Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 уцелих джобното апаратче
Автор: джъмбо   
Дата:   20-03-14 21:10

Sony RX 100 II утепа Nikon 1 серията....

Nikon 1 V3 camera tested by DxOMark


Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: sirkhann   
Дата:   20-03-14 21:23

Реших, че си си купил някой Мерил [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Gam3Ra   
Дата:   20-03-14 21:26

Нищо неочаквано :) RX100/ RX100 Mark2 е невероятно технологично ЧУДО, предвид джобните размери и съпоставими резултати дори с голяма шепа DSLR-и. Твърдо заявявам, че RX100 (първия) се справя много по-добре на високо ISO от Canon 40D и Nikon D80. Вграденото му обективче е много по-добро от китаците и на двата DSLR-а.

Впрочем, чакаме анонс на RX100 Mark 3, и очакванията ми са да видя нещо ново... но предвид, че и настоящия модел убива всичко дишащо около него...

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: джъмбо   
Дата:   20-03-14 21:28

не ми се вярва да има скоро 3 та версия...
КАКВО да има повече в нея от 2 ра?!?!!?

може би единствено фокуса да се пипне

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Rand   
Дата:   20-03-14 21:34

Аз си взех първата версия(втора нямаше още)за да го мъкна по командировки, когато не се знае дали ще имам време за снимки и не си заслужава да нося големия апарат. След като видях снимките на компютъра след първата комадировка на която го носих ми увисна ченето. И това нещо ми се подибра в джоба на сакото. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Gam3Ra   
Дата:   20-03-14 21:53

джъмбо - примерно ново обективче, с повечко светлосила в дългото. НО ДА НЕ МИ ПИПАТ РАЗМЕРА НА ТЯЛОТО :)
Да поговорим за недостатъците - гривната на обектива на RX100/Mark2 се върти свободно без "клик" преградки. Не е интуитивно. Въпреки, че се настройва да командва какво ли не, аз не успях да свикна с него и не го използвам.
Оптичната стабилизация е слаба ракия, стоп или максимум 2 спомага, докато конкурентни модели фотоапаратчета са снабдени с 4СТОП-орна стабилизация.
Няма грипче, вярно по 20лева са афтърмаркет такива, но без такъв апарата е хлъзгав и не много удобен, поне за моите ръце.
Бавно пише по SD картата, колкото и бърза да му турнеш. Донякъде са замаскирали това с голям буфер, можеш да снимаш безпрепятствено серия от снимки, но при опит ведната да провериш на 100% заснетия кадър, има едно забавяне от секунда-две, което дразни при премиум клас фотоапаратче. Аз снимам на 20MP JPEG+RAW.

Това е всичко, за което мога да мрънкам :) Иначе AutoISO 3200, режим A (приоритет бленда) и съм щастлив сапунеркаджия [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Giorgio.K   
Дата:   20-03-14 22:01

Потресаваща картинка вади това Sony. Преди 2 седмици ми дойде RX100II и още съм страшно впечатлен. Принципно го взех за жената да снима бебето, обаче тя още не може да се докопа до камерката [smilie18] Въпреки че четох доста отзиви и ревюта преди това изобщо не очаквах да видя такива резултати. ... единствено малко ми теснее обективчето в широкото - да беше 24-25 мм. щеше да е супер, но за сметка на това автоматичната панорама работи чудесно.
Абе "голям" сапунер са направили, евала [smilie24]

П.С. Е да, "минималистичната" му форма не е особено ергономична, но се свиква - даже не съм сигурен дали ми трябва да му лепя грипче.



Публикацията е редактирана (20-03-14 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-03-14 22:22

И едно визьорче ако му хлопнат на тройката[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Marconi   
Дата:   20-03-14 23:12

взех го от една приятелка да снимам нейде из чужбината, че не ми се занимаваше....ся не и дигам, че не ми се ще да го връщам още [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Emoxide   
Дата:   21-03-14 01:07

моля ви покажете малко снимки пълен размер в темата ми за
Hi_End сапунерките


Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: джъмбо   
Дата:   21-03-14 08:02

по-голям и светлосилен обектив ще доведе до РХ10...

предната гривна няма как да е на кликове... аз съм я настроил да ми прави ръчен заедно с АФ (DMF) а за там да е на кликове е безумно [smilie3]

това за крипа е вярно, но аз го нося в кожено калъфче на врата или задължително на китката... преди месец в една тълпа ме бутнаха неволно и апарата увисна на китката...

иначе аз понеже серии не снимам а и снимам само в рав както му се вика и не отчитам скорости за карти... даже съм турил някакво менте клас 4

факт е че има и Никон серия 1 който си използвах с удоволствие... но след като взех РХ 100.... просто сонито се усеща как е видимо по-добро като изображение [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Gam3Ra   
Дата:   21-03-14 09:59

Хайде още някой няма ли да се включи, да си отворим един клуб? [smilie5] [smilie24]

Ще споделя една хитринка, с надеждата и вие да откликнете с друга:

Вградената светкавичка, когато изкочи, може с пръст да се наклони така че да сочи нагоре. В затворени помещения придава невероятен ефект върху снимки, защото светкавицата рефлектира в таваната на помещението и осветлението става меко, а не директно с бликове. Лично останах силно очарован от ефекта!

ВИЕ СТЕ НА ХОД!

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: джъмбо   
Дата:   21-03-14 10:27

това е доста тар номер още от нексовете... единствено РХ1 не я може таз хватка

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: nikson   
Дата:   21-03-14 11:39

Като доволен собственик на Марк 2 потвърждавам казаното дотук.Страхотна джобна машинка.
Имам един неприятен ефект с нея.Не знам дали някой има подобен със своята бройка.Когато от сравнително тъмно място пренасочиш апарата към доста ярка сцена (на силна слънчева светлина), екрана почти избелява, но в рамките на 2,3 секунди всичко си идва на мястото с картинка.Проблемът е че ако тогава (тези 2,3 сек),направиш снимка то тя е преекспонирана в "съответствие"с изображението на екрана в момента.Много е досадно да трябва да чакаш да дойде правилната експонация на екрана та да премери правилно и да не изгори(особено като си свикнал с оперативността на SLR-a) .
Някой има ли подобен проблем?


Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Gam3Ra   
Дата:   21-03-14 11:45

Разрешение на проблема - изключи опцията "Sunny Weather" в опциите на LCD екрана.

ПОПРАВКА!
Може би не ти е това проблема, ами по-бавната реакция на експонометъра в RX100/II. Нормално е. Пробвай с различни режими на експонометрията - спотово, централно и т.н.



Публикацията е редактирана (21-03-14 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: shampoanta   
Дата:   21-03-14 12:20

Щот преди време и аз прочитайки ревюто на Бони за сони некс 5, обзет от жизнерадост и дръзновение налапах едно сони некс 5 с два обектива за бон и половина, и после възторга ми премина в усещане ,че съм прекаран ... да попитам Джъмбич и Никсъна , вий верно ли ръснахте по бон и триста за туй сони или и вий кат Бони имитирате фотооргазъм ?!
-----------------------------------------------------------------
ПП: Бегло погледнах дипривюто,мънинка шумлива матрица 13х8мм напукана с 20 мегапиксела, и бленда 5 в дългия край на стъклото ,не ми вдъхват осезаемо доверие в превъзходното качество и възможности на туй сони[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Gam3Ra   
Дата:   21-03-14 12:28

Хората с МИКРОМЕТЪРА да си го мерят другаде, молим [smilie5]

Шегата настрана, сензорчето съпоставено по размери с APS-C такъв е НюНю, но не му пречи да ги прави на пух и праххх.

RX100/II е без конкуренция до момента, ще държи цена!

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Rand   
Дата:   21-03-14 12:33

Някои хора снимат с RX100 и се радват, други четат дипиревю и мрънкат. Такъв е живота. [shtrak]



Публикацията е редактирана (21-03-14 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: джъмбо   
Дата:   21-03-14 12:40

моето си ми седи в ръката - ей го на


https://dl.dropboxusercontent.com/u/23922966/Photo%2021.03.14%2C%2012%2036%2033.jpg



често го ползвам за репортажи... предполагам хора по изложби и събития са ме виждали да снимам с него


Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: slivenski   
Дата:   21-03-14 21:24

може да е добро това апаратче като за джобно, ама трябва да има човек по-дълбоко джобче с тия 1500 лева... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: shampoanta   
Дата:   21-03-14 23:33

Джъмбо , я дай да видя фактурата ,че си го купил, не ми показвай фотоапарата, то е ясно че са ти дали един аванта[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: hotsnail   
Дата:   21-03-14 23:43

820 кинта някъде излиза тия дни от амазон.де единичката.......

Ама стига писахте за тоя апарат направо...гадна история....аз на пук за да си нося по-голямото чудо, не си го купувам.

Сериозно някой снимал ли е пейзажи с него. По планините и такива неща?

Един приятел си търси апарат, за разходки в планините. Пита ме какъв ДСЛР да вземе....ма ми се вижда глупаво 2 кила на гръб да мъкне по баира...Сега може м43 или Е байонет (фуджитата ги гледахме ама малко е пресолена манджата там) ...ама струва ли си ако човека има и портативно стативче да се хаби със по-сложния апарат. Такак де впечатления от някой дето повечеко ходи...

Инак имам двама колеги дето захвърлиха нексовете зарад тия мъници....определено за туристически апарат няма равно това нещо.



Публикацията е редактирана (21-03-14 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Gam3Ra   
Дата:   22-03-14 00:32

Единичката ли? Продадох една чисто нова за 620 кинтаж и даже припечелих...

А дали става за планина? Сам си прецени:


http://farm8.staticflickr.com/7283/8739342114_b17fb57fce_b.jpg




http://farm8.staticflickr.com/7383/8850421961_8cc3329271_b.jpg




http://farm9.staticflickr.com/8328/8102065989_702f429867_b.jpg




http://www.stevehuffphoto.com/wp-content/uploads/2013/06/DSC00686.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: джъмбо   
Дата:   22-03-14 08:27

някои си снимат други си лаят [shtrak]



Публикацията е редактирана (22-03-14 08:33)

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: DD5   
Дата:   22-03-14 09:46

Честито ! Добре дошъл в отбора ...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: shadravana   
Дата:   22-03-14 17:49

Снмах със това сони за няколко дни, наистина картинката е супер. Аз лично не успях да се сприятеля със формфактора на апаратчето, но това е чисто лично и субективно нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   23-03-14 23:50

Хубав е апарата определено. Разчекнах го от тестове, успях да снимам на едно ходене в планината. Определено съм доволен. До сега бях разпределил 15-20 кг раница на гърба и топлоудер с 28-300 на гърдите, но ми пречи - не мога да дишам и да ходя пълноценно горе.

Сега само сонито седи на рамото горе на ограни§ителя за водната система и снимам с него през целия ден. Техниката вадя само по изгрев/залез или на някое наистина много впечатляващо место. Детайла на апарата е изумителен, авто системите работят много добре, има куп полезни и практични функции и възможности за къстъмване.

Нощни 15-30-ски секундни експозиции на мле§ния път дори може да се правят.

Аз намалих цената от моя като си продадох ултра скъпия калъф, който се оказа по-малко практичен от неопреновия калъф на раницата от пред на презрамката. Така с картата 16 гб ми се върза под 800 лв.


http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2014/sony-dsc-rx100/_DSC0048.jpg




http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2014/sony-dsc-rx100/_DSC0049.jpg




http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2014/sony-dsc-rx100/_DSC0058.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: hotsnail   
Дата:   24-03-14 00:04

Благодаря! Явно си заслужава ултра сапунерчето. Ще гледам да го убедя колегата, да не почва с китуците.

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   24-03-14 00:10

Едното не изключва другото. Просто за дадени ситуации/моменти апарат като това Сони е напълно достатъчен. Тепърва ще се доказва за мен на какво е способно, но от това което видях (освен всички ревюта и тестове) определено съм впечатлен приятно.

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: джъмбо   
Дата:   24-03-14 08:34

коженият калъф е твърд пази ако нещо се опре в ламелното капаче на обектива... за разлика от неопреновия [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: DD5   
Дата:   24-03-14 09:19

къде го намирате това апаратче за х 800 лв ? Аз доста повече платих миналата година...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: hotsnail   
Дата:   24-03-14 09:32

DD5 ами по немските магазини дето доставят до БГ е 800 и млако лева 1-вата серия. Нормално е да спадне малко цената сега има 2-ро издание с повече екстри - подвижен екран, обувка за светкавичка или визьорче, wifi (1-ва версия има ли wifi?)...


например
http://www.foto-erhardt.de/product/505904/sony-cybershot-dsc-rx100-schwarz.html




Публикацията е редактирана (24-03-14 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: джъмбо   
Дата:   24-03-14 09:43

няма вифи ама може да се сложи карта вифи...

мен точно вифито (използвам го като снимам нощни ХДР та от статив) и подвижният... особено подвижният екран ме грабват
от сони твтрдят, че и матрицата е по-добра от първият модел, но няма как да го сравня

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: DD5   
Дата:   24-03-14 11:24

Чупещия дисплей и синхро контакта липсваха в първа версия, но веднага като ги сложиха във втората си го купих и съм много доволен точно от тези плюсове

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Gam3Ra   
Дата:   24-03-14 15:58

RX100 mark2 е със същия сензор, но по BSI технология. Има малко по-добри нива на шум на високо ISO спрямо предшественика, но нищо специално. Новостите са възможността за светкавица/ел.визьор и подвижния екран. И WiFi.


http://thedigitalcamera.net/wp-content/uploads/2013/10/rx100ii_iso_600g.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: pmartinov   
Дата:   24-03-14 16:10

Търпеливо очаква III серия с обектив 24-85/2,8-4


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: DD5   
Дата:   24-03-14 17:14

мартинов, не мисля че ще има такова чудо-просто се обезмисля концепцията ....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: hotsnail   
Дата:   24-03-14 17:21

то сегашния в определен смисъл е по-хубав от това дето матринката предлага 1.8 е на 28мм

28-105мм е сегашния нали

24-85 ще е по-широк, което не е лошо. Ако почва от 2.8 ще е отстъпление не малко - 1.3 стопа...

учудващо брутален е апарата и в момента. бленда 1.8 на широко е идеално за всякакви социални снимки на по-слаба светлина.



Публикацията е редактирана (24-03-14 17:22)

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: marves   
Дата:   28-05-14 06:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: fraction   
Дата:   28-05-14 08:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: tonyf   
Дата:   28-05-14 17:54

hotsnail написа:

> ...
>
> учудващо брутален е апарата и в
> момента. бленда 1.8 на широко е
> идеално за всякакви социални
> снимки на по-слаба светлина.
>
> Публикацията е редактирана (24-03-14
> 17:22)




За да няма излъгани очаквания, нека да не забравяме да умножим 1.8 х 2.7 (толкова е кроп-фактора на въпросното апаратче), т.е. реалната бленда е почти 5. Дано матрицата и софтуерът успяват да компенсират донякъде... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: chukov   
Дата:   28-05-14 17:59

не коментираме блендата по отношение на ДОФ-а, а по възможността да снимаме в по-лоши светлинни условия

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Giorgio.K   
Дата:   28-05-14 18:20

... айде, и тук се почна с реална-нереална бленда [smilie23] ... "реалната" блендата си е 1,8 макс. - визия, ДОФ, шум са съвсем друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Lycan   
Дата:   28-05-14 20:19

Че то и на телефоните вече имаме F2 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: marves   
Дата:   28-05-14 20:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: джъмбо   
Дата:   28-05-14 23:07

нямам търпение да пробвам новото [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: marves   
Дата:   28-05-14 23:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Lycan   
Дата:   28-05-14 23:18

marves, да, разбира се! Трябва да го умножаваме, както при телефона, таки и при това обективче, за да разберем аджиба защо не може да направи снимката като с по-големите

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: джъмбо   
Дата:   28-05-14 23:19

ами не виждам чак толкова какво радикално ще ме изненада...
както казах в друга тема (или тук) блазни ме 24 мм и визьор....
сега много ми липсва визьора макар дисплея да е ярък ... просто съм свикнал...
ще има подобрения в картинката то е ясно, но мисля пак до 800 исо напълно използваемо все пак матрицата е малка и пикселите по нея също

и другото не знам как са постигнали 2,8 диафрагма след 28 мм до 70....
до месец два се надявам да има бройки

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: fraction   
Дата:   29-05-14 08:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: chukov   
Дата:   29-05-14 09:16

Апаратчето е супер
Роу файлът е прекрасен и според мен спокойно може да се печата 50х35 с него

идеална алтернатива там, където големите тела не ни се носят. Аз имам първата версия - жесток е

Единственият сериозен недостатък е, че понякога идват с дефекти.
Мой колега си купи същия и на следващия ден дефектира с този проблем, който се оказа, че не е прецедент

https://www.youtube.com/watch?v=pT_qBYADwzE


Прояви се на следващия ден

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: Lycan   
Дата:   29-05-14 10:32

Около Сони отдавна понамирисва на кебапчета в БГ

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: fraction   
Дата:   29-05-14 10:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: marves   
Дата:   29-05-14 19:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: ludiakolio   
Дата:   29-05-14 19:41

Не са кебапчета.В този клас истината е сони.Каникон се мята на сухо,д!олипан и други догонват.

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: domidi   
Дата:   29-05-14 21:20

Абе и аз улучих джобно апаратче и то на три пъти по-ниска цена.Олимпус xz10.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: уцелих джобното апаратче
Автор: marves   
Дата:   02-06-14 14:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »