Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Издирвам коментар за фотограф на Нешънъл Джиографик
Автор: stoychev   
Дата:   18-06-15 13:54

Здравейте,

Опитвам се да открия един конкретен коментар някъде из форума. Авторът му описваше работата на фотограф на Нешънъл Джиографик през 80-те или 90-те години в Созопол, Несебър, а може и да е било някъде другаде по черноморието ни. Говореше се за мащаба на работа на фотографите на НГ и за това докъде може да се стигне в гоненето на желаната снимка. Човекът е уредил да се изключи цялото улично осветление, да се включи по-рано, по-късно или нещо такова, за да има по-балансирана светлина. Това помня от текста.
Не знам дали е ставало дума за Джеймс Станфийлд, който, доколкото знам, е посещавал страната поне два пъти (история за розовата долина, снимка на манифестация в София, църквата в Шипка, баба Вангелия от Горна Сушица..) или някой друг.

За съжаление, не съм и сто процента убеден, че съм го чел тук или някъде другаде, но най-вероятно е да е от тук. Не помня и кога точно съм го чел, но това няма значение, защото може да е било от стара тема - понякога изравям ценни неща от търсачката. Надявам се някой да си го спомни, а защо не и самият автор, ако още е активен. Събирам парченца информация за дипломна работа.
За някои питането ми може да изглежда наивно, но за десет години във форума се убедих, че и най-абсурдните въпроси понякога получават отговор. [smitten]

Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Издирвам коментар за фотограф на Нешънъл Джиографик
Автор: asahi   
Дата:   18-06-15 16:33

32 резултата

Сети се още някоя думичка.


Отговори на това съобщение
 Re: Издирвам коментар за фотограф на Нешънъл Джиографик
Автор: stoychev   
Дата:   18-06-15 19:39

Благодаря за помощта, асахи, но вече търсих по какви ли не думички. И далеч не само в заглавията на темите, а и из коментарите. В гугъл също. Надявам се някой да се сети за темата или автора ѝ или сам да има някакви спомени. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Издирвам коментар за фотограф на Нешънъл Джиографик
Автор: hose   
Дата:   18-06-15 23:29

и аз съм попадал на коментари тук, някой описваше фотограф от НГ който след това идвал всяка зима на ски тук.. ама кога кой и какво…

Отговори на това съобщение
 Re: Издирвам коментар за фотограф на Нешънъл Джиографик
Автор: stoychev   
Дата:   20-06-15 12:22

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Издирвам коментар за фотограф на Нешънъл Джиографик
Автор: shamelessEyes   
Дата:   20-06-15 14:02

тази тема ми звучи интересна :)))
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1326878&i=1326975&offset=all

Отговори на това съобщение
 Re: Издирвам коментар за фотограф на Нешънъл Джиографик
Автор: stoychev   
Дата:   20-06-15 17:53

Да, това е Джеймс Станфийлд. [smilie24]


http://www.fantadia.com/11/images/stories/eventi/b38-ridim.jpg


А това е портретът му на баба Вангелия от село Горна Сушица.

Ще пиша на Рафи, може да си спомня още нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: Издирвам коментар за фотограф на Нешънъл Джиографик
Автор: stoychev   
Дата:   22-06-15 23:24

Простете, само раздвижвам темата. :) Няма да нахалствам още дълго.
От миналата седмица търся една снимка на Стив Маккъри от България, нито гугъл помогна, нито търсачката на сайта му, нито търсачки на агенции... Сетих се да потърся и във ФФ и я намерих в моя тема от 2011-а. [smilie5] С благодарности на vandodobrev!


http://photos.stevemccurry.com.s3.amazonaws.com/sites/default/files/gallery/00800_08.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »