същи процесор/

За разлика от E-M5/M5 II, E-M10/M10 II флагмана E-M1 използва различна матрица, макар и същите 16MPix. Разликата не се изразява само в инсталираните върху чипа фазови сензори, подпомагащи фокусирането. Забелязал съм, че има по-голям динамичен обхват спрямо останалите. Експонирането му също е различно с около 1/3EV до 1/2ЕV. При снимане към ярък обект и много светлина /примерно кадър със слънце в небето/ връща почти 1EV повече детайл в прегорелите области, след конвертиране от RAW!
Субективно, за мен Jpeg от E-M5II е най-симпатичен. На M1 цветовете са леко по-сдържани, нещо, което забелязах и при M10 II.

За мен лично едно от основните предимства на E-M5II е подобрената стабилизираща система. Осезателно е, спрямо M1 и M10II, които са с една и съща 5-осна 4-стъпки /Ако се ползва правилото за определяне на стъпките заето от принципите на определяне скорст на затвора да е обратно пропорционална на дължината на обектива в mm, при пълноформатните, трябва да се отчете и двойно по-малкият размер на пикселите. Т.е. стабилизацията ефективно е съответно 3-стъпки при M1/M10II и 4-стъпки при M5 II /

Относно видео възможностите, при M10II и M5II компресията на сигнала е една и съща, но реално спрямо M1 не се забелязва особена визуална разлика и качеството на видеото не е добро, като цяло.
/всеки съвремемнен LUMIX m4/3 има по-добро виедо/

Аз лично ако трябваше сега да си купя тяло на OLYMPUS измежду трите, бих избрал точно това:

https://photo-forum.net/static/forum/2016-08/vhgh2869.JPG



заради ТОВА

и ТОВА

и още доста други неща в ПОВЕЧЕ!

няма как да не призная: ДАВА НАЙ-МНОГО ЗА ЦЕНАТА СИ, измежду всичките m4/3 тела!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: pifakiz   
Дата:   30-08-16 12:37

Ако се спреш на e-m10 II, този "грип" подобрява в пъти захвата:

Olympus ECG-3

Имах подобен на E-M10 (ECG-1) и беше много удобен.


https://photo-forum.net/static/forum/2016-08/sgva9165.JPG


http://shashinki.com/shop/images/OLY-ECG3-01.jpg




Публикацията е редактирана (30-08-16 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: mmjm   
Дата:   30-08-16 20:28

Въпрос към автора от едното любопитство, в профила ти пише, че си със Sony a6000, защо не продължиш да развиваш тази система?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: surr3a1   
Дата:   31-08-16 09:54

Защото обективите са или:

- боклуци
- несъществуващи
- струват колкото една къща

а6000 го продадох поради тази причина и повече Е-маунт няма да си купя никога...

Пример:

Цайс 16-70 f/4:
- тото 6/49 да ти се падне добра бройка
- дори и тогава пак няма сравнение с 12-40 f2.8 pro
- много по-скъп от него

Извод: какво ме боли за матрицата на Сони, че е малко по-добра, когато няма какво да закача отпред?



Публикацията е редактирана (31-08-16 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: itilien   
Дата:   31-08-16 10:20

Е това е малко пресилено. Вярно, че са скъпи, но чак толкова зле едва ли. Снимал съм с 10-18 на некс 7 и А7р, както и 16-70 на А7р и ми се сториха напълно прилични обективи (е, не съм ги купувал).

Сравнението по острота с м43 най-вероятно не е съвсем коректно, защото сигурно сравняваш 16мп с 24мп без да ги приравняваш. Почти съм сигурен, че ако тия 24 мп ги ресайзнаеш до 16 ще получиш сходен резултат. Още повече като се има предвид софтуерната корекция на 12-40, която изяжда от резолюцията по периферията.

Високото исо и динамиката обаче не могат да се компенсират с обективи за съжаление, тъй че там предимството на сони няма как да бъде пренебрегнато. А за мен тия двете неща са по-важни отколкото остротата, защото се виджат дори и на малък размер, докато разликата в остротата може евентуално да бъде забелязана едва при много големи увеличения, които повечето от нас не правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: surr3a1   
Дата:   31-08-16 10:47

В интерес на истината, от самия апарат а6000 бях изключително доволен, а като ергономия ми пасна доста по-добре от Олимпусите.

16-70 е почти 2 пъти по-скъп от 12-40 и е по-мек по краищата без корекции, които колкото и да намалят остротата, си мисля, че пак ще произведат по-добър резултат(възможно е и да бъркам).

Така или иначе, заедно с 18-105 са 2та налични зуум-а за системата на приемливи цени (очевидно GM е добър, но не е за любител).

Над 3200 ИСО снимам много рядко, и доколкото успях да събера информация, проблемите при м4/3 са "по-нагоре".

Динамиката е най-валидният аргумент, но като цяло разликата не е огромна и факта, че има много повече бързи обективи (позволяващи ниско исо) смятам, че ще компенсира донякъде нещата.

Така или иначе, аргументите са валидни и реални. Аз за себеси изибрам системата с най-много обективи, които за щастие имат и най-добрите цени.

Ако в процеса на работа с м4/3 установя, че нещо генерално ми куца в снимките (не че съм големия фотограф) сравнени с тези от а6000 - ще се мисли нова схема.

Благодаря за мненията, защото са полезни и преставят валидни аргументи.



Публикацията е редактирана (31-08-16 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: bobyn   
Дата:   31-08-16 11:53

А кои обективи си избрал да вземеш за м4/3, ако не е тайна?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: surr3a1   
Дата:   31-08-16 14:08

Не е рабира се,

* 12-40 2.8 pro - този ще е първият

* Minolta MC Rokkor 58mm ƒ/1.4
или
Canon FD 50 1.4

Panasonic 35-100 2.8

Тези покриват всичките ми изисквания и повече не ми трябва на първо време.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: surr3a1   
Дата:   31-08-16 14:09

Не е рабира се,

* 12-40 2.8 pro - този ще е първият

* Minolta MC Rokkor 58mm ƒ/1.4
или
Canon FD 50 1.4

* Panasonic 35-100 2.8

Тези покриват всичките ми изисквания и повече не ми трябва на първо време.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: kasad   
Дата:   31-08-16 15:10

Абе да ви кажа бях си взел а6000 и на втората седмица го върнах като си взех пана гх80. Еми- все повече се удивлявам. Сега правя принтове от паната и то изложбени, ами детайл , ами цветове... Пипнали са матрицата, сто на сто. Сравнявах с по-старите панасоници и с гх8 уж флагман ....ами по-добре е,много по-добре и особено в джипег. Доста сравнявах, знам за субективното усещане ама е така. С него снимах вече бая по планините. То стабилизация, то динамика...достатъчно е. Както ми казаха, че а6000 е добро апаратче, но при ярка силна светлина прави едни флайери едни сенки, особено контраста става на мазало. Бях си говзел с горният цайс, мислех че е от стъклото...не знам. Не ми харесаха и цветовете-наситих се от тези сонешки цветове още през никонския ми период. Сега за планините имам леко и безкомпромисно от страна на качеството тяло. С малката палачинка 12-32-безкомпромисно остра...изобщо....Наистина най оптималното тяло е.
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29345963095/in/dateposted/

https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29345963095/in/dateposted/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29312446206/in/dateposted/

https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29345963095/in/dateposted/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29312446206/in/dateposted/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29237687482/in/dateposted/

https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29345963095/in/dateposted/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29312446206/in/dateposted/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29237687482/in/dateposted/
https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/28724782893/in/dateposted/

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: itilien   
Дата:   31-08-16 16:19

Е то в жпег какво изобщо сравняваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: kasad   
Дата:   31-08-16 17:34

Сравнява се...по остър и с по -добре балансирано синьо..това сравнявам. Говоря джипези де.....въпреки, че от Роу Терапи и Силкипикс конвертора има разлика.. Лайтрума маже, Терапито е тромаво, а силкипикс ги засилва цветовете по дефолт. Но разлика има спрямо гх8.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: bobyn   
Дата:   01-09-16 11:41

Понеже и мен ме ръчкат някакви идеи в твоята посока, вчера минах да хвърля едно око в синтезиса.
Първото ми впечатление беше, че олимпусите са много неергономични. Аз нямам големи ръце, и въпреки това малеят в ръката и са малко неудобни. Ако аз тръгна да избирам, ще бъде между GX80 и GX8. Струват ми се по-удобни, а и не само затова.
Второто, което ми направи впечатление, е че обективите, също не са от най-евтините - ако сонешките струват една къща, то тези са поне една кола :-).


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: surr3a1   
Дата:   01-09-16 12:09

Влез в eBay и виж цените там - всички са поне 50% по-ниски.
За ергономията - моят най-голям проблем. Като цяло М10мк2 ми харесва и мога да си го намеря на много добра цена, но ми се иска да го пробвам с допълнителния грип, а нито един магазин не го предлага.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: SoftImage   
Дата:   01-09-16 12:38

м43 системата предлага изобилие от отлични малки обективи с тегло до 150гр. и за това повечето камери са без грип или ако го има е символичен. Идеята че трябва да хванете камерата както DSLR е погрешна. За Pro линията обективи вече си има съответните модели - Е-М1 или Е-М5/10 + грип. Повечето малки твърдаци са под 1000лв., а ако са на промоция(което доста често се случва) под 800. Например отличния 45мм/1.8 взет с камера ми излезе 400лв. Започнах да се чудя каква кола кара bobyn? [smilie11]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: surr3a1   
Дата:   01-09-16 13:03

Не става въпрос за захват като ДСЛР (никога не съм имал нито харесвал), но става въпрос за сериозно неудобство при ползване.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: hartt   
Дата:   01-09-16 13:31

Оригиналният грип ECG-3 със сигурност ще подобри ергономията, но едва ли ще ти допадне като цена: най-евтиния вариант е от EU-магазина на Олимпус - 130 лв. + 22 лв. доставка. Има някакви алтернативи по Ибей, изглеждат малко нескопосано.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: Stenlius   
Дата:   01-09-16 13:47

И аз като реших да сменям E-M5, избирах между М1 и М10м2 - М5м2 ми беше твърде скъп и честно казано е много хубаво тяло, разцъках този на Emoxide ама за любителско снимане не си заслужава. М1 грипа лично на мен не ми беше удобен - много му е дълбока и тънка предната част и пръстите ми не пасваха добре, за човек с по-голяма ръка или по-къси пръсти ще е ОК. Та, взех М10м2 заради цената, пълният набор от неща, които ми бяха нужни - пийкинг, достатъчно читав визьор, подобрено видео и в магазина не ми беше свръх удобен в ръката, дясната закачалка ми пречеше. Като започнах да го ползвам пръстите ми си намериха удобни позиции и сега ми е много удобен, адски доволен съм от покупката. Имам една сериозна забележка и тя е, че като ми виси на врата докато ходя се включва AF target pad-а и автофокусната точка се мести постоянно, въпреки че е изключен тъчскрийна доколкото може да се изключи. Просто дисплея ми се опира в тялото при клатенето от ходенето, съответно визьора е пуснат, защото сензора отчита, че е близо до тялото и сработва таргет пад-а, който се включва с double tap по скрийна.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: bobyn   
Дата:   01-09-16 13:50

Хаха, SoftImage, купувах преди време едно пежо 206 за цената само на единия от посочените от автора (цена към вчерашна дата в синтезиса).
И в ибей не ги намирам на 50%, вероятно аз не знам как да търся [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: surr3a1   
Дата:   01-09-16 14:07

Надявам се разбираш, че не става въпрос за нови? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus e-m1 с/у e-m10 II с/у e-m5 II
Автор: surr3a1   
Дата:   01-09-16 21:54

Преди малко един М1 сребърен + 12-40 2.8 комплект, се продаде за 1750лв.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »