Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: azok   
Дата:   24-07-14 09:21

Здравейте,
от скоро снимам с въпросния апарат и реших да опиша малко впечатленя.
Изборът ми беше много сложен, защото и аз като повечето от Вас до сега съм снимал с DSLR.
Тежеста на техниката и неудобството за носене ме накара да потърся друга алтернатива за техника. След дълго проучване и горчив опит от
OLYMPUS E-PM1 съчетан с китовия обектив, все още се чудех дали всичко свързано със този тип камери не е пълен компромис.
Качеството на картинката от Оли-то по мой лични критерии е под всякаква критика. Така на ръба на отчаянието започнах да ровя чужди сайтове,
изчетох почти всички налични материали, ревюта и какво ли още не. Попаднах на ревю на въпросния Samsung, в първия момент си казах: "Тези не стига, че заливат пазара с телефоните си, но сега почнаха се бутат и в този сегмент"
Интереса ми беше прикован от възможноста за WIFI и някой други незначителни благини.
Така преминах към покупката му. Разбира се цените в България са на такова ниво, все едно стандарта ни е от "Луната" тук въпросния комплект можеш да закупиш за скромната сума от 1899лв. Сами разбирате, че такава цена за Samsung идва малко в повече.
Моя го взех от Швейцария за 859лв. явно швейцарците имат доста по нисък стандарт от нас и не могат да си позволят да плащат повече за техника. От Sansung ми подариха и доста практична чанта и таблет заедно с апарата и обектива.
Ще направя едно отклонение и препратка към нашите вносители: "Мили хора, моля Ви не мислете, че ние любителите и професионалистите сме неграмотни и нямаме представа какви са цените в не така развитите страни. Ако така милеете за родната =фотография както твърдите помислете как да бъдата коригирани цените, защото не всеки от колегите може да си купи техника от чужбина."
Нека премина на темата с апарата, та разопаковах апаратчето и след като го хванах в ръка усетих че въпреки големите ми "лапи" ми псана доста стабилно. Менюто е елементарно, интуативно и се работи много лесно с него. Функцията за бърз достъп до настройките през обектива е нещо което ми хареса супер много.
Направи един, два кадъра, отворих ги в "Шопа" и LOLLLL останах очарован, фокуса е перфектен, остротата е уникална, май намерих това което търся. До сега не съм виждал апарат в ниския и среден клас който да отговаря на критериите ми за качество след отваряне във "Шопа". Не ме разбирайте погрешно всеки който се занимава с тази професия над 15г и всеки ден по 12-15 часа гледа и обработва снимки ще ме разбере на момента.
Реших да го тествам в студиото и веднага го вклъчих в една от сесиите в работата ми, хъмммм тук разбрах, че за сужаление не е съвместим със синхронизаторите на Никона ми, но това не ме отчая, изкарх го на терен със компактни светкавици, получих същия резултат, явно трябва да купя синхронизатори за Пентакс, защотото такива за Самсунг не се продават в България.
Като изключим този недостатък, апарата е перфектен, хванах се, че когато имам да снимам нещо реално първо грабвам него, дори и на 2.4 е остър като бръснач.
От моя опит го препоръчвам на всеки колега който иска да намали обема на раницата си.
Не съм го пробвал с други обективи, но със този който закупих аз е много добре.
Нека, колегите които снимат с тази марка изкажат и своите впечатления, аз лично предпочетох NX20 пред NX30, защото не исках да се "набутвам" при положение, че не ми хареса как снима. Явно ще си взема и по новия модел.
Нека обощя, за мен този апарат снима много добре и е доста интересно решенеи за всекидневно снимане.
Ще се радвам да прочета и вашите мнения за тази марка тенхника.
Благодаря Ви за вниманието.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: fraction   
Дата:   24-07-14 10:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: h_bio   
Дата:   24-07-14 10:23

От няколко седмици щракам със nx1000 (мисля, че споделят един и същ сензор с nx20 и също съм много доволен от качеството на изображенията и функциалността като цяло. Липсва ми само малко по-добрия автофокус при DSLR'ите. Пред време също имах Olympus epm1 и споделям мнението на автора на темата за ужасното качеството на снимките. Мислих си, че е проблемна бройка, но явно нещо не е наред с тази камера като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: azok   
Дата:   24-07-14 10:34

Проблема с фокуса аз го реших като снимам предимно на ръчен, има една много удобна функция за увеличаване на изображението и по него нагласям фокуса. За ОЛИ-то няма как да изкажа положително мнение, не и за този модел специално.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: Sentel   
Дата:   24-07-14 11:18

Е, уж уникален апарат, а предимно на ръчен фокус снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: azok   
Дата:   24-07-14 11:28

Когато снимаш в студио на какъв фокус снимаш? Аз лично с какъвти и да е апарат снимам предимно на ръчен. След като е статичен обекта не се доверявам на автоматичния, а на окото си :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: azok   
Дата:   24-07-14 11:30

Никъде не казах, че апарата е уникален. Казах според моите критерии, ако Вие имате различни ок. Всеки е свободен да снима с каквото си пожелае, тук не обожествявам марката както сме свикнали да слушаме за двете "УНИКАЛНИ" марки апарати, а изразявам впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: Emoxide   
Дата:   24-07-14 11:49

azok: в първия момент си казах: "Тези не стига, че заливат пазара с телефоните си, но сега почнаха се бутат и в този сегмент"


Ето тук ти е грешката.... Samsung активно участва в дигиталната фотография, почти от зората й, просто никога този отрасъл не им е бил приоритетен. След доста преструктурирания и на моменти пълен отказ от него, от около 3-4 години поне отцепиха фото-отделението си напълно, с цел фокусиране и подобряване. Изнесоха фабриките в Китай, за по-ниска цена на продуктите и яко ни цакат с цени! Бетер от SONY, от които копират маркетинговата си стратегия.
Понастоящем, най-големите им усилия в електронни сегмент, по мои наблюдения е насочен към лансирането на своя мобилна дистрибуция на Linux, а именно Tizen, аналога на Android. Ей там са големите пари, не някакви си апаратчета с годишна продажба няколко десетки хиляди броя (за Samsung). Проблемът им е липсата на престиж в името. Може би, ако с безогледалките си бяха въвели нов бранд, с който да се дистанцират от комерсиалния бълвоч с марка Samsung, би им вървяло по-добре, понеже вече имат доста прилични продукти. Много хора са в заблудата, че Samsung последни са влезли в надпреварата с безогледалните апарати. Грешка. Бяха вторите след Panasonic с техния първи DSLM - LUMIX DMC-G1.



...моя най-първи дигитален апарат беше именно Samsung Digimax V70, в далечната 2003г., един от рекордьорите по резолюция (7Mp, 1/1.8"CCD), с напълно въртящ екран, без АА-филтър и за времето си даваше супер изображения! Спрямо сапунерко-подобните апаратчета, които се продаваха в големите техно-магазини. Тогава photopavilion и photosynthesis все още не съществуваха.
От тогава до сега все съм чакал някакъв смислен и удовлетворяващ ме модел, който аз лично открих в лицето на NX30.
Не съм пипал NX20, но съм убеден, че качеството на изображението както и оперативната скорост, на новия е уважително по-добра от предшественика. Все още цената му е висока. 2015г., лятото, би била в по-разумни граници.


[shtrak]



Публикацията е редактирана (24-07-14 12:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: azok   
Дата:   24-07-14 11:56

Реално и двата са с еднаква матрица, разликата идва от дисплея, визьора и няколко други дреболий. Лично го тествах и не намерих коренна разлика между двата модела, разбира се новият предлага доста удобства в процеса на работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: Emoxide   
Дата:   24-07-14 12:00

не си прав. Матрицата в NX30 е имплантирана от NX300, който е с нова генерация, спрямо NX20/NX200/NX210/NX1000/NX2000/NX3000

Разликата в качеството на изображенията като дигитален шум и Динамичен обхват, обаче е пренебрежима. Аз имам и NX3000, като сравнявах разни снимки, но не съм правил тестове, субективно останах с впечатление, че микродетайлността при NX30 е подобрена, въпросТ на процесор, предполагам... [smile]



Публикацията е редактирана (24-07-14 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: azok   
Дата:   24-07-14 12:09

Да и аз това прочетох сега, прав си.
За момента остава проблема със синхромнизаторите за светкавиците. Мисля, че от Пентакс трябва да стават за Самсунг. Гледам в нета има за НХ модели, но разбира се в нашата родина въобще не се продават :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: Iordanov   
Дата:   24-07-14 12:10

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: Emoxide   
Дата:   24-07-14 12:16

Европа, хич не ги блазни, да не говорим за Бедната част на EU, много жалко.

Сегашния опит на Samsung във фотото се базира на know-how гепнато/купено/приватизирано от PENTAX, които използваха и захвърлиха, но тава е пазарната война, милост няма.

Предполагам обаче все още имат доста съвместимост между компонентите. Щом има оригинален адаптер NX-K-mount, може би и със системата светкавици е подобно.
Аз моя NX30 го виждам като един "обезкостен" GX20/К-20




Публикацията е редактирана (24-07-14 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: azok   
Дата:   24-07-14 12:21

За съжаление, цената в Европа и тук е доста различна. Не знам от къде идва тази разлика в цените, но е потресаваща, тук на нашия пазар всяка техника е в пъти по скъпа от Швейцария примерно. Приликата е очевадна. Трябва да се пробва такъв синхронизатор, но не ми се дават пари на вятъра.
В момента го синхронизирам с вградената му светкавица, но разбира се това е само за тестове.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: stown   
Дата:   24-07-14 15:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: Emoxide   
Дата:   24-07-14 15:42

stown, леко си краен в изказванията, за безогледалните, към днешна дата... да бяхме все още 2012, бих бил по-съгласен с теб. Виж какво прави GH4 със светлосилен обектив (16-35/2.8, например) дори в пълен мрак.
Следящия фокус не е толкова картечен и прецизен като на D4 или EOS 1DX, ама това са наистина профи тела.


[24-07-14 15:17]stown: за универсално използване главно навън и на път,за което са удобни и теглото и габаритите му.
Да,ама не - за такава употреба АФ му е проблемен и недоизкусурен!


Когато снимаш с NX30, при нормални светлинни условия и не гониш репортажна скорост със следящ фокус, си е идеален. За около 3-4000 кадъра не съм имал такъв без фокус, там където аз съм го искал [smilie3]



Публикацията е редактирана (24-07-14 15:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: stown   
Дата:   24-07-14 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: Emoxide   
Дата:   24-07-14 16:20

16-50/2-2.8 е за СВАДаБАРИ [smilie3] доколкото чета по разни неофициални ревюта

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: azok   
Дата:   24-07-14 16:33

"Е,айде нема нужда!

"Фокуса е перфектен" - "снимам с ръчен фокус"[smilie18]

Язък му за всичките благинки,ако ще си решаваме АФ-проблемите с ръчно фокусиране!

Този апарат не е предназначен за студийно снимане,където имаш време за ръчен фокус,а за универсално използване главно навън и на път,за което са удобни и теглото и габаритите му.

Да,ама не - за такава употреба АФ му е проблемен и недоизкусурен!

Драги безогледални ентусиасти - уви,още не са изживели "детските" си болести безогледалките и е рано за превъзнасянето им.

Да,огледалото ще си ходи,но по-натам във времето."
Апарата има в много редки слуцхаи проблем с фокуса и той не е по-голям от колкото на CANON EOS650 примерно. Дали сме ентусясти или не не мисля, че има значение, важно е удоволствието от снимането. В тази тема исках да споделя впечатление относно марката, никого не агитихар да си смени апарата веднага със Самсунг. Да те имат своите болести но и DSLR-те също имат такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: Sentel   
Дата:   24-07-14 16:53

Никой не казва за цената... Един Никон D5100/5200 не предлага в никакъв случай по-лоша картина, но цената на тялото и обективите са съвсем различни. Иначе и аз смятам, че това е бъдещето, но малко по-натам във времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung NX20 + 16/2.4
Автор: Emoxide   
Дата:   24-07-14 17:19

и двамата сте прави!

Цената на Samsung NX30 в BG e неадекватна!
Задължително ти е включено в нея и посредствен 7" таблет Galaxy Tab 3.0 Lite, вместо да ти продадат тялото с китов 18-55 за 1500лв.
А реално е точно съизмерим с класа на EOS 650D/700D и Nikon D5200/D5300 и SONY a65, които до един, към днешна дата са по-достъпни ценово и с неколкократно по-богата гама обективи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »