Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Лед диодно осветление?
Автор: bestlap   
Дата:   05-05-15 18:27

Здравейте та въпроса е тези лед диодни осветления който се продават с по 160-180 диода за по 60-80 лв стават ли за нещо?Идеята е да се снима по улиците вечерно време на почти пълен мрак с DSLR като това ще бъде г/д единствения светлинен източник и ще се снимат хора тип-интервю [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Лед диодно осветление?
Автор: Slivenski   
Дата:   05-05-15 19:01

Ами, зависи от мощността. Ако питаш мен, не стават. Но съм виждал оператори да снимат с такова... Та ако не знаеш, че е снимано с такова, просто ще си помислиш, че осветлението е било кофти. Стават горе-долу за изравняване на светлината при различно амбиентно осветление - за това може би вършат работа. При пълен мрак не знам дали биха се справили, защото не съм пробвал.


[smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (05-05-15 19:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Лед диодно осветление?
Автор: tzl   
Дата:   05-05-15 19:03

LED означава "light emitting diode", т.е. диод, който излъчва светлина. Не знам защо всички днес започнаха да казват на "светодиодното осветление" "LED oсветление". Предполагам разбираш защо "LED диодни осветления" е неправилен термин.

Относно въпроса ти — цената и броят диоди не означават нищо, защото може да купиш качествено осветление втора ръка за толкова пари (примерно), както и ново калпаво за същите пари.

Светодиодното осветление, което е евтино има CRI (color rendering index), което е около 60-70. Това означава, че ако тази светлина я разложиш на различни цветове (както слънчевата се разлага на цветовете на дъгата), ще липсват някои, а други ще са по-ярки от трети. С други думи, осветените обекти ще бъдат осветени от светлина, която е оцветена някак си (зелено-синьо) и ще ти се губи примерно червеното.

Затова ако търсиш нещо, което да ти даде перфектни резултати, се гледа CRI да е повече от 85. Ако не търсиш перфектни резултати, ще ти свърши работа и евтиното. Ще го позамажеш малко с цветно тониране.

Отговори на това съобщение
 Re: Лед диодно осветление?
Автор: dekov   
Дата:   05-05-15 20:28

Ако осветяваш обекта от 1м.за интервю няма проблем, навираш му микрофона и снимаш в едър план.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »