Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: hose   
Дата:   21-05-15 10:55

Българската нова вълна


Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: jingov   
Дата:   21-05-15 11:00

Купувам си броя и го нося на нотариус, свързвам се с адвокат по авторско право, ...


Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: fraction   
Дата:   21-05-15 11:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: MikeDimit   
Дата:   21-05-15 11:28

Явно новата българска вълна е "вземай без да питаш" . Ама това май не е ново?

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: axlastro   
Дата:   21-05-15 12:51

Тъй като имам директен горчив опит с въпросната организация макар и по друг повод, не се и съмнявам, че биха могли да направят нещо подобно. По-скоро обаче се съмнявам - най-вероятно ще бъдат публикувани работи само на "техни хора", защото при тях това е много силно застъпен начин на работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: hose   
Дата:   21-05-15 13:43

току що си открих още три снимки вътре...

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: fraction   
Дата:   21-05-15 13:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: MixMike   
Дата:   21-05-15 13:52

Аз в целия сайт намерих общо 20-тина снимки. Тва означава че половината са твои. Btw от чисто любопитство...откъде са ти откраднати снимките, след като в профила тук нямаш нито една? Къде качваш на друго място? Под какъв лиценз?

EDIT: Намерих галериите, изглеждат като стотици снимки от едно събитие. Т.е. в репортаж от 200 снимки намери 3 твои? Твоите давал ли си ги на някой или са свалени от сайт?
Ако си ги давал, дали този "доброжелател" не си е направил друга уговорка с въпросния сайт?

Опитвам да помогна, много неясноти има по въпроса. Според мен трябва да си изясниш откъде са взети, кой ги е дал (ако има посредник), дали няма няква допълнителна уговорка "през теб" и тогава да предприемаш действия с нотариуси и т.н.



Публикацията е редактирана (21-05-15 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: hose   
Дата:   21-05-15 14:00

снимките са от представления, дадени са им от изпълнителите

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: MixMike   
Дата:   21-05-15 14:04

При това положение - изпълнителите са виновни. Какво си се разбирал с тях? Имаш ли договор, документ?

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: fraction   
Дата:   21-05-15 14:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: MixMike   
Дата:   21-05-15 14:15

друг е въпроса, какво правят в тях ?

Извинявай, ама е*ати въпроса. Ако фотографа е нает или има договорка с тях, за да отиде да ги снима...нали после трябва да им ги даде[smilie10] [smilie5]
Ако пък има и хонорар за тази работа...
Абе нека hose обясни кво точно се е случило, 'щото догадките са доникъде

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: fraction   
Дата:   21-05-15 14:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: MikeDimit   
Дата:   21-05-15 14:24

Доколкото разбирам просто никой не е и помислил за авторството на снимковия материал. Тъжно е. За пореден път се убеждавам, че безплатното не се цени. И се използва така както е получено. При всеки ход от Ваша страна ще получите негативен имидж. Особено ако решите да търсите парично възнаграждение или компенсация.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: hose   
Дата:   21-05-15 14:34

ето и отговора на "ЕДНО":

Смятаме ,че от наша страна сме направили необходимото : поставили сме кредит на снимката с вашето име.
Снимките са ни предоставени от съответните артисти .


обикновенно снимам на доброволни начала и по лична инициатива, поради което смятам за морален дълг да дам снимките и на изпълнителите, все пак това е и техния труд и представление, самите те са на снимките, и се радвам когато ги ползват за тях си - като реклама, във ФБ, за събитието и тн…
за едни от снимките публикувани в изданието ме повика сценографката на представлението, тъй като няколко се бяха издънили в опити да снимат, и тя искаше да има снимки от работата си, и накрая ми даде на приятелски начала малко пари… сега ги ползва режисьорът, който тогава й беше отказал да се включи - не че аз реално им исках… беше на приятелски начала
документи не съществуват нито с изпълнителите нито със списанието…

за мен обидно е първо че никой не е сметнал за необходимо да ми каже - а се познаваме всички, и второ - това е най-скъпата книга, която съм виждал в БГ - 110лв., и като скъп комерсиален продукт, би било редно да се плати нещо и на авторите…

ако не друго, поне ще остана под линия в томовете на историята…

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: HP   
Дата:   21-05-15 14:38

нямаш договор
взел си "някакви" пари
нищо не е регламентирано

Нямаш абсолютно никакво основание да се оплакваш. ама никакво.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: fraction   
Дата:   21-05-15 14:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   21-05-15 14:55

Никакво значение от къде са получени снимките ... съди ги за нарушено авторско право.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: HP   
Дата:   21-05-15 15:01

Да, освен, че няма да му платят , ами и да плати разноските по делото.
Тоя път така, другия път и на брат си с договор снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: fraction   
Дата:   21-05-15 15:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: FAQ   
Дата:   21-05-15 15:13

Те сами ти признават авторството - дотук добре!
На сценографката си продал снимки, а не авторското право върху тях.
Намери си адвокат и действай!

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: dpfoto   
Дата:   21-05-15 15:48

Лично аз , щях да се обадя. Да си чукнем среща и да станем приятели с тях. И после да се фукам с публикациите. [beer] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: MixMike   
Дата:   21-05-15 15:59

MixMike написа:
Ако фотографа е нает или има договорка с тях, за да отиде да ги снима...нали после трябва да им ги даде[smilie10] [smilie5]
Ако пък има и хонорар за тази работа...



Fraction написа:
това е само единия възможен вариант...


Най- възможния! и в последствие оказал се точно той!
Иначе приемам забележката за неприличното.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: Murnau   
Дата:   21-05-15 16:05

нее, не се ползват така снимки

самите хора, публикуващи книгата трябва да имат правата за снимките : със сигурност ги нямат.

оттам нататък е въпрос на адвокати - обърни се към lukcheto...

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-05-15 16:05

Авторското право се отстъпва за период от време (не по-дълъг от 10 години) и за всеки вид използване на авторските материали!
Да ме извиняват HP, fraction и други, ама не познават закона и най-паче ЗАПСП! Жалко!
Авторството не се доказва с договор, а по най-различни начини - свидетели, RAW файлове, кореспонденция (вкл. електронна поща) и т.н. Договорите се подписват за отстъпване на авторски права, а не за тяхното доказване!

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: fraction   
Дата:   21-05-15 16:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: MikeDimit   
Дата:   21-05-15 16:31

hose
Има и по-скъпи книги от български автори. Ако не се лъжа съставителите не са издатели в професионалния смисъл на думата. И ще разпространят тиража събитийно. Така че не се коси за евентуалните им печалби и дела срещу тях - помисли в тази ситуация да извлечеш дивиденти без разпри. Дето се вика една трол кампания срещу ивента във фейсбук и медиите би им създала много по-големи грижи отколкото евентуален съдебен иск.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: jingov   
Дата:   21-05-15 16:41

Пак да кажа, не им се обаждай, а действай по законно установения ред! Като им се обадиш какво, само ще си трошиш нервите без полза.
Ако си автор на указаните снимки и не си им ги давал по някакъв повод или предлог не се занимавай с телефонни разговори. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: HP   
Дата:   21-05-15 16:47

Автор: chrisnoch
Дата: 21-05-15 16:05

Авторското право се отстъпва за период от време (не по-дълъг от 10 години) и за всеки вид използване на авторските материали!
Да ме извиняват HP, fraction и други, ама не познават закона и най-паче ЗАПСП! Жалко!
Авторството не се доказва с договор, а по най-различни начини - свидетели, RAW файлове, кореспонденция (вкл. електронна поща) и т.н. Договорите се подписват за отстъпване на авторски права, а не за тяхното доказване!



в конкретния случай студената водичка,а кога ги осъди за тия снимки ми се обади да се извиня, че не познавам закона

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: e-mil   
Дата:   21-05-15 17:10

Автор: HP
Дата: 21-05-15 14:38
"нямаш договор
взел си "някакви" пари
нищо не е регламентирано
Нямаш абсолютно никакво основание да се оплакваш..."



4-5 пъти годишно ги дъвчем тия авторски права и пак не ги схванахте, ей! [smilie5]

Точно защото няма договор никой не може да докаже, че е получил разрешение от автора. Значи hose е в правото да иска обезщетение (морално, материално... каквото реши). Толкова ли е сложно?

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: HP   
Дата:   21-05-15 17:41

отлично познавам материята :) Идеята ми чрез моите постове е да покажа колко е важна предварителната договорка и наличието на договор в писмен вид. Така не е гаранция, че няма да се случи кражба или неправомерно ползване на твоя снимка, но е солидна основа да си потърсиш правата по съдебен път. А и е поне по-професионално

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: axlastro   
Дата:   21-05-15 18:11

Препоръчвам да пуснеш една тема в lex.bg и евентуално да си потърсиш адвокат.

Те се оправдават с чл. 24, ал(1) т.6 "възпроизвеждането по фотографски, кинематографичен или аналогичен на тях начин, както и чрез звукозаписване или видеозаписване на произведения, свързани с актуално събитие, за да бъдат тези произведения използвани от средствата за масово осведомяване в ограничен обем, оправдан от целите на информацията, при посочване на източника и името на автора, освен ако това е невъзможно;"

Ако сметнеш, че си заслужава разправията с едно гражданско дело, действай. Ако не - поне поискай да ти напишат референция, че твоите снимки са използвани еди къде си от тях и си я показвай когато трябва.

Познавайки ги, сигурно и това няма да искат да направят.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: e-mil   
Дата:   21-05-15 18:43

Автор: HP
Дата: 21-05-15 17:41
"отлично познавам материята :) Идеята ми чрез моите постове е да покажа колко е важна предварителната договорка и наличието на договор в писмен вид."


Договорът няма никакво значение. Ако ти откраднат природен пейзаж какъв договор ще покажеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: burningice   
Дата:   21-05-15 19:28

Това са лесни пари, просто намери правилния адвокат и ги осъди.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: axlastro   
Дата:   21-05-15 20:09

Потърси си адвокат, специализирал в авторско право - ако не намериш, ми пиши да потърся аз. Осъди ги за колкото можеш - заслужават, нагли са. Имаш законово основание да го направиш. Това, дето го писах - отговорили са ти, защото някой адвокат им е казал, че като публикуват снимки в интернет за някое събитие, може да мине номера. Тук обаче си печелят на твой гръб и то доволно - съди ги и успех! Като за начало - консултация с адвокат, определяне на евентуалния иск и след това с негова помощ една нотариална покана да се разберете преди съда - може да се съгласят на компенсация.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: HP   
Дата:   21-05-15 20:22

Автор: e-mil
Дата: 21-05-15 18:43

Автор: HP
Дата: 21-05-15 17:41
"отлично познавам материята :) Идеята ми чрез моите постове е да покажа колко е важна предварителната договорка и наличието на договор в писмен вид."

Договорът няма никакво значение. Ако ти откраднат природен пейзаж какъв договор ще покажеш?


Не знам защо продължаваш да ми обясняваш за пейзажи. Ние говорим как някой поръчал снимки и ги ползвал неправомерно или греша?
За това са нужни договори-за да не се налага да се обясняваме по форуми... за пейзажи

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: e-mil   
Дата:   21-05-15 21:18

Автор: HP
Дата: 21-05-15 20:22
"Не знам защо продължаваш да ми обясняваш за пейзажи. Ние говорим как някой поръчал снимки и ги ползвал неправомерно или греша?"


Грешиш.
Първо, изобщо не говорим за поръчителя на снимките. Той очевидно може да ги даде на трета страна - на когото си иска. Обаче тази трета страна може само да си ги гледа. Няма право да ги публикува без разрешение от автора. Дори това, че поръчителят е получил устно разрешение от hose да си рекламира представлението с тях не важи за изданието. То е съвсем отделен търговски продукт и няма общо с поръчителя.

И второ, именно липсата на договор е слабото място. Поръчителят няма доказателство, че е платил снимките. Нито документ за отстъпени авторски права. А издателят също няма разрешение за публикуване.
Затова говоря за пейзажи. Защото договорът изобщо нямаше да помогне. С ще сключиш договор, ако снимаш едно дърво в полето?
Сега схващаш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: xm_style   
Дата:   21-05-15 21:46

Щом снимаш безплатно и раздаваш снимките си, защо се оплакваш?

Докато има такива като тебе, ще има и такива като тях. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: kukumichin   
Дата:   21-05-15 21:49

Щом снимаш безплатно и раздаваш снимките си, защо се оплакваш?

Докато има такива като тебе, ще има и такива като тях. [smilie3]
[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: HP   
Дата:   21-05-15 21:56

Уважаеми е-мил, не знам нарочно ли го правиш, или просто го приемаш като вид развлечение да пишеш. Предлагам ти да прочетеш още веднъж това :

"обикновенно снимам на доброволни начала и по лична инициатива, поради което смятам за морален дълг да дам снимките и на изпълнителите, все пак това е и техния труд и представление, самите те са на снимките, и се радвам когато ги ползват за тях си - като реклама, във ФБ, за събитието и тн…
за едни от снимките публикувани в изданието ме повика сценографката на представлението, тъй като няколко се бяха издънили в опити да снимат, и тя искаше да има снимки от работата си, и накрая ми даде на приятелски начала малко пари…
сега ги ползва режисьорът, който тогава й беше отказал да се включи - не че аз реално им исках… беше на приятелски начала

Пиша това и повече не смятам да се занимавам да ти отговарям.
Това, което пиша , е за конкретния случай. Въз основа на написаното от автора на снимките продължавам да твърдя, че той не може да осъди никой, и то само ако щеш въз основа на това, което той сам си е признал.
Самият той твърди, че няма нищо против да му ползват снимките за реклама, но пък е обиден, че скъпите книги струват толкова скъпо и е редно да му платят, при положение, че той сам не е искал пари за труда си.
Ако мен ме снима някой и ми подари снимките, то за мен това означава, че мога да правя каквото си искам с тях, при положение, че авторът им не е упоменал какво НЕ мога да правя, което би се явило един вид договорка.
Ти ми носиш от хиляда кладенеца вода, за дървета и пейзажи.
Остани си със здраве, в обясненията си бях до тук аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-05-15 21:56

Ще бъда възможно най-кратък. По-рано се пънех тук да убеждавам, сега ме мързи и смятам само да цитирам. Да вметна също така, че съм само любител фотограф и по отношение на ЗАПСП съм бил само от другата страна - откъм организацията, използваща нечии снимки срещу заплащане. Не съм и юрист - всичко което зная за ЗАПСП е от практиката. Така че никак не е нормално да бъда подозиран в пристрастие към фотографите.

Алинея 1 на чл. 15 на ЗАПСП определя видовете неимуществени права, между тях и описаните в т. 2 т. 4 на въпросната алинея:
2. да иска признаване на неговото авторство върху произведението;
4. да иска името му, псевдонима му или друг идентифициращ го авторски знак да бъдат обозначавани по съответния начин при всяко използване на произведението;

Чл. 16 на ЗАПСП гласи: Неимуществените права по т. 2 и 4 на ал. 1 от предходния член са неотчуждими. Отчуждаването на други неимуществени права може да става само изрично и в писмена форма.

Авторското право възниква в момента на създаване на произведението. Автор е физическото лице, в резултат на чиято творческа дейност е създадено това произведение (чл. 5).

Самият автор цитира лицата, публикували снимките така: "Смятаме ,че от наша страна сме направили необходимото : поставили сме кредит на снимката с вашето име.
Снимките са ни предоставени от съответните артисти".

Очевидно е, че "съответните артисти" не могат по никакъв начин да преотстъпят авторските права на никой, доколкото не могат да преотстъпят нещо, което не притежават. Никак обаче не е вярна констатацията, че "никой не е помислил за авторските права". Видно е точно това - при публикацията са се погрижили да не нарушат точно неимуществените права, които са неотчуждими.

От друга страна, обаче, същият чл. 16 изрично казва, че "Отчуждаването на други неимуществени права може да става само изрично и в писмена форма". Сега стигаме и до т. 1 от ал. 1 от чл. 15:

1. да реши дали създаденото от него произведение може да бъде разгласено и да определи времето, мястото и начина, по който да стане това, с изключение на обектите по чл. 3, ал. 1, т. 4, 6 и 8, при които това право се уговаря по договор;

Ще избързам да цитирам и това: въпросните т. 4, 6 и 8 касаят филми и архитектура. Фотографските произведения са в т. 7 на чл. 3 неспомената по-горе.

По моя си прост ум за самото публикуване на снимките лицата, коите ги публикуват трябва да имат изрично разрешение в писмена форма. Не е ясно от това, което ни е казано, дали имат. Ако нямат - да четат ЗАПСП. Авторското право не е само имуществени, но също така и неимуществени права. Законът изрично изисква разрешението да стане "изрично и в писмена форма".

Ще цитирам и чл. 19 от Закона:
Чл. 19. Авторът има право на възнаграждение за всеки вид използване на произведението и за всяко поредно използване на същия вид.

Предполагам, че цялата логика на собствениците на сайта се крепи на факта, че "съответните артисти" са си поръчали и може би платили снимките. И след това могат да ги използва, защото са си техни. Да проверим как това е уредено в чл. 42 от ЗАПСП. Той по-точно гласи:

Чл. 42. (1) Авторското право върху произведение, създадено по поръчка, принадлежи на автора на произведението, освен ако в договора за възлагане е предвидено друго.
(2) Ако не е уговорено друго, поръчващият има право да използва произведението без разрешение на автора за целта, за която то е било поръчано.

Има ли в случая договор, в който да е уговорено друго, а не уреденото в чл. 42? Изрично е посочено в ал. 2 "за целта, за която е било поръчано". И много ясно, че ще е така - поръчват ви някакви снимки да речем, или пейзажче някакво, казват - ще ти платим еди-колко си лева и ще го публикуваме идния петък във вестник "Чардафонска трибуна". Значи, ако го използват и в друг брой на същия вестник, или пък ако искат да го използват и във вестник "Каспичанска правда" - виж чл. 19 на ЗАПСП. Защото ти, независимо дали си поискал заплащане или не, си поел определени ангажименти. Като променят ангажиментите - променят се и очакванията на автора. Тоест, ако въпросните снимки не са били поръчани изрично за да бъдат публикувани в сайта http://edno.bg, то собствениците на сайта е трябвало да поискат разрешение и да заплатят исканата от автора сума. Като не им изнася цената - да си поръчват другаде. Фотографът като влезе в магазина, като не му харесва цената на хляба, не си го купува.

Пак казвам - само цитирам ЗАПСП. Който както си иска да го приема.



Публикацията е редактирана (21-05-15 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: bleki1   
Дата:   22-05-15 14:11

Няма ли договор за отстъпване авторски права, снимките са си на автора и той може да претендира за обезщетение...край! Това че някой друг им е дал снимките за теб няма значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: hose   
Дата:   22-05-15 17:40

мда…
показателен случай струва ми се, за ситуацията, отношението и тн…
ако бяха някои от художествените ми снимки, сигурно щях да се занимавам, но в случая не мисля че си заслужава - нито времето, нито емоциите които ще предизвикам - всички се познаваме
поне ми дадоха едно копие [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: uri64   
Дата:   22-05-15 17:43

hose да си действа по съответния ред - адвокат и т.н. и да си търси правата....ако му се занимава естествено...но по всичко личи че има основание да го прави....

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: ludiakolio   
Дата:   22-05-15 19:56

Не си вадя хляба с хобито.
Dpfoto.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: axlastro   
Дата:   22-05-15 20:40

Ех едно, едно тия мили сладури. Някой път ще им се върне спокойно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: m.djorov   
Дата:   22-05-15 21:09

Сканирай сега книгата и я качи в Читанката без пари да я свалят всички вместо да дават 110лв [smilie25] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: vangata   
Дата:   22-05-15 21:21

Интересно ми е колко са тези които ползват лицензиран фотошоп? кога за последно си купихте диск с музика,или диск с филм?[smile]
Струва ми се че малко се преекспонират нещата
радвай се ако споменат автора и това е [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: nemchev   
Дата:   22-05-15 22:44

а ти сигурно никога не си превишил скоростта? защо казвам това? защото няма точно никакъв смисъл за темата, също като твоето изказване. нещо като вица за заека...ти що си със шапка. ти що си без шапка. Георгиев е изчерпал темата по-нагоре

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: mitkomk   
Дата:   22-05-15 23:06

vangata написа:
> Интересно ми е колко са тези които
> ползват лицензиран фотошоп? кога
> за последно си купихте диск с
> музика,или диск с филм?[smile]
> Струва ми се че малко се
> преекспонират нещата
> радвай се ако споменат автора и
> това е [smile]
Ми АКО ползвам,АКО ме хванат ще ми скъсат дупарата с
една хубава сумичка[smilie5]
А тия СА ползвали и СА ги хванали ;) Остава да видим сумичката[smilie24]
Готиното е,че е книга в тираж и няма как да прикрият следите[cool]
Ако подвърлиш СД с снимки примерно пред някоя редакция, те ги намерят и публикуват, изгарят, няма извинение,така е закона.
Време е да се научат,да си проверяват източниците на кадрите и да да изискват документ/договор за тях[smilie3]



Публикацията е редактирана (22-05-15 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: dfxos   
Дата:   22-05-15 23:27

Това, че устно си им казал давам ви снимките нищо не значи. Не е ли писмено написано, че си им подарил снимките да правят каквото искат с тях с нищо не могат да докажат, че си им ги дал ей така. За преотстъпването на трета страна абсурд.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: fredito   
Дата:   26-05-15 20:59

Имам предложение:
-фото-форум да не позволява
копирането на снимки
от сайта..!

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: kukumichin   
Дата:   26-05-15 21:08

Браво фреди :-) ;-) [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ще реагирате ако си откриете снимка в това издание?
Автор: MikeDimit   
Дата:   26-05-15 21:13

Да уточня , ама да се не сърдите. Това че книгата е в тираж нищо не тежи. Тиража може да е и 3 бройки ...документално. Може и да е отпечатана на качествен ксерокс и хубава хартия, подлепена и сложена корица в книговезница. Ще се учудите колко от книгите които имате са направени по този начин. Та тираж - мираж.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »