Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Imaginarium   
Дата:   21-02-17 13:23

Новина от днес:
Никон с огромни загуби за 2016

Казват си го директно хората.Ще има съкращения на хора и най-лошото - бюджет.Единствено можем да се надяваме да се опомнят и да подобрят маркетинг стратегията си.
Хейтърите да си хетват, но истината е, че Никон правят превъзходни камери, но явно нещо им куца в привличането на клиенти.
Естествено загубите идват не само от фотографския сегмент, все пак хората произвеждат още 1000 неща и технологии, за които дори не подозират повечето хора.
Никога не е добра новина когато подобна компания подгъне коляно под финансовата тежест, но и нищо не става без причина.
Времето ще покаже.Може пък преструктуриране и в крайна сметка смяна на собствеността да доведат до нещо добро. :)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-17 13:25

За да не върви една работа/компания, главният виновник е управителя. Да сменят някои управленски кадри, и може и да потръгне. Дано да си подобрят финансовото положение. Стискам палци.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: victory13   
Дата:   21-02-17 13:29

Първо, новината е на 10-на дни, не баш от днес... и второ, колкото и да я чета, не виждам нищо общо с обобщението от първия пост [smilie8]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: h_bio   
Дата:   21-02-17 13:30

Тия да не са дръпнали преди 2-3 години CEO-то на Samsung [smilie11]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: abcdef123456   
Дата:   21-02-17 13:30

Отговор донякъде може да даде горната на тази в момента тема :
"Кой от двата Nikon 1 S1 vs Samsung NX1000?"

Не може да къртиш кинти на гърба на ф.ф. тела и мега-хипер-супер-дупер кропки. Пазара си иска и макарони.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: alext   
Дата:   21-02-17 13:33

Не бяха ли част от mitsubishi group. Наистина много им куца маркетинга и хвърлят пари за глупости като key mission..Дано сега се вслушат повече в клиентите си
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: TPECHAT   
Дата:   21-02-17 13:51

https://www.youtube.com/watch?v=0OhD6AM0_90


no no no [smilie21]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-02-17 13:54

Ами видяхте в темата за това с какво са снимани топ фотографиите от World Press Photo 2017. 56% Канон спрямо 31% Никон. Това няма как да отразява възможностите и качествата на продуктите на двете марки - все пак там фотографите са достатъчно напред с материала, за да може да си разменят марките техника и в конкретния момент дори с техниката на другия производител да направят страхотния кадър.
Поради някаква причина Никон така и не успяха да отхапят достатъчно парче про-фотографи в последните няколко години, което ми е доста странно при наличието на прекрасни камери и обективи в списъка им с продукти. Явно на друго ниво се дънят нещата.
Срамота е с D5/D500/D810/D7200 и един чувал хубави обективи (не толквоа много за кроп, обаче) тая марка да не може да държи фронта спрямо Canon.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: victory13   
Дата:   21-02-17 14:15

Dobromir_Kalenikov, според победилите кадри в прес фотото марката Сони даже не съществува [smilie18] ... нека опяването започне сега [cool]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Duffer   
Дата:   21-02-17 14:16

Много се разбързаха разни хора да ги отпишат Никон :D Хубаво е обаче преди да се правят крайни заключения да се почете повечко. Загубите, които реализира компанията през последния отчетен период макар по-стряскащи от обичайното имат малко или почти нищо общо с фотографският сегмент от бизнеса им. Основно са свързани с дивижъна занимаващ се с литографски технологии, където и основно ще бъдат съсредоточени съкращенията на персонал.
Друг е въпроса, че ако искат да продължат да са фактор във фотографията и през следващите 100 години е хубаво да си помислят добре за бъдещето.
Ето едно отлично видео по темата, към края на което има някой наистина прекрасни препоръки - дано някой в Никон го види и да се вслуша поне в част от тях.

 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-17 14:17

Dobromir_Kalenikov написа:


> Срамота е с D5/D500/D810/D7200 и един чувал
> хубави обективи (не толквоа много
> за кроп, обаче) тая марка да не може
> да държи фронта спрямо Canon.

Еми ти кога за последно видя реклама на Никон? По спортните събития редовно се вижда канон, ама никон - йок. Нормално е "да не ги купуват хората"...
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   21-02-17 14:19

Synthy [smilie18] [smilie18] [smilie18]
реклама на мерцедес видял ли си ,ама са номер 1 [beer]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-17 14:19

Видял съм, да :)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   21-02-17 14:21

[smilie18] [smilie18] [smilie18] дообреее [beer]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-17 14:27

samurai2, имиджа трябва да се поддържа. Ако не го правиш, рано или късно започваш да страдаш от тази немърливост. освен това Канон имат сигурно 4 пъти повече фото "артикули" от Никон, като голям процент от тях са боклучави сапунерки и купиша еднакви нисък клас DSLR, изкарвани на конвейр всяка година. Като добавим и агресивната реклама, то резултата си е съвсем на място. Е хвани примерно познатите ти, които не се занимават с фотография, и ги попитай каква камера биха си купили. Моите всички до един казват "Канон, защото са супер". Реклама, човеко, реклама!
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-02-17 14:27

За мен огромният проблем са изключително високите цени на новите им обективи. Не вярвам някой тук да отрече качествата на канонските 70-200 2.8 Mark II и 24-70 2.8 Mark II, с цени съответно 4020 лв. и 3600 лв. Еквивалентите при Никон са:
- новия 70-200 2.8 - 5999 лв. - близо 2000 лева разлика.
- новия 24-70 2.8 ED FL VR2 - 4500 лв. - близо 1000 лв. разлика. Да със стабилизация, но все пак... Флуоридни елементи имаше в обективи на Канон преди 20 години, без същите да струват два бъбрека.
Може и аз да не съм в час, но тия цени ме стресираха сериозно.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Imaginarium   
Дата:   21-02-17 14:27

Duffer, прав си.Отписват ги леваците.Прав си и за другото, основните им загуби са от основното им производство, което не е камери.
Но е факт, че нямам как това да не се отрази отрицателно имено на фотографския им сегмент.А имаха спешна нужда от нови обективи Никон.Виж Сигма ква бомба хвърлиха вчера. :)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   21-02-17 14:29

Synthy [smilie24]
Сигурно си прав . аз ти думах за мерцедес хич не ме интересуват ни канон ни никон [beer] да се оправят
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Synthy   
Дата:   21-02-17 14:30

За протокола: Мерцедес не е най-доброто ;) Ама това не всеки го разбира :)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-17 14:32

Откак бай Келби обърна баьонета трябваше да се замислят сериозно в Никон...

Майтап.

Не съм корифей по икономика и мениджмънт,но тук има достатъчно такива и те ще ни открехнат що така се получава.

Сигур щото не извадиха толкоз десетилетия 100/1.8 Г и 135/2 Г са на тоя хал...


Както и да е,аз съм се ориентирал към Тамронски и Токински стъкла и от Никон само за тела бих гледал,или стъкла втора ръка.



Публикацията е редактирана (21-02-17 15:05)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: samurai2   
Дата:   21-02-17 14:32

Synthy
гледаи формула 1 ше разбереш истината - фен съм [cool]

Dobromir_Kalenikov [smilie24] [smilie24] [smilie24]
само малко да свалят цените на тоз 70-200 / 2.8 и някой друг за ФФ.
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-17 14:35

Тук би следвало да попитаме знаещите,до колко процента доходите им са от професионалните репортери и доколко от нашего брата ентусиастите?
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: victory13   
Дата:   21-02-17 14:37

Ми извадиха 105/1.4... обаче не вярвям някоя от оплаквачките тук да си го купи [smilie18]

И кои са тези обективи, дето имало спешна нужда... [smilie8]

Вадят ново поколение... ма били скъпи... верно със стабилизация... ама пак [smilie18]
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-17 14:42

Еее,колко народ си купува 1.4 и на колко е нужен всъщност?!

За пълните профита не говорим.

Но даже и полу-професионалистите,каквито има доста у нас могат спокойно да минат и с 1.8



Публикацията е редактирана (21-02-17 14:46)
 Re: Nikon преминават в режим "Оцеляване"
Автор: Duffer   
Дата:   21-02-17 14:43

Цените на обективите са им пък последната грижа на Никон. Да, търд парти компании като Тамрон, Сигма, Токина имат и добри попадения, но си остават само с това - отделни попадения. Причината е повече от ясна - няма такова нещо като убер качество на "народна" цена.
Отделно силно ме съмнява, че само снижаване цените на отделни продукти или яко пръскане на пари за реклама ще помогне най-после Никон да влязат в 21 век.
Проблемите с които се сблъскват Никон в момента са почти идентични за всички мастодонти във фотографията - Канон, Сони, Пентакс не са в кой знае колко по-различна ситуация.
Ситуацията на пазара се промени изключително рязко и не престава да се променя с невероятна динамика буквално всеки ден. Много стари компании срещат сериозни трудности в адаптацията към тези нови реалности и тук изобщо не говорим само за фотография. Вижте какво се случва с Интел, Нокиа, Блякбери, а дори и с вездесъщите Епъл напоследък.
Решението е комплексно и трудно може да бъде сведено до нещо елементарно като "Ми ако даваха повече пари за реклама като Канон или ако си намалят цените на обективите..."
Изгледайте видеото от предния ми пост човека наистина дава страхотни идеи...
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена