Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon 6D vs Sony A7
Автор: swy   
Дата:   17-04-24 19:32

Здравейте ! Много рових за избора между двата апарата но все още не мога да направя решение. Вие кой бихте ми препоръчали [beer] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: plamen_gb   
Дата:   17-04-24 19:56

Имате ли вече някакви обективи, ако имате Канонски ЕФ си останете по-добре на Канон, с адаптери няма да станат нещата на първата версия на а7, фокуса ще куца прекалено много.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: ник_п-в   
Дата:   17-04-24 19:59

По принцип като марка и традиции бих предпочел Канон(разбира се след Пентакс и Никон) пред Сони, но тук Сони А7 е по-висок клас камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: georgioiv   
Дата:   17-04-24 20:02

Canon 6D е прекрасен апарат, но е ДСЛР и фокусира само по централна точка. Другите му фокусни точки са повече за украса [smile] Има прекрасни цветове, държи на високо исо, прави доста прилично видео.
Sony7 е първи полууспешен опит на Сони да направят безогледален (неДСЛР) фулфрейм апарат. Фокусира по-добре от Canon 6D, и май с това му приключват плюсовете.
Аз лично след като навремето съм имал и единия и другия - бих взел Канона. Виж, ако намериш Sony A7-2 поне, ще си заслужава повече.

Безогледалните предимство - могат чудесно да работят със стари ръчнофокусни евтини обективи.

Не че ДСЛР не може, но си е мъка...

И друго се сещам - ДСЛР по принцип имат по-издръжлива батерия. В случая ще е може би - Канона ще държи двойно повече, или - ще направи двойно повече кадри с една батерия, ако така е по-ясно.



Публикацията е редактирана (17-04-24 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: ss_sgp   
Дата:   17-04-24 20:47

Понеже съм имал и двете мога да направя пряко сравнение. Уточнявам, че снимам само в RAW.
- a7 е много по-съвременна камера с по-добър файл на ниски ISO, и по-зле на високо.
- фокусът е на светлинни години напред
- батерията и скорост: 6Д доста по-напред
- а7 става отлично за ръчни обективи
- м/у а7 и а7 втората версия разликите са минимални, сензорът е един и същ
- на а7 е нужна корекция на цветовете, на Канон на всички повече допадат
- Канонът има бандинг в сенките и на ISO 100

Моят личен избор е а7. 6Д се усеща толкова ретро, че не се търпи, най-вече във фокусът (да фокусът по очи е мн полезен). а7 единствено не става за снимки на събития, във всичко останало бие с доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: Mogila   
Дата:   17-04-24 20:48

6д е страхотна камера, особено за цената си в момента около 250 евро!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: ss_sgp   
Дата:   17-04-24 21:14

Не виждам какво може да се снима 'страхотно' с 6Д - с една дума нищо. Компромис отвсякъде и най-вече с автофокусът и качество в RAW. Има по-добър JPG, но не вярвам някой да я взима, за да снима в този формат.
За пример - имах и Canon R. Няма база за сравнение с 6D, и като картинка, и като начин на работа и т.н. Ако целта е ниска цена и Canon RP е алтернатива. Става идеално и с EF обективи, дори ще е доста по-добре от 6Dто.
Canon 6D е правилно да се сравнява с Canon 5D2 или 5D3. Това са тела дядовци ако ме разбира питащия.
Разликата м/у 6D и 5D2 с каквото авторът на темата е снимал е минимална (имал съм и двете)



Публикацията е редактирана (17-04-24 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: asahi   
Дата:   17-04-24 22:08

Съпоставката между изявени претенции и публикувани в профила снимки дава интересни резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: Mogila   
Дата:   17-04-24 22:13

Ползвал съм две тела до скоро за сватби и събития. Снимам и продуктова фотография с един 6д. Също за портрети и всякаква студийна фотография. Само на централна точка разбира се. Никога не ме е ограничавал.
Както като качество на картината, така и като автофокус.
За качество на Роу съм правил и директни сравнения с R5, с който също работя.

Да, усеща се ретро като всеки ДСЛР.
Но това си е една доста добра камера за парите си. Ако знаеш какво правиш ще ти върши идеална работа. Разбира се не за екшън.



Публикацията е редактирана (17-04-24 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: Alsand   
Дата:   18-04-24 10:02

Автор: ss_sgp
Дата: 17-04-24 21:14

Не виждам какво може да се снима 'страхотно' с 6Д - с една дума нищо.


Много работи могат да се снимат страхотно с 6D. Всичко си зависи от фотографа. Аз лично не мисля да минавам на безогледалка по много причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: ddantgwyn   
Дата:   18-04-24 14:27

asahi написа:

> Съпоставката между изявени претенции и публикувани в профила снимки дава интересни резултати.

Така е.

Published photos 93
Author's votes 55
Author's comments 2.3k.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: kvakioh   
Дата:   21-04-24 10:11

A7 e и с пластмасов байонет.
Иначе 6d, като има бройки и на втората версия, които са евтини.
Не е толкова добра сглобката на 6d, имаше оплаквания преди.
Наистина дори с топ адаптор за EF обективи ще е зле фокуса.
Аз съм за A7R. С него се научих да снимам ръчно и поне от 5 години снимам 90% така.
Или 6D mkII

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: ddantgwyn   
Дата:   21-04-24 10:42

kvakioh написа:

> Аз съм за A7R. С него се научих да снимам ръчно и поне от 5 години снимам 90% така.

Какво разбираш под ръчно - ръчно фокусираш или ръчно нагласяваш скорост и апертура?


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: guciguci   
Дата:   21-04-24 18:25

Заради цената ли избирате между тези антики?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: quazimodo   
Дата:   21-04-24 23:10

guciguci написа:

> Заради цената ли избирате между
> тези антики?

Що, бяла карта ли ще му предложиш?[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: Synthy   
Дата:   22-04-24 08:07

kvakioh написа:


> Аз съм за A7R. С него се научих да
> снимам ръчно и поне от 5 години
> снимам 90% така.

Абе и аз си мисля за това тяло, ама.. размера му не ми харесва. Искам нещо колкото А6000 и подобните му. Ама ако може и да не плащам много (A7c е такова) [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: quazimodo   
Дата:   22-04-24 08:31

Synthy написа:

.... Искам
> нещо колкото А6000 и подобните му.
> Ама ако може и да не плащам много
> (A7c е такова) [smilie18] [smilie18]

Ако не те видят вземи едно и за мен[smilie18][beer] уж съм се зарекъл да не поглеждам към Сони, но "никога не е късно да станеш за резил"[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: Synthy   
Дата:   22-04-24 08:41

Абе и аз не им се кефя особено (с изключение на дядовците NEX), но просто искам някакъв евтин FF без огледало за да си закачам на него антиките на MD и M42, с които снимам (и да не плащам много, както казах [smilie18]). Може и Canon RP (блях.. казах го), някой Z6, A7 и подобните му от преди 10 години... Абе да е евтино, без огледало и да е ФФ (ако може стабилизирано). Исо 87253, фокус по трета чертичка на ириса на котката, проследяване и т.н. глезотии изобщо не ме интересуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-04-24 09:53

И двете са доста базови камери. Зависи много за какво ще се ползва камерата. Ако се ползва за любителски цели Сони а7 има далеч повече опции за бюджетни обективи и работата с ръчнофокусни е много по-лесна. Също с А7 инвестираш в байонет, който вече има огромно развитие.

Канон по-добре направо да минеш на РФ.

Инвестицията в огледални камери към момента е безпредметно в голямата си част независимо от марката.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: quazimodo   
Дата:   22-04-24 09:54

Аз, като по-непридирчив, кандисвам и на Z5, но докато стигнат тавана, който съм си определил за подобна покупка, сигурно вече няма да имам ищах за щракане [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: asahi   
Дата:   22-04-24 10:12

Инвестиция има, когато очакваме възвръщаемост, печалба. Когато е за кеф е чесане на кефа, което оправдава загубата на средства.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-04-24 15:20

asahi пак се правиш на по-умен от колкото си. Инвестиция в байонет е метафора, която описа дългосрочния план този байонет да се ползва. Безогледалните байонети гарантират бъдеще. Нещо което дслр-ите вече не могат да предложат. Най-близкия синоним на инвестирам е влагам. Когато влагаш средства в нещо, което ще се ползва в дългосрочен план, същото може да се нарече инвестиция, възвращаемостта се определя от това, колко е адекватна инвестицията. Актив е когато вадиш пари, пасив е когато губиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: Mogila   
Дата:   22-04-24 15:38

vgramatikov защо предлагаш RF система на човек, очевидно търсещ възможно най-евтиния вариант за фулфрейм? Да се намираме на приказка само.



Публикацията е редактирана (22-04-24 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: Yog   
Дата:   22-04-24 15:42

Аз бих избрал А7, защото му се движи екранчето и когато искам да направя снимка от по-ниско, не се навеждам много. Незаменима екстра [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6D vs Sony A7
Автор: nelinceto   
Дата:   22-04-24 17:25

Предлагат ми Сони А7 с обектив 28-70 за 800лв. Добре ли е като цена?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »