Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Списание ФОТОмания
Автор: mbs   
Дата:   07-10-15 11:41

[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   07-10-15 11:46

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: mbs   
Дата:   07-10-15 11:48

Някой има ли идея какво се случва със списанието? Едно, че не си изпълняват ангажимента към абонатите през последните три (в моя случай) месеца, но и не отговарят - нито на телефон, нито по мейл, нито нищо... Каквито и да са причините за забавянето (или каквото и да е там) елементарното възпитание изисква поне да върнеш обаждане на човек, който ти е превел определена сума по банков път, а ти не си си свършил работата....[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   07-10-15 11:51

От три месеца няма издание, ама аз така или иначе си ги пазарувам от Хеликон-а...

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: pdimitrov   
Дата:   07-10-15 13:16

За август и септември броят е един.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: milen4040   
Дата:   07-10-15 13:43

mbs , явно не четеш цялото списание, виж уводната статия [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: mbs   
Дата:   07-10-15 15:08

@milen4040, Ами чета "уводната статия" ако под това разбираш рубриката "От редактора" на последния брой, който съм получил, т.е. 39-ти, юли 2015. Не намирам нещо, което има отношение към темата. Ако имаш предвид друг материал или друг брой бъди така добър да ми подскажеш. Абонаментът ми е подновен за една година напред и би трябвало да съм получил до сега брой 40. Да, ама не.

И още. Парадоксът не е в това, че не съм получил в обозримо време нещо, за което съм платил навреме. Парадоксът е в това, че до сега - вече три месеца - никой от екипа им не си е направил труда да напише два реда на мейла, на който имаха добрината да ми пратят проформа фактура, каквото и да било: "Няма да излизаме повече", "ще получите бр. 40 за Коледа", "сменяме куриерската фирма и поради това са възможни проблеми в доставката..." или каквото и да било друго. Затова и питам тук: какво става?



Публикацията е редактирана (07-10-15 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: milen4040   
Дата:   07-10-15 15:14

новият брой в началото на октомври [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: chovecheto   
Дата:   07-10-15 15:29

Сега сме почти средата на м.Октомври [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: kireto_a   
Дата:   07-10-15 16:09

във фейсбук:

1 октомври в 12:53 ·

Здравейте, читатели! Поради недоразумения с новите доставчици, с които работим за абонатите си, част от вас не са си получили последния брой. Моля, който е в подобен казус, да ни изпрати лично съобщение с адрес, телефон и абонатен номер, за да му пуснем списанието с куриерска фирма. Благодарим ви!

а във въпросния августовкси брой пише, че септември брой нема да има.

но да, вече е 7-ми и октомврийски няма, затова вече си е притеснително дали главната редакторка не му е дошла в повече на списанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   07-10-15 17:20

Хмз... имало брой от август? Нещо го е хванала липсата по магазините :)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: kireto_a   
Дата:   07-10-15 17:30

ами имаше, синичко и тъпичко(с изключение на една статия).

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: pachok   
Дата:   07-10-15 17:35

Имам 15-20 стари броя за продажба, някой ако иска да ги спазарим, примерно да му ги дам на половин цена, да ми пише. В Габрово се намират.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   07-10-15 17:36

Хм... дори в сайта им е закотвен 39-ти брой от юли...

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: sherbit   
Дата:   07-10-15 18:14

Истината е че като си купип 5 броя си изчел материала и за напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: 3DF   
Дата:   08-10-15 10:16

Това е в следствие от липсата на читатели и спонсори
Каквито и причини да се изтъкват от редакцията
прекрасно разбират , че "блендата" на тази ниша се затваря
и води до
ФАЛИТ ??

Не, не е фалит просто изданието се закрива.

П.С.
"Заради проблеми с новата куриерска фирма за доставка...."

Га са я избирали къде са гледали?

То пък и едни издание....



Публикацията е редактирана (08-10-15 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: roumen6   
Дата:   08-10-15 10:22

да му мислят абонатите...

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: asahi   
Дата:   08-10-15 10:26

Сефте спира списание в България. Не знаете ли как става?

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Mihalaki   
Дата:   08-10-15 11:21

Ми няма да ми липсва....
Доста аматьорски подход имат последната година (за преди не знам, не съм го купувал), ясно че 90% са преводи от чужди медии, но дори не си правят труда да си преглеждат смешките. Пълно с неизтрити или непреведени текстове в края на абзаците, никаква идея за предпечат, форматиране и тн.
Няма как да стане като не си вършиш елементарната работа както трябва...:)
а и повечето начинаещи фотографи имат и нет сигурно...:)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Monochrome   
Дата:   17-11-15 12:09

И още го няма. Спира да излиза окончателно ли?



Публикацията е редактирана (17-11-15 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: murrey   
Дата:   17-11-15 12:14

Получих мейл, няма да излиза повече, възстановяват остатъка от парите на абониралите се

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: xm_style   
Дата:   17-11-15 16:41

и на мен няма да ми липсва ...
В самия старт на списанието, дамата която го управляваше поиска от мен услуга, като в замяна трябваше да получа реклама. Както се досещате след като изпълних своята част от договорката, въпросната дама се скри като мишка.
А статиите бяха грубо превеждани от явно не компетентни преводачи, но това вече няма значение.
Сега всички с абонаментите, пийте една студена вода защото "някой си друг е виновен" сефте.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   17-11-15 16:58

E, уж връщат парите за неиздадените броеве. Което пак си е проява на добро желание, понеже при фалит по принцип си гърмят тези "инвестиции" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Pac   
Дата:   17-11-15 18:01

Последните броеве, които съм купивал ми бяха доста скучни (за разлика от по-стари издания). Не е толкова учудващо, че са изгубили читатели.
И все пак, жалко!

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: sherbit   
Дата:   17-11-15 19:52

Купиш ли си го 10 пъти, почти няма да видиш нещо ново. Това му беше голям минус...все пак съм се надъхвал и черпил идеи от списанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: atrifonov   
Дата:   17-11-15 22:15

Случайно или не, но последният брой е с моите снимки от Исландия[smilie5]

След време ще го продавам скъпо скъпо [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: geg   
Дата:   18-11-15 20:35

Мдаа, явно "поради недоразумения с новите доставчици" спират да излизат;)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Tota   
Дата:   19-11-15 05:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: alexcubata   
Дата:   19-11-15 10:15

Да, в преводните материали имаше грешки при превода, но положението стана още по-зле когато вкараха български автори и лека-полека започнаха да се вкарват свои хора и някакви сууупееер слаби материали. Отделно, очевидно беше, че с това управление няма как да стане - гл.редактор, коректори, маркетингов отдел...
Жалко, защото щеше да е хубаво да имаме истинско фотографско списание. Уви, с този последен опит за такова, май тази идея вече е окончателно погребана.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   19-11-15 10:39

За съжаление българското издание не беше създадено за "фенове", а просто поредната комерсиално издание. Като цяло всяко препечатано издание стада по дефиниция от липса на креативност и връзка с най-добрите в жанра. Издания от рода на NG имат смисъл, но тук си говорим за нещо различно. Имал съм "удоволствието" да наблюдавам много подобни списания как залязват поради една и съща причина - във времето стават "пасивни" и съответно абсолютно скучни. Вярно, става въпрос за компютърни издания, но по същество е абсолютно същото... в началото са интересни - публикуват разни "хакове", най-доброто от нещо си и въобще екипа на оригиналното списание хвърля много труд да събере интересно съдържание. След това идва мързела и интересното съдържание започва да отстъпва на реклами на цели страници, платени публикации и... интервюта със световно НЕизвестни личности. Е, как да дам пари за реклама и 30-40 страници безсмислени интервюта?

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Pac   
Дата:   19-11-15 10:45

@alexcubata

Идеята не е погребана. Скоро ще има поне едно ново фото списание. ;) Нищо повече не казвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: sherbit   
Дата:   19-11-15 13:17

Аз ще се радвам да има по-специализирано списание и да не е месечно.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: kvakioh   
Дата:   19-11-15 13:24

Не е само това българско издание, което пуска неща от други медии или печат. Наблюденията ми над поне 7 месечни издания от поне 3 години насам с абонаменти или чрез набавяне през интернет, че си дъвчат все едно и също, дори като съдържание циклично се въртят нещата. Само с появата на нова техника и/или аксесоари и екстри нещо по-ново се показва...
Най-готиното списание е Black& white photography от Англия. Малко по-специализирано и леко встрани от другите, но показват винаги интересни неща. Както и PHOTO+ от Франция, макар че там понякога преминават определени да ги наречем "морални" граници, т.е. малко кофти/неудобно е човек да разглежда кадри на голи човешки същества в градския транспорт например.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-11-15 13:54

alexcubata , lamerko [smilie24] Точно там е истината. От 10-15 години де що имаше фотосписание и почти все едни и същи хора в крайна сметка го фалират. Чесането на егото винаги води в блатото.

kvakioh , точно от това, че се "забраняват" във фотомедиите цели жанрове на фотографията сме на това дередже в БГ. Акт не може, отвлечен арт също, сериозна работа във фотошоп не била снимка и за това е пълно с котета, пчелички и цветенца, прешарпени и пресатурирани пейзажи и щях да забравя изтръпнали скакалци кацнали на току що поникнала гъбка.

Ако един студент по медицина си чете учебника по анатомия в рейса, дали е неудобно?

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: kvakioh   
Дата:   19-11-15 14:00

Никакво значение няма какво се разглежда в рейса...
Не съм видял във фотомедия (западни и източни издания) да се забраняват или липсват жанрове, просто примерно голи тела се пускат по-рядко, най-вече статиите са за светлината/осветление като имат такова съдържание.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: rorus   
Дата:   20-11-15 23:23

Бъдете реалисти, в БГ просто няма пазар за списание. Не е толкова тъжно, целият свят е на върха на пръстите ви. А който обича хартията, като мен, може да се абонира за стотици фото списания от света.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: alext   
Дата:   07-07-16 00:36

http://www.interminds.bg/#!fotomania/ct5p Списанието е на пазара отново, под различен формат и цена[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   07-07-16 01:08

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   07-07-16 01:22

Знам, че ще съжалявам, ама хвърлих едни 15лв грешни пари, че да видим за к'во иде реч...

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: антивик   
Дата:   07-07-16 07:29

[smilie10] А стига бе, то едно време докът беше 5-6 лв. ми идеше зор да ги отделя, че после излезе, че нема за какво, а сега цели 14 лв. Няма как да стане, ще си се образовам ка си намеря [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Binjo_o   
Дата:   07-07-16 07:40

големи сте умници. ама хиляди за апарати и обективи давате нали?
и тука е пълно с теми препоръчайте обектив или намси кво?!

някой направи ли си труда да прочете че ще излиза на 3 месеца в 240страници на цена 15 лв ?

а например Black& white photography абонамента му е £28.50 за 6 месеца което колкото и да свалят лирата си е повече х3 със доставката. да не говорим, че не е просто специализирано, ами направо. + че 2/3 от агитката тука няма нищо да разбере и ще гледа като прасе мамул само картинките..ако изобщо се престраши да си го купи. щото няма гугъл преводач за хартиено списание измислен.



Публикацията е редактирана (07-07-16 07:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: антивик   
Дата:   07-07-16 07:50

Да де, ма за да си купя свястно тяло и обектив требе да пестя 4-5 години или па да изтегля заем, де пак после ще го изплащам толкова години....
Обаче какво да се прави, на един не му достига за хляба, а на друг не му достигат за ферари....[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Denis_Radikov   
Дата:   07-07-16 08:50

Ще го купя ! [beer] [shtrak] Изглежда много стилно и яко [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: quazimodo   
Дата:   07-07-16 12:34

Binjo_o написа:

> големи сте умници. ама хиляди за
> апарати и обективи давате нали?
> и тука е пълно с теми препоръчайте
> обектив или намси кво?!
>
> някой направи ли си труда да
> прочете че ще излиза на 3 месеца в
> 240страници на цена 15 лв ?
>
> а например Black& white photography
> абонамента му е £28.50 за 6 месеца
> което колкото и да свалят лирата
> си е повече х3 със доставката. да
> не говорим, че не е просто
> специализирано, ами направо. + че 2/3
> от агитката тука няма нищо да
> разбере и ще гледа като прасе
> мамул само картинките..ако изобщо
> се престраши да си го купи. щото
> няма гугъл преводач за хартиено
> списание измислен.
>

>
> Публикацията е редактирана (07-07-16
> 07:42)

Кротко, друже! Всеки има право на мнение. Друг е въпроса, ако си решил да ни уведомиш, че вече можеш и да четеш някаква техническа литература на английски. Ние пък ползваме някои други езици, ма к'во от това[smilie5]!

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: mmjm   
Дата:   08-07-16 20:40

Бях абонат на списанието, получавах го в офиса на куриерската фирма работеща с тях, поради малоумната им политика за „осигуряване на сигурност и удобство за абоната“. Отправих запитване и към издателите и към куриерите да пускат списанието в пощенската кутия както е прието навсякъде, не ме огря. Едвам изчаках да изтече абонаментът, радостен, че ще мога да го купувам когато ми е удобно откъдето ми е удобно, взеха та го спряха, сега единствения начин да го купиш е единствено чрез куриер, съжалявам, и без пари да е, няма да си причиня отново такова разхождане из куриерските фирми. Друг въпрос е че последните броеве не са за коментар.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Binjo_o   
Дата:   08-07-16 20:47

така е! в европа дори конете говорят немски, поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: ombre   
Дата:   08-07-16 20:58

Значи, и аз преди ги питах в фб,защо не излиза,дълго време нямах отговор,накрая измислиха нещо,след известно време сами ме потърсиха и ми писаха,че ще излиза под формата на книжка от около 220стр. на всеки 3 месеца,било им по изгодно финансово.Аз си го купувах с кеф,и го четях,обаче съм разочарован от друго,в един стар брой за конкурса street,спечелих 1-во място и наградата беше книжка на японски писател,която се казваше Мураками,нищо общо с фотото, просто роман за преживелиците на японеца,и се зачудих какъв е смисъла от подобна награда,като можеше да е свързана с нещо за фотографията,например като книжка от тези дето ги продават или подаряват в синтезиса или павилиона,мисля ще е по полезно,понеже е свързано с фотото,ама както и да е,супер е ,че отново ще са на пазара,аз лично се радвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-07-16 21:19

Аз се чудя, как успя да напишеш всичкото това в едно изречение...ъъ пардон - две [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: ombre   
Дата:   08-07-16 21:33

Прав си,ама като спя и не гледам какво плямпам.., сори за което-на всички...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: compur   
Дата:   08-07-16 21:37

Мураками е добър автор! Спечелил си!

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: donzezi   
Дата:   09-07-16 18:04

И аз съм много доволен от списанието.
Идеално става за фунийки......[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Binjo_o   
Дата:   09-07-16 21:47

Автор: donzezi
Дата: 09-07-16 18:04

И аз съм много доволен от списанието.
Идеално става за фунийки......[cool]


понее си голям умник, а сега кажи, коя най добрата тръба за фунийки? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-07-16 21:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: AndreyIst   
Дата:   09-07-16 21:51

неее, чупехме на хората антените ...

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Binjo_o   
Дата:   09-07-16 22:04

греда. чакам отговора. не може да подпъхваш подобни шегички, а да не знаеш коя е най добрата тръба за фунийки [smilie3]

уъфчо, ма ти, мамин, от тогава ле с тая голямата уста, бре? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   09-07-16 22:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: quazimodo   
Дата:   10-07-16 08:23

Биньо, да та светна - най-добрата тръба е месинговата от старите трамваи, като 5-цата и 2-ката. Тънките тръби, които бяха по прозорците в задната част на вагоните[smilie18] [beer]!

П.П. А сега по-сериозно - имам някакви опасения, че новото списание ще е копи-пейст на старите единични броеве.

П.П.2 Ако някой вече го има на живо, нека щракне една снимчица на съдържанието, моля[beer]!



Публикацията е редактирана (10-07-16 09:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   10-07-16 12:27

Ами ако пристигне ще му щракна една снимчица. Към сряда го очаквам да дойде, ако изобщо дойде. Към днескашна дата никой не ми е звъннал да потвърдя поръчката, но то и има още време де.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: ombre   
Дата:   10-07-16 12:40

quazimodo -много си прав за тръбите,но и алуминките от антените вършеха работа закрепени в/у пушка имаше с по 1 или 2 тръби...ех спомени,сега децата почти не играят в сравнение с преди.А за списанието, ако вярно копи-пейст,ще е супер тъпо,понеже това ще го затрие окончателно от пазара,надявам се обаче да грешиш, и да се пръкне една интересна поредица,добре обяснена и интересна за четена книжка.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   10-07-16 16:18

Автор: Jk.freeman
Дата: 10-07-16 12:27

Ами ако пристигне ще му щракна една снимчица. Към сряда го очаквам да дойде, ако изобщо дойде. Към днескашна дата никой не ми е звъннал да потвърдя поръчката, но то и има още време де.


При мен същата работа... дори имейл нямам за потвърждение...

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Binjo_o   
Дата:   10-07-16 20:50

начи, най добритъе които съм виждал и пробвал бяха от полилеи. хромирани. :)
не съм знаел за трамваите [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: donzezi   
Дата:   10-07-16 21:28

Не знам за най-добрата тръба .Признавам.
Моята беше от пресован картон - много здрава и лека и не ми къртеше зъбите.
Беше от калъп за ракетоплан - имаше едни такива комплекти едно време ,май бяха полски -планера Дана, гумен витлов -Пинко и др.
Та около калъпа се навива лента от хартия и се лакира .
Като изсъхне калъпа се вади и в готовото тяло се поставят парашута на ракетата ,отгоре носа,отдолу ракетно двигателче - забиваш един шиш палиш и бягаш....

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   10-07-16 21:44

Lamerko има време да ни се обадят ако не се окажат пирамида хахахаха[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   11-07-16 09:36

Ако се забавят твърде много - ще ги отсвиря - не го платих нарочно, ами уж го чакам с наложен платеж :)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: CDman   
Дата:   11-07-16 09:43

Най-добрата тръба за мен беше дръжката от една домакинска вещ, на която не и помня името (буташе се по земята и едни четки се въртяха и събираха трохите). Дълга и лека (тип ПВЦ). А най-добрата хартия беше гланцовата[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Антивик   
Дата:   11-07-16 10:08

CDman [smilie24] [cool] джаджата се казваше подочистачка, като такава не вършеше работа. Верно си беше много добро тръбе, че даже го бях резнал на 2 и го ползвах като двуцевка[smilie3]



Публикацията е редактирана (11-07-16 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   11-07-16 10:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: rimohit   
Дата:   11-07-16 10:15

Десетина броя на списанието вдъхнаха нов живот на една стара врата... [smilie5] Прекрасно стават за декупаж[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: rimohit   
Дата:   11-07-16 10:20

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13592187_10207417810748142_5603147263693952142_n.jpg?o...



https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13592187_10207417810748142_5603147263693952142_n.jpg?o...
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13521945_10207417811908171_405136835428942816_n.jpg?oh...



Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: quazimodo   
Дата:   11-07-16 10:36

Идейно, с какво лепило залепи страничките?

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: rimohit   
Дата:   11-07-16 10:39

Принципно ми казаха с Ц200 но имах налично лепило за дърво на водна основа ( консистенция бяло мляко , което след изсъхване си става прозрачно) Разредих го да стане по редичко. Тънкия момент е да се кисне страничката във водичка .Иначе се сбръчква .Аз го разбрах по трудния начин.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   11-07-16 11:27

Оказа се че не са пирамида, списанието дойде. Някой питаше за снимка на съдържанието, след малко ще плесна една, но само това ще е за днес. Няма да ми остане време да почета.[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: SLX   
Дата:   11-07-16 11:41

И аз го поръчах. Независимо колко ново и полезно е, все пак усилията на някого в България по фотографско издание трябва да се подкрепят, мисля аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   11-07-16 12:17

Както казах един бърз поглед на списанието днеска просто няма да имам време да чета, но обещаното съдържание:

http://prikachi.com/images/514/8831514X.jpg



От бързото прелистване останах с впечатление, че са засегнати почти всички жанрове на фотографията, без натюрморт(дано просто да съм пропуснал в бързината)...

http://prikachi.com/images/515/8831515u.jpg



http://prikachi.com/images/516/8831516N.jpg



Хубавата новина която знам, че ще зарадва много от вас, даже всички, е че липстват рекламните страници, сега има разни фотографии. По-добре две страници произведение на изкуството отколкото реклама на Nikon D500[smilie18] [smilie18] [smilie18]

http://prikachi.com/images/517/8831517y.jpg



Друг е въпроса що и тука не се размина без лавандули, като видях се смях самичък като лудите вкъщи[smilie18] [smilie18] [smilie18]

http://prikachi.com/images/518/8831518W.jpg



И един общ план на статиите показващ, че стилът си е останал същият!

http://prikachi.com/images/519/8831519B.jpg



lamerko очаквай включване днеска, без обаждане за потвърждение[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   11-07-16 12:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: roumen6   
Дата:   11-07-16 12:30

даааа! липсва фунийката на последна страница...

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   11-07-16 12:32

Как без судоку....какво приказваш. Даже в три степени за начинаещи като мене, средно ниво за което от редакцията са ми дали три месеца време да реша и висш пилотаж което мисля да изрежа и да пратя на PhotoBo...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   11-07-16 12:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   11-07-16 13:45

lamerko очаквай включване днеска, без обаждане за потвърждение[smilie18] [smilie18] [smilie18]

До този момент - няма нищо за мен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: roumen6   
Дата:   11-07-16 14:40

чакат alext да го върне и ще ти го дадат на теб [smilie3]

прилича ми на английският вариант, който излиза 2-3 пъти в годината. Там, обикновено, са събрани тематични статии излизали до този момент...



Публикацията е редактирана (11-07-16 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Антивик   
Дата:   11-07-16 15:02

....[smilie2] [smilie10] и да няма 2-3 страници да рекламират Никоня и Каноня....значи да се очаква след половин година пак да изчезне някъде[smilie3] .

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: quazimodo   
Дата:   11-07-16 17:35

Не искам да ви развалям веселбата, но поне първия брой няма да си го поръчвам. Може би си струва само за хора, които не са купували единичните броеве. Ето корици от единичните, сравнете със съдържанието. Е, сигурно са метнали няколко по-различни фотографии. [smilie23]


https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1468247296_P7113914-1.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1468247295_P7113908-1.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1468247295_P7113911-1.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1468247295_P7113912-1.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1468247295_P7113913-1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Binjo_o   
Дата:   12-07-16 01:23

Направиха супер грешка още в старта. Повторение на поне 2/3 от материалите и то в сбит вариант. Какво ли да се очаква за напред?
Малко бързи пари от засилката през годините, и разчитане на това че българина е стадо офце. Вече видяно...
Никакво израстване или поне опит за летене. Не си заслужава, освен ако не сте турбо начинаещи!

[smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (12-07-16 08:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: kvakioh   
Дата:   12-07-16 11:00

Не съм се интересувал, но ще взема този общ брой. Според мен е добре да има такова списание, дори и да се повтарят някои неща, но месечно е прекалено много. На 3 месеца е ок, има едно за самолети и авиация, което не знам защо още получавам, то е на 3 месеца и добри неща пускат там.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-16 11:12

Моя дойде сутринта, ама нямам време дори да му сваля найлона :)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   12-07-16 12:08

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Вчера аз бях почти така...

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: quazimodo   
Дата:   15-07-16 10:56

И все пак, някой от притежателите на първи брой от новото/старо списание Фотомания ще сподели ли впечатленията си за него[beer]?

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   15-07-16 11:29

Вече махнах найлонката - има над 220 страници... още не ми е останали време да го разгледам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   15-07-16 11:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: kvakioh   
Дата:   15-07-16 12:03

Продават ли го някъде да се купи директно?

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-07-16 12:07

online

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: SLX   
Дата:   15-07-16 16:22

Три пъти сядах да го чета и не можах да го чета. И не щото съм велик фотограф, ами че повечето неща са вече писани, а тези, които не са, са очевидно разтягане на локуми по теми, добре познати дори на човек, току-що излязъл от магазина с първия си апарат. Графично, цветово- ок, на дебелина, пак ок. Като цяло поръчах списанието с единствената цел да помогна с 15 лв. на някой, който полага усилие да възроди нещо, което би било добре да го има на пазара. Като цяло не получих практически нищо ново от новото списание, нито почти никакво естетическо удовлетворение. Но вероятно след 3 месеца ще им да още 15 лв. Но не повече от веднъж още [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   30-09-16 11:22

Сега да видим дали ще има втори брой...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: chukov   
Дата:   30-09-16 12:03

Първият брой е пълна боза. Това са толкова безсмислени статии, чр няма накъде повече. Никому полезни не могат да бъдат. Дребно чоплене на многобройни теми. Не се навлиза изобщо в материята. Повърхностно и досадно.

Лично аз няма да повторя

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   30-09-16 12:24

Уфф... аз така и забравих да го разгледам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: gbrain   
Дата:   30-09-16 16:17

Ми айде да се съберем майсторите и да спретнем някое списанийце [smilie5] Кой с каквото е добър [thankyou] Може и електронен вариант само

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: ATHOM   
Дата:   30-09-16 16:21

То в този форум е майстор до майстора, мила моя майно льо...


Само като погледне човек в съседните теми, и майсторлъка си го праска в челото през монитора, концентриран и изкристализирал до непознати на човечеството степени.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: gbrain   
Дата:   30-09-16 16:30

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   30-09-16 17:37

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: fotomann   
Дата:   30-09-16 17:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   30-09-16 18:12

chukov напълно споделям мнението ти. При мене просто любопитството надделява над здравия разум...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: compur   
Дата:   30-09-16 18:46

аз съм "ЗА" електронен вариант на форумните "майстори".

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: gbrain   
Дата:   30-09-16 19:01

Добре, кой умее Adobe InDesign или нещо аналогично?

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: compur   
Дата:   30-09-16 20:08

аз!
и не само ИнДизайн [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: chukov   
Дата:   30-09-16 21:10

Ако трябва да припомним QuarkXPress [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: gbrain   
Дата:   30-09-16 21:13

Всеки, който участва с фотография да опише как е заснел изображението под формата на свободен текст.

Обаче ще трябва и коректор на текстовете [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: uri64   
Дата:   30-09-16 21:49

Този коректор ще да е най-натовареният от всички, като гледам стила и правописа в темите на форума [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: gbrain   
Дата:   30-09-16 23:22

На него вече ще трябва да се плаща [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: lamerko   
Дата:   30-09-16 23:34

Може да мине с кофичка кисело мляко за вредни [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: gbrain   
Дата:   30-09-16 23:36

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Списание ФОТОмания
Автор: Jk.freeman   
Дата:   05-10-16 12:58

Все още го няма втори брой...може и да си остане само с дебют...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »