Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   14-12-14 18:56

Здравейте ! Извинявам се ако пиша в неправилен раздел ,но имам голям проблем.
Ще заснемам мини авторски предавания който ще се излъчват само он-лайн в youtube и исках нещо което да прави г/д задоволително видео без да съм претенциозен при положение че всичко ще се снима на едно място и апарата ще е на статив а не в движение.И закупих 2-ра ръка /защото съм зле с финансите/ горе посоченото апратче като видях че снима видео в 720p >> http://www.sony.bg/electronics/kiber-shot-kompaktni-fotoaparati/dsc-h200/specifications

Днес го взех и останах меко казано разочарован или аз нещо съм виновен или прави клип като на телефон на 5 години :( В настройките всичко съм разгледал и съм дал най най 720 fin Имам 2 телефона е единят е по-нов Sony Z1 compat 20 mpx телфончето прави 10 пъти по добро видео това нормално ли е или аз бъркам нещо ?А иначе стават самите видеа от апрата доста мб 10-секунди към 12 13 мб но са с отвратително качество

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-H200 отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-12-14 19:32

Няма нищо чудно в това което се получава. Производителите лъжат и това си е. Със сигурност по-актуален модел апарат с видео 720р ще снима с по-добро качество. Вероятно и всички актуални модели телефони ще снимат много по-добре. Причината за проблема е, че няма стандарт или качествен контрол. Много често се случва дори при по-скъпи камери да е обявено 1080р, а да няма и 720р реална резолюция... просто го интерполират в камерата и на файла си пише 1080...
Това, което е трябвало да направите е предварително да разгледате из мрежата за примерни клипчета от въпросната камера.

PS конкретното сони е от моделите създадени за масата хора, които купуват на база ниска цена и много завишени спецификации. 26х зуум, 20мп, ... в същото време реално получаваш некачествена оптика, много малка матрица и омазани крайни резултати.



Публикацията е редактирана (14-12-14 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-H200 отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: fraction   
Дата:   14-12-14 19:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-H200 отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   14-12-14 19:39

Ами какво би препоръчал в ниския ценови диапазон или да се насоча към няколко малка камерка ?Защото направо останах много неприятно изненадан даже гледах и клипчета в youtube и там се вижда дооста по добре от колкото като го заснех аз :(

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-H200 отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: bam-bam   
Дата:   14-12-14 19:51

Чистите модели само H без HXxxxV са много зле.
Явно си се подвел от цената и големината.

http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=sony_dsch200&products=sony_dschx200v

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-H200 отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-12-14 20:42

Какъв е бюджета и какво ще се снима? Подробности трябват...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-H200 отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   14-12-14 21:00

Ами нямах много финанси към има към 200 лв като пак казвам никога не съм се занимавал с подобни неща и си мислех че дори и по евтин апарат да взема ще снима по добре от телефон.Онзи ден заснех първата част на предаването което ще снимам и идва мой познат със скъп апарат ето за какво става въпрос >> http://vbox7.com/play:0cbad78df1

Такъв тип видеота ще са и за напред и рядко ще бъдем на открито.Не гоня кой знае какво качество . [smilie7]


Това добро ли е ? https://www.technopolis.bg/b2c/details/395233/P11050201~1/D-SLR-fotoaparat-NIKON-D3200-18-55-VR-II-KIT бих го взел на изплащане ако си заслужава или за моята цел по добре това >>> https://www.technopolis.bg/b2c/details/41568/P11050301/Videokamera-PANASONIC-HC-V130EP-K



Публикацията е редактирана (14-12-14 21:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-H200 отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-12-14 21:12

Принципно зависи колко светлина ще има. Ако е светло(дневна светлина) ще става горе долу прилично, след това звука- без микрофон ще е зор да е приличен дори. Клипа във вбокса е сниман с по-голям сензор, не вярвам H200 дори да се доближи. За 200лв бюджет... мисля че трудно ще се вземе нещо читаво, но можеби някой панасоник..., ако ще се снима на тъмно е добре да е със сменяеми обективи и да се вземе поне един светлосилен такъв. Иначе - стойка за телефон и кой да е по-модерен смартфон ще се справи по същия начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-H200 отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   14-12-14 21:18

Кажете от евтина малка камера и този никон който съм избрал кое би било по-подходящо за видеото което ми трябва ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-H200 отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: Simbon4o   
Дата:   14-12-14 22:51

Ако ще се пазари ново варианти много. Малките любителски видеокамерки качество няма да дадат. Те са да си снимаш детето на слънце като си играе.

За ново можеби д3300, като ще е ново и на изплащане. D3300 има по-добър видеозапис от 3200. От друга страна сега погледнах в синтезиса и д3200 го има в комплект с 35 1.8 обектива, който е точно това което ти трябва за тези клипове. Цената ми се стори прилична 1000лв за 3200 и 18-55 и 35 1.8... може да се преглътне разликата в записа на д3200 и д3300
Хубаво е да се купи и някакъв външен микрофон за него, за да има по-добър звук цялото нещо..., но може да се импровизира и с външен рекордер(някакъв смартфон или друго с подходящ микрофон).
Останалото ще е умения при боравене с техниката и постпроцесинг.

Втора ръка ще трябват поне 300-400лв за нещо прилично.

Има вариант и за канон и панасоник. Но канона, за да има добро видео или поне по-добро от никонското трябва да се инсталира хак софтуер на него и не мисля, че това е занимание за начинаещ изобщо. Отделно, че канон нямат 35мм обектив на нормална цена. Панасониците снимат страхотно видео, но са по-скъпи от конкретния никон. Обективите за никон също така са по-прилични като цени и се намират доволно много втора ръка...

Сони имат А58 в този ценови диапазон, но мисля че е по-слаб от д3200 и особено от д3300 за целите, които се гонят(видео). Иначе и за А байонет има прилична 35 1.8 която смятам ще е най-подходяща като дължина, светлосила и цена. Има и вариант за безогледално сони, но там трябва да се окомплектова с втора ръка ръчнофокусен обектив иначе ще излезе още по-скъпо. А и втора ръка приличен светлосилен обектив за него ще е над 200лв... говорим за 35ца понеже 50ките идват дълги и в затворено помещение ще идват тесни.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Cyber-shot DSC-H200 отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   14-12-14 23:15

Златен да си колега! Много ми бе от полза мнението ти ! Само един въпрос имам утре ще отида да купя никона какъв микрофон и от къде би препоръчал за е добре като цена/качество ? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: rapesco   
Дата:   15-12-14 08:38

DSLR за видео, само на статив, ръчен фокус и външен микрофон. Уточнявайте ги в началото на темата, а не като в предната тема едва в края и питащия да е отново в шах.
Тръгне ли с апарата да гони динамични сцени с ръчен фокус доникъде няма да я докара. А за автофокуса, първо е доста бавен и неадекватен на моменти и второ, ако е без допълнителен микрофон, ще записва мергеленето на обектива.
За в неговия случай става, но ако реши нещо друго да снима ще изпита зор.

Отговори на това съобщение
 Re: Отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   15-12-14 09:06

rapesco Аз имам статив и няма да снимам динамични сцени.Единствения ми въпрос е какъв микрофон мога да използвам с този апарат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: hotsnail   
Дата:   15-12-14 09:08

За интервюта един некс втора ръка дава доста прилично любителско видео. Дори а3000 дето симо не го обича сигурно добре ще се справи. Те си имат горе долу всичко нужно за видео.

Другия вариант е Панасоник. Горе долу същото като Сони освен по скъпите модели gh които имат повечко екстри за видео.

Никона не знам как ще го ползваш там няма никакви функции за видео. Няма как да фокусираш.

Z1 e телефон за над 1000 лева и камерата му е сред най-добрите за телефон. Въпросния апарат на дали е на това ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: rapesco   
Дата:   15-12-14 09:42

Ако смяташ, че качеството на видеото с телефона ти те задоволява, не си давай парите за апарати, а го закрепи на статив. Вземи един микрофон към лаптопа и запиши едновременно звука и видеото. После с програма изключваш звука от видеото и наслагваш този записан с микрофона. Малко е игра да го напаснеш (но получава се идеално) и си готов. С повече постобработка ще постигнеш нещо, което ще си заслужава да спестиш паричките. Ако имаш време направи една проба и ако ти даде желания резултат действай, ако ли не, тогава отиваш в магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: Отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   15-12-14 11:07

Аз вече купих Никона :) само микрофон ще се радвам ако предложите :) [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: houngan   
Дата:   15-12-14 11:24

Някой от т.н. шотгъни за целта ще свършат работа.

Нещо такова https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=38780


http://magazin.photosynthesis.bg/offer/249990780004.html


Бай дъ уей, никой от питалите за дслр видео тук не слуша, ама да си изкажа моето положение. Тая вълшебна бленда няма да я ползваш без качествени НД филтри. Те ще ти струват към 300 лева. И пак става е**** схемата... Наслука [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: kokermur   
Дата:   15-12-14 12:12

Ами аз гледах това видео:http://vbox7.com/play:0cbad78df1 лично на мене ми допада като качество, не съм специалист, но и повечето хора, които ще гледат видеото не са.
Единственото, което не ми харесва е звука някак си ме се струва слабичък като сила.

Отговори на това съобщение
 Re: Отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   15-12-14 13:07

Колега това клипче както казах го засне мой приятел с неговия апарат.Аз купих сонито и се разочаровах снимките са добре поне мен ми допадат но видеото е зле.А за звука да знам нямахме микрофон и ползвахме този на апарата.

houngan Колега от такава ефтиния няма ли да се чува г/д сносно не ми трябва да е на професионално ниво все пак ще ги качвам във vbox >> https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=563970



Публикацията е редактирана (15-12-14 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: ioana-foto   
Дата:   15-12-14 14:00

gfdgdgfd , чети преди да купуваш , никон е възможно най лошия избор за видео ! , другата ти грешка е че си тръгнал с ДСЛР да правиш видео ! Всяка безогледалка щеше да ти свърши повече работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: kokermur   
Дата:   15-12-14 14:10

Да микрофонът, който си избрал според мене ще ти свърши работа нищо, че е евтин ще се чува добре. Аз по-рано си снимах повечето видио с подобен микрофон купен от магазин всичко по един лев и се получаваше доста по-добре от колкото ако ползваш вградения скъп микрофон на фотоапарата на канон 650Д.
Вярно не е стерео, ама голям праз от стерео микрофона когато ти се чува каноновския обектив на дърва и въглища...


Това видео за зайците съм го снимал с подобен микрофон от 2.50:
https://www.youtube.com/watch?v=WvsaaCEf9zs

Видеото е снимано с 40мм фикс.
Не се хвърляй на скъпотии, аз още не мога да си простя че купих canon 650D за 1600лв миналата година и си похарчих всички пари, и чак сега си купих нормална камера на панасоник за 600 лева, с която снимам по-лесно и по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Отвратително качество на видеото -помощ!
Автор: houngan   
Дата:   15-12-14 14:43

За микрофончето не знам... става за тип говорене на интервю, но за качествени природни звуци, песни на птички, щурци, вода, според мен е крайнно недостатъчен. Насочените микрофони тип шотгън имат много предимства - избираш какво точно да запишеш.

Това пък е 3лв вземи и пробвай и после сподели :)

Разликата с микрофона пушка за 90 лв и вградения звук ще е от небето до земята ;) сам прецени дали ти трябва и заслужава ли си.

Има и друг вариант - записваш си звука с външен рекордер или там каквото има, телефон с микрофон, знам ли и после се миксира, но става много сложно и губи време.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »