Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Samsung WB800f
Автор: jonkobg   
Дата:   30-06-15 20:38

Здравейте,
Някой имал ли лични впечатления от тази машинка?

Почти бях се навил да си я купя, но коментарите под https://www.youtube.com/watch?v=bLCIoyqgxAE
този клип сериозно ме разколебаха.

Трябва ми удобен за носене апарат, който да ползвам за:
- снимки на обичайните семейни събирания покрай маса, сред природата и т.н.;
- снимки и клипове на сина ми докато играе футбол с други хлапета.

Спрях се на Самсунга заради:
- сравнително копмпактните размери;
- възможността за ръчни настройки;
- вариото (идващо ми малко повече всъщност, но маркетинг - няма как);
- възможността за серийни снимки и HD видео едновременно;

Преглъщам, че трябва да плащам допълнително за тъч скрийн и безжична мрежа.
Ако имаше по-голяма матрица, сякаш нямаше да му мисля.

Всъщност до 800 стигнах след като почти бях договорил един WB750f на много прилична цена, но продавачът се отказа в последния момент.
при малката сума за 750-цата за нямаше много да му мисля, но сега по няколко пъти се навивам и отказвам на варианта за нещо отвъд сапунерския клас, но още не мога свикна с мисълта, че ще разнасям нещо обемисто с мене.
Загледах и варианти с по-малък зуум и по-голяма матрица, но се опасявам, че няма да са ми е полезни при заснемане на видео от по-далечно разстояние.
Все пак бих приел предложения за алтернативи, ако на някого му се пише.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung WB800f
Автор: blind_photographer   
Дата:   30-06-15 21:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung WB800f
Автор: blind_photographer   
Дата:   30-06-15 21:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung WB800f
Автор: fanjabi   
Дата:   30-06-15 21:41

[smilie24] Напълно подкрепям blind_photographer относно FZ серията на Panasonic! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung WB800f
Автор: lucky55   
Дата:   30-06-15 21:53

Съгласен съм и аз, само едно малко уточнение за Панасоника. В обявата пише, че видеото е Full HD, a всъщност този модел е с HD. Забелязах някакво зацапване на обектива, може и да греша, но май са отпечатъци от пръсти. Не е приятно, но разбира се не е фатално, ако се пипне обективът с пръсти, след това да се изчисти с подходящият почистващ разтвор, но е добре това да се направи по-скоро. Ако отпечатъците престоят дълго време, мазнините от тях се втвърдяват на въздуха, и в перспектива могат да нарушат просветляващото покритие на обектива.

П.П. Имало го и тук, в базара. Малко е по-скъп, но..
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=57045



Публикацията е редактирана (30-06-15 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung WB800f
Автор: blind_photographer   
Дата:   30-06-15 22:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung WB800f
Автор: jonkobg   
Дата:   30-06-15 22:56

Благодаря за бързата реакция!

Затова съжалявам за WB750, защото е по-малко "напомпан" и щяха да останат пари за първа вноска за нещо по-сериозно.
Доколкото разбирам ще трябва да направя компромис с компактността, освен яко не завиша драстично бюджета за нещо от рода на LX100... или направо ще се прехвърля на темите за безогледалките :)


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung WB800f
Автор: blind_photographer   
Дата:   30-06-15 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung WB800f
Автор: jonkobg   
Дата:   01-07-15 08:14

Блайнд, четеш ми мисълта :)
Снощи тъкмо с разглеждане на Олимпуси се занимавах.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung WB800f
Автор: jonkobg   
Дата:   02-07-15 16:12

Да докладвам. Донякъде съм си решил проблема с противоречивото изискване "хем малко, хем да върши работа" - утре ще получа от куриера един Canon S110.
Така ще мога по-спокойно да обмисля бъдещата си покупка на по-сериозен апарат. Хвърлих око на няколко 4/3 Олимпуса от различни магазини и обяви. Трябва ми още време да вляза в час със съвестимостта с различни обективи.
Дотогава мисля, че и канончето ще ми свърши работа за заснемано отблизо видео на детски мачове колкото да се проанализират отделни ситутации с бъдещото футбалерче.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »