Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нужда от съвет!
Автор: Eeyore   
Дата:   23-05-15 01:46

Знам, че подобни на моята теми има доста! Извинявам се, че и аз пускам такава, но наистина имам нужда от съвет!
След дълги години вярна служба съм решил да сменя моя Olympus E-420, който ползвах с двата му китови обектива!
Бюджетът, който мога да си отпусна е не-повече от 1000 лева!
Безогледалните системи на Olympus в този ценови клас, които видях са ми неудобни като ергономия, липсата на визьор също ме притеснява! Така този вариант го изключих! В момента колебанието ми е между:
Canon 600d+ Canon EF-S 18-55mm F/3.5-5.6 DC III или
Nikon D5200 + обектив Nikon AF-S 18-55mm f/3.5-5.6G DX VR II
Вторият вариант е максимум бюджет!
И двата апарата са с китовите обективи, по-нататък смятам да мисля за други такива!
Ще бъда много благодарен на всеки, който реши да сподели мнение!

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: axlastro   
Дата:   23-05-15 05:17

Втория.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: quazimodo   
Дата:   23-05-15 07:05

Още едно ЗА за втория комплект, даже и да вземеш предвид само това, че неговият обектив е със стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: ioana-foto   
Дата:   23-05-15 08:14

Свикнал си с олимпус , остани си с него .
http://olx.bg/m/ad/olympus-pen-lite-e-pl5-ID5evV2.html?code=016a935e25
за останалите пари купи някой твърд , 45/1.8 примерно за 350лв.+ светкавица FL36 за 150лв. Това бих взел аз за 1000 лв и ще имаш почти готова система за тия пари, само чанта да си избереш !
С малкото бързо се свиква а визьор по натам ще си купиш.
Не виждам логика да сменяш апарат с 2 китови за апарат с един китов. След олимпуса всичко друго ще ти се струва бледо като цветове, също така олимпус е единствената марка на която ми харесваше директния Jpeg и рядко обработвах снимки , при канон това ще е задължително.



Публикацията е редактирана (23-05-15 08:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: axlastro   
Дата:   23-05-15 08:47

Глупости. Канонския жипег си е много приличен, ако знаеш как да го настроиш. За Никон не знам, но от двете тела е по-добре никона. Иначе ем10 също е вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: Eeyore   
Дата:   23-05-15 09:13

Да, гледах и Olympus E-M10, но там само тялото е в рамките на определената сума!
ioana-foto, на няколко пъти го гледах pl-5 и не съм сигурен, че ще успея да свикна с него! Цената от линка наистина е добра! Иначе в момента има и оферта за нов pl-6 с двата китови, но и при него опасенията ми са същите!

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: ioana-foto   
Дата:   23-05-15 10:16

Eeyore , става на въпрос че за 1000 лв в единия случай получаваш готова система (2 добри зума, твърд 45/1.8 и светкавица ) а в другия просто тяло и китов обектив .
Не забравяй за проблемите с фронт и бек фокус , както и липсата на стабилизация при канона и никона в тялото . Ако имаш много пари е лесно , но и с 1000 лв може да се оборудваш прилично . Радоста от купено ново тяло и обектив бързо ще отмине , след това оставаш с един китов и нуждата от още и още обективи а вече си дал 1000 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: alext   
Дата:   23-05-15 11:19

Аз бих ти предложил, ако тръгваш по пътя на Никон едно D7000- по- добра машинка за тези пари на старо няма да намериш, а и ще ти останат едни 250-300лв за 18-105, или 50 1.8, тялото има всички екстри, а качиш ли му подходящия обектив е приказка. Ако не ползваш видео d5200 няма нищо повече, а 600d отдавна му е минало времето. От другите предложиние EM10 е супер също, но електронния визьор пробвай, не е за всеки. [shtrak]



Публикацията е редактирана (23-05-15 11:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: Eeyore   
Дата:   23-05-15 12:07

alext, идеята ти за д7000 никак не е лоша, мислих и за такъв вариант в началото! Но тъй-като от време на време ме хваща музата да се пробвам да снимам макро, реших че тяло с подвижен дисплей ще ми бъде по-удобно за целта! Наясно съм, че това също ограничава изборът ми в комбинация с посочения бюджет! Иначе видео-режима не е най-важното за мен! Явно трябва да помисля за отпадане на 600d като вариант след коментарите до тук!



Публикацията е редактирана (23-05-15 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: alext   
Дата:   23-05-15 13:46

Да за макрото ще е по- удобен въртящия се дисплей. Намисли си хубаво какви обективи ще ползваш, защото D5xxx и D3xxx имат някои ограничения с D сериите. Та, освен макро какво мислиш да снимаш, то от обективите е по- удачно да тръгнем, тялото се сменя лесно [smile]



Публикацията е редактирана (23-05-15 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: Eeyore   
Дата:   23-05-15 15:05

Ами мисля си за нещо от този род:
Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di II LD Macro
Nikon AF-S DX 35mm f/1.8G или
Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G
Смятам, че това ще покрие целият диапазон, който би ми трябвал! Или!?
Пак казвам, че досега съм използвал китовите обективи на Олимпус и нямам база за сравнение!

Отговори на това съобщение
 Re: Нужда от съвет!
Автор: sakuraki   
Дата:   23-05-15 16:01

А за 60D, мислил ли си? На старо има оферти и тялото е много добре. Kеф ти въртящ дисплей, кеф ти картина, кеф ти удобно тяло. Особено ако снимаш макро, един ръчнофокусен обектив му закачаш и си свиркаш. Преди месец на мой познат, за 800лв намерихме 60д на 22к кадъра + 130лв за 50 1.8 и е доволен. Мина от никон д3200 към 60д и е доста по - доволен . За 70лв слагаш един Вивитар ръчнофокусен макро и пееш [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »