Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Има ли специалисти по електроника?
Автор: Dora93   
Дата:   31-07-15 15:28

Има ли във форума специалисти по електроника за консултация/съвет/свършване на работа срещу заплащане за промяна на функционалността на един дълго работил и износен оптичен датчик - Omron Z4D-B01?

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли специалисти по електроника?
Автор: iasen2   
Дата:   31-07-15 15:31

Какво искаш да направиш с него

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли специалисти по електроника?
Автор: 5kan   
Дата:   31-07-15 16:54

http://www.simel-bg.com/

това са хората

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли специалисти по електроника?
Автор: Dora93   
Дата:   01-08-15 15:22

Все още търся някой, който може да модифицира сигналите на изхода на датчика.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли специалисти по електроника?
Автор: Pif   
Дата:   01-08-15 15:53

Това ми звучи като:

Имам стар леко повреден автомобил. Искам някой да го ремонтира и да му измени малко функциите като го направи на кораб.

Ако не дадеш подробно задание - няма как някой да ти помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Има ли специалисти по електроника?
Автор: Dora93   
Дата:   01-08-15 19:05

Pif, няма смисъл да занимавам цялата аудитория, просто търся човек, който би се наел да опита да го направи. Това са указания за работата на датчика. Искам да изхода да се получават сигнали като от нормални замервания. Тоест датчика да не мери реално, а да връща винаги сигнал какъвто ми трябва.


Отговори на това съобщение
 Re: Има ли специалисти по електроника?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   01-08-15 19:45

Не съм сигурен дали съм разбрал добре, ама все пак ще интерпретирам какво съм разбрал.. Трябва ти симулация на този сензор, защото има опасение че той е "износен"/дефектирал/, а реалното отместване на обектът, който следи ще бъде пренебрежимо малко ? Ако е така, много по лесно е да се постигне с два резистора (делител на напрежение ). Ако обаче алгоритъмът на машината е написан така, че за да премине в дадена стъпка, трябва да бъде засечено някакво отместване.. Тогава става малко по-сложно, разбира се не невъзможно. Взема се сигнал от управнението на изпълнителният механизъм и с подходящо конвертиране, се връща като обратна връзка. И в двата случая е по лесно да се замести въпросният сензор с подходящо звено, отколкото да се модефицира самият сензор. И това всичкото ако наистина сензора е дефектрал, но този род сезнори по често страдат от замърспване. Работя на място където се ползват доста подобни сензори и за 20години, тези машини се спират за по два дни в годината.. И досега много рядко се е налагало подмяна.

http://bg.farnell.com/distance-photoelectric-sensors/prl/results Ето тук, пък може би ще намериш подходящ заместител ;) Успех !



Публикацията е редактирана (01-08-15 19:58)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »