Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Протектор за екран за NIKON D5100
Автор: martev   
Дата:   25-04-14 11:09

Здравейте,

Купих си Nikon D5100. Нов е и ми се иска да му купя протектор за LCD екрана. Посъветвайте ме какъв.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Протектор за екран за NIKON D5100
Автор: peter_m   
Дата:   25-04-14 11:14

Можеш да купиш универсален за ГСМ-и, да си го отрежеш и залепиш. Това за найлонче. За пластмасов не съм сигурен че има, ако има няма да може да го затваряш, трябва да го държиш постоянно отворен или да махаш протектора.

Отговори на това съобщение
 Re: Протектор за екран за NIKON D5100
Автор: sathv   
Дата:   25-04-14 11:43

Има твърди и меки. Какъвто си избереш Виж

Отговори на това съобщение
 Re: Протектор за екран за NIKON D5100
Автор: шдфдшд   
Дата:   25-04-14 11:58

..има пластмасови и стъклени..
..и аз се чудя за предимства и недостатъци..
..дано някой да знае и да каже...

Отговори на това съобщение
 Re: Протектор за екран за NIKON D5100
Автор: a100   
Дата:   25-04-14 13:11

Никога не съм разбирал идеята да пазиш стъкло със стъкло [smilie11]. Освен това, не съм убеден, че ще можеш да затвориш екрана със стъклен протектор. Аз изрязах един такъв за ГСМ-а и го лепнах на моя д7100. Нямам забележки за момента. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Протектор за екран за NIKON D5100
Автор: martev   
Дата:   25-04-14 13:41

Aз също не мога да преценя кой модел ще е по-удачен.Засега мисля да не отварям и затварям дисплея при всяка фото сесия, най-малкото защото предполагам ,че ще се повреди бързо гъвкавата му връзка.
Така че везните ми клонят към този

Някой ползвал ли го е ? Мнения?


Отговори на това съобщение
 Re: Протектор за екран за NIKON D5100
Автор: chepkata   
Дата:   25-04-14 21:54

Бих взел залепващ се. Имам подобен на показания от теб, но оригинален за Д90 и мога да твърдя, че не е най-доброто решение. По някога отразява лошо светлината и дисплея не се вижда ясно, често попадат прашинки под него и дразнят, а аз държа плочката на статива постоянно монтирана на тялото и тя пречи да се сваля и почиства лесно, та си го гледам дълго с прахта...
От друга страна, пази от леки удари, но ЛЕКИ, а мекият няма да може.

Аз си пазя техниката и нямам удари, за това бих избрал залепващ се, за всеки случай, да пази от надраскване. Даже, след описаните недостатъци на твърдите протектори, мисля да си взема един мек, но по-качествен, да не дразни много.


Това е само едно мнение! Почакай и за други.

Отговори на това съобщение
 Re: Протектор за екран за NIKON D5100
Автор: picantino_   
Дата:   25-04-14 22:32

Аз също си търся твърд протектор за Д5100, защото ме е страх екрана с пантичката да не ми остане в ръката някой ден.Не мисля скоро да сменям фотото така,че ще гледам максимално да го запазя за годините напред.Търсил съм доста из нета но в БГ не намирам специално за този модел.Звънях на фотопавилиона но и там нямаше а от на другите модели протектори също не си пасват.Та някой пазарувал ли е такъв от ибеи или амазон и ако да какви са му впечатленият.

Отговори на това съобщение
 Re: Протектор за екран за NIKON D5100
Автор: Pavlov   
Дата:   25-04-14 22:48

На моя D5100 ползвах стъклен протектор на GGS, поръчан от ebay. Бях изключително доволен. Вярно, ако го обърнех със стъклото навътре, не се затваряше плътно, но аз така или иначе го държах винаги отворен навън. Едно, да пазя лентовия кабел, и второ - така или иначе всички настройки се правят на дисплея.
За две години стъклото не се издраска, прилепваше точно, под него не влезе и прахоляк. Накрая ми спаси дисплея - чукнах го в ъгъла на бюрото [smilie2] . Стъклото пое удара, счупи се, но другото оцеля. Почистих остатъците, не останаха никакви следи от лепилото.
Препоръчвам го категорично, и съм си поръчал същия за D7100 [smile] .


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »