Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Сватба - заснемане?
Автор: giogerovvideo   
Дата:   11-04-15 00:16

Доходоносен бизнес ли е видеофилмирането на сватби? Чувам са бюджети от по 3 - 4К. Или нещо ме будалкат[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: BOZO   
Дата:   11-04-15 00:25

Не те будалкат, така е.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: Saxon   
Дата:   11-04-15 02:40

Доходоносен бизнес ли е свиренето на пиано? Чувам за хонорари по 3-4К на концерт? Или нещо ме будалкат? Щото и аз мога да свиря на пиано, даже съм свирил веднъж в читалището на Койнаре ама без пари???

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: fotorafi   
Дата:   11-04-15 08:32

Всеки бизнес е доходоносен, стига да намериш ниша.
Мой приятел направи много пари от събиране на отработен фиксаж и извличане на сребро....

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: sherbit   
Дата:   11-04-15 08:52

.



Публикацията е редактирана (11-04-15 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: agop4o   
Дата:   11-04-15 09:11

докато има будали ще има и тарикати.3-4 бона за филмиране на сватба[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-04-15 09:16

AКо е от хеликоптер или има 2-3 дрона да обикалят наоколо и из църквата, може и да станат 3-4000лв.
За справка- стандартно дигитално снимково заснемане в Холандия- между 1800 и 3500евро. Записване- поне 4-5 месеца предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: boxer   
Дата:   11-04-15 09:57

Да се снимат сватби е далавера.
Но още по-яко е да се правят курсове и семинари.
Събираш 10 човека, малко обяснения по апарата, малко щрак щрак и си изкарал два бона.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: MixMike   
Дата:   11-04-15 10:15

докато има будали ще има и тарикати.3-4 бона за филмиране на сватба

Така е, може да нямаш представа, НО имаш мнение.

Има дори и по-скъпи, а има и клиенти за тях. Има цели екипи от по 4-5 човека, с кранове, дронове, стедикамове, долита и т.н. 2-ма фотографи в костюми или фракове. Сватбата - цял уикенд, снимане ден преди и ден след сватбата, + ходене до друга интересна локация, на която се плаща наем и т.н.

Т'ва не ти е "бай х** photography" от Лясковец с Д3100 и китовия обектив, по къси шорти "adibas", тениска "puta madre" и плетени обувки[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: mmjm   
Дата:   11-04-15 11:08

Много сериозно се взимате и вие и копърките. Не си забравяй мисълта, когато обсъждаш цените на хляба, яйцата, зеленчуците, горивата, тока, парното и т.н. По света има и по-високи цени, и по-големи сметки, и хора, които ги плащат.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: CDman   
Дата:   11-04-15 18:39


Цък [smile]

Пак Цък [smilie5]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: giogerovvideo   
Дата:   11-04-15 20:40

Абе явно има пара във видеото, щом и фотографите взеха да снимат видео! 3 - 4К са си пари! За един ден, кой ти ги дава:) [cool] В ТВ ни цепат за 1К месечно, та пушек се вдига... Май и аз ще захапя сватбите...

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: vladod   
Дата:   11-04-15 20:54

Ако щете вярвайте, ама циганските оркестри изкарват най-много от сватбите !!!
3-4-5К им е хонорарчето и още поне 2-3 пъти по толкова от бакшиши [shtrak] :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: Gecata   
Дата:   12-04-15 20:53

Всеки бизнес може да бъде доходоносен, не всеки може да го направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: sherbit   
Дата:   12-04-15 21:04

Важното е да си с фрак, в краен случай костюм.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: mmjm   
Дата:   12-04-15 21:06

Това е вярно, както и че една услуга струва толкова, колкото е готов да плати конкретният клиент, всички други доводи, особено сравненията на един бай..й с друг негов колега бай...й звучи твърде глупаво, неуместно и арогантно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: папач   
Дата:   13-04-15 08:39

Ако си на кръстопът и искаш да изкарваш парички докато се веселиш по-добре се направи на дисководещ.За 5-6 часа прибираш най-малко 300 кинта и забравяш.Дори и да объркаш нещо може да се извиниш по микрофона.Снимането на сватби е отговорно и не търпи грешки.Освен това тичаш около 12 часа и после още няколко дни обработка на материала.После започват едни надписи по обложките и дисковете,които искат принтер със скъпи мастила и т.н.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: Saxon   
Дата:   13-04-15 08:49

Имам познати, които снимат за 3К. Минимум 2, а понякога и 3-ма души в екип. Снима се с ДСЛР, ръчен фокус, ефекти с дефокуси и т.н. После сложен многокамерен монтаж, който понякога продължава над 2 седмици.
Иначе масово се снима с една камера за 600-800лв и май повечето оператори предпочитат с една проста камера, по-им е рентабилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: MixMike   
Дата:   13-04-15 09:27

mmjm

Ако имаш предвид мен, снимал съм няколко сватби в живота си, повечето пъти защото са ме помолили или като втори фотограф. Не съм нито конкуренция, нито колега на сватбените фотографи. Всичко, което казвам са мои впечатления, въз основа на собствен опит и наблюдения.
Тук става въпрос за хората, които се опитват да дават качествен продукт като влагат много мислене, старание, умения, усет и т.н. особено в поведението си спрямо клиента, в представянето на продукта си дори в облеклото си! След като има хора, които са склонни да платят тази сума и после са доволни от снимките - значи толкова му струва продукта.

Това, спрямо щракача, дошъл на сватба облечен по гореописания начин, не влагащ нищо при снимането, понеже това му е N-тия ангажимент превърнат в рутина, и предлагащ продукт, които лично мен ще ме е срам дори да покажа, камо ли да взема хонорар за него. Но иначе мрънкащ постоянно за нещо, имащ се за много важен на събитието, обикалящ до DJ-a, оркестъра, или който и да е нает за забавлението на младоженците, да пита колко хонорар са взели, да не би да се е прецакал. И още хиляди цървулски и чобански приоми на средния сватбен фотограф, продиктувани от балканския ни нрав или личното му жалко съществуване, което обаче той не опитва да промени по никакъв начин
Затова и наричам въпросния обобщаващ персонаж - "бай х**", което е събирателно за всички цървули, които се мислят за официални обувки и се държат като примадори.
Нормално е на тези хора да не им се вярва, че други вземат 10 пъти повече за "същата работа". Ако цял живот си ял боб, няма да разбереш защо "патешкото върху канапе от броколи и бейби моркови - струва ебаси парите"
Те винаги ще снимат сватби за 100-200-300лв щото толкова си могат. Но приемете че има талантливи хора, които влагат желание и сърце в снимането, инвестират в скъпа техника, дават качествен продукт най-важното...се развиват


Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: CDman   
Дата:   13-04-15 09:57

Винаги ми е било интересно като се зажени някой изтъкнат сватбен фотограф дали наема някой негов скъп, но качествен колега за да получи качествен продукт и да му помогне да се развие или гледа да мине по тънката лайсна ? [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: peerless   
Дата:   13-04-15 10:13

Това е валидно за всеки бизнес [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: mmjm   
Дата:   13-04-15 10:14

MixMike, нищо лично, както изяснихме продуктът струва толкова за колкото го купува клиентът. Затова при единия(тук във форума има достатъчно примери) ангажиментите са за няколко к лв., при другия 200-300 лв. След като има клиенти и за двамата, значи на пазара има място и за двамата и няма нужда едните да омаскаряват другите. Няма как едните да вземе клиентите на другите(в двете посоки).

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: mimko7   
Дата:   14-04-15 12:02

Доходоносен е .... 52 седмици х 2 сватби = 104 х 4К ..... до две години и половина си милионер [beer] . И да почерпиш [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: AlexValtchev   
Дата:   14-04-15 13:15

agop4o написа:

> докато има будали ще има и
> тарикати.3-4 бона за филмиране на
> сватба[smilie11]

Абе големи сте тарикати всички ама всички ли карате Ферарита и Ламборджинита? Защо де го еВа тия 2–те марки почват от 5 цифрени числа, а други като Астричката може да се намерят и по "лабаво" като за около 1000–ка? Ами щото ТАКА! Всичко над "стандарта" което е качествено е скъпо, понеже много време и знания (знанията идват и те с времето) са хвърлени в разработката им. А времето е един от малкото невъзвръщаеми ресурси на този свят.

С 2 думи, да сравняваш Бай ти Гошо от Подуене който преди 6 месеца си взе видео камера и "X studio" от София, които са екип от професионалисти учили и работили това с години, с техника за десетки хиляди лева, и обучение за още толкова... да вземат и те 300 лева като Бай Гошо... Преди да питаш, запитай се логически ЗАЩО?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватба - заснемане?
Автор: yochcovpn   
Дата:   14-04-15 13:22

ПАПАЧ-Ако си на кръстопът и искаш да изкарваш парички докато се веселиш по-добре се направи на дисководещ.За 5-6 часа прибираш най-малко 300 кинта и забравяш.Дори и да объркаш нещо може да се извиниш по микрофона.Снимането на сватби е отговорно и не търпи грешки.Освен това тичаш около 12 часа и после още няколко дни обработка на материала.После започват едни надписи по обложките и дисковете,които искат принтер със скъпи мастила и т.н.н.
-Колега ми ти забрави за парсата като дисководещ, добави и още 500-600 лева парса. Направо за отрицателно време ще станеш милионер. Преди години на подобен въпрос отговорих на човека който ми го зададе с думите: Тази уредба струва 6000 лева и е на около година, дай ми 4000 и е твоя и започваш да правиш пари още днес. Не я купи човека сигурно не му трябваха милиони. Фотографа може да отиде на другия край на България и да снима, но дисководещия за да отиде, трябва да е запознат с обичаите и какви народни хора се слушат в съответната фолклорна област, а те са много. Да не говорим, че разликата в самите народни хора голяма, като аранжимент, изпълнение, студиен запис и записано изпълнение на оркестър на живо.
Та с две думи като отговор на написаното в форума, просто си на светлинни години от истината. Има хора който ще направят пари от всякакъв бизнес, но има и такива които няма да направят пари и от най-печелившия бизнес.
ЕДНО Е ДА ЗНАЕШ, ДРУГО Е ДА МОЖЕШ, А ТРЕТО И ЧЕТВЪРТО Е ДА ГО НАПРАВИШ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »