Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: roshafff   
Дата:   01-08-14 19:16

Здравейте,

Искам да си купя това - http://goo.gl/SI1WzV

Имам парите, решил съм, но все пак се съмнявам, че всичко ще пристигне при мен безопасно.
Напразно ли се притеснявам и има ли някакъв риск изобщо?

Благодаря Ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: vasikata   
Дата:   01-08-14 19:27

Аз съм купувал апарат, ел.книга и др. от Амазон. Но с доставка на адрес в Америка. Не съм имал никакви проблеми. Безплатната доставка е за Америка за нас е бая скъпа.
Ship your items to a single U.S. address in one of the 50 states.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: mmjm   
Дата:   01-08-14 19:38

Купувал съм апарат, пристигна без проблем, поръчвал съм и таблет брах ядове с фалшива оферта, но в крайна сметка от амазон ми възстановиха парите. Риск винаги има оправия също. Ти си преценяваш до колко си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: xFireSoul   
Дата:   01-08-14 19:43

Здравей.
Аз мислех да си купувам апарат и обективи от амазон, и аз имах същите притеснения. Дали ще получа нещата, дали няма да ме излъжат, дали всичко ще е ок.. Но тези дни разбрах нещо.
След като опитах да видя колко ще ми излезе доставката до София, се оказа че въобще не мога да го поръчам до тук. Даде ми проблем без да уточнява.
После погледнах немския амазон, и видях,че доставките са по 200-300лв + цените на самите апарати и обективи са по-скъпи.
А ако случайно можеш да поръчаш от американския амазон, много вероятно да трябва да платиш и мито, което е 20% от цената + доставка.. Излиза много пари, а?
Да по мои сметки, да си го вземеш от магазина си е най-добре :D
Освен ако нямаш някой приятел в германия или някоя друга държава, който да ти го донесе.. Иначе от България. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: M_D   
Дата:   01-08-14 20:12

Ето ти го същия и на същата цена (като прибавиш ддс-то). С бонус, че ще си спестиш ходене до митницата, щото стоката идва от ЕС:
http://www.amazon.co.uk/Canon-600D-Camera-18-55mm-3-5-5-6/dp/B00BZPTZKA/

Рискове винаги има, но Амазон са много разбрани и ако се загуби стоката, имат практика да възстановяват сумата или да пращат отново. В твоя линк обаче реалният търговец не е Амазон (в моя е), те са само изпълнители, та не знам дали тоя принцип важи.



Публикацията е редактирана (01-08-14 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: deathzone   
Дата:   01-08-14 20:27

Поръчвал съм никакви рискове не съм поемал. Платих си ддс и митото.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: tonyf   
Дата:   01-08-14 20:29


Ще имаш 20% ддс върху сбора от цената на стоката и цената на транспорта. Транспортът също не е малко, така че и ддс-то върху него е добре да влезе в сметката ти. Има и разни други дребни такси, а и висене в митницата, както вече се спомена.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: rlk   
Дата:   01-08-14 20:40

може и по-евтино даже , но най-добре е да си имаш кой да го донесе или препрати. Аз имам 5Д3 от Канон директно и е супер, нерзличим от нов.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: burningice   
Дата:   01-08-14 20:46

Купувал съм от амазон Д90, не виждам риск.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: jigsaw   
Дата:   01-08-14 20:50

Теоритично винаги има щанс някой да е изпуснал кашончето от метър височина при товаро-разтоварните работи, но това е повече теория отколкото реалност.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: victory13   
Дата:   01-08-14 23:46

От com се купуват само електронни книги за Киндъл, всичко останало от de, co.uk, fr...
Няма проблем с доставките, с комуникацията, с разбирането от тяхна страна. Единствено интересно ми беше, че двете ми доставки от de всъщност тръгнаха от ... Италия [smilie18]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: DanielP   
Дата:   02-08-14 01:01

аз пък много неща съм си взимал
преди няколко дена си взех една глава
ся си чакам раницата
идват с гаранция със всичко
и на моменти има безплатна доставка
амазон не е прецакня като ебей
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: imitev   
Дата:   02-08-14 01:58

Всичките ми обективи са купувани от амазон.цом. Както и доста други работи де...

Само гледай дали стоката е fullfilled by amazon, да не е от други доставчици - така връщането е супер лесно. Печаташ обратна разписка, викаш куриера и ти връщат парите.

Говорим за доставка до САЩ.



Публикацията е редактирана (02-08-14 02:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: sunnyshot   
Дата:   02-08-14 04:39

По принцип няма риск. Техника, която купувам от там е евтино, отключено Моторола телефонче. Единственото ми разочарование е, че получавам съвсем опростен, направен в Китай вариант. [smile]
/Amazon USA/

Някой по-горе е писал, в определени случаи Амазон е посредникът, а стоката идва от друг продавач. При всички случаи пази опаковката, ако трябва да връщаш.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: roshafff   
Дата:   02-08-14 15:45

Е, Вие ме убихте. Сега се колебая още повече. :D

Значи, мита, такси, ддс-та.

И апарата ми трябва с 18-135, а не с 18-55 както е маркирано в първия линк - моя грешка.

http://goo.gl/NtCS9K

А някой, някаква идея дали мога да ги намеря тези неща на старо от България ?

Както и ще ми трябва този микрофон - http://goo.gl/z1VpxC

или нещо близко на това, като качество.

Мерси, на всички включили се.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: M_D   
Дата:   02-08-14 16:36

Уайърлес системата, която си линкнал, не се произвежда вече и вероятно ще ти е трудно да я намериш нова. Може да проучиш Sony UWP-D11 или Sennheiser G3. По-евтина алтернатива е Audio-Technica PRO 88W.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: marves   
Дата:   02-08-14 16:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: marves   
Дата:   02-08-14 16:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: petrov88   
Дата:   02-08-14 17:07

за 600d тука ти идва почти същите пари. В Техномаркета със стабилизирания китак и РАНИЦА е 900лв.
A иначе нещо подобно http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280501000360.html

и не се занимаваш с глупости.



Публикацията е редактирана (02-08-14 17:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: marves   
Дата:   02-08-14 17:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: sathv   
Дата:   02-08-14 18:01

И не забравяй, че винаги може да прояви гаранционен дефект. Стоките от САЩ по принцип нямат гаранция в Европа. Как ще го връщаш не знам. по-скоро никак. Между другото един колега прееди два месеца си поръча апарат от Английския Амазон. Беше на промоция и с безплатна доставка до България. Получи го без проблем. И той няма международна гаранция. Дано не сдаде багажа, че в крайна сметка беше 10% по евтин в сравнение с предлаганите в България. Лично не си струва. Шансът да си карък не е много малък в предвид качеството на съвремената електроника.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: roshafff   
Дата:   02-08-14 18:10

marves написа:
В момента се продава в UK същия комплект, но EX-DISPLAY (тоест експонат,стоял на витрина в магазин), с 1 година гаранция от Canon за крайната сума от около 1180лв с доставката.
http://goo.gl/f2aLbn


Това е идеално, но не пращат до БГ - а само до 4 държави (или аз се бъркам?)
Също има и 0 - VAT price: 20.0%,
което не знам какво значи..

marves написа:
Човека го иска с 18-135 обектива, защото е със STM мотор за автофокуса, ще снима видео, до колкото го разбирам.

Да, точно така. Трябва ми за видео на разстояние от 20-тина метра. Надявам се 18-135 ще ми свърши работа за целта...
Как мислите?



Публикацията е редактирана (02-08-14 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: petrov88   
Дата:   02-08-14 18:23

Да поръчва тогава през еконт от Англия например. Миналата година мислех през тях да поръчвам новия Nexus и ми изчислиха поръчката до техен офис в Лондон, и доставка до тук после около 60-70лв. Или те ти го поръчват като им дадеш линк или ти като имаше опции и за плащането ако не греша. В сайта им пише

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: victory13   
Дата:   02-08-14 23:52

Еконт ми скъсаха нервите миналата година с една поръчка, и независимо от извиненията, химикалката и бележника, повече не бих си го причинил.
Освен това много да се внимава при сметките за доставка, щото фирмите продавачи си връзват гащите и опаковат такава техника с една камара изолации в един кашон 50/50/50см, и клетия клиент накрая разбира какво означава "обемно" тегло, и колко струва то...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли си е Фотоапарат от Амазон? Има ли риск?
Автор: peter73   
Дата:   03-08-14 20:39

поръчвал съм много неща от британския и немския амазон и никога не съм имал проблем. един блу-рей ми го пращаха три пъти и накрая тъпите лелки в кварталната поща ми ги дадоха трите накуп. Предложих да им върна двата, а те ми казаха don't bother - при техните обеми на търговия нашите вълнение за апаратче и обективче са микроскопични. Виж, проблеми с дефектна стока от български магазин реален (не се сещам кое е обратното на он-лайн)съм имал. Да не говорим, че как пък всеки път им е останала само тази стока на витрината, дето целия свят се изредил да е цъка.

За доставка ползвам www.uktobg.com/home - излиза ми толкова евтино, че даже и четчици да електрическа четка за зъби си поръчвам от амазон юк.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »