Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ при избора на фотоапарат
Автор: Perperiev   
Дата:   31-08-15 13:52

Здравейте, моля да ми помогнете при избора на фотоапарат.Какви основни неща трябва да гледам при избора.Ако може ми препоръчайте модeли. Бюджетът ми е 1000 лв. Аз съм се насочил към DSLR фотоапаратите и по точно към Nikon и Canon.Не знам коя марка, кой модел е най-подходящ за моето ниво. Аз съм любител, снимам от 1 година и съм работил с Canon EOS 600D и Fujitsu(които са на мои приятели). Ще ползвам фотоапарата за пейзажи и портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избора на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   31-08-15 13:57

Ако имаш приятели с Canon, това е добре. Ще можеш да се консултираш с тях, и да ползваш обективи на заем.
Иначе и двете марки предлагат достатъчно възможности, и за в бъдеще ще можеш да се окомплектоваш с всичко необходимо за "портрети и пейзажи". Има разлики, естествено, но те се отнасят до конкретни функции, обективи, и т.н. Пример - хубав, широк и евтин Canon EF-S 10-18 IS STM, подходящ за пейзажи. При Nikon няма негов аналог.
За препоръчване е отначало да си вземеш някое евтино тяло от базара, на което да се учиш, и да градиш система. По-нататък, ако имаш възможност и желание, можеш да го смениш с по-скъпо, след като се ориентираш какво ти е нужно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избора на фотоапарат
Автор: Perperiev   
Дата:   31-08-15 14:05

приятелят ми с canona е на моето ниво и има 18-55

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избора на фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   31-08-15 16:24

А е само понеделник[smilie5]! Друже, ето я твоята комбинация - Канон 100Д + 18-55 СТМ + 55-250 СТМ и снимане, снимане, снимане...


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избора на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   31-08-15 16:43

И защо от всички възможни канонски тела да избира най-малкото и неудобно?...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избора на фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   31-08-15 17:03

Аз бих взел D5200 /D5300/, по възможност с 18-55 vr /не двойката/ или 18-105, ако говорим за нова техника.
За втора ръка - моя d5100 ми струваше 390лв на 16000 кадъра.
С разликата си накупих обективи според нуждите ми, което считам за далеч по-добра инвестиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избора на фотоапарат
Автор: антивик   
Дата:   31-08-15 17:47

Моето скромно мнение, ориентирай се към нещо като това с което си снимал. Вече имаш някаква основа и от там нататък ще надграждаш, иначе трябва да почваш да разучаваш всичко отначало.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избора на фотоапарат
Автор: Perperiev   
Дата:   02-09-15 13:03

Благодаря за информацията! Имам още един въпрос кой вид гнездо за обективи е най-универсаленм?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избора на фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   02-09-15 13:34

Ако обичаш - формулирай си по-точно въпроса.
Или по-добре не задавай въпрос, а обясни какво искаш да знаеш.
"Гнезда"-та за обективи не са универсални, напротив - строго специфични са за всяка марка. Въпреки, че съществуват преходници от един байонет към друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избора на фотоапарат
Автор: hrup   
Дата:   02-09-15 13:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »