Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Статив за начинаещ
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   22-01-15 23:30

Кой от двата статива бихте избрали вие и защо?

- BENRO T600EX

- Velbon EX-330Q

Напълно начинаещ съм и това ще ми е първия статив. Лично аз от това което съм прочел за марката Velbon, тя ми изглежда по-надеждна, има тройно повече гаранция, чанта в комплекта и е по-лек като килограми.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: GenaDP   
Дата:   23-01-15 00:49

Бенро (щото другият не е наличен). Иначе все тая...

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: ivjordan   
Дата:   23-01-15 01:30

Кажи с какво ще го товариш (какъв ти е апарата и обективите), къде и какво ще снимаш, щото едно е в къщи, друго е в планината с 80 км/ч вятър. За макро каниш ли се, че тогава е важно, дали слиза ниско статива (тия не слизат).
Тия и двамата са доста кофти за ДСЛР, та по-добре да се зададе задача и да се търси нещо удачно.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: deerstalker   
Дата:   23-01-15 02:01

Това, което си посочил го забрави и си вземи един стабилен статив поне от два килограма. Здрав и стабилен статив ти гарантира сигурност, по удобна работа, но цените има са над 200 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: pdimitrov   
Дата:   23-01-15 03:19

Аз си взех това с идеята да имам стабилен статив и съм много доволен. Пробвах го при силен вятър със скорости от рода на 8-10 секунди и нямах проблеми. НО е голямо и тежко говедо - 4кг и сгънат е дълъг около 80см с монтирана глава. Като бюджетно решение е перфектен, стига размерите и теглото да не са проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: kvakioh   
Дата:   23-01-15 08:51

Бенро-то. И двата са почти еднакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: realnoncho   
Дата:   23-01-15 09:13

Аз карах с Benro-то известно време преди да си взема по-скъп статив. Като цяло става за парите си, още седи някъде вкъщи.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-15 09:27

И двата не стават за нищо. Не си хрърляй парите на вятъра. В синтеза и ат едно манфрото за 100-тина лева за туризъм и начинаещи. Поне е сравнително поносимо, но не е супер стабилка.

Това дето дава мартинов изглежда доста прилично

аз си взех този на скоро , доста съм доволен.

Иначе един като посочените от теб стативи седи някъде в мазето...ползван общо 3-4 пъти....

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: hotsnail   
Дата:   23-01-15 09:36

ето го манфротото ама вече е свършило....можеш да го поръчаш

Може би в друг магазин да ги имат - Дайнафос например

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   23-01-15 11:35

До колкото разбрах на този етап е излишно да си давам парите за нещо, а то да е безсмислено. Иначе тялото е Canon EOS 1200D с китовия 18-55 IS.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: fraction   
Дата:   23-01-15 11:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   23-01-15 11:58

Заснемане на видео/снимки без излишно разклащане, групови снимки със самоснимачката и за пейзажни снимки. Засега не съм се насочил към макро фотографията, но никога няма да е излишно статива да служи и за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: fraction   
Дата:   23-01-15 12:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   23-01-15 13:37

А какво ще кажете за това Benro?

Също искам да ви попитам, дали като фотоапарата е закрепен към статива, стабилизацията на обектива трябва да е изключена?

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: realnoncho   
Дата:   23-01-15 13:40

Трябва да.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: fraction   
Дата:   23-01-15 13:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: nikolaijelezov   
Дата:   23-01-15 16:34

Ще гледам тези показатели да са на лице, благодаря![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за начинаещ
Автор: batsali   
Дата:   23-01-15 17:35

Аз имам този http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&product=13907&show=additional


Избрах го като помолих да ми разпънат няколко в магазина и ги натисках и клатих [smilie5] Има и кука, на която може да се закачи нещо тежко за допълнителна стабилност. Много съм доволен. Достатъчно е стабилен за мене, лек и като се сгъне става много компактен. Носил съм го в раница за лаптоп. Е не може да се заципи нацяло.

Един съвет - евтиното излиза скъпо.

hotsnail, тоя XCSOURCE® Q-666c изглежда доста компактен и хитро измислен. Малко ти завидях [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »