Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпросче+Съвет/Мнение
Автор: prisonbreak   
Дата:   20-02-15 23:04

Добра Вечер скъпи съкооператори и форумци...

Искам да си купя средно голяма чанта.
Имам си раница, но не ми се мъкне всичко на всякъде, пък и си тежи.

Та спрял съм се на следните 3 модела. Бих се радвал и ми би било полезно, ако някой използвам същия или подобен модел и сподели мнение.

Та ето ги избраните :

1 Mica Фоточанта Lowepro Event Messenger 150

2 [http://dynaphos.com/product.php?c=15&sc=214&id=2516]Фоточанта Cullmann Madrid Sports Maxima 325+

3 330 Фоточанта Cullmann Madrid Maxima



Ще се носи, ФФ тяло, 24-70, 50, и Светкавица. И зарядно... [smilie5]

Благодаря за споделените мнения и препоръки. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче+Съвет/Мнение
Автор: Hman   
Дата:   21-02-15 00:27

Вземи техниката и отиди на място да видиш как се подрежда в чантата. Много е вероятно да не я събереш в избраните модели. При мен така се получи, въпреки че гледах дадените размери когато дойде чантата предвидената техника не се смести вътре.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче+Съвет/Мнение
Автор: imitev   
Дата:   21-02-15 00:31


Аз бих препоръчал такава, която се носи на кръста - примерно Lowepro Inverse 200AW...

В тази събирам 60Д + 17-55 2,8 + доп. обектив (10-18 или 85 1,8) + светкавица отстрани в джоба.

Това което на мен ми харесва в нея е, че не ми виси на врата и ръцете ми са свободни. Става и за каране на колело, за разлика от тези през рамо.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче+Съвет/Мнение
Автор: gbdesign   
Дата:   21-02-15 00:56

Аз тази дилема я реших с тъмносинята версия на тази.
Ето и видео.
В момента в нея съм напъхал:
1. Тяло Nikon D600.
2. AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED.
3. NIKKOR 80-200mm f/2.8 AF-D ED.
4. AF-S NIKKOR 85mm f/1.8G.
5. AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G.
6. Светкавица Nikon SB-700.
7. Допълнителна батерия за тялото и допълнителни 4 АА батерии за светкавицата.
8. 67мм и 77мм CPL филтри.
9. Зарядно + кабели.
10. Кутийка с SD карти.

Като излизам, слагам в нея и 2 смартфона и портфейл. Бодвам и една 500 мл. бутилка минерална вода, в единият външен джоб. Към 6-7 кг. всичкото... [smilie18]



Публикацията е редактирана (21-02-15 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче+Съвет/Мнение
Автор: prisonbreak   
Дата:   21-02-15 01:13

gbdesign Сериозно ли мъкнеш толкова техника...? Лудница.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче+Съвет/Мнение
Автор: gbdesign   
Дата:   21-02-15 01:25

Зависи от това, какво конкретно ще снимам. По някога оставям по нещо в къщи или го заменям с друго. Това ми е стандартната окомплектовка, която изначало си стои в чантата. Мисля на сватби вече да не мъкна 80-200, но пък ще взимам други неща, така че общото тегло няма да намалее...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче+Съвет/Мнение
Автор: Chipsy   
Дата:   21-02-15 05:12

Как ви е удобно да носите толкова тежка чанта само на едно рамо? Аз си купих миналата година тази чанта , поносих я малко с едно ФФ тяло, 24-70, светкавица, туй онуй и след половин-един час усещам, че ще ми откъсне рамото и постоянно трябва да я прехвърлям от рамо на рамо. С раница такива проблеми нямам...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче+Съвет/Мнение
Автор: gbdesign   
Дата:   21-02-15 12:02

Чанта се носи за бърз достъп до техниката и пренасянето и на малки дистанции. Има голяма оперативност в градска среда и не докарва вид на слязъл от планината за провизии турист. Предназначението не и е да я мъкнеш цял ден на рамо. В малкото случаи в които съм го правил, съм си докарвал болки в гърба. Примерно на сватба в бутаницата по апартаментите, с раница се чувствам, като слон в стъкларски магазин. До като чантата бързо преминава от ръка в ръка, отпред от зад или се оставя на земята или пода. В планината си взимам тялото, с една 50-ка и едно никонско чанте, от тези дето ги дават с телата от синтезиса.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче+Съвет/Мнение
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-02-15 14:23

gbdesign [smilie24], prisonbreak и колкото може да си позволиш по-голяма чанта, защото все ще допоълваш с техника и ще стане тясна. Аз съм с ФФ тяло, 5 обектива , 2 светки и много аксесоари , та най-голямата "Тамрак" едвам ги побира, но е много удобна и на фотоапарата винаги има завинтен обектив. Тия чанти, където подреждането е , като пъзел и на редове са неудобни за бързо ползване и смяна на обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче+Съвет/Мнение
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-02-15 11:55

GOSPODIN Замислил съм се за нещо на колелца, като "набъбне" техниката.

Chipsy имам Lowepro Pro Runner 300 AW Black, но не ми се мъкне постоянно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »