Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: senko_sm   
Дата:   24-08-15 16:34

Здравейте, колеги! Аз снимам с Nikon D5200 и искам да попитам според вас кой обектив е по- добре да си взема Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G или Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G??? Благодаря Ви, предварително! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: Kateri4oka   
Дата:   24-08-15 16:42

Сигурен съм, че ако google-неш ще намериш доста често точно тази конкретна тема... в крайна за всеки е различно. И двата са добри буркани за малко пари...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: hrup   
Дата:   24-08-15 16:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: Vanu   
Дата:   24-08-15 16:50

35-цата е по-универсална, ако трябваше да избирам само един - не бих се замислил.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: xsakex   
Дата:   24-08-15 17:18

Бих избрал 35мм.

Преди време имах подоба чуденка, защото вече имах 85/1.8. 35мм на кропка са по-универсални от 50мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   24-08-15 17:26

Sigma 24-35/2 е твоят обектив :)
Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: Pavlov   
Дата:   24-08-15 17:52

Китовият ти 18-55 има в себе си и 35, и 50 мм. Снимай с него, докато не разбереш коя от двете дължини предпочиташ.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: alext   
Дата:   24-08-15 18:27

За портрети 50ка за стрийт 35ца

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: ivjordan   
Дата:   24-08-15 18:46

И друг път съм препоръчвал следното: Взимаш малко изолирбанд и фиксираш китака на 35 мм. Снимаш ден-два. Повтаряш упражнението на 50 мм. и разбираш коя е удобната дължина за теб. Елементарно и без пари. После си купуваш предпочитаната дължина и си ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: petrov88   
Дата:   24-08-15 18:50

И аз съм за 35. Откакто го взех моя, 50та в общи линии събира прах само.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: kerekovski   
Дата:   25-08-15 11:53

Аз бих предпочел 50-ката заради рисковете с фокуса на 35-цата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-08-15 12:42

Сменил съм два Nikorr-a 35/1.8G, както един 50/1.8D с 50/1.8G на кроп D7000. От първата 35-ца нищо не ставаше, имаше проблем с фокуса наистина, един път бек фокус, един път фронт...направо не можех да го търпя и за това го разкарах. Втората 35-ца беше добре, остра и нямаше проблем, но като взех 50-та направо се влюбих в дефокуса. По-късно седнах в Борисовата градина на едни пейки със статив и дистанционно, наредих едни шишарки и започнах да тествам фокус и дефокус с 35/1.8G, 50/1.8D и 50/1.8G. При 50/1.8G бях впечатлен най-много от дефокуса, после му тествах отделно фокуса с чарт таблица и се оказа, че бройката е много остра също. Задържах още малко 35-цата, но като видях, че почти не я използвам я пуснах на свобода - друг да и се радва, щом има нужда...В крайна сметка си оставих 50/1.8G, който ползвам и сега на фул фрейм! Може би трябваше да оставя 35-цата, та да я пробвам сега на ФФ, защото хората много я хвалят, пък и видях не лоши резултати на ФФ.
Иначе това, коя дължина ще ти е по-удобна никой не може да ти каже, но ако бокето ти е по-важно, според мен далеч по-приятно е при 50-та, както и цветовете и рисунъка е по-впечетляващ!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: firebird   
Дата:   25-08-15 14:59

Не се пита кой обектив бихме избрали ние.
Важното е да разбереш какъв ти трябва на теб - което значи да прецениш какво ще снимаш. Последвай съвета с изолирбанда и си прецени.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: quazimodo   
Дата:   25-08-15 15:29

И аз съм го давал този съвет, но с течение на времето все пак схванах, че с китака не можеш да докараш бленда 1.8[smilie5]! И вече не давам такива съвети [smilie5] [smilie5] .


Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: hrup   
Дата:   25-08-15 15:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: Atman   
Дата:   25-08-15 22:19

Yonko_Rusev
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив бихте избрали вие?
Автор: pdimitrov   
Дата:   26-08-15 10:25

Ако ще се наливат пари, по-добре Sigma 18-35/1.8. Хем е по-евтин, хем качеството също е на ниво. 24-35/2 има смисъл, ако се планира ъпгрейд на тялото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »