Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 CF card not formatted, моля помогнете
Автор: ittv   
Дата:   21-05-11 20:02

Здравейте,

Днес докато снимах и на дисплея на фотоапарата ми се появи надпис "CF card not formatted" и не можех да продължа да снимам със същата карта, с другата ми карта няма проблем. Лошото е, че снимките са ми важни, а след като сложа картата в карт рийдъра и я свържа към компютъра ми казва, че картата не е форматирана и ме пита дали искам да я форматирам, не мисля, че е добре да я форматирам, но не знам как да сваля файловете. Накой, който се е сблъсквал с подобен проблем ще се радвам да сподели нещо повече по въпроса.

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-05-11 20:05

Badcopy pro [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: ittv   
Дата:   21-05-11 20:07

Сега си търся recovery software, работя на Мас, ако някой е полвал и може да препоръча софтуер, който да работи добре, моля да ми пише [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: ittv   
Дата:   22-05-11 01:26

не само, че не може да рекавър-не, ами и картата не може да се форматира, нито през компютър, нито през фотоапарата :(((((((

Ще пиша в чужди форуми за помощ, че сега празници, надали има кой да помогне в БГ, хората са по софрите :)

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: asahi   
Дата:   22-05-11 10:25

Специално макаджиите са много отзивчиви. Пиши на Джъмбо - няма начин да не знае как се оправя.

Ако беше с Уиндоус сега да раздаваш вече бирите.

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: ittv   
Дата:   22-05-11 13:38

нищо нямаше да раздавам за жалост... и под Уин пробвах и под Мак нищо и нищо, над 5-6 различни софтуери пробвах от хвалени по-прехвалени...
После реших да форматирам и тогава да гледам да връщам информация - и изненада, картата дори не може да се форматира, нито с Уин нито с Мак, нито с фотоапарата.

Направо не знам има ли надежда изобщо [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-05-11 13:44

Опита ли в някой друг апарат да я сложиш или с друг четец на различни ПЦ-та с ХР и 7... Колко ГБ е картата и каква марка?

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: boyanb   
Дата:   22-05-11 15:37

бе да не си я заключил тая карта без да искаш [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: redgy   
Дата:   22-05-11 16:00

Имах подобен проблем преди време с една карта Kingston 16Gb, като я сложих в кард рийдъра и ми показа същото съобщение.
Имах и един друг кард рийдър HAMA в раницата си, реших да проверя с него, и нещата се оправиха.
Незнам дали е същия проблем като твоя, но съобщението което ми даваше е същото.
Успех! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: bobonai   
Дата:   22-05-11 17:10

Да не би да си я слагал на друг фотоапарат или да си прехвърлил, обърнал в картата случайно някоя снимка или данни на картата и затова се шашка и да те кара да тръпнеш от страх. Казвам го от личен опит, защото съм връщал от оня свят 90% снимки от карта след форматиране. Но пък ми се е случвало само една снимка изтрита по погрешка да не мога да я видя отново никога. Въпрос на късмет. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: ittv   
Дата:   22-05-11 18:48

Здравейте,

пробвах с различни кард рийдъри, и на различни компютри. В друг апарат не е ползвана до сега, може да пробвам да намеря друг апарат и да видя там дали ще прочете нещо.

Не съм я форматирал, то не ми дава и възможност...

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: ittv   
Дата:   22-05-11 18:52

Картата е Transcend 4GB 133, не знам как може да се заключи докато снимаш... просто на последната направена снимка като реших да дам превю и изкочи грешката, изписа 0 оставащи снимки (а със сигурност не беше пълна)

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: bobonai   
Дата:   22-05-11 19:28

Не си първия изревал с тази карта, за съжаление. Аз имам една карта Transcend 32 GB 133 още не е разпечатвана от две години и ако някой прояви интерес ще му я дам.

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-05-11 21:56

ittv, не се сърди, но от 6 години ползвам CF карти и за да намаля риска почти до минимум купувам само SanDisk. Ако си с Канон и си от София може да опитаме в моето 5Дм2, какво ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: asahi   
Дата:   22-05-11 22:13

Сан Диск не произвеждат памети. Transcend дали произвеждат?

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: J0R0   
Дата:   22-05-11 22:26

Не робувам на марки, но точно със Сандиск имам проблем.
На компютър се чете без проблем, записва си, форматира се, изобщо се държи нормално като външно устройство.
Но в апарат дава грешка и съм я пробвал в поне 5 различни апарата - не става... дава ми Card Error, а при опит за форматиране в апарата - отказва

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-05-11 22:48

Затова написах "да сведе до минимум" . Никога няма да разбера , защо в апарат за 1000 - 2000-5000 лв. се купуват карти за 20 лв. , а после се реве. Разбира се, че евтините и но-нейм картите също работят, но рисковете са в пъти по-големи.
Малко, като оная поговорка "Евтини на житото и скъпи на триците"

Аз само исках да помогна.
p.s.
Асахи, "Форд" също не произвеждат моторно масло, но на тубата пише "Форд".[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: ittv   
Дата:   23-05-11 00:22

да и аз ползвам Sandisk, картата дето ми изгърмя я ползвах само като бекъп, и в случая имах неизточени снимки от Sandisk-a, та затова снимах на тази.

Не съм в София, така че ще търся тук в Стара Загора някой с апарат да пробваме, ама съм доста обезнадежден, а абитуриентката, която снимах дори още не знае, опитах се да запазя самообладание, и смених картите, но на тази с грешката са най-хубавите снимки, естествено по законите на Мърфи... :(

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: ramdar   
Дата:   24-05-11 01:41

http://www.z-a-recovery.com/




Публикацията е редактирана (24-05-11 01:42)

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: zed   
Дата:   24-05-11 08:45

Ако си от София, мини през ателието ми на бул. Христо Смирненски 16. Днес ще съм там до около 17.00ч. Имам разни програмки за целта.
Преди да тръгнеш звънни за всеки случай на 02/8663976 или 0882629254 Здравко :)[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: ittv   
Дата:   24-05-11 09:17

мерси много, не съм от София за жалост, благодаря за предложението все пак [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: tisho86   
Дата:   23-11-14 17:44

За да не отварям нова тема пиша в същата.
Имам абсолютно същия проблем с CF карта Transcend 32gb 400x
Не ми дава да я форматирам по никакъв начин. Много странно когато тръгвам да пускам формата под windows и опцията най горе за капацитета на карта ми стои не 32гб а 32мб [smilie5]

Нямам важна информация на картата, така че няма какво да спасявам, но въпроса ми е дали да я засилвам към кофата или има надежда за нея?

Ако може само препатилите да пишат а не всички "разбирачи"!
Благодаря предварително на отзовалите се![thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: pm03   
Дата:   23-11-14 17:56

хвърляй!
Аз повече не бих рискувал да я ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: 798099   
Дата:   23-11-14 18:45

ittv написа:

> Картата е Transcend 4GB 133, не знам как
> може да се заключи докато снимаш...
> просто на последната направена
> снимка като реших да дам превю и
> изкочи грешката, изписа 0 оставащи
> снимки (а със сигурност не беше
> пълна)


Само веднъж съм ползвал Transcend и никога няма да повторя. Унищожи ми няколко наистина качествени снимки (което при мен си е наистина рядкост). Всички програми, които възстановяват снимки бяха опитани (благодаря на всички съфорумци, които тогава се отзоваха), резултатът все един и същи - картата в кошчето за боклук!!!


Отговори на това съобщение
 Re: CF card not formatted, моля помогнете
Автор: sathv   
Дата:   23-11-14 18:47

Нищо няма да хвърляш преди да опиташ да я форматираш примерно с HP USB Disk Storage Format Tool. /fuul format/ Формата на windows работа не върши. Формата на апарата хептен. Само променя файловата таблица.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »