Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon 5D Mark III video option
Автор: aydobe   
Дата:   26-03-14 07:20

Здравейте! През последните 2 години използвах видео камера Sony HXR NX 5E (модел 2010 г. при цена 9000 лв.), но не задоволява моите изисквания, а се занимавам професионално, освен с видеография и с фотография. Живот и здраве имам намерение да си купя Canon 5D Mark III, обективи (24-70 mm II и 70-200 mm II - и двата f 2.8) - като за начало, а по-късно да се сдобия с "Canon EOS C 100" или "Canon EOS C 300".
Въпросът ми, към компетентните от Вас е:
Ако си закупя Canon 5D Mark III от САЩ дали ще имам Frame rate опции, които няма да са активни в Европа?
(Ще дам пример със своята камера Sony:
Ако в САЩ моделът е "Sony HXR NX 5U" и снима 1080/60i, то версията му за Европа е "Sony HXR NX 5E" и снима 1080/50i).
Благодаря Ви предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III video option
Автор: Gaijin   
Дата:   01-04-14 18:57

Не няма да имате такъв проблем, в менюто може да сменяте системата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III video option
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-04-14 20:53

60i/60p всъщност е 59.94 к/с. Не знам за какво ти е такава кадрова честота. Тя има смисъл само ако работиш за САЩ, Канада и някои други държави.
Новите модели на Сони също могат да се настройват свободно.
Canon EOS C 300 не е нищо особено и неслучайно не се продава добре. За Canon EOS C 100 не знам (не съм снимал с този модел), но едва ли се представя по-добре от "по-големия" си събрат.
Не разбирам защо се хвърляш да купуваш собствена техника от такъв клас. Ще можеш ли да я натовариш достатъчно, за да оправдаеш високата инвстиция? В момента наемите на камери за дигитално кино са доста ниски и предлагането е голямо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III video option
Автор: aydobe   
Дата:   19-04-14 10:35

Благодаря Ви Gaijin!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III video option
Автор: aydobe   
Дата:   19-04-14 10:36

Благодаря Ви Chrisnoch!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III video option
Автор: bez_nick   
Дата:   19-04-14 14:01

chrisnoch смисълът от 60к/с. е че се използва най-често за slow motion ефекта.



Публикацията е редактирана (19-04-14 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III video option
Автор: aydobe   
Дата:   19-04-14 14:29

С малко закъснение Ви пиша Chrisnoch:

Благодаря Ви за отделеното време, за да ми дадете отговор.
С оглед на това, че ще си купувам Canon 5D Mark III и обективи (24-70 mm II и 70-200 mm II - и двата f 2.8) счетох за подходящо да се сдобия със "Canon EOS C 100" и така да използвам купените обективи и там. През последните месеци прегледах доста ревюта в You tube, с цел да си намеря алтернатива на моята камера Sony.
Прегледах Black Magic, Red Scarlet и Canon C 100.
При Black Magic и Red Scarlet са нужни допълнителни неща (скъпи), особено при Red, за да започне човек да работи с тях. Както знаете при всяка техника има преимущества и недостатъци - имат едно, а нямат друго ...
В едно от ревютата са оставили и линк - интересуващите се да си свалят необработени кадри от Canon C 100.
Между кадрите от моето Sony и Canon C 100 има много голяма разлика.
Не съм от гр. София, за да организирам вземане на техника под наем. Снимам различни събития - от сватби, кръщенета до мои документални проекти (за участия в родни и международни конкурси - не съм професионален кинаджия все още). Имам интереси в сферата на документалното и игрално кино. Ще ми е интересно да снимам и музикални клипове, и реклами например.
Ето Ви линк към необработени кадри от Canon C 100:

Clips to download and grade yourself:

Wide DR Gamma: sendspace.com/file/7y07mj
Canon Log: sendspace.com/file/yz1hfr

Бих се радвал ако споделите своето мнение, да ми дадете идея, съвет, насока, която да ми помогне при избора на камера, с която да мога да реализирам проектите си.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 5D Mark III video option
Автор: dimidumi   
Дата:   21-04-14 04:12

А за това Sony NEX-VG900E , какво ще кажете, Фул Фрейм, на Е-маунт , а може да се ползва и с А обективи.

http://www.bhphotovideo.com/c/product/892256-REG/Sony_NEX_VG900_Full_Frame_Interchangeable_Lens.html

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »