Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: danny_falin   
Дата:   18-09-08 10:21

знам че често се пише по темата но така и не открих нищо смислено и съдържателно

молбата ми е ако има човек който е корегирал фронт или бек фокус на канонско тяло и го е направил в българия, нека да напише къде го е направил и колко е струвало?

малко е, няколко мм
не ми хвалете зентекс, човека каза че не може да го направи

много моля за някой който е корегирал подобно нещо на тялото си за хелп

благодаря ви предварително

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: muu   
Дата:   18-09-08 10:26

ами питай асахи де е канон сервиза, като не може зентекс да ти ги оправи... може да има, я в румъния я другаде наблизо... той ги знае тези неща [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: E.Stanev   
Дата:   18-09-08 10:30

Сигурен ли си, че става въпрос за тялото, може да е от обектива[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   18-09-08 10:36

ами с 2 обектива го прави, не вярвам и двата да имат идентичен проблем

мерси за инфото за асахи

сега ще му драсна



Публикацията е редактирана (18-09-08 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: ivodam   
Дата:   18-09-08 10:39

Ми доколкото знам, Пансервиз правят официално сервизна поддръжка на Канон, ма дали могат да го решат тоя въпрос, не знам. По принцип тези разминавания са много често явление, затова всички нови модели Канон и Никон имат възможност в менюто за фина настройка по отделни обективи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   18-09-08 10:43

за пан сервиз какви работи прочетоох [smilie8]

мисля че няма да стъпя там освен ако някой не каже: " аз имах такъв проблем с такова и такова тяло, оправиха ми го там и там, струваше ми толкова и толкова"

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: asahi   
Дата:   18-09-08 10:48

Направи "онзи" тест, покажи резултата и дай повече информация за тялото, обектива и твоите очаквания.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emovla   
Дата:   18-09-08 10:52

Мда в Пансервиз ми потрошиха(буквално) 70-200 при подобна операция, отделно ми смениха АФ сензора на апарата уж за да може да се калибрира, в последствие разбрах, че на всички искат да им го сменят...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   18-09-08 10:59

ами да, по телефона това ми казаха???
"трябва да ви смениме аф сензора след диагностика"
около 200лв ?? на мен аф-а ми няма никакви колебания, кове много готино просто е изместен фокуса, зентекс ми каза че операцията в истински сервиз на канон трае 20 мин и е софтуерна,

ето картинки от "онзи" тест асахи :):


18-55 ИС @ 55 ф5.6


https://photo-forum.net/static/forum/2008-09/ahel0368.JPG


http://photo-zona.net/images/user7927/album5616/large/1221724636_spuk0595_18-55IS-2.jpg



50 1.4 @ 1.4


https://photo-forum.net/static/forum/2008-09/oyyv5637.JPG


http://photo-zona.net/images/user7927/album5616/large/1221724636_ftqg9295_501.4-2.jpg




Публикацията е редактирана (18-09-08 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: asahi   
Дата:   18-09-08 11:09

Този тест се прави от 2.5 метра. Направи 10 опита, запиши резултатите и намери средноквадратичното отклонение.

На снимка 2 не съм сигурен, че АФ сензорът е видял чертичката. Добре е да го щракнеш на по-светло и евентуално да сложиш нещо по-едро в зоната на фокуса.

Като цяло отклонението не е голямо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   18-09-08 11:13

[smilie24]
ще си поиграя още, но на 10 от 10 снимки резултата е идентичен

нямам теле, с 50 от 2.5 метра целия лист ще е на фокус

ще направя теста като хората и тогава пак ще пиша, но все пак ако някой е имал подобен проблем и го е отстранил независимо как и къде, нека да напише

благодаря му предварително

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: ATO   
Дата:   18-09-08 11:21

Аз бях един от първите които имаха проблем с фокуса на 350Д и бях първия с калибриран фокус точно в Пан сервиз. Само, че не го носи там на техниците, ами се обади в Канон БГ на Деляна Станкова или на Боби Митовски (най-добре на него). Обясняваш им за какво става дума, ако си от София иди направо на място при тях.
Точно Боби ги прави тези калибровки защото още преди 3 години си купиха стенд за калибровка на телата. Помоли го да не го дава на техниците, а той лично ако може да ти го калибрира, защото според мен техниците на Пан сервиз малко не са адекватни към подобни операции.
Телефоните ги има в сайта на Канон БГ.

При мен фокуса след калибровката беше супер.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: navy   
Дата:   18-09-08 11:26

Дани, от статив с дистанционно снимаш, нали?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   18-09-08 12:19

от статив са да, без дистанционно, имам де, не е проблем и с дистанционно ще пробвам,
ще си поиграя събота неделя на по светло, че тези тестове са на исо 1600 при мижава скорост, може и светлината да играе роля макар че фокуса си застава там адски бързо и си потвърждава, 10 от 10 абсолютно идентично

значи в канон бг да търся боби митовски така ли ?
АТО , Къде е това при тях ? при канон или при пан сервиз ? ако е при канон може ли да ме опътиш ? централен офис ли какво ли ?

мерси много, поздрави



Публикацията е редактирана (18-09-08 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: ATO   
Дата:   18-09-08 19:37

Дани, отиваш не в ПАН СЕРВИЗ, а в офиса на КАНОН България. Боби Митовски работи в Канон БГ, Деляна Станкова също. Обади им се, поговори с тях, много готини са и двамата, аз поне съм с много добри впечатления.
Ето ти телефоните:
02 975 1630, 02 975 1631

Ако апарата ти е с БГ гаранция (моят беше), ти го калибрират безплатно, ако не е ще ти кажат колко се плаща.

Canon Bulgaria EOOD
121 Tzarigradsko Chaussee Bd., 4 floor
Sofia 1784, Bulgaria
Phone: (+359 2) 975 1630, 975 1631
Fax: (+359 2) 975 1636

Поздрави и успех!



Публикацията е редактирана (18-09-08 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: emovla   
Дата:   19-09-08 12:34

Мда голяма забава. От офиса на Канон БГ да не го носят в Официалния си сервиз Пан сервиз, щото там техниците не са в час.

То че не са в час го разбрахме, ама по трудния начин.

Значи кво - ако занесеш в Канон БГ калибрират, ако занесеш в Пан сервиз сменят АФ сензор?

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: redgy   
Дата:   20-09-08 01:21

Аз имах същия проблем и отидох в пансервиза да го оправят! Успяха да калибрират фокуса идеално и ми взеха 30 лева. Интересното е, че ми казаха за някаква натрупана грешка в паметта на апарата от изтощена батерия която била и причината за евентуалния проблем с фокуса. Прозвуча ми невероятно като се има в предвид, че съм с батериен грип от самото начало и 2-те батерий са оригинални Канон.
Аз също звъннах на Деляна преди да ида в сервиза. Всичко беше много организирано. Доволен съм от калибрирането в пансервиза.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: Breach   
Дата:   20-09-08 01:27

Хващаш 1.5мм шестограм мисля, че беше и директно си го калибрираш от винтчето до затвора ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: emovla   
Дата:   20-09-08 01:34

redgy: в ПанСервиз ли работиш [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: redgy   
Дата:   20-09-08 02:34

Не работя в Пансервиз, но човека който е пуснал темата има същия проблем какъвто и аз преди време. Работя с Canon 5D вече 4-та година и за мен беше важно да нямам снимки с мек фокус когато използвам максимално отворени бленди. Ако мнението ми за услугата в пансервиз има значение за автора на темата, нека той прецени дали да ходи там или не. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: emovla   
Дата:   20-09-08 13:31

Аха чакам с нетърпение дано да сподели, дали след разговор в Канон БГ са се отказали да му сменят АФ сензора, щото не само на мен и него са искали да сменят :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   20-09-08 18:37

привет,
апарата го оставих за калибриране, мерси много за контактите на хората от канон бг които ми дадохте [smilie24]
другата седмица живи и здрави ще си го взема,
дори няма нищо да ми струва, това го поемала гаранцията

а иначе за пан сервиз, директно като отидох, смяна на аф сензор [smilie10]

ще пиша като го взема

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: unikalen88   
Дата:   22-03-15 00:05

темата е малко стара-не малко ами бая,но има ли някакво развитие по случая да се знае още ли така стои ситуацията с корекцията на фокуса -да се търсят хората от канон или вече има сервиз които знае какво прави,в бъдеще ще опитам да се сдобия с 50мм1.8 и искам да съм подготвен ако евентоялно има проблем с фокуса


Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: axlastro   
Дата:   22-03-15 00:26

Unikalen, току що спечелихте наградата "археолог на месеца"

Отговори на това съобщение
 Re: фронт/бек фокус корекция в бг за канон тела?
Автор: unikalen88   
Дата:   22-03-15 09:24

е колега няма лошо,чета форума много и се интерисувам от всичко,защото искам като ми изкочи някакъв проблем да знам къде как и защо,тепърва има хора като мене които започват да снимат и ще е интерестно и за тях да се знае,щото 2008 до 2015[smilie5] [smilie5] [smilie5] може да има развитие по темата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »