Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: Redimido   
Дата:   30-07-15 16:58

Здравейте приятели,

Не, не мисля да критикувам фото-форум, тъй като това е единствения доказал се фотосайт в България за мен. Държавата ни е малка и сайтове подобни на тоя....е всеки се опитва, но рядко му се получава баш същото.
Това е според мен е най-сериозният български фотосайт, което не означава обаче че му е излишен малко feedback (обратна връзка). Обратната връзка е ценна и аз в моя бизнес я уважавам и я търся. Надявам се администраторите да обърнат внимание на тая тема, защото тя е за усъвършенстване, а не за проста критика на база лично недоволство от това, че не ни харесват снимките. [smilie3]

Като първия хвърлил камъка мисля да изредя няколко неща, които мисля че противоречат на съвремието ни:

1: Разделението на "Бедни и Богати"

Чудесно е, когато някой който е разбиращ от фотография ни хареса снимката, но това означава целия фото-форум да се крепи на мнението на малцината избрани да са автори "Б" през времето, когато същия този форум беше с общ брой потребители на 1/3 минимум от това, което е сега. Тогава и снимките бяха в двете противоположности, но с развитието на фото-камерите и тяхната достъпност през последните години, както и с факта, че много от развилите се "Б" фотографи нямат възможността да оценяват всяка качена снимка от хилядите на седмица тук, означава че няма как да носят тежестта за адекватната оценка и отсяването между безбройните кадри. Твърде често кадри с висока стойност набират гласове А много повече от гласове Б, защото са публикувани в не толкова комерсиално време; били са изместени от още 100 кадъра в комерсиално време или просто снимките са твърде много за да имат възможността автори Б да им отделят внимание относно композиция, светлина и въздействие. Повечето от фотографите "Б" са нормални хора със задължения, семейства и личностни приоритети, които дори и да влязат да гласуват специално в сайта, ще отворят първо снимките, които вече са в приоритетния албум, или ще потърсят директно тези, които техни "колеги рейтинг "Б" вече са избрали. Били то снимки с 2-3 гласа Б от техни колеги, регистрирани във форума от по-отдавна. Стотици снимки на ден остават незабелязани, защото критерия е рейтинг Б. И всеки се бори за него и това, което според него се харесва тук с оглед да добие благоволение. Уви, за мен това не е продуктивно.

2: Качване на снимки...

За да качим снимка във ФФ е необходимо да я преозразмерим до 1200 px по дългата страна. Ако снимате кадър с Nikon D810 с не особено голямо удоволствие ще забележите, че за всеки качен кадър трябва да го преформирате, тъй като 8000 пиксела не са баш 1200. Всички световни фотосайтове преформират снимките си сами, ако са качени в по-голям размер, със съответния скрипт без това да наранява качеството им. Имам отделна папка на компютъра си с action за Resize for Forum. Обаче...не винаги ми се занимава с това. Понякога искам просто да си кача, харесан от мен кадър и да си го сложа в профила за или без гласуване. Не да го лоудвам във фотошоп, нежели в лайтрум и да го преекспортирам.

3: Технически грешки:

Вчера една снимка беше качена в 10:10 сутринта в Албум "Нови предложения" в 14:40 беше качена друга в същия албум. По някаква причина снимката добила достатъчно "благоволение" да се появи в албум "Избрано" само след около 2 часа се появява в средата на страницата, а снимката качена 6 часа преди това се появява преди нея нагоре. За мен тук има грешка в скрипта в най-добрия случай.

Бих се радвал Фото-форум да бъде такъв какъвто се очаква да бъде от най-добрия сайт за снимки в БГ

Не бях длъжен да публикувам тази тема, нито го правя с цел уронване престижа му. Всеки целящ развитие има нужда от обратна връзка, нека това бъде моята.

Разбира се, това едва ли са единствените слаби места на форума, нито мисля че моето мнение е меродавно. Бих се радвал всички да можем да допринесем за развитието на най-добрия сайт за фотография в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: izabela   
Дата:   30-07-15 17:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: realnoncho   
Дата:   30-07-15 17:10

2. Автора трябва сам да си оразмерява снимките за web за да няма после оплаквания, че сайта мачка снимките. За снимки по 8000 пиксела има други сайтове.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: sherbit   
Дата:   30-07-15 19:29

Да има актуални писани правила също не е лошо. Някой знае ли какви са сега..по усмотрение на админите..

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: Redimido   
Дата:   30-07-15 19:34

Нончо, снимки за уеб и снимки за фотофорум са две съвсем различни неща. В наши дни дори фейсбук не ти смачква качеството на 8000 пикселова снимка. Ти митовете от преди 2-3 години ги остави...вече не е баш като за магаре моркова. А и казваш автора да си ги смалява, аз ако искам да я смаля до 2048 пиксела, защо да съм ограничен да я кача? Щото повече от 1200 пиксела ядец...ако няма пари за хостинг правете платено качването!



Публикацията е редактирана (30-07-15 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: sherbit   
Дата:   30-07-15 19:51

Би ли споделил своя снимка дето е със супер качество във ФБ. Не се заяждам любопитен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: realnoncho   
Дата:   30-07-15 19:58

Автоматичните режими за ресайз не са най-доброто за фото сайт. Въобще не мога да го приема като много належащо подобрение.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: sherbit   
Дата:   30-07-15 20:03

Нончо с последния след последните js в една или друга степен се случва.При 950 по дългата страна беше най-добре - всеки има такава резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: Redimido   
Дата:   30-07-15 20:23

Качете по една пълноформатна снимка във фейсбук и после я качете смален, вижте разликата и стига сте умничали!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: realnoncho   
Дата:   30-07-15 20:25

Никъде не качвам "пълноформатни снимки". Нямам шитбук и не ме интересува, че всеки може да си изсипе някъде кадрите директно от картата, защото така е по-удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: pumabg   
Дата:   30-07-15 20:26

Добре започна с обратната връзка, но после... Всичко казано от теб е недомислено!
Първо и преди всичко искам да ми покажеш едно място за фотография в интернет , което да има ако не безгрешна то поне добра и справедлива система за гласуване... И само чакай моят отговор! Ще съжаляваш, че си я пуснал тая тема...
Второ, както каза Нончо, най доброто нещо на това място е качеството на изображение, което човек може да качи оразмерявайки правилно кадрите си...
Очаквам да ми покажеш друго място в интернет подобно на ФФ където финалното изображение е с по висока резолюция и качество!
Това третото не го разбрах до край, но най вероятно е заради алгоритъма, който е вкаран да изкачва снимки с по висок рейтинг нагоре...
ТУК ИМА МНОГО ПО СЕРИОЗНИ ПРОБЛЕМИ ОТ ТЕЗИ КОИТО СИ ИЗРЕДИЛ ПИЧ....
ОГЛЕДАЛНИ СА НА ТЕЗИ В ПАРЛАМЕНТА НА РБ!
...само че това не е проблем на Админите а на цялото ни общество ако въобще в България има такова!


Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: pumabg   
Дата:   30-07-15 20:31

Автор: Redimido
Дата: 30-07-15 19:34
В наши дни дори фейсбук не ти смачква качеството на 8000 пикселова снимка.


Човече това твърдение ме кара да съжаля сто пъти, че въобще писах в тая тема...!
Ти май въобще не си в час с нещата...

Шиийтбук е най изявеното място за смачкване на едно цифрово изображение! Въпиюща деградация на качество и цвят...

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: GOSPODIN   
Дата:   30-07-15 20:31

Redimido , това твоето писание е малко, като тезисите на Тодор Живков преди 30 години с правилните насоки и пожелания.[smile] Сравнението с Никон 810 направо кърти, а ако е с 5Ds , какво значение има това? 1200 си е стандарт, а мнозина качват все още и на 800 или 900. Всеки напреднал любител може сам да си ресайзне кадрите на необходимите пиксели, та не разбирам къде е проблема. Покажи фото сайтове, където може да се качват снимки по 8000 пиксела без компресия, че не се сещам , освен в сток сайтовете.
Не разбирам и лютия стремеж да се върти и суче и все до Б гласуването, точките и някакви класации да се въртим. Приеми, че форума е една голяма изложба и хората се разхождат, гледат и коментират.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: Kalimas   
Дата:   30-07-15 20:42

Критични оценки!
По-сложна система за оценяване. Вместо сегашните 4,2,1,0, оценяване на снимките в няколко категории ( някой руски сайтове го имат ). Сиреч - 3,2,1 за: Композиция, Обработка и Идея ( да речем)[smilie5] и така точките общо ще са от 0 - 9 за дадена снимка. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: realnoncho   
Дата:   30-07-15 20:46

Какви критични оценки, мен и сега доста народ са ме блокирали да не би да им пиша под снимката, че е посредствена. Ето сега отстрани върви една снимка на един такъв засягащ се автор, която ако беше на друг и в Албум нямаше да мине [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: sherbit   
Дата:   30-07-15 20:56

Хора карате се за глупости...само на мен ли ми прави от повече от година, че правилата на форума нямат нищо общо с реалността! Другото което е абсурдно е че не се вижда кой за кого е гласувал... 80 процента от гласувалите ми се изреждат да ми го кажат...

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: Kalimas   
Дата:   30-07-15 21:07

sherbit написа:

>... Другото което е
> абсурдно е че не се вижда кой за
> кого е гласувал... 80 процента от
> гласувалите ми се изреждат да ми
> го кажат...

А защо трябва да се вижда "кой е гласувал" или да се обаждаш на автора, че си гласувал за него? [smilie8]

Правилата - някой трябва просто да седне да впише промените.

Между другито, някой знае ли колко точно са админите и модераторите. По мое наблюдение не са много.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: sherbit   
Дата:   30-07-15 21:12

за да не се хабят да скачат върху плюса и удивителната мой... Аз гениален фотограф ли съм?! Не нали, но ако прочетеш коментарите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: iliyanb   
Дата:   30-07-15 21:13

Едва ли оразмеряването и смачкването на изображенията е най-големият проблем тук. Или всъщност е?

Понеже е и за предложения темата, ще предложа нещо, което админите никога няма да приемат. Уточнявам, че не засягам въобще А и Б точки в това предложение:

Драстично намаляване на квотите за качване на кадри от хора, които смятат, че форумът е бг-мама или фейсбуук. 1 кадър на 2 седмици например. Така тези, които имат истински интерес към фотографията, ще премислят повече какво да качат. Когато покажат, че за тях фотографията е не просто изсипване на картата тук и бъдат подобаващо оценени, получават други квоти. Кадрите ще намалеят, а качеството ще се подобри. По-висок праг за влизане на снимки в албум. Така в албум ще влизат по-добре селектирани и по-високо оценени кадри и не на последно място, ще се задържат повече, тоест ще са по-гледаеми. Съжалявам, но не е нормално един кадър в рамките на два-три часа от нови предложения да стигне до втора или трета страница на албум. Ясно е, че никой няма да го погледне от там нататък. 2-3 часа са прекалено малко време, за да разчиташ, че някаква по-прилична част от аудиторията на форума, ще може да погледне кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: sherbit   
Дата:   30-07-15 21:16

Фото форум е архаичен...2-3 бона на някой читав програмист и ще стане актуален. Може да се гледат снимките със стрелките примерно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: drebnia   
Дата:   30-07-15 21:39

[smilie11] Мобилно приложение ФФ за iOS и андроид [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: Redimido   
Дата:   30-07-15 21:51

1 кадър на 2 седмици при положение че 500px дава 20 на седмица за фрий акаунт? И как пък не ми смачкват снимките там, колкото и висока да е резолюцията им. Не знам къде живеете и в кой век...
Съжалявам не че съм пуснал темата, съжалявам за резила и простотията на отговорите, вместо от градивни такива в невежи до изпростяване. В чуждите сайтове се избиват да търсят обратна връзка тук в Бг както винаги пошлост, невежество и многознайковци дето нито имат фейсбук, обаче знаят че ги смалявал зле...за съжаление сте повечето, но съм убеден че се мислите за звезди!
Поздрав с Ъпсурт - звездата!
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: iliyanb   
Дата:   30-07-15 21:56

Фото форум не е склад, сори. Да 1 кадър на 2 седмици за гласуване, иначе си пълни профила на богато. Пускай си ги в 500px. Там хората си следят профилите и не гледат милионите снимки, които се изсипват всеки ден. Тук не съм чул да има опция за следене на определени автори, или има?Съмнявам се, че целта на ФФ е да прилича на такъв тип сайтове. За съжаление точно тази масовост, която искаш е превърнала този форум в това, което е. Радвам се, че част от хората, избягали от тук по ред причини, са оставили поне фотографиите си.



Публикацията е редактирана (30-07-15 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: sherbit   
Дата:   30-07-15 22:12

Ограничения в качването е ретроградно. Фотото отдавна не е елитарно хоби. Но да бавно умира...като дипломна работа за програмисти е.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложения за подобрения на Фото-Форум
Автор: iliyanb   
Дата:   30-07-15 22:24

Никой не говори за елитарност. Говоря за ограничения в качването за гласуване. Фотото може да не е елитарно хоби, но ако фото-форум има претенции да е фотографски сайт, а не просто социална платформа, приличаща на селска вечеринка в албумната си част, то нещата хич не са добре. Форумната част е друга тема. Там нещата отдавна, с малки изключения, са ясни.



Публикацията е редактирана (30-07-15 22:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »