Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фактура
Автор: IvoZ   
Дата:   20-05-16 10:12

Предстои ми покупка на ново тяло за около 3500-4000лв и в тази посока предлагам фактура за тази покупка като идеята ми е да получа 1/2 от ДДС-то.Ако има някой желаещ да пише на лс или 0888 300813

 Re: Фактура
Автор: crownmaker   
Дата:   20-05-16 10:47

Хубава идея,само да не ти звъннат от НАП:)))
 Re: Фактура
Автор: penco   
Дата:   20-05-16 11:24

И що ще му звънят от НАП? Кое е нередното? Щом са реални ЮЛ и продавача и купувача, регистрирани по ДДС, какъв е проблема?
 Re: Фактура
Автор: iliyanb   
Дата:   20-05-16 11:29

Дълготраен материален актив е наречен проблемът.
 Re: Фактура
Автор: asahi   
Дата:   20-05-16 11:31

По-точно неговото управление.
 Re: Фактура
Автор: Jk.freeman   
Дата:   20-05-16 11:44

Измамели сме държавата един път не е такъв проблем, щом не е проблем, че и държавата ни мами всеки ден. [beer]
 Re: Фактура
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-05-16 12:19

Докато мислим, че Държавата - това не сме ние, ще си седим там ниско долу в калта! Сами се закопаваме, докато си мислим, че сме големи тарикати и ще прее@м системата! Това по повод горното мнение, иначе не съм юрист или икономист, но не виждам нищо лошо в "обявата", но може би я чета грешно...[smilie7]
 Re: Фактура
Автор: IvoZ   
Дата:   20-05-16 13:07

Добре де къде е измамата ...предлагам да взема камерата на името на фирма с фактура на мен не ми е нужна нека се води апарата на който си иска къде е проблема че и измама хм..?
 Re: Фактура
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   20-05-16 13:21

Проблемът е, че държавата ще възстанови едно ДДС на една фирма за една стока, която фирмата не е закупила на практика и не ползва, т.е. в действителност фирмата не се е сдобила с ДМА. И не, няма нужда да ме псува някой, аз само показвам къде е проблемът на хората, които не го виждат. [smile]
П.С. Възстановяване на ДДС се случва само след щателна проверка от НАП (освен ако не се казваш Мишо Бирата или Вальо Златев), но не съществува само под формата на реално възстановяване, може да е приспадане и от дължимо такова, което да намали стойността на дължимото със стойността на "възстановеното". Т.е. може да мине и без непосредствена проверка и да намали на практика задължението за ДДС на конкретното ЮЛ.

Управлението на данъците и таксите е проблем в България, но не можем да ги изрежем като вредни, само защото не се управляват правилно. Освен да сме изрядни ние самите, трябва да осъществяваме и контрол върху въпросното им управление и да настояваме то да е изрядно. Нещо обаче на протестите не виждам достатъчно хора, а после всички - а, аз няма да си давам парите на Тикви, ПееФ и компания...
 Re: Фактура
Автор: e-mil   
Дата:   20-05-16 13:24

Автор: IvoZ
Дата: 20-05-16 13:07
Добре де къде е измамата ...предлагам да взема камерата на името на фирма с фактура на мен не ми е нужна нека се води апарата на който си иска къде е проблема че и измама хм..?


Измама е, защото фирмата декларира, че ще ползва техниката - това е смисълът да и връщат ДДС.
А е проблем, защото когато фирмените активи се ползват за лични цели фирмата трябва да го отчита счетоводно, съответно това ползване да се облага. Досега минаваше метър, но от тази година положението се затегна. Ако не си чувал за прочутия данък "Уикенд", значи тъкмо е време да научиш.

Промени в ЗДДС - лична употреба
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.