Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Бюти диш и ръчна светкавица - какъв диаметър да избера?
Автор: axlastro   
Дата:   15-12-14 16:01

Здравейте, мисля да си взема Бюти диш, който да ползвам с ръчна светкавица YN 560 II и bowens адаптер .

Колебая се между 40 см със сребриста повърхност, 50 см с бяла повърхност и 55 см със сребриста повърхност. Предполагам, че бялата повърхност ще създаде проблеми със загуба на без това малката мощност. Остават вариантите 40 и 55 см. Въпроса, разбира се е кой от двата да избера, предвид не особено голямата мощност на ръчната светкавица. Разбира се стои и въпроса дали след време няма да мина на студийни светкавици, но това сякаш няма да е скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюти диш и ръчна светкавица - какъв диаметър да избера?
Автор: iasen2   
Дата:   15-12-14 16:19

Поне в 3 поста съм писал, че това не върши работа. Или поне не е това,което очакваш .

Няма как на рефлектор да сложиш още един рефлектор с огледало и да искаш да се получи нещо , оптически е невъзможно .

Отговори на това съобщение
 Re: Бюти диш и ръчна светкавица - какъв диаметър да избера?
Автор: iasen2   
Дата:   15-12-14 16:20


https://photo-forum.net/static/site_pics/103/1410940747_10668719_4613528873818_1301743998_n.jpg



Специално съм качил тази снимка в профила си за да видите какво става .

Отговори на това съобщение
 Re: Бюти диш и ръчна светкавица - какъв диаметър да избера?
Автор: axlastro   
Дата:   15-12-14 22:03

Изглежда все едно е осветена без модификатор (почти). Странно, защото много хора са доволни от комбинацията бюти диш и ръчна светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюти диш и ръчна светкавица - какъв диаметър да избера?
Автор: iasen2   
Дата:   16-12-14 10:15

това, че нямат критерии по който да сравняват резултатите е друг въпрос :)

Съвет - първо разбери как работи двойния рефлектор с огледало(бюти диш) и сам ще си отговориш на много въпроси

По същия начин работят и лекарските и зъболекарските лампи и фаровете на колите . Задавал ли си си въпроса защо имат огледала пред крушките на фаровете ?

реално най-приемливи резултати според мен се получават с компактната светкавица когато е с дифузен чадър. Но то си е лично мое мнение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюти диш и ръчна светкавица - какъв диаметър да избера?
Автор: axlastro   
Дата:   16-12-14 11:27

Благодаря за спестените 100 лв...
Тук е показано нагледно, това което обясняваш и ти.

http://jakehicksphotography.com/latest/2014/9/1/defining-quality-of-light-in-photography

Отговори на това съобщение
 Re: Бюти диш и ръчна светкавица - какъв диаметър да избера?
Автор: iasen2   
Дата:   16-12-14 11:47

Моля :) нали затова е форума, да бъдем полезни и креативни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюти диш и ръчна светкавица - какъв диаметър да избера?
Автор: iasen2   
Дата:   16-12-14 11:50


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1411397922_DSCF9563.jpg



ей на тази снимка може да видиш как съм ползвал изнесена ръчна светкавица с дифузен чадър .
И никога не снимай срещу светквавицата разбира се , примера е само за онагледяване :)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюти диш и ръчна светкавица - какъв диаметър да избера?
Автор: axlastro   
Дата:   16-12-14 13:39

Да, дифузния чадър го ползвам редовно, даже мисля да си взема още един, че този е тръгнал да се чупи.

А какво мислиш за това - https://www.youtube.com/watch?v=DQ5r-kTvV4Y

Сякаш ми се струва, че има малко повече логика в него за ръчна светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюти диш и ръчна светкавица - какъв диаметър да избера?
Автор: iasen2   
Дата:   16-12-14 14:57

трябва да натрупаш малко опит за работа в студио и тогава ще разбереш кое е истина и кое лъжа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюти диш и ръчна светкавица - какъв диаметър да избера?
Автор: Simbon4o   
Дата:   16-12-14 18:42

Диша е специфичен модификатор, за по-добри резултати е по-добре да се ползва със светкавица с пилотна лампа, за да може точно да си нагласи човек светлината. Със компактна светкавица няма проблем да се ползва, но трябва нещо да разпилее светлината настрани, за да освети чинията(цялата). Може да се ползва тъп матов дифузер от тези дето се нахлузват отгоре, така ще хвърля настрани. Разбира се светлината ще е още по-слаба от това...

Относно размера - принципа е като при боксовете - колкото по-голям, толкова по-мека светлина.

Слагането на бял чорап на отвора на диша го прави нищо по-различно от бокс... идеята му не е да е бокс обаче, идеята е да се заиграва човек с възможноста да проблясва директна светлина в комбинация с отразена от голяма площ или просто да светне директно към обекта от голяма площ образувайки приятни кечлайти в очите ... затова е нужно постоянното осветление - да си видиш преди снимката какво ще се получи после.

В нета има достатъчно туториали за модификаторите и как се ползват и какъв ефект правят...

Чадърите - само едно не ме кефи - много са разпиляни, всичко светва около тях. Плюса им е - много евтини. Боксчадърите - много приятна алтернатива, малко по-скъпа и без негативното разпиляване на светлина. Така се печели мощност...

Модификатори много... човек да знае само какво иска и да има пари. :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »