Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 из Родопи
Автор: zpower   
Дата:   13-05-15 17:56

Може ли някой да ми даде подходящ маршрут из Родопите за снимки. Превоза ще бъде само с влак, автобус и пеша и ще бъда сам с мойта раница.

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: raffito   
Дата:   13-05-15 18:59

"Превоза ще бъде само с влак"

Хващаш влака за Смолян и от там на кьдето си поискаш???[smilie10] [smilie11] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: vkk1   
Дата:   13-05-15 19:39

Има ли конкретно задание за снимките, т.е. търси ли се нещо определено за снимане? Защото например ако търсиш автентични къщи или села, става много сложно.

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: Павел_Василев   
Дата:   13-05-15 20:18

Както каза колегата по-горе, хващаш влака до Смолян, взимаш олекотено сгъваемо колело тип балканче и си ти [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: zotto   
Дата:   13-05-15 20:58

С влак до Смолян няма как да стигнеш, изобщо областта не е подходяща за развитие на железопътен транспорт и никога не е имало такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: sherbit   
Дата:   13-05-15 21:13

От Асеновград после около Чудните мостове хижите. http://www.bulgarian-mountains.com/Huts/Rodopi/ChudniMostove/SkalniMostove
... За Западни Родопи е рано още.



Публикацията е редактирана (13-05-15 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: aivn   
Дата:   13-05-15 21:16

Ето нещо, което не е толкова навътре в Родопите:

С влак/автобус до Асеновград и после например на стоп (или ако има автобуси) до селата около Белинташ. Последно преди 3 години съм бил там: има къщи за гости и много автентични къщурки, включително и изоставени.

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: zpower   
Дата:   13-05-15 22:07

искам да снимам зеленина, стари къщи

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: vkk1   
Дата:   13-05-15 22:38

Сравнително автентично запазени пейзажи последно съм виждал по пътя Момчилград - Маказа.
Иначе мога да ти гарантирам почти на 100%, че в северните Родопи няма нищо запазено и в момента представлява едно голямо кошче за отпадъци.

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: митко   
Дата:   13-05-15 22:48

От Септември хващаш теснолинейката до Аврамово. Оттам на стоп до Кръстава, после пеш до Грашево, с рейс до Велинград, където правиш СПА - това ти е първия ден. Ако захапеш куката, ще ти там указания за втория ден.

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: zpower   
Дата:   13-05-15 23:49

а дяволския мост до с. Дядовци по това време на годината?

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: bg2014   
Дата:   14-05-15 00:28

Влак до Пловдив. После автобус до с.Ситово. Има Ситовски надпис- забележителност някаква, но по-важното са къщите. Подредени на единия склон и приятно осветени през целия ден. От там турист до Бяла черква. 3-4 км планински път. На най-високото се откроява уникален пейзаж, полуразрушена къща на 50 м от горната станция на ски влека. От нейната тераса или близката поляна се виждат прелестни гледки. ( с. Косова, с. Павелско и др. )
Отново пеша по пряка пътека слизаш в с. Косово. 3 км и отново си сред стари къщи и такива, но възстановени да изглеждат автентични и стари.
Ако ти остане време и желание може да отидеш до с. Югово отново с къщи кацнали на стръмен склон огрян от слънцето. Това село е по пътя за Кръстова гора и т.н. Да не прекалявам.
Поздрави и успех!
Ако в този район имаш нужда от нещо - звънкай!
Често съм по тези баири с джип.

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: Gecata   
Дата:   14-05-15 20:56

Превоза ще бъде само с влак, автобус и пеша............Кауза пердута приятелю. Родопа е огромна планина с паяжина от пътища. По някои от тях минава микробуса с хляба само в сряда, а автобус хората не са виждали от 1988г насам. Пет живота няма да ти стигнат да и усетиш духа с влак, автобус или пеш........



Публикацията е редактирана (14-05-15 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: zpower   
Дата:   14-05-15 21:22

ами ще видя, може и до някъде и с кола, ако ми я отпуснат [smile] и след това пеша докъдето мога - примерно от маджарово нагоре

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: Bumerang   
Дата:   14-05-15 21:29

Автобуси -на сън
Преди 1989 г в оня край Смолян-Левочево ,Писаница ,Хасьовица, и обратно имаше микробуси по 3 пъти на ден -сутрин ,обед и вечер.В трите села имаше около 5000 глави добитък /агнета овце,крави/ Във всяко село кръчма и магазин.
Сега- само в сряда чакат хляб по 10 тина човека от село.Транспорт няма.Бай Тошо как оправяше преди тия неща още не ми е ясно.И то не само в тоя район [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: EvaJor   
Дата:   14-05-15 22:24

Bumerang, на мен пък не ми е ясно как ги "оправят тези неща" (транспорт, комуникации и т.н.) в едни други страни, където не е имало "Бай Тошо" и подобни. Ама те са доста по на запад от Калотина (другите страни).

Като чуя някой да подсмърча за времето преди 1989 г.....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: из Родопи
Автор: Bumerang   
Дата:   14-05-15 22:46

Ами и по бат Бойко не ми се подсмърча[smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »