Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 въпрос за безогледални апарати
Автор: petrush   
Дата:   23-02-15 10:36

Едно междинно ориентиране колеги,при избор на фотоапарат,безогледален заради по малкия размер.
Може ли да се даде предимство на някой от моделите,при еднакви цени и китови обективи.Основно снимане на движения,бавни и по бързи-игри.
А след тялото,ще се търсят и подходящи обективи.

1.Olympus OM-D E-M10

2.Olympus OM-D E-M5

3.Olympus PEN E-P5

4.Fujifilm X-E1

За ОМ-Д Е-М10 знам че процесора е по нов,но по слаба стабилизация.
За ОМ-Д Е-Р5 май скороста на затвора е по бърза.
На фуджи му се бави фокуса,но добра матрица.
Ергонометрия,визьор и подвижни дисплеи не ме бъркат или както се казва може да пренебрегна благинките пред основната цел,за снимки в движение.
Ако може да ме посъветвате за по правилния избор според нуждата.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: A4o90   
Дата:   23-02-15 11:48

От изброените само ОМД Е-М5 има и фазов автофокус, който би трябвало да помогне за "основната цел". Аз имам десятката, тя е само с контрастен, но е пак доста бърза и точна. Сравнявал съм ги тези два, разликата в аф е в полза на 5цата, разликата в картинката - според мен в полза на 10, но пренебрежимо малка. Да, процесорът е нов, но сензора е същия като на петицата. Замислете се обаче и какви обективи ще ви трябват, че и това е от значение [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: SoftImage   
Дата:   23-02-15 12:47

>>От изброените само ОМД Е-М5 има и фазов автофокус, който би трябвало да помогне за "основната цел".

E-M1 има и фазов фокус!!! ОМД Е-М5 няма такъв. Като цена/възможности Olympus OM-D E-M10 е най-добре. Зависи и от обективите. Ако си вземеш светли твърди обективи трябва да се внимава при снимки на отворена бленда. При снимане на дневна светлина и ако е на открито - ИСО 100.
Успех [smilie24]



Публикацията е редактирана (23-02-15 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: Pavlov   
Дата:   23-02-15 12:56

Автор: petrush
Дата: 23-02-15 10:36
Едно междинно ориентиране колеги,при избор на фотоапарат,безогледален заради по малкия размер.
........
А след тялото,ще се търсят и подходящи обективи.

Грешен подход.
Първо си изясняваш какви обективи ти трябват за поставената цел, и след това преценяваш на какво тяло е най-удобно да ги ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: victory13   
Дата:   23-02-15 13:43

Подхода може да се коригира с развитието на темата...

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: A4o90   
Дата:   23-02-15 15:06

Моя грешка, 5 наистина няма PDAF. Явно съм си въобразил.. [smilie8]
И съм напълно съгласен, че трябва да се гледат обективите. Само дето като чуя движения, по-бързи игри си мисля за снимки в зала (волейбол, баскетбол) или навън (футбол). Та в тези случаи може да се наложи светлосилен телеобектив? А при безогледалните не са особено евтини (казвам го като човек, точещ лиги по 40-150/2.8)


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: SoftImage   
Дата:   23-02-15 15:38

petrush, за целта може да погледнеш 25мм/1.8, 45мм/1.8, 75мм/1.8 и 40-150/2.8. Ти си знаеш колко пари смяташ да инвистираш, така че си реши кой е за теб(ако камерата е Olympus).



Публикацията е редактирана (23-02-15 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: petrush   
Дата:   23-02-15 17:34

обективите не са проблем няма да ги купувам на куп,а във времето.Та за това ме интересува повече тяло от тези на който съм се спрял,просто ще снимам как децата ми си играят на детската площадка.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: serjy   
Дата:   23-02-15 20:25

на моето дете на детската клощадка съм направил купища прекрасни снимки с първия пен E-P1, с тези новите си е песен направо. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: kukumichin   
Дата:   24-02-15 13:08

Fuji xe1 и xe2 няма да ти свършат работа.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: a4o90   
Дата:   24-02-15 13:46

Petrush, ако имаш Pavilion / Synthesis наблизо защо не отидеш да ги видиш/пипнеш ? Не подценявай ергономията и размерите[shtrak]
Също така ако ще е Оли с китов обектив трябва да се реши с кой 14-42 ще е, че новия май го дават по-добър и определено е компактен, но поне на мен цената и електронния зуум не ми допаднаха нещо [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: marves   
Дата:   24-02-15 13:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: petrush   
Дата:   24-02-15 13:54

Тогава изключвам фуджито,въпреки че бюджета ми нарастна до х-е2.Изберете ми тогава Олимпус с 2 обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-02-15 14:08

Ако търсиш бърз автофокус за палави деца - Sony A6000. Фазовите автофокусни точки покриват 92% от площта на сензора. Пък и е доста по-евтин от конкурентните предложения на Олимпус или Фуджи! Ето едно подробно ревю: ТУК .

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: tbby   
Дата:   24-02-15 14:27

Имам Olympus 45mm f/1.8 и фокуса е дооооста бърз (със съответното тяло разбира се). Мисля че ще ти свърши работа за целта.
Също така Olympus 17mm f/1.7 кове, ако ти трябва широко и светло.
Sigma 20, 30 и 60mm (всички на f/2.8) са много евтино и много добро решение.
Фокуса им е бърз като на Olympus.

От камерите вземи най-евтината от трите. Разлика за мен няма.
Колегите тук сега ще извадят под вола теле за "разликите", но в реални условия няма да откриеш такива.

п.п.
Ограничавам още малко избора до E-M5 и E-P5 заради '5-axis' image stabilization. M10 е с 3-axis.
Тук вече прецени дали търсиш по-компактното тяло (P5) или "про" тяло с визьор.
Аз от двата бих взел M5 заради визьора. Просто съм свикнал и без ми е куцо.



Публикацията е редактирана (24-02-15 14:39)

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: a4o90   
Дата:   24-02-15 14:46

Ако ще е а6000, бих го окомплектовал с китаче и с 35/1.8 или 50/1.8, но нямам преки впечатления от аф скоростта с такава комбинация (снимки в тъмна кръчма не ги броя [smile] )
Ако ще е Оли.. От тези конкретно мога да споделя, че поне на мен ОМД Е-М10 ми върши добра работа. Ако му се добави 45/1.8 и някой китак от базара става хубава комбинация според мен. Ако желаеш мога да покажа и примери [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: petrush   
Дата:   24-02-15 16:32

Сони и Панасоник отпадат,внушил съм си че не ми харесва външния вид,дизаин.Глупав критерии,но държа да ми радва и очите.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-02-15 02:49

Глупав критерий, наистина! [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: Emoxide   
Дата:   25-02-15 03:56

аз бих препоръчал Panasonic GX7, ама щом следва да е тяло на OLY - според мен PEN E-P5 + VF4 би бил оптималния избор в тази ситуация.

Е-М5 е смехотворно неергономичен.

При Е-М5II и при E-M1 Нещата са си на мястото.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: serjy   
Дата:   25-02-15 08:53

не мисля, че сонитата или които и да било други марки фотоапарати имат някакво предимство пред олимпус! реално, така се позиционират моделите и екстрите им, че да няма 100%съвпадение и конкуренция между различните фотоапарати. олимпусите са чудесни камери, много изпипани, с мисъл, със стил в дизайна, а в картинката по нищо не отстъпват на сони. да не споменавам цветопредаването и цялостния процесинг на олимпус, който дава едни изключително приятни за гледане снимки, без нужда от никаква обработка, за мен основен плюс! така, че, ако имаш симпатии към олимпус не се поддавай на хора, които искат да те накарат да купиш нещо, което няма да ти допадне! ... иначе по темата не знам кое да ти препоръчам, аз съм с Е-Р5 вече от две години и съм страшно доволен от камерата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: chrisnoch   
Дата:   25-02-15 12:17

serjy,
Знаем, че си луд фен на Олимпус! Само дето нямаш аргументи в негова полза. Митичната JPEG обработка на Оли отдавна не е уникална. Ха поснимай със Сони А6000, пък тогава се плюнчи! Предимствата на Сони, които според теб липсват, са доста дълъг списък, но да започнем с доста по-ниската цена, по-добрата автофокусна система (вкл. и във видео режим), по-достъпната оптика и т.н. Е, префърцуненият ретро дизайн го няма (и слава Богу - на мен не ми допада!), както и 5-осната стабилизация, която хич не ми липсва. 4/3 сензорите на Оли (които са Сони) се напъват да се мерят с ФФ, но реално издишат в сравнение с APS-C.
Апропо, Сони спасиха Олимпус от фалит (след чутовния скандал с подкупите) и сега имат достъп до всичките им технологии. Стъпиха и на пазара за медицинска техника, където Оли са лидер.

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-02-15 12:27

petrush Още ли се чудиш за 4.Fujifilm X-E1?
Не се занимавай с Оли...Ще дойде момента в който малката матричка, толкова много ще почне да те дразни, че ще разпродадеш на безценица всичко.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: v100ev   
Дата:   25-02-15 14:34

Не съм снимал с Фуджи, така че не мога да кажа нищо за него. Но имам Оли, и когато избирах избрах E-M10 (идеалният вариант е E-M1,ама е скъпо) и съм много доволен. Стабилизацията си е добра и то много, снимките ми харесват, визьорчето е добро. Абе удобно си е всичко - има много настройки, две супер удобни врътки и допълнителни копчета. Става за любител супер, според мен :) Със по-светъл обектив си е направо супер (нося го с 25 с 1.8). Това си е моето мнение относно само този модел. Успех с избора! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: wall   
Дата:   25-02-15 14:38



Може да му се има доверие!

http://www.stevehuffphoto.com/all-reviews/mirrorless-central/



Отговори на това съобщение
 Re: въпрос за безогледални апарати
Автор: a4o90   
Дата:   25-02-15 14:57

Ако трябва да сме честни, всеки малко или много ще си хвали "своето", все пак е имало някаква причина да си го вземе [smile] Аз не си взех а6000 защото просто няма все още обективите, които ми трябват, а на мен ми се снима сега [shtrak]
Та ако наистина държиш да е Оли, Е-М10 или Е-М5 според мен


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »