Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: nsirakov   
Дата:   29-07-15 15:46

Здравейте, Исках да пусна тези тема от свое име, но от доста време съм блокиран за писане в секция "Форум". Поради това помолих Сираков да я пусне от мое име, за което му благодаря. Темата е контрапункт на паралелната, за "Моренцето", където нашето море беше оплюто до неузнаваемост, при това от хора, за които винаги съм си мислел, че го обичат и че с удоволствие прекарват почивките си там. Това ме подтикна да ви покажа морето от другата му страна, такова, каквото го помним още от детските си години и от времето, когато истински го обичахме, тъй като ни даряваше с незабравими спомени и положителни емоции. За мен, семейството ми и приятелите ми, това е така и до ден днешен и отдихът на морето си остава най-пълноценната и ефективна почивка, която ни освобождава от стреса, лекува някои болежки и ни зарежда с енергия за година напред. С филмчето, което заснех, именно това море искам да ви покажа и то такова, каквото е, тук и сега, както го видях през обектива на апарата ми. Това е морето, което винаги ме е карало да изтръпвам пред неговата красота, сила и мощ, преди да се потопя в тюркоазните му дълбини и се отдам на прохладната ласка на кристалните му вълни. Темата е също така малко закъснял поздрав към всички джулайци, които обожават морето и обичат да срещат първите лъчи на изгрева на морския бряг, с китара в ръка, при догарящите въглени на големия плажен огън. Поздравявам също и Sherbit, който в другата тема, с красива фотография достойно защити морето от злостните нападки. Приятно гледане!

Видео


Надявам се, горното филмче да даде отговор и на въпросите, касаещи качеството на RAW-видеото, заснето с Magic Lantern и канонски DSLR. Ето и някои технически подробности:
Фототехника: - EOS 7D, EF-s 10-22, EF 70-300, регулируем филтър неутрална плътност, статив, Lexar Pro (x1066) 64 GB
Заснемане: - MLV (RAW) Видео (1728x972, 24 к.\с.); пълноформатна тиха картина с пълната резолюция на сензора в MLV формат за умаляване до 4К размер.
Обработка: 1. Конвертиране на MLV файловете в DNG; 2. Фотообработка на DNG поредиците в ACR и експорт в TIFF в желания размер; 3. Монтаж и озвучаване в DaVinci Resolve Lite, експорт в MOV; 4. Компресия и конвертиране в MP4. Предварително се извинявам, че горното филмче е само в резолюция 1280х720, но не разполагам с облачно пространство, което позволява качване на файлове по-големи от 2 GB. Във FHD размер филмчето е 2,5 GB, а само timelapse поредиците в 4К размер заемат над 4 GB. Ако някой се интересува, как изглежда един .DNG кадър в пълната резолюция на сензора, да ми пише на лични. Ще му пратя.


В заключение ще кажа, че който умее да се наслаждава на уникалната красота на нашето море, на пясъка, водата и прохладата на морските вълни, на гмуркането, плуването и риболова, той знае къде да се спаси от летните жеги и как и къде да ги намери тези неща. Който вижда в морето само фекалии, намира фекалии. Бъдете здрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: Joro35   
Дата:   29-07-15 16:03

Изгледах видеото няколко пъти. Много е хубаво.Обичам тези места [smile]

Много ме учудва, че IDA е блокиран [smilie11] [smilie11] [smilie11] Той е може би един от малкото симпатични хора тук. Ерудиран, винаги премерен в изказванията си, добре възпитан. Който го е блокирал би трябвало много да се срамува.

Всъщност не ме учудва- Форума продължава да лети надолу [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: e-mil   
Дата:   29-07-15 17:35

Не знам защо са го блокирали, но този за когото говориш - "Ерудиран, винаги премерен в изказванията си, добре възпитан." ще да е някой друг, а не IDA, който всички знаем. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: iliyanb   
Дата:   29-07-15 17:37

"Ерудиран, винаги премерен в изказванията си, добре възпитан."[smilie18] и не политизиран и винаги готов да чуе отсрещната страна и да приеме, че понякога има и друга истина освен неговата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: jivkojj   
Дата:   29-07-15 17:50

Ерудиран, винаги премерен в изказванията си, добре възпитан.

От неговите постове валяха главно обиди и тотално невъзприемане на чуждо мнение, затова пък подплатени с дълги фермани и бетониране с болд-наклонени пасажи. Не ме учудва, че са го блокирали.


Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   29-07-15 18:01

Таймлапса през колко секунди е кадъра ? Можеше да го качиш в Тубата, че от този облак бавно зарежда и накъсва. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: DAN60   
Дата:   29-07-15 18:54

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: raffito   
Дата:   29-07-15 18:55

Бравос, видеото кефи,малко е бьрзичко ...ама нищо.[smilie24] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: r_rusev   
Дата:   29-07-15 20:13

Споделям мнението на e-mil .

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: 2metraninja   
Дата:   30-07-15 08:58

Чудесно видео, дойде ни супер в душния офис. Чак един колега идва с някакви проблеми и като видя видеото разпънато на цял екран и се спря за 5 минути докато не си го изгледахме и каза че забравил за какво е дошъл.

Браво за видеото! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: fotopepi   
Дата:   30-07-15 16:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: uri64   
Дата:   30-07-15 16:32

тайм-лапсът е ужасен и от там цялото видео страда...въобще не можах да се накарам да го изгледам до края...като идея добро, но като осъществяване - не...и това естествено е лично мнение

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: Ivan_A   
Дата:   30-07-15 17:45

Опитах - не издържах до края.
Така представено - не е за мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: ejel   
Дата:   30-07-15 19:23

Дори и в ретранслираните послания на IDA не липсват фекалии.[smilie5]

Ерудит, какво да се прави[shtrak]

Тръпна в очакване на препредадена помия[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: pumabg   
Дата:   30-07-15 20:26

Очаквана боза от слаб опонент..!

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   30-07-15 20:37

Големи "гении" има в този форум! Човека е дал линк към видео, а 80% от коментарите са за неговата личност, а не за видеото, което е предложил.
Всички, които се изказват, като богове на видеозаснемането и монтажа ги моля да пуснат линк с по едно тяхно клипче, ей така за разнообразие.
Чакам! [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: iliyanb   
Дата:   30-07-15 21:31

Ами не ми харесва. Трябва ли да съм специалист в някоя област, за да харесам някакво произведение или не? Наскоро едно момче беше пуснало видео от дрон в темата на sherbit за морето. Беше висока класа в сравнение с това. А коментарите за човека са на база човека [smilie3] , който се изказва често от последна инстанция, сякаш и фотографията и политиката, пък и светът започват и свършват с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: CatandGoddess   
Дата:   01-08-15 14:45

най-пълноценната и ефективна почивка, която ни освобождава от стреса, лекува някои болежки и ни зарежда с енергия за година напред. С филмчето, което заснех, именно това море искам да ви покажа и то такова, каквото е, тук и сега, както го видях през обектива на апарата ми. Това е морето, което винаги ме е карало да изтръпвам пред неговата красота, сила и мощ, преди да се потопя в тюркоазните му дълбини и се отдам на прохладната ласка на кристалните му вълни.

Това по-горе аз не го виждам в клипчето. Или поне не е така, както си го представям докато чета. Иначе доста труд е положен... като време. Да, и това с нервния забързан таймлапс създава ужасно напрежение, сякаш някой се дави... До тук коментирам само клипчето. За автора не знам много, малко смущаващо размахва показалец и гълчи[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: Raffito   
Дата:   02-08-15 06:04

Прав е колегата "GOSPODIN "

Трябва повече да се уважава чуждия труд.
Колкото до филмчето...това си е негово виждане.
Така е преценил ...така го е направил.
Никой не ви кара да го гледате.
Вие ако можете ...го направете по-различно.[cool] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: asahi   
Дата:   02-08-15 23:40

"Който вижда в морето само фекалии, намира фекалии."

Мъдро! Нека спомене и за миризмата.

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: tyunkata   
Дата:   03-08-15 13:50

Хубаво клипче, всички знаем че винаги може и повече!
Интересува ме къде точно се намира заливчето от 01:52?

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-08-15 11:17

nsirakov,

"Заснемане: - MLV (RAW) Видео (1728x972, 24 к.\с.); пълноформатна тиха картина с пълната резолюция на сензора в MLV формат за умаляване до 4К размер."

Че откога пълната резолюция на сензора на Canon 7D e 1728x972 ???
И за какво 4К става дума, че нищо не вдявам!
И стига сте пели дитирамби за бъгавия Magic Lantern! То бива фенщина, ама това прекрачва всички граници, които здравият разум може да понесе!

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: asahi   
Дата:   06-08-15 13:42

A разумът, когато е здрав, носи много. На ИДА обясненията ги прескачам. Ако картинката ми допадне - гледам. Ако не - и нея прескачан.

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: netizen   
Дата:   06-08-15 14:36

Малко нервно ми идва това видео. Или поне представите ми за таймлапс са други.

Отговори на това съобщение
 Re: Морски поздрав от IDA (RAW-видео)
Автор: niro   
Дата:   06-08-15 15:53

И на мен малко в повече ми дойдоха "...старите ленти". Морето вместо величие, красота.., по-скоро внушаваше забързан софийски стрийт.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »