Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фалшиви CF карти
Автор: ffoko   
Дата:   21-07-14 16:03

Преди две седмици попаднах на битака в Шумен /както му викаме "Шуменския ebay"/ на голямо количество CF карти по 1G , чисто нови, по две в кутийка, Взех си три кутийки /6 броя/ за 10 лева. Когато поставих картата във фотоапарата, искаше да се форматира, но неуспешно. Форматирах я на компа. И от 997МВ стана 7,76МВ. И така с всичките. На другия ден отидох и върнах картите на мургавия търговец. И за мое учудване - няма проблем. Върна ми парите и ги хвърли на купа за продан. А бяха над 200 бр.

Днес попаднах на тази обява в OLX.bg: http://olx.bg/compact-flash-card-1gb-i52621976


Това са от тези карти. Да не се излъже някой да си купи.

Не знаех за фалшиви CF карти. Бях чувал за SD и microSD.


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: Батко   
Дата:   21-07-14 18:13

[smilie24]
Човек трябва да е особено внимателен към "noname" карти и изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: analogsa   
Дата:   21-07-14 19:17

Ееее. Не можа ли малко по-оптимистично заглавие да сложиш на тази добре приключила история? Например - "Срещнах честен циганин" [smile]

А оптимизъм е абсолютно необходим ако ще купуваш подобни карти от "шуменския ebay". Както впрочем и от другия ebay.

Едно обаче ме озадачава - нямам никакъв опит с фалшиви карти, но винаги съм мислел, че те са базирани на истински, но с многократно по-малък капацитет + чипче, което лъже форматиращата команда за капацитета. Т.е., докато не запълниш картата до реалния и капацитет тя се държи съвсем нормално. Тия ще да са били ептен ментета, или просто дефектни.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: don_kolev   
Дата:   21-07-14 20:50

Лъгах се и от ebay. Там микро 64-32-16 гБ ""no name" не вършат никаква работа за телефони. Оттогава само "branded" от магазин.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: hotsnail   
Дата:   22-07-14 00:31

Браво на продавача. Ако ги беше метнал на земята и размазал....

Извода е, че ментаците в магазина поне привидно работят....

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: pepi34   
Дата:   22-07-14 02:55

За 10лв 6 карти? И си помисли че всичко ще бъде ОК? Изумявате ме направо, имам чувството, че и лайна в тенекия мога да продам. Важна е само цената :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: mimko7   
Дата:   22-07-14 08:48

Има и другия вариянт . Купих си на нормална цена 32GB карта от продавалника , При пробата я сложих на лаптопа и я форматирах ..... показа си 32GB . Сложих я в апарата и се почна едно снимане ......... цял ден . Като се прибрах и на картата имаше стотина снимки ( 2GB ) .... нищо друго . Показва си , че е 32GB но е 2GB. Пак я форматирах пак 32GB показва. Опитах се да запиша на нея файл около 4 GB .... нестава , дава , че картата е пълна . Та ..... не само форматирайте картата при покупка ами се опитайте и да запишете нещо на нея .



Публикацията е редактирана (22-07-14 08:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: marves   
Дата:   22-07-14 09:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: ffoko   
Дата:   22-07-14 09:20

"Автор: pepi34
Дата: 22-07-14 02:55

За 10лв 6 карти? И си помисли че всичко ще бъде ОК? Изумявате ме направо, имам чувството, че и лайна в тенекия мога да продам. Важна е само цената :)"


Защо не? Те са по 1G. Купувал съм 4G за по няколко лева и постоянно с тях снимам.

Картите ги тествах с програма и показаха 7,76МВ и скорост 1,66M/S.

СУПЕР БЪРЗИ! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: mimko7   
Дата:   22-07-14 15:35

marves

И на апарата показва 32GB ????? . И всички файлове ги има на картата ( като имена ) но се отварят само първите 100-тина .[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: marves   
Дата:   22-07-14 15:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: sathv   
Дата:   22-07-14 18:09

Точно пък апарата никакъв формат не прави. Само изтрива файловата таблица. Фотоапарата спокойно можеш да го лъжеш с фалшиви карти на които им е сменен фирма и от 2 показва 32 гигабайта.



Публикацията е редактирана (22-07-14 18:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: mimko7   
Дата:   23-07-14 08:19

Може и така да е ...... след това я форматирах и на апарата и пак 32GB показва . Където и да я закача тази карта си показва , че е 32GB . Само когато се опитам да запиша нещо по-голямо от 2GB ми казва , че картата е пълна .[smilie11] Ако записвам 1000 снимки си ги записва без проблем . След това обаче не се четат .Издава се само ако опитам да запиша файл по-голям от 2 GB .

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: localhost   
Дата:   23-07-14 09:17

Виж тука за подобни USB дискове - http://www.neowin.net/news/fake-chinese-500-gb-external-drive-is-one-clever-paperweight-literally

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: lorddemonic   
Дата:   23-07-14 09:20

mimko7 FAT NTFS и т.н тия формати нещо да ти говорят? И не казва , че е пълна, а че не може да запише файла ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: mimko7   
Дата:   23-07-14 11:00

Картата е форматирана FAT32 . Когато прехвърля на нея да речем 200 снимки дава , че файловете са записани на картата . Имат си имената като листнеш картата , но се отварят само първите файлове ( до 2GB ) за другите пише , че немогат да се отворят . Ако реша да запиша 2 файла по 2GB ми казва , че картата е пълна и няма място на нея .[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: Shael   
Дата:   23-07-14 11:21

Имах подобен проблем с флашка.След форматиране към NTFS започнах да използвам целия капацитет от 32ГБ.Може би подобно форматиране би разрешило проблема с вашата карта.

http://www.ntfs.com/quest22.htm



Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: pmartinov   
Дата:   23-07-14 11:34



Нaй-често товa сa дефектни кaрти който вместо дa се унищожaт попaдaт по нелегaлни пътищa у "търговци" със съмнителнa репутaция.

Никой истински търговец нямa дa зaложи престижa си зaрaди фaлшиви продукти.


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: mangar   
Дата:   23-07-14 16:31

Фалшификати (реплики) на известни марки са плъзнали навсякъде и в случая е по-добре да е без име от колкото да Ви излъжат че е оригинал, ето и примерите:

30$ за 32Гб х1000

и оригинал 190$ за 32Гб х1000

Истината излиза на яве след реален тест четене/запис.


Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: lz1nud   
Дата:   23-07-14 18:29

Аз си бях поръчал от aliexpress 5 броя 32GB microSD, по $9 излизаше едната....това става въпрос преди година, когато бяха сигурно по 50лв....и същата работа....оказаха се че са 2ГБ :(((

Отговори на това съобщение
 Re: Фалшиви CF карти
Автор: mesko26   
Дата:   24-07-14 13:35

Във Илиенци масово почнаха да се продават 32,16 гб микро сд на Кингстън клас10 които са реплики по 8-9 лева на едро .Така,че внимавайте по малките магазинчета, кой какво продава не се знае.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »