Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Warp Stabilizer и Export в AE
Автор: neto1   
Дата:   21-05-15 00:09

Предварително се извинявам ако съществува такава тема, но се нуждая от експедитивен отговор. Също може и да ме препратите към съществуваща такава тема.
След като се стабилизират кадрите в After Effect-а прилагат ли се други настройки преди експортването/рендирането (съответно какви са) и в какъв формат се експортва/рендира даденото видео без да се загуби качеството?
Дo скоро като приложих стабилизатор на някакви файлове и ги експортнах в h.264 формат накрая при рендирането ми изписваше все една и съща грешка (не помня вече каква беше) и експортнатия файл беше 0 байта.
Днес реших да пробвам пак. Стабилизирах, експортнах файла (260 мб суров кадър) в различни формати, накрая пробвах и в H.264 и не щеш ли не ми даде грешка и се възпроизведе, но файлът беше значително по-малък като размер (около 30 мб). Прегледах го - видимо май не се губи от качеството, но пък разликата в размера е голям.
Пробвах веднъж и да експортирам в AVI формат. Суровия файл беше около 1 ГБ а след експорта беше 28 ГБ. Пробвах да пусна видеото но машината ми заби веднага след първия кадър на видеото.
Видях че от Export менюто имам възможност да запазя файла от AE във save формат на Premiere - пробвах и това, но не успя да ми зареди файла - пак даде някаква грешка.
Обобщено казано въпросът ми е - в какъв формат трябва да експортирам стабилизираните видеа в After Effects, за да се запази качеството на оригиналният файл?

Отговори на това съобщение
 Re: Warp Stabilizer и Export в AE
Автор: e-mil   
Дата:   21-05-15 07:46

Стабилизацията няма общо с рендера. Каквото си сложиш в композицията, това ще ти експортне. Вероятно имаш омазани кодеци или драйвери, или пък програмата е лошо кракната. А може и да имаш проблем с хардуера. Но това, че не помниш грешките пречи за анализа. Ако не слушаш какво казва пациентът как ще разбереш какво му има?

Загуба на качество винаги ще има. Особено след като правиш промени във видеото. Но при добър битрейт е толкова минимална, че е безсмислено да пазим десетки и стотици гигабайти суров материал. То често няма и смисъл. Този "суров" файл от 1ГБ не е бил суров, а също е имал някаква компресия. За добро качество има значение какво правиш с материала, каква компресията вкарваш и каква изкарваш, и как си настройваш рендера. Няма единствен правилен формат. За различни цели - различни неща.
При H.264 файлът е малък не толкова заради загубата на качество, колкото заради вида на компресията. И 200 мегабита да му сложиш пак ще е значително по-малък от оригиналния. Но ако заснетия материал е бил с 20 мбпс, то няма смисъл да експортваш с 200.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »