Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 3-ти Март!!!
Автор: ecobo   
Дата:   02-03-15 20:02

Какво празнуваме???

Ето какво пише Христо Марков в една статия, публукувана днес:
"Винаги съм се питал от какво иде това ръбесто русофобство на народно-либералите Стамболов, Захари Стоянов, Димитър Петков, че и на консерваторите.
Скоро открих едно от възможните обяснения.
Става дума за пари, за много пари, които е трябвало да плати младата държава. И тук няма ни славянско единение, ни братска помощ. Има злато и окупация.
И доказателствата са в официални документи, съзнателно крити и непопуляризирани от историци, анализатори, че и политици.
Може да ги намерите и вие, уважаеми читатели.
Според Указ № 1144, публикуван в „Държавен вестник”от януари 1884 г. се оказва, че „братската помощ” по нашето освобождение е струвала на българския народ 10 500 000 книжни рубли и 43 копейки. По онова време реципрочната стойност на тези „книжни рубли” е точно 32.5 тона злато. Във въпросния брой на ДВ буквално четем: „Ний Александър I с Божията милост и народна воля, княз на българите, провъзгласяваме: Народното събрание прие, Ний утвърдяваме следующата КОНВЕНЦИЯ за изплащане от България на Русия разноските по окупацията на Княжеството от Руските Импер/аторски/ Войски, съгласно определението на Берлинский договор”. Т.е. 32.5 тона злато.
Обърнете внимание на думата „окупация”, драги читателю! Излиза, че ний, българите сме платили за окупацията си, а не за освобождението си. Потвърждение за имперските амбиции за „Задунайска губерния” откривам и в първия том на издадената в СССР академична „История на България” през 1954 г., където на стр. 308 буквално четем: „Царското правителство на Русия преследваше във войната с Турция завоевателни цели и използваше лозунга на една освободителна война”. Кратко и ясно, даже не е и цинично. Писано е от съветски учени, сталинисти, вероятно и интернационалисти.
Е, донякъде сега разбирам защо гърми така гласът на великия медвенски овчар Захари Стоянов.
Не разумявам, обаче, какво честваме на 3 март?!..."
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-03-15 20:04

Аз лично ще празнувам Рождения си ден [thankyou]
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: h_bio   
Дата:   02-03-15 20:39

Аз ще цитирам едно мнение от другата тема и ще напусна.

"Предлагам да спрем да коментираме събитията и детайлите около руско-турската война и подписването на прословутото примирие от уважение към нближаващия националния празник... независимо от обективната историческа истина. Националните символи трябва да се уважават независимо от личните предпочитания."
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: pstoev   
Дата:   02-03-15 20:50

ecobo [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Къде може да се прочете това?
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   02-03-15 20:56

ecobo честваме отърваването от масовите кланета, честваме автономия, честваме спомена за един изстрадал народ ... Русофили , русофоби ... с извинение и двата типа сте ми на ... статива ;)
Свободна държава сме , чествай ако искаш, ако искаш не - твой си проблем и без това отдавна изгубихме индетичността си като народ ... Но не ми филосовствайте за времена за които си нямате и бегла представа.
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: ecobo   
Дата:   02-03-15 21:14

LorDDemoniC написа:

> ecobo честваме отърваването от
> масовите кланета, честваме
> автономия, честваме спомена за
> един изстрадал народ ... Русофили ,
> русофоби ... с извинение и двата
> типа сте ми на ... статива ;)
> Свободна държава сме , чествай ако
> искаш, ако искаш не - твой си
> проблем и без това отдавна
> изгубихме индетичността си като
> народ ... Но не ми филосовствайте за
> времена за които си нямате и бегла
> представа.

Трябва повече да се чете, по-малко да се пише. И да се чете не от учебниците, писани от дъртите комунисти в БАН, а директно от документи. Трудовете на Захари Стоянов са едно добро и общодостъпно начало за всеки, който иска да научи историята такава, каквато е, не такава, каквато искат руснаците да бъде. Защото да, ние нямаме представа от онези времена от първо лице, но вие нямате също толкова, колкото и ние. Но ние четем от тези, които имат такава представа - Захари и Раковски, а не от учебниците, писани по заръка на съветския съюз. Така че, философстването май не го практикуваме ние [smilie3]
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: ecobo   
Дата:   02-03-15 21:15

pstoev написа:

> ecobo [smilie24] [smilie24] [smilie24]
> Къде може да се прочете това?


ТУК [smilie24]
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-03-15 21:40

Сега ще ви налазят :)
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: ecobo   
Дата:   02-03-15 21:54

fast_eyebrow написа:

> Сега ще ви налазят :)


Вече сме свикнали [smilie7]
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: uri64   
Дата:   02-03-15 21:57

Хубу де, вероятно е така - окупирали са ни, плащали сме....този факт не е много за гордост....натаковали са ни здраво....
Еми като не сме могли да се освободим сами??? А? Да ни излезе по-йовтинко да сме се били самоосвободили, бе.
Или може би, вдъхновени от това, което е ставало в Батак и други места, е трябвало да помагаме на турците в отбраната им срещу руските войски?
А? Много шукаритетно щеше да е, като атакува примерно аскера Шипка или отбранява Плевен, да извъртим една атака в гръб на руснаците и после да се прегръщаме с турците.....
А то ставало ли е нещо в Батак въобще? А? Може да е тотална фалшификация това там...
Баси....[smilie23]

 Re: 3-ти Март!!!
Автор: daniil-k   
Дата:   02-03-15 22:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: ecobo   
Дата:   02-03-15 22:20

daniil-k написа:

> ecobo , слагай феса и обувай потурите
> щом не вярваш че България е била
> под турско робство !
> Само да те питам живота ти и
> свободата ти имат ли цена или не
> даваш пет пари за тях.
> Ако е така , продай си задника и
> остави хората да празнуват
> чаканото 500 г. освобождение.
>
> Мислех да не пиша в тази гнусна
> тема ... но как да подминеш такова
> лицемерие !


Почети още и пак ела. Не си готов още за тази дискусия!
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: tkqjwh   
Дата:   02-03-15 22:24

Автор: daniil-k
Дата: 02-03-15 22:04

ecobo , слагай феса и обувай потурите щом не вярваш че България е била под турско робство !
Само да те питам живота ти и свободата ти имат ли цена или не даваш пет пари за тях.
Ако е така , продай си задника и остави хората да празнуват чаканото 500 г. освобождение.

Мислех да не пиша в тази гнусна тема ... но как да подминеш такова лицемерие

феса, фесаааааа.........[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: 3-ти Март!!!
Автор: ecobo   
Дата:   02-03-15 22:29

Току-що по БНТ1 завърши предаването История.БГ, посветено на русофилията и русофобията, което завърши така:
"Русофилията е ирационално явление, докато русофобията има своите аргументи."
Не че темата русофили-русофоби има пряка връзка с 3-ти Март, но има косвена - 3-ти март е харесван основно от ирационалните фили, докато рационалните фоби смятат, че истинският национален празник е Съединението. И, естествено, фобите имат своите АРГУМЕНТИ, докато филите са на принципа: "Щото тъй!".
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: uri64   
Дата:   02-03-15 22:40

Добре, така е по-друго. Взет сам по себе си, първия пост си е нихилистичен от всякъде и като че отрича идеята да имаме национален празник.
Съгласен, Съединението е (както му казват) "светла дата"..но можем ли да сме сигурни, че е достатъчно "чисто" събитие? Какво ще правим, когато и за Съединението извадят някакви документи, показващи, че и то е "спонсорирано" от някой с користни подбуди?
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: georgioiv   
Дата:   02-03-15 22:40

Аз винаги съм го харесвал тоя празник, защото искрено съм вярвал на учебниците по история.

В момента, с оглед на новите факти или по-скоро в светлината на разкриване на истината около събитията около т.нар. освобождение, смятам празнуването на тази дата за неуместно и вредно от гледна точка на възпитанието на децата и подрастващите.

Всяко "филство", особено руското такова, точно в момента е равно на национално предателство, защото в момента интересите на страната са ни на диаметрално различна позиция от интересите на озверялата, с фашистко - олигархично управление Русия...

Всеки който използва носталгичните настроения на хората за близкото минало или "братската" "филска" риторика е или дебил или добре платен антибългарски пропагандист..


Иначе има я датата 3 март и е записана в историята. За национален празник не става, по-добре национален да е Тодоров ден :)
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: ecobo   
Дата:   02-03-15 22:45

Горби, точно от твоите уста, и особено за хората, които те познават, това звучи МНОГО силно! [smilie24]
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: ecobo   
Дата:   02-03-15 22:56

uri64 написа:

> Добре, така е по-друго. Взет сам по
> себе си, първия пост си е
> нихилистичен от всякъде и като че
> отрича идеята да имаме национален
> празник.
> Съгласен, Съединението е (както му
> казват) "светла дата"..но можем ли
> да сме сигурни, че е достатъчно
> "чисто" събитие? Какво ще правим,
> когато и за Съединението извадят
> някакви документи, показващи, че и
> то е "спонсорирано" от някой с
> користни подбуди?

Доколкото съм чел (а аз имам претенцията да чета много над средното), няма да се намерят аргументи против Съединението. Това е едно от малкото неща, които сме направили сами, без и въпреки Великите сили. Съединението е дата, която трябва да ни прави горди, а не една завоевателна по същество война, която случайно довежда до нашето освобождение.
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: muzicantini   
Дата:   02-03-15 23:24

Искам само да вметна, че русофилията и русофобията отпреди Втората световна са доста различни от днешните. Днес говорим по-скоро за про- и анти-комунистически (тоталитарно) настроени хора, което намира израз в русофилия и русофобия.
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: nikste   
Дата:   02-03-15 23:28

Факт е, че на 3 март, 1878 година сме свободна държава!! Как, защо, по какъв начин сме освободени е съвсем друга тема. Аз чествам Освобождението на България от турско робство, а ти ecobo какво честваш, не знам!
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: desmes   
Дата:   03-03-15 00:23

nikste написа:

> Факт е, че на 3 март, 1878 година сме
> свободна държава!! ...

Това е трябвало да знаем за 6 по история...
Звучи страхотно !
Странно защо "Освободителката" осуетява възстановяването на територията на Екзархията, както Високата порта е подготвяла , а получаваме разкъсана на две , ограбена България, чак до 6 септември 1885 . Едва на 22 септември 1908 можем да заявим , че сме независими и свободни.

Трети март, 1878 г Сан Стефанският мирен договор и неговият принос



Публикацията е редактирана (03-03-15 00:26)
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: FAQ   
Дата:   03-03-15 00:39

Ликуй народе!


http://store.picbg.net/pubpic/8D/4C/79b5458c03f58d4c.jpg

 Re: 3-ти Март!!!
Автор: pstoev   
Дата:   03-03-15 01:35

Не мисля че ecobo оспорва Освобождението, това което се опитва да каже ecobo е че цената която сме платили за Освобождението е много солена! Друг е въпроса дали сме били освободени, повечето от важните битки са се водили от Българските Опълченци, а руснаците са били нещо като морална подкрепа [smile]
Истината е че след 500г турско робство България е стъпила на крака само за 15-20 години. Но след 45г комунизъм (подарък от освободителите) 26 г и още сме най-бедната държава в Европа!
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: Петрос   
Дата:   03-03-15 01:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: 3-ти Март!!!
Автор: pepi34   
Дата:   03-03-15 03:21

И тука същата педерасия като в другата тема. Аз празнувам. Защото смятам, че има защо. А вие не празнувайте. Защото... някакси, някой (без значение кой) ни е освободил (макар и окупирал, важното е крайния резултат, независимо от намеренията).

В цялата история и нейното интерпретиране има няколко безспорни истини. Екобо е доста прав , но поста му е много манипулативен и едностранен.Защо? ВСИЧКИ изнесени от него факти са верни, но, повтарям НО.. за нашата свобода не се е бил царя Окупатор, били са се и са мрели едни бедни хора. Голяма част от тях са нашето опълчение + ДОБРОВОЛЦИ, вкл. руснаци, румънци, финландци и разни други. Тези бедни хора са си дали живота за една кауза. И на 3ти март аз уважавам тази пролята кръв. Дреме ми на онази работа за плановете на руския император и всичките останали европейски държави. По това време се е извършвало поредното преразпределение на Европа и в резултат НИЕ получаваме един шанс да имаме отново държава назоваваща се България. Има много други на които не провървява, например чехите . Именно България, не провинция, вилает булгаристан или губерния ХХХ.Независимо от изнесените не особено лицеприятни истини 3 март е началото. Без него нямаше да има нито съединение, нито нищо останало.

За да бъда обективен ще добавя и инфото, ЧЕ има много сериозни слухове (знам че са истина, но не мога да ги докажа), че по въпроса със златото се е говорело още преди войната. Има версия , че са ходили пратеници при Руския цар да преговарят и от царския двор е била поискана цена в ХХХ каруци злато за да се започне войната изобщо. По натам има още легенди, които са малко извън темата и в тях се твърди, че повечето хайдути и чети с обирите си именно това злато са искали да съберат. А има и такава легенда доста популярна във Враца, че една от причините за смъртта на Ботев е точно търсенето на едно злато и носенето на една карта. Но нека се върнем в реалноста, там където всичко е известно.

Ако Екобо правилно е прочел, не го опонирам, но не му прави чест да плюе по невинно пролятата кръв на бедните хора (не напразно казах няколко пъти бедните, защото едва ли е имало богати сред войниците). Има още няколко факта.
1. Ние сме много скапана нация, нищо не правим сами. Защото когато 2ма кажат А срещу тях скачат 4ма и казват Б. Това е видно от днешния ни начин на живот. Аз лично не се съмнявам, че ако утре се направи референдум за премахване на независимостта на България и се предложи към кого да се присъединим - Турция, Русия, Америка - над 50% ще гласуват ЗА, а после може да се заформи гражданска война коя от 3те държави да изберем.

2. Ботев е убит от Българин, цялата му чета е предадена (отново от Българи), Бенковски и четата му са предадени от Българин,както и много от най-видните българи са предадени именно от Българи. Даже голяма част от Българите не само че не са участвали в Априлското възстание, ми направо са си били против и са помагали на Турците за потушаването му.

3.Нашата независимост е отвоювана по дипломатически и военен път именно от чужденци, хора пратени да ни управляват, които не са се подчинили на чуждите си господари (Батемберг, Фердиданд, Борис и др.)

Именно това е причината да празнувам 3 март, уважавайте кръвта и героизма на другите, уважавайте паметта на мъртвите. Защото ТЕ оставиха костите си тук, заради вас, нещо което ВИЕ няма да направите днес може би и заради брат си! Поклон пред паметта на всички, загинали за освобождението на България!

След многото национални празници и спора кой от кого ни бил освободил и как искал да ни пороби отново, не е зле да отбележим, че ние и преди 500г, и преди 70 и сега си се поробваме сами без много чужда помощ. Мечтая за деня в който някой ще дойде да ни освободи от нас самите и от нашето си доброволно робство, за да станем хора!Защото и днес по форумите сме много силни, на протестите също, но резултат няма, ние сме роби на шепа разбойници, съвременните местни феодали и техните задганични покровители.

Аз празнувам 3ти март, като край на войната, за да уважа паметта на героите, наши и чужди, благодарение на които имахме щастието около 120г да живеем в относително независима Българска и Православна държава, спокойно и задружно в мир и любов с много други националности!

Честит празник на всички истински Българи, а останалите - или да празнуват с нас или да си изберат друго кътче, света е голям, държави много :)



Публикацията е редактирана (03-03-15 03:36)
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена