Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: icovalchev   
Дата:   20-06-15 22:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   20-06-15 23:05

По-скъпите обективи не са по-добри само от към използвани лещи. Те реално имат по-големи стъкла, по-здрава конструкция и дооооста по-сериозен контрол на качеството в сравнение с "китаците" (не че няма китове с 24-70/2.8 или 70-200/4).

Може самия материал за покритие на стъклото да е минимално по-скъп, но другите стъпки също доста оскъпяват. Особенно проверяването на ръка от специалист в Германия, който работи за 20-50 Евро на час, ако не и повече.



Публикацията е редактирана (20-06-15 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: Митко   
Дата:   20-06-15 23:57

Е какви са тия цайси по 680лв? Моите са по 59лв., също цайс, уж с по-високо ниво на защита от тези по 39лв., но търговката в оптиката хабер си нямаше каква е разликата. Според мен, цените на обективите са адекватни на себестойността им, но тези на стъклата за очила завишени 5-6 пъти. Не може парче симетрична пластмаса да струва колкото анастигматна такава, със специфични за окото ми параметри.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: Myth   
Дата:   20-06-15 23:57

Е ако някой може да ми обясни тия лещи що са толкова скъпииииииии...

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: alext   
Дата:   20-06-15 23:58

Интересна тема.
Ето видео сравнение как се прави очила и обектив При обективите, колкото и да е автоматизиран процесът, ръчният труд и специалистите играят основна роля особено в контрола на качеството. А цената се определя от пазара- рано или късно всеки ползва очила, а и психологическия фактор- за здравето си човек е склонен да даде доста повече пари и компаниите знаят това. За обектив, колкото и стъкло да има, се итересуват единствено фотографите.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: icovalchev   
Дата:   21-06-15 00:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: b0bb0   
Дата:   21-06-15 00:55

Няма кой знае какви причини лещите да са толкова скъпи, може би е скъпо етикетчето "Цайс".

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: deerstalker   
Дата:   21-06-15 00:59

Причината е, че има кой да ги плаща. Повярвай, че цената на производителя няма нищо общо с крайната цената в магазина. Намери някой куфарен дистрибутор да ти разясни какъв келепир има в това.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: icovalchev   
Дата:   21-06-15 01:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: iavorski   
Дата:   21-06-15 01:20

Колега, а знаеш ли колко по скъп е фотосолара от само лещата. Поне на мен стъклата от 150 лева отиваха на над 300. Говорим за цайсови модели.

Иначе има много звена по веригата които си слагат надценка. Примерно обектива излиза готов до ключ от завода. Лещата се реже според рамката.

Не забравяй че щом става дума за здраве то надценките са фантастични. Някои полухора правят състояние от проблемите на другите. Капитализъм...

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: kvakioh   
Дата:   21-06-15 01:33

Странни сравнения на ябълки с вишни.
Очила има за 100 и за 1000. Има такива за 100, които на места се продават за 1000, което не се случва с обективи.
Никон и Канон си правят сами почти всичко като оптика и обективи. Това, че има от други производители е допълнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: deerstalker   
Дата:   21-06-15 02:16

icovalchev тук става дума за "кьорламите" дето ги продават в оптиките (не за обективите), че търгашите ще ти смъкнат и "гащите от гърба", ако можеха. Наистина очила, който се продават примерно за сто може да се намерят и за хиляда - за това става дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: kery70   
Дата:   21-06-15 09:31

Не е само заради надписа цайс. Роденщок имат и те стъкла за очила на тези та и по високи цени. Но колегата го обясни в преден пост. Доят ни за здраве та знае ли се.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-06-15 09:47

icovalchev,
Лещите на дъщера ти са:
- прогресивни = 3 х
- олекотени = 2 х
- фотосоларни = 2 х
Което означава, че са 12 пъти по-скъпи от обикновените лещи в този клас.
Сигурен съм, че си имал и по-евтини опции, но ти си избрал тази.
Какво ли не правим за децата си?!

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: Daniel.de.Marko   
Дата:   21-06-15 10:16

Бях гледал филм по Дискавъри за правенето на обективи, за целият процес. В общи линии самите производители залагат големи надценки, защото развойната им дейност е доста скъпа.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: to6e   
Дата:   21-06-15 10:18

Ценовата политика няма да коментирам, но когато смених среден клас стъкла със среден клас такива на Цайс ми направи впечатление - много по-рязко изображение, в пъти по-бърза реакция на потъмняване и съответно избледняване, няма остатъчен цвят т.е. напълно прозрачни.
Явно си има причини за почти тройна разлика в цената. Доколко е оправдана друг въпрос.
То и разликата между обектив на 1,8 и 1,4 горе долу е 3X ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: aldygreen   
Дата:   21-06-15 14:12

Съвсем инцидентно си купих китайски очила - диоптрови +1.25 с преливане. Трябваха ми за шофиране и денем, и нощем. Свършиха ми добра работа. След няколко дни отидох в магазин за очила и поисках да ми предложат подобни очила от "истински" производител. Майсторът ги гледа, гледа, измъкна отнякъде някакви италиански стъкла, антирефлекс с твърдо покритие, попита как искам преливането, рамка и пр. и ми сервира цена от 350 лева. Въобще не става въпрос за Zeiss. Най-много ме отблъсна това с преливането, защото аз не мога да знам началния и краен процент на затъмнение. Искам да пробвам и да харесам. Но такава възможност няма. И си рекох "От какъв зор да дам 100 пъти повече пари, след като вече си имам нещо, което ми върши достатъчно добра работа?". След което отидох и си купих два резервни чифта. Сега ще почнат да философстват за "скъпото и еФФтиното" и да ме плашат колко ще си навредя на зрението. След като с тия очила много често забравям, че въобще имам очила на носа, решението е ясно. Единствено трябва да се внимава при почистването им.
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: kvakioh   
Дата:   21-06-15 14:19

ЗА далекогледство всякакви очила стават, дори за лев, за късогледство само от оптика.
ЗА стъклата за снимане, обективите- и с капачка с дупка от игла стават добри кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: kollev3   
Дата:   21-06-15 16:45

Тези дни си взех очила ZEISS анти рефлексни с blue protec за работа с компютър,но каква беше изненадата...оказа се че това което виждам без тях на екрана е леко синьо а със тях нещата са към жълто...и разликата не е малка,още в магазина им казах че ще се обработват и снимки,а сега като чуха за проблема се ослушват да ги подменят...а цената е около...500 с рамките[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: didesignbg   
Дата:   21-06-15 16:59


http://www.zeiss.com/content/vision/international/website/en_de/desktop/products/coatings-and-colour

На сайта на Цайс на доста видно място.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: kollev3   
Дата:   21-06-15 17:09

кави очила със каква защита ще препоръчате за обработка на снимки...така че да виждаме реално...като до момента нямам нужда от диоптър...[smilie11] така и да защитава зрението[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: asahi   
Дата:   21-06-15 17:15

Кой компютър напада зрението, та се налага да се защитаваме? Това са отживелици от CRT епохата.

Относно себестойността: Тук никой не е запознат и икономическата страна на двата производствени процеса - на обективи и лещи. Нищо не знаем за себестойността. Само ще разпъваме локуми.

Медицинските изделия са със завишени цени. Причините са много и правилото работи винаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: aldygreen   
Дата:   21-06-15 17:26

Ами, таковата, специалистите казват, че има излъчвания... Някакви, особени.[smilie18]
Аз им претеглих една къса-дълга на специалистите и специално ЗА ЧЕТЕНЕ, си взех пак диоптрични очила с преливане (те са леко в кафеникав цвят), които редуцират яркостта на екрана и не ми напрягат очите. Не стават за обработка на цветни снимки, но за продължително четене са много добри.


Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: imitev   
Дата:   21-06-15 18:57

Докато има шарани ще има и рибари... Имал си бол пари - дал си...

1200 лева за стъкла НЕ ДАВАМ!

Нося очила от 9годишен.

Очилата са консуматив.

Цайсовите да не мислите че не ги правят в китай...

30% за оптиката, 30% за вносителя...

В чужбинско са още по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на обектив и диоптрична леща
Автор: BOZO   
Дата:   21-06-15 19:13

Това е същото, като с айфоня. Ако айфоня струва 200лв. никой няма да си го купи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »