Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някой ползва ли този монитор?
Автор: Димитър_Евтимов   
Дата:   29-11-14 13:24

Здравейте,
моля да споделите мнението си относно този монитор http://desktop.bg/displays-asus-asus_mx239h
Най-добре би било мнение от лични впечатления.
Ако имате и някое предложение, споделете го.
Обмислям и варианта за монитор втора ръка http://rmania.net/monitori-hp----lp2475w-h-ips-adobe-rgb-hdmi-dp-1444.html
, но не съм сигурен.
Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: iasen2   
Дата:   29-11-14 14:25

Взимай HP и дерзай , по добър монитор за тези пари нямаааа

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: imitev   
Дата:   29-11-14 14:49


И с НР (wide gammut) ще вижда каквото трябва само в програми със система за управление на цвета...

В останалите програми (windows photo viewer) и 2/3 от браузърите ще се виждат чудеса...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: marves   
Дата:   29-11-14 14:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: imitev   
Дата:   29-11-14 15:07


Аз съм пазарувал от сайта - не съм имал проблеми.

Иначе и против адоубргб нямам нищо, но човек трябва да е наясно с това какво купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: shagy   
Дата:   29-11-14 15:15

marves [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Бях пред същата дилема преди повече от година и се бях насочил към същия монитор от рмания. Отидох във въпросния магазин и бях тотално разочарован от отношението. Държаха се все едно съм им длъжен да си купя въпросния монитор от тях, без въобще да ми обяснят какво купувам. Попитах приблизително какви дефекти могат да се появят, при положение че монитора е втора ръка, колко би ми струвал евентуален ремонт - не пожелаха да ми обърнат внимание. Забележи - не да ми отговорят, а да ми обърнат внимание. Някакъв надут седеше и си правеше тестове на някакъв монитор и даже не си вдигна очите да ме поздрави, камо ли да ми отговори.
Накрая исках само да знам, приблизително на колко работни
часа е избраният от мен HP и ми отговориха, че не са врачки - имало си в сайта описание и категоризация. Казах им че искам да видя избрания от мен модел от техния сайт, те ми казаха че имат такива НР десетки в склада и не знаят какво са качили в сайта.
С една дума, пълна подигравка.
Затова си взех делл 2412 и съм супер доволен. 2 години гаранция, на 0 часа работа. А и както ти написаха, AdobeRGB не е някакво супер-мега цветно пространство, от което ще имаш кой знае каква полза.
Напиши в търсачката на форума dell 2412 и ще видиш колко доволни хора има от този монитор. Взимаш го и забравяш. Лично аз не бих рискувал с монитор втора ръка, защото мой приятел си взе втора ръка НР 2475w от една фирма, която си подновяваше техниката и на втория месец чу изгоряха някакви лампи и за ремонт му искаха сума, почти равна на тази, която плати той за монитора.
Поразрови се повече в интернет и не вярвай на ревюта на сайтове, които продават монитори втора ръка, защото често изкарват продаваната от тях стока в пъти по-добра, отколкото всъщност е.
А и не забравяй че вече сме почти 2015 година, повечето такива монитори, които се вкарват в бг са произведени между 2005 и 2009 - така че смятай, колко са експлоатирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: gbdesign   
Дата:   29-11-14 15:32

Аз ползвам Асуса в офиса. Не става за снимки. Хубав е само на външен вид. Звука му пък е направо потресаващо зле. В къщи си взех Dell U2412M и от него съм много доволен. Единствено не ме кефи че няма HDMI порт. Имаше и подарък, оригинална тонколонка, която се закрепва на монитора и става част от него. Свири доста прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: Димитър_Евтимов   
Дата:   29-11-14 21:18

И аз гледах в началото dell-а, но има една подробност. Искам лаптопа си да го вържа към външен монитор. Лаптопа ми разполага с HDMI и VGA, и смятам, че няма да се получат нещата ако монитора няма HDMI вход.

Добре, Асуса след калибрация отново ли не става за фотообработка?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: victory13   
Дата:   29-11-14 21:20

Монитора има Display Port. Взимате си кабел DP/HDMI и ще се "получат" нещата

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-14 21:57

shagy

А и не забравяй че вече сме почти 2015 година, повечето такива монитори, които се вкарват в бг са произведени между 2005 и 2009 - така че смятай, колко са експлоатирани.


Шаги сега ще ти дам урок за да се научиш наизуст да не говориш специално във фотофорум.

HP LP2475w е на пазара от края на 2009 година.

Със мой приятел по негова препоръка си взехме по един монитор.1150лв.

Преди една година на моя приятел се появи петно на екрана поради дефект в матрицата който не подлежи на ремонт.Петното е в единия ъгъл и той продължава да го ползва на доизживяване.

Моя монитор не съм забелязал да е дал някакъв дефект до сега .

И двата монитора за четри години доста часове са навъртяли.

Тези монитори се намират втора употреба защото вече има много по-голям избор от размери и качество на по-нови модели.

Това не е перфектния монитор,но един от доказалите се като цена-качество лидери сред мониторите за този времеви период.

Това че някой сервиз се пробва за смяна на една луминисцентна подсветваща лампа която е с ограничен лимит живот и се явява консуматив да вземе цена колкото е струвал монитора не значи,че монитора е лош.

Това означава,че сервизното обслужване е трагично в България и ловки измамници се пробват да свалят на босия чорапите.

shagy тези монитори са от 4 години на пазара и всеки си има памет колко показва колко часа е навъртял.Нямам нищо общо с фирмата която ги предлага втора употреба на пазара .





Dell ako не знаете са LG монитори.

Имат много качествени монитори в различни ценови граници .За тях не мога да кажа нищо защото нямам лични наблюдения .


Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: pmartinov   
Дата:   29-11-14 22:03



Отработено време: до 6000 часа


Живота на лампата е 30000 часа !


Тоест ако е вярна информацията тези монитори са на 1/5 времето за което изкарва една лампа.

Тя е консуматив !


Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: imitev   
Дата:   29-11-14 22:39

След 10000 часа мониторът е довиждане... Яркостта мо отива на кино...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: Otvorenia   
Дата:   30-11-14 02:23

Притежавам точно този монитор и мисля че го купих за Нова Година края на 2009 за около 1000лв. Нямам оплаквания от него никакви. От средата на 2012г не го ползвам, защото си взех НР ZR30W. Според мене 400лв ми се вижда много за ползван монитор а и 6000 часа ми се виждат много за тези пари. От друга страна колкото и да е добър, това все пак е остарял и морално монитор. Аз лично бих си купил някой нов за малко повече пари, имаш огромен избор. И аз като:

shagy
А и не забравяй че вече сме почти 2015 година,



Публикацията е редактирана (30-11-14 02:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: pmartinov   
Дата:   30-11-14 09:02

Оги монитора става скъп след като се изкупи без пари и цената се дублира от посредниците прекупвачи .

Селските тарикати все пак са родно производство.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: Димитър_Евтимов   
Дата:   30-11-14 09:35

Благодаря!
Какво бихте предложили вие, до бюджет 500лв? По принцип бях се насочил към Dell U2412m, но липсата на HDMI вход ме разубеди. Колега от форума писа по темата, че лично той е използвал кабел DP/HDMI и всичко е наред.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: pmartinov   
Дата:   30-11-14 10:21

Всичко зависи от вашите критерии за качество на изображението.

Не съм специалист в компютрите за да имам цялостен поглед върху всички продуктукти на пазара.

Консултирайте се с доказан специалист който ще даде точен и обоснован отговор на базата на опита и наблюденията си.

Личните пристрастия и професионализма са несъвместими.

Сервизен специалист също може да ви помогне с прецизно мнение.



Публикацията е редактирана (30-11-14 10:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: nsirakov   
Дата:   30-11-14 10:28

Лично аз ползвам въпросния дел, никога не съм ползвал HDMI честно казано не ми е бил нужен... но монитора за цената си е повече от добър

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: e-mil   
Дата:   30-11-14 10:42

Автор: Димитър_Евтимов
Дата: 30-11-14 09:35
"... липсата на HDMI вход ме разубеди"


HDMI е съвсем същото като DVI само че с добавено аудио. Ако не смяташ да вземаш към монитора Dell Soundbar или ако лаптопът ти не може да изкара звук през HDMI, то за теб няма значение. С обикновен HDMI към DVI адаптер или към DisplayPort ще получиш същата картина. И в двата случая адаптерите и кабелите са пасивни, прехвърлянето все е дигитално по CEA-861 и няма конвертиране на сигнала.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: didesignbg   
Дата:   30-11-14 16:35

Преди да купуваш провери дали лаптопа ти може да извади 1920х1200 през HDMI, че някои видеа останаха с недонаписани драйвери особено при лаптопите.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: Димитър_Евтимов   
Дата:   06-12-14 15:34

Здравейте!
Закупих си монитор DELL U2415. Свързах го с hdmi, всичко е наред.
Дават го фабрично калибриран, но малко засилва червеното. Така или иначе ще мине калибрация. Относно това да се допитам и до вас. Лаптопа ми е с калибриран дисплей, сега отново ще калибрирам монитора спрямо лаптопа. Предполагам няма да има разбъркване на калибрацията на лаптопа, респективно и монитора, когато се налага лаптопа да работи без външния монитор. Ако някой има опит, моля да сподели.
Хубав ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: ZENON   
Дата:   06-12-14 16:43

Нека се изясним. За аРГБ няма драма. Монитор и източник поддържащи аРГБ и си в джаза.
Поблема настава когато искаш 10 (30) бита цвят.
Тогава има леко приключение.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: iasen2   
Дата:   06-12-14 17:27

Няма такова понятие калибриреане на монитор
Калибрира се системата видеокарта, монитор, опереационна система.
Смениш ли едно от тях трябва наново да калибрираш

Който ти е казал че ти е калибрирал монитора преди да ти го продаде…........

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: asahi   
Дата:   06-12-14 17:28

Можеш да превключваш цветните профили от калибрацията на дисплея на лаптопа и външния монитор в зависимост от това какво ползваш. Не е автоматично, но работи сигурно. Правил съм го на доста места.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: sharky   
Дата:   06-12-14 18:11

В този ред на мисли , какво ще кажете за Dell U2413H сравнен с Eizo CS230-BK ? Ще се позват в sRGB за фотообработка .

Отговори на това съобщение
 Re: Някой ползва ли този монитор?
Автор: Jivkopl   
Дата:   07-12-14 20:44

от сърце се смях на някои от постовете по темата, но това няма отношение към самата тема. По стечение на обстоятелствата /работата ми/ съм преминал през доста монитори от така наречения висок клас - като се почне от Sony G520, Mithsubishi 930p, BARCO и после през LCD NEC, SONY, DELL и в момента съм на Eizo. Прескачам apple, въпреки че там са най-напаснати нещата по ред причини. Повечето сме разглабяли в един момент :). За момента най-дълготраен безпроблемен монитор LCD - DELL /U2411/,  най-относително точна картина /споре спектрометъра/ Eizo. И двата монитора са с матрица Samsung. Относно фотообработка... както каза Iasen2 - ТАКОВА ПОНЯТИЕ КАЛИБРИРАНЕ НА МОНИТОР НЯМА. Освен ако не калибрираш по някакъв начин надписа "No signal" . Калибрирането е пряко свързано с това дали излъчения цвят от матрицата на монитора съответства на подадения сигнал и зависи от всичко между софтуера и матрицата, която ти виждаш.
Всичко това събрно в едно изречение - Eizo, DELL, SAMSUNG - висок клас в този ред и калибрираш с хардуерен калибратор / има доста като потърсиш из нета/. А при възможност - Apple поради напасване на цялостната система - софтуер - хардуер - дисплей.



Публикацията е редактирана (07-12-14 20:48)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »